Alkohol DA ili NE

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

Post Reply

Da li konzumirate alkohol?

DA
60
56%
NE
15
14%
Samo u posebnim prilikama...
33
31%
 
Total votes: 108

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Alkohol DA ili NE

Post by Mr X »

Ne,nikad...Kad vidim pijanog tipa svijet mi se zgadi,a kad vidim pijanu ženu,tad mi stvarno postane loše.
Ne,naj iskrenije ja ne pijem ama baš ništa osim kafice i stvarno mrzim alkose.
Nisam protiv toga ako je neka fešta: svadba,nova godina i sl. da se čovjek opusti i malo više popije,to je sasvim normalno,ali ako vidim čovjeka da je iz dana u dan u pripitom ili pijanom stanju,majke mi ne znam kako bi ga okaraktizirao?!
Alkohol je jedno od naj većih zlostvora,jer čovjek kad je pijan sami znate kakve gluposti sve radi.Naj žalosnije je u svemu što dolazi do toga da neko ni kriv ni dužan zbog tako nekog alkosa izgubi život.
Posebno u saobraćaju znamo da su jedan od naj većih pouzročitelja smrti alkohol.
Iskreno mrzim pijanice i mislim da neću nikad u životu početi piti... :wink:
Image

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Re: ALKOHOL DA ili NE

Post by Kundacarka mara »

[quote="Mr X"]Ne,naj iskrenije ja ne pijem ama baš ništa

Svako ima svoje mane :wink:

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: ALKOHOL DA ili NE

Post by Mr X »

Kundacarka mara wrote:Svako ima svoje mane :wink:
Hehehe Maro,iskreno svaka čast dobro rečeno!
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Ne,nikad...Kad vidim pijanog tipa svijet mi se zgadi,a kad vidim pijanu ženu,tad mi stvarno postane loše.

Kako to :?:

1-pijani tip-zgadi ti se svijet
2-pijana zena,onda ti je malo lose ali ti se negadi :smt005

Mutis,mutis jaro :lol:

Sto se mene tice --vikendom malo,cisto da nebi vene se zastopale :smt005
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

salcn wrote:Kako to :?:

1-pijani tip-zgadi ti se svijet
2-pijana zena,onda ti je malo lose ali ti se negadi :smt005
Mutis,mutis jaro
Ma,jok drug ništa ne mutim,ona ili on isto sr***e,ali stvarno nevolim pijanog čovjeka u svojoj bližini.
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Mr X wrote:
salcn wrote:Kako to :?:

1-pijani tip-zgadi ti se svijet
2-pijana zena,onda ti je malo lose ali ti se negadi :smt005
Mutis,mutis jaro
Ma,jok drug ništa ne mutim,ona ili on isto sr***e,ali stvarno nevolim pijanog čovjeka u svojoj bližini.
Nemogu da vjerujem da nisi nikad probao alkohol :!:
iskreno kao i uvijek,danas je svetac :wink:
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

salcn wrote: Nemogu da vjerujem da nisi nikad probao alkohol :!:
iskreno kao i uvijek,danas je svetac :wink:
Ma,jesam drug,naravno da jesam,čak sam se i dva puta našikao kao truba,ali sad je 12 godina odkako ga u opšte ne pijem,jer mnogo sam puta viđao razno razne gluposti od pijanaca i odlučio sam da ne budem jedan od njih.
A,ovo što sam se našikao znaš kako je ono kad si mlad pa hoćeš da budeš odrastao i nekakav frajer,a u stvari nisam tad ni razmišljao da sam sebe pravim budalom.
Nemam ništa protiv da ljudi piju i da se opijaju do mile volje,ali samo bez mene...
Image

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Kapljica ili dvije alkohola...why not?!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

DEFINITIVNO NNNNNNEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!! :D
POZNAVAO SAM NEKAD POKOJNOG MENSURA SMAICA ;VOLIO JE DA REKNE "NE PIJEM DOK VOZIM JA OBAVEZNO STANEM" :D E STO JE ON VOLIO PITI ( VJECNA MU SLAVA) ALI JE BIO JEDINI COVJEK U GRADU KOJI JE PIO A NIJE VOLIO DA MEZI !!! :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Defitivno NE, za sada sam se napio jednom u zivotu i to u devetnaestoj godini...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Bella
Posts: 131
Joined: 16.02.2007. 17:32

Post by Bella »

Ja volim da popijem casu ili dvije crnog vina,nekad djus-vodku,a nekad,iako ne cesto,padne mi pivo na pamet i onda volim da popijem jedan Heineken... ;-)
Audaces fortuna iuvat!!!

User avatar
borg 7/9
Posts: 201
Joined: 29.05.2007. 08:21
Location: Prnjavor

Post by borg 7/9 »

Nemam šta reći nego: Ili piješ ili ne piješ. Sredinu je teško naći, a da se ne zamjeriš sa ostatkom društva kad želiš prestati, kako se nebi ubio od alkohola. :!: :!:

Kad ne piješ uopšte onda je lako, jer te društvo "prihvata" kao takvog i ne navaljuje na tebe.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Da pokusam ispricati malu pricu: E ovako, tamo u Africi, bilo jedno krdo zebri. I tako te zebre krenu svaki dan da piju vode, na jedan obliznji izvor. Elem, to primijete drugovi lavovi i krenu i oni polako, elegantno, za zebrama. Zebre piju vodu a lavovi vrebaju. I tako kad lavovi krenu u lov, oniizaberu uglavnom najslabiju zebru i nju scepaju... I tako to krdo time sto lavovi uvijek napadaju najslabije zebre po kvalitetu postaje sve bolje i bolje...Neki uceni ljudi vele da alkohol napada mozdane celije i da svaka pijanka odnnosi po jednu mozdanu celiju... Recimo da je donekle logicno da alkohol napada prvo najslabije celije...

Zakljucite sami???

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

OVO JE TACNO STO SHEKI RECE ALI JEDNOGA DANA KAD LAVOVI POPAPAJU SVE MALE ZEBRE I ONE BOLESNE OSTANU SAMO JAKE STA CE ONDA ?; PA SVAKAKO CE POZDERATI JAKE ; PREMA TOME I JAKE CE DOCI NA RED KROZ NEKO VRIJEME.
IMAM NEKE DRUGARE; STO SE KAZE PREKO VRBASA A MLADJI SU OD MENE I PO DESETAK GODINA; I KAD IH VIDIM DODJE MI DA SKOCIM U ONAJ VRBAS IAKO NEZNAM DA PLIVAM :lol: LJUDI TO JE ZA NEPOVJEROVATI; ONI PIJU ONU U NARODU ZVANU KOLONSKU VODU; PA KAD SE PODRIGNE KO PARFIMERIJA !!! :lol:
DA NE BUDE NESPORAZUMA JA SAM ZA TO DA LJUDI POPIJU ;ALI U GRANICAMA; JADNO JE TO KAD NAIDJEM ;POGOTOVO ZIMI A NONE SAMO VIRE IZ KANALA; CAK SAM JEDNOM NASAO JEDNU CURU ( DANAS JE I ONA MAJKA PA NEBI DA IMENUJEM) ONA JE NA SVE STRANE POKIPILA; BILA JE U ODUZETOM STANJU; NABOLA SE NAOPAKO U KANAL U NEKO ZBUNJE U MINICU A TEMPERATURA OKO NULE;BILO MI JE ZAO; IPAK SAM MORAO DA JE ODVEZEM KUCI ;POSLIJE TOGA MI JE AUTO SMRDILO POLA GODINE !!! :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Jednom smo kolega i ja nasli u jarku kod parka nekog talijan pijan kao majka,covjek ili nije znao rjeci srpskog ili nije mogao pricati koliko se nacvrcao,temperatura oko nuole a i njegova je bila blizu...:) odlucimo da zovnemo drotove,kontam strani drzavljanin...oni dodjose pogleda se ga i odose bez rjeci :shock: Sta cemo s njim,da ga vodim kuci bezze da ga vodim njegovoj ne znam gdje zivi.I poslije dugo vjecanja odlucimo da ga ostavimo na ulazu kod restorana park makar ima nastresnica :lol: ujutro ga nije bilo...eto sta covjek moze sebi uraditi... :roll:

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Slična je i moja priča...Prije približno 20-ak dana nađem čovjeka kraj puta u sred centra grada leži potrbuške,facu zavalio u travu i ne miče se.Kontam možda je čovjeka strefio moždani ili srčani infarkt,možda mu je došlo slabi i pao u nesvijest,kleknem,okrenem ga na bok i vidim živ je,ali ne reagira.Uzmem mobitel i pozovem hitnu službu i došli su stvarno za 3-4 minute,izađe doktorica i pita me šta je bilo i ja ispričam kako sam našao gospodina da leži tu da ga ne poznajem,ali nisam mogao proći i ostaviti ga tek tako.
Doktorka ga pogleda,doziva ga,a on kao nešto hoće da kaže,ali mu ne ospijeva i kaže meni doktorka,ma pjan je ko turpija i dok sam ja nju upitao: a stvarno mislite da se našiko,kad mu ona odvali šamarčinu,on otvori oči i skoči i okrene se meni klošac i **** mi majku zašto sam ja zvao hitnu pomoć.Ja onako ostao ukopan i razmišljam dali sad da mu i ja odvalim još jednu ali malo žešću od doktorkine da se otrijezni posve i skoro sam hteo to da učinim,doktorka mi kaže,ma pusti ga,vidiš da je jadan i tako se završilo. *ebiga dok je svijeta,biće i budala!
Image

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Ja se salio Kami. Naravno. `ebiga sad, manje vise smo ovdje mladi, necemo ovako ozbiljno. Mladi smo i nekako je manje-vise normalno da se popije... Ili? Mislim, u granicama naravno...

