Wireless Mreza u nasem gradu...

Moderator: Hirurg

Da li si za Wireless mrezu na podruciju grada

da
26
93%
ne
0
No votes
mislim da je to nepotrebno nasm gradu
2
7%
 
Total votes: 28

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Wireless Mreza u nasem gradu...

Post by Hirurg »

Znaci da obrazlozim ljudima koji neznaju o cemu se radi...Nas par iz grada pokusava da napravi znaci mrezu u nasem gradu tako sto bi onda svi korisnici mreze medjusobno mogli da komuniciraju i da razmjenjuju podatke...naravno koje sharuju na mrezu...za pocetak nam treba nekih 800km za opremu da kupimo koja je neophodna da bi mreza radila...volio bi ljude koji su zainteresovani da se jave i napisu svoje misljenje o ovoj temi.znam da svako od vas ima podataka na racunaru koje moze da podjeli sa nekim.pa i ja sam ih imam dosta da sharujem sto filmova sto igrica i slicnih datoteka.e sada jos da pojasnim i ovo znaci mi koji bi u startu dali novac i bili na mrezi bi onda ovim drugima koji dolaze naplatili neki sitnis i taj bi novac onda sakupljali i kupovali jos opreme kako bi pokrili grad sto kvalitetnije i da bude sto bolji signal.naravno ima dosta ljudi koji vole igrice pa tako i kroz mrezu bi dobili jednu veliku igraonicu.hvala unaprijed zainteresovanim ljudima.ostavite svoje postove da vidim ima li podrske ili nema

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ja sam ZA:) I za sada sam razgovarao sa jednom 5 ljudi i svi su zainteresovani da ucestvuju u ovom nasem projektu...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

auuuuuuu ovde je zainteresovanost veoma mala,daj ljudi pa to vam je prava stvar,razmjena muzike,a imali bi medjusoban protok 54 Mb/s to leti.....zamislite...ajd da nas se skupi sto vise ljudi manje cemo para damo a vjerujte nema sta da se izgubi.....

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Jel to vazi samo za grad ili i okolina?
Idemo dalje ...

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

ej druze moze i okolina?ali neznam da li vidis cer ili radunjevac gore ce nam bude bazna stanica?i neznam da li imas wireless opremu?to je uslov da nekupujes samo radi toga?

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

nemogu da vjerujem da je ovako malo ljudi zainteresovano za wlan
ajde ljui izjasnite se zasto ste protiv ako jeste?

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

rocky wrote:Jel to vazi samo za grad ili i okolina?
I mene to zanima, mada cisto sumnjam da se sa moje i rockyjeve strane moze doakati radunjevac.Ako neko zna bas u bocu nek kaze.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

hm
vi ste onda ispod karaca negdje,koliko mi je poznato,tako daj dio nema sanse....mada da nam je uhvatit grad pa onda poslije kad se skupi malo opreme isli bi na siri reon da pokrijemo i sela posto i tamo ima dosