T A T T O O kultura

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

Post Reply

PODRZAVATE TATOO KULTURU

DA
60
60%
NEMAM NISTA PROTIV AL' NISAM ZA
30
30%
NE
10
10%
 
Total votes: 100

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

T A T T O O kultura

Post by MAXIMUS »

Da li imate tattoo ( tetovazu ) ??? Kakvu :?:
Da li bi zeljeli da se tetovirate :?:
Kakvo znacenje ima vas tattoo :?:
Radite tattoo radi sebe i samo za sebe ili kao modni detalj da vide svi oko vas :!: :?: :?:


Image


Image
Last edited by MAXIMUS on 30.07.2007. 17:23, edited 2 times in total.
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ja se dvoumim da li da uradim malu crvenu zvjezdicu negjde na tijelu
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Nemam apsolutno ništa protiv i kažem: KO VOLI NEK IZVOLI,ja jih nemam niti mislim imati!
Image

bosanac
Posts: 112
Joined: 13.05.2007. 14:01

Post by bosanac »

UVJEK SAM JE ZELIO AL NIKAD NACINIO ...

MOZDA JEDNOG DANA ?

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Ja hocu jedan mali znak na unutrasnjoj strani zgloba lijeve ruke!
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Evo pogledajte super site,katalog tatoo,neki su stvarno prekrasni.Pored toga muzika je stvarno cool...

http://alextattoo.net/
Image

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Tetovaže su se nekada povezivale s opasnim, grubim momcima, ili s nekim plemenima, ali već duže vremena tetovaže nisu samo njihovo obeležje. Ove godine tetovaže su u trendu i za mnoge su samo još jedan modni detalj - za koji je, doduše, potrebna ili hrabrost ili nepromišljenost, jer, ako vam tetovaža dosadi, proces uklanjanja nije ni jeftin ni bezbolan, a nije uvek ni uspešan. Povodom tetovaža oglasili su se i psiholozi: naime, neki simboli se često i masovno iscrtavaju, a evo šta možete zaključiti o osobi koja je odabrala određeni simbol.Narukvice i plemenski znaci (tribali) su čest izbor nesigurnih osoba, kao i onih koji osećaju snažnu potrebu da pripadaju nekoj grupi. Nije obavezno da drugi pripadnici te grupe budu u blizini, čak ni u istoj državi, bitno je da se oseti pripadnost nekoj vrsti zajednice.
Osoba koja odabere da istetovira srce svima pokazuje da je osećajna i strastvena. Da ne bude zabune, ne mora da se radi i o nežnoj osobi, ali njena osećanja su svakako snažna i želi pažnju drugih.
Orao (kad nema veze s nacionalnim simbolima) označava superiornost, kao i sposobnost da se čovek izdigne iznad banalnosti svakodnevice. Osobe koje odaberu ovaj simbol su nezavisne, izdvajaju se iz gomile i ponosne su na to.
Krunu često biraju stabilne i mudre osobe. Ovakva tetovaža u velikom broju slučajeva nije naročito velika niti na upadljivom mestu; njenom vlasniku ne smeta da drugi vide tu tetovažu, ali mu to nije od presudnog značaja.
Istetovirani krst i drugi verski simboli, slično kao i tribali, pokazuju da je osoba koja ih je odabrala nesigurna. Pored toga, pokazuju i da je osoba koja ih je odabrala agresivna, da je sklona da se razmeće pripadnošću svojoj veri, kao i da svoje vrednosti nameće drugima.
Zmaja neki smatraju sličnim jin i jang simbolu; zbog toga što je napola ptica, a napola zmija, što su simboli neba i zemlje, ukazuje na to da je osoba koja ga je odabrala uravnotežena.
Vuk je tetovaža koju često biraju instinktivne osobe, one koje su odane i imaju potrebu da štite druge i da budu iskrene u uzajamnim odnosima.
Zmija je u stanju da otruje, ali i da pruži protivotrov; ovaj simbol biraju snažne osobe koje su u stanju da čine zlo, ali i da se toga oslobode i da čine dobro onima kojima je zlo naneseno.
Leptir je simbol koji se povezuje s moći transformacije. Povezuje se sa smrću i ponovnim rađanjem. Osobe koje ga biraju sklone su promenama različite vrste.
Lav može da bude veoma lepa i raskošna tetovaža. Biraju ga osobe koje su snažne, ponosne, zavodljive, one koje vole da budu primećene i da blistaju u društvu. Kao što se lav smatra kraljem životinja, i osobe koje odaberu tetovažu lava vole da budu viđene kao kraljevi u društvu.
Osobe koje kao tetovažu odaberu čvorove uglavnom su nesigurne i nervozne kao ličnosti; nije retkost da žele tetovažu, ali ni same ne znaju kakvu bi tačno želele, pa se opredele za nešto jednostavno kao što su čvorovi.
Mesec je tetovaža koju češće biraju žene. Po tradiciji, označava plodnost. Takođe, označava i pasivnost i zatvorenost u sebe, kao i izvesnu dozu misterioznosti.
Za tetovažu sunca smatra se da pokazuje moćnu i toplu mušku energiju, mada i žene rado biraju ovaj simbol. Osoba koja se opredeli da istetovira sunce voli vedrinu i zainteresovana je za svet oko sebe.
Da ne bude zabune: ako vidite osobu s određenom tetovažom, ne znači da je ona sigurno takva kakvom smo je opisali, samo postoji solidna verovatnoća da je takva. Jedna istetovirana sličica ipak ne čini osobu.


Imam, glavu lava sa tribalom u pozadini na ledjima-ramenu sazada...lav jer je simbol moci, snage, autoriteta...a i lav sam u horoskopu!
Uradila sam radi sebe, jer se meni svidja i trenutno je to jedino mjesto gdje bih zeljela da imam, jer mi mocno izgleda ljeti bretele, preplanula koza...A inace mi se uopste ne svidjaju tetovaze poput te prve dvije mnogo boja, previse... u svemu je potreban ukus!
A i nakon nekoliko godina na vecini mjesta mrsanjem, debljanjem, starenjem sve to vise ne izgleda lijepo.
Isto tako ne stoje tetovaze svima, i ne stoji svasta svakome! Malo stila mnogo znaci!
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Imam, glavu lava sa tribalom u pozadini na ledjima-ramenu sazada...lav jer je simbol moci, snage, autoriteta...a i lav sam u horoskopu!
koliko to kosta u Kanadi i koje su dimenzije, otprilike?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

I sta znaci delfin? :)
Last edited by zozon on 18.06.2007. 01:03, edited 1 time in total.
You must not know 'bout me...

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

regeman wrote:
Imam, glavu lava sa tribalom u pozadini na ledjima-ramenu sazada...lav jer je simbol moci, snage, autoriteta...a i lav sam u horoskopu!
koliko to kosta u Kanadi i koje su dimenzije, otprilike?
Moj je otprilike 10cmx5cm, tako nesto i bio je oko $130...inace ovde je pola sata $50-$60 (kao iznajmljivanje 'nocnih dama' kod nas :lol: )
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Pa i nije puno skuplje nego ovdje.

Nego, znas li ti da nocnih dama nema vise :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Ma ko ti je to slagao, nema otvorenih nocnih barova, a ove sto su ranije pozavrsavale kurseve mislis da su fakultete upisale, ha ha ha!
zozon wrote:I sta znaci delfin? :)
Delfin obicno oznacava zelju za slobodom i nesputanoscu!
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

PAR SAVJETA (ukoliko ste se odlučili za tetoviranje)


Prođite sve tattoo salone u vašem gradu i raspitajte se o umjetniku. Nestručno urađene tetovaže gube boju, vremenom blijede i postaju neprepoznatljive fleke koje ne možete obrisati.
Potražiti legalan studio (sa dozvolom za rad) jer tu možete ostvariti vaše pravo ako niste zadovoljni i ti ljudi ce problem morati srediti, jer ste u tom slučaju zaštićeni zakonom o uslugama.

Prvo pogledajte oko sebe gdje ste došli i ko čini ekipu oko vaseg buduceg majstora.

Da li takovo mjesto ima odgovarajući uređaj za sterilizaciju (autoklav).

Koriste li se sterilne igle za jednokratnu uporabu.

Da li su instrumenti i oprema propisno sterilizovani.

Koriste li se odgovarajuća sredstva za dezinfekciju radnog prostora, poda i radne površine.

Koriste li se nove rukavice pri svakom novom postupku.

Potrazite deklaraciju boja sa kojima radi.

Provjerite stepen čistoće cijelog objekta (toalet, čekaonica itd.).