User avatar
borg 7/9
Posts: 201
Joined: 29.05.2007. 08:21
Location: Prnjavor

Post by borg 7/9 »

U granicama je prihvatljivo, ali je dobro znati šta nas može snaći.

cirus
Posts: 122
Joined: 03.06.2007. 13:00
Location: preko bare

Post by cirus »

Piva ili dvije dnevno(doktor prepiso) :roll:

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Иначе имам обичај рећи да треба бити умјерен у свему, па тако и у пићу.
Још увијек се придржавам тога.
Пар пута сам се напио "ко` мајка", али не препоручујем ником тај осјећај.

Пива-двије или некад три и то је доста.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

freedom
Posts: 183
Joined: 27.04.2007. 18:21
Location: ovdje sam.....

Post by freedom »

hm. . .o ovom svako od nas treba razmisliti. . ja iskreno ne volim alkose, po meni su nestabilni ljudi, i iskreno bojim se takvih. . .
sto e tice pica, ne volim piti , ono da se nalijevam pivom i tako, jer sam pokusala jednom, okus nije za pohvalu, a sto je najgore kad saspem par flasa, drzim se samo relacije krevet :arrow: wc, wc :arrow: krevet. . .tako da i zbog tog razloga ne volim popiti pivo. . .
kada imam posebnog razloga za slavlje, i koju zdravicu cugam zestu , preteszno jeger, a ovako se drzim vode. . .
i jos nesto, ja ne znam sta ce biti sa ovim muskim rodom , ali ove genracije sto dolaze, po pitanju alkohola mogu se svrstaiti u vec problematicnu grupu, jer svako djete od 12-13 god u zc se nalije od vikenda do vikenda , kasnije pocnu cuge sa drustvom, a kasnije ce se najvjerovatnije jedan od njih i u kanalu naci. . .po meni zalosno, jer alkosa ne zelim u svojoj blizini!!!
...DEJMT...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

VECINA MLADIH PIJE ALKOHOL IZ NJIMA NEPOZNATOG RAZLOGA; A U STVARI JE TO NJIHOV NACIN DA SE OPUSTE I BOLJE UKLOPE U DRUSTVO; JA TO STVARNO ZNAM IZ ISKUSTVA; NE LICNOG JER JA SAM PO PRIRODI BIO SLOBODNIJEG SHVATANJA I DO OVOG RATNOG SR*NJA NISAM IMAO U ZIVOTU AMA BAS NIKAKVIH VECIH PROBLEMA ;PA SAM MOGAO DA BUDEM I VESEO; ALI POZNAVAO SAM JEDNOG ;U STVARI BIO MI JE DOBAR DRUG ( I SAD BI BIO DA JE ZIV) ON JE IMAO MALI PROBLEM NIJE MOGAO DA SE OPUSTI TRIJEZAN; ALI ZATO KAD POPIJE JURIO JE ZENSKE ;PRICAO VICEVE ;SALIO SE ;JEDNOSTAVNO BIO JE DRUGI COVJEK; ALI ZATO IDUCEG DANA SE STIDIO SVIH SVOJI POSTUPAKA; IAKO NISU BILI LOSI ;ALI ON IH JE SMATRAO ZA STRASNE !!!
PREMA TOME POSTOJE I TAKVI LJUDI ALI JA MISLIM DA COVJEK TREBA U ZIVOTU BITI OPUSTEN I BEZ ALKOHOLA ;JER ZIVOT JE KRATAK DA BI SE TRACIO NA PIJANSTVO I MAMURLUK; ONAKO U GRANICAMA ;TEK TOLIKO DA TI SE ODVEZE JEZIK JE DOZVOLJENO ALI NIKAKO PRECI TU GRANICU JER U TOJ DRUGOJ FAZI SE JEZIK PONOVO ZAVEZE !!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

freedom wrote:i jos nesto, ja ne znam sta ce biti sa ovim muskim rodom , ali ove genracije sto dolaze, po pitanju alkohola mogu se svrstaiti u vec problematicnu grupu, jer svako djete od 12-13 god u zc se nalije od vikenda do vikenda , kasnije pocnu cuge sa drustvom, a kasnije ce se najvjerovatnije jedan od njih i u kanalu naci. . .po meni zalosno, jer alkosa ne zelim u svojoj blizini!!!
Svaka čast freedom za ovo što si napisala i ljudi nisu ni svjesni koliko je ovo ozbiljan problem za društvo i zajednicu,a stvarno je katastrofa,jer djeca se napijaju što je jako žalosno za vidjet.
Image

jugoslovenka
Posts: 63
Joined: 24.05.2007. 13:44
Location: Prnjavor

Post by jugoslovenka »

Ja alkohol nepijem jer ni neodgovara ni mirs ni okus.. fujj.. a sto se tice pojedinaca koji leze u kanalu oni su nestabilne licnosti i smatraju da ako se napiju da su kao face.. to je posebno zastupljeno kod mladjih ( od 12 pa do 16) jer su glupi i nedorasli i kad izadju u grad zele samo da privuku paznju a neznaju koliko su odvratni.. sve treba u granicama.. netreba nikome braniti da pije.. treba uvjek popiti jedno ili dva pica cisto da se opustis... :wink: :wink: :wink:

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Jugo,svaka čast!Jako lijepo si to napisala...potpuno se slažem sa tvojim razmišljanjem!
Image

Post Reply