Kakva su iskustva drugih koji su bili u željenom salonu.
Raspitajte se o iskustvu i stepenu školovanja osobe kojoj dozvoljavate da izvrši postupak tetoviranja na vašem tijelu.
Pogledajte fotke i vidite sta je neko uradio za veka svog postojanja. Cijena nije bitna vec vaše zadovoljstvo ili nezadovoljstvo kasnije.

Ne slušajte šta će vam o drugim majstorima pričati, već se lično uvjerite u to.

Raspitajte se o značenju svagog motiva koji vam se dopada
(Bilo bi dobro da izbjegavate kineske i japanske znakove jer možete kroz 10 godina otkriti da na vašim leđima piše: "Ja sam cvjećar iz Šangaja")

Da biste bili sigurni da vam taj motiv neće dosaditi prvo se odlučite za privremenu tetovažu prirodnim bojama. One će sa vašeg tijela nestati za 2 ili 3 mjeseca.
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Image

Jedna tetovaza.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

freedom
Posts: 183
Joined: 27.04.2007. 18:21
Location: ovdje sam.....

Post by freedom »

ova na ruci je super. . .


otkidam na tetovaze, ali ono kada je unikatna, posebna, i ne bas velika. . . .
razmisljam da MeTnEm :wink: jeednu na sebe, ali ima vremena. . .
...DEJMT...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Meni je taj TATOO zesca glupost, dok si mlad i nekako ti stoji ali kada ostaris ne lici ni na sta, pravo ruglo. Vecina ljudi ne moze da shvati da ce za jedno 30 godina izgledati kao babe i djedovi a TATOO na takvom tijelu iskreno ne izgleda ni malo privlacno...

Jednom prilkom kod mene dosao neki cica od 80 godina da slika pluca, i kada se skinuo, svo tjelo mu je istetovirano zenskim imenima, i ja ga pitam sta mu je to trebalo i sta mu je znacilo a kaze on meni "Sinko to mi treba da se podsjetim kolika sam budala bio dok sam bio mlad", tako da i vi prije nego li stavite nesto trajno na sebe razmislite malo a ne da se zbog toga kasnije kajete ili da idete na neke skupe plasticne operacije da bi otkolnili te tetovaze...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Некад желио, никад урадио.

Уколико то некоме смета ,нека не гледа. Сматрам да је то огледало малограђанштине. Свак има право на слободу изражавања.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

"Tetoviranje je ogledalo malogradjanstine!" :smt120
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

imam slovo I istetovirano.

freedom
Posts: 183
Joined: 27.04.2007. 18:21
Location: ovdje sam.....

Post by freedom »

VRSTA ima i toga naravno, ja takodje poznajem jednog covu sto ima (kao i vecina) istetoviranu zensku, ono bas mocnu, ali i meni je bljak.. .. i on kaze da mu je sada sve to glupo, a inace mu je to "potpis" iz vojske . . .
ja sam rekla sta se meni svidja, ali ja sebi prvim nesto slicno poput tetovaze da obiljezim ono sto hocu, nije na tom principu ali ostaje zauvjek, a uz to sama sve sebi radim... ali o tome cu drugi put......
...DEJMT...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ipak bi ja napravio razliku izmedju vojnih ''JNA-kurtelici'' i ''Lela,Milka,Stoja forever'' sa ovim danasnjim tetovazama.:)

Drugo vrijeme, druge okolnosti.A nema veze,sto je neko stariji i ima tetovazu.Bitan je stav i to da je ok osoba.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

kanadjanka wrote:"Tetoviranje je ogledalo malogradjanstine!" :smt120
Мислио сам на оне који другима пребацују то што су се тетовирали.
Прочитај мало боље пост, немој да те мрзи.

Пуса !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Oh, OK, izvini...s obzirom da je prica o tetoviranju, a to je bila recenica za sebe a ne nastavak prethodne tako sam i shvatila!
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

cudi me ljudi da nema kod nas u gradu pored svih zaje*ancija i tatoo radnja....vjerujem da bi fino radila kad ne bi bila masna sa cjenama....

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Majka mog dobrog druga se raspitivala, doduse ovde u Srbiji, gradu velicine Prnjavora, o otvaranju iste radnje.Problem je sto je oprema jako skupa, treba hiljka evra min. u startu plus sto moras radnju da prijavis i sve to..e sad..kad se preracunala, tu bi profita bilo malo ispocetka, jer nije to jos kod nas razvijeno..sumnjiva investicija sve u svemu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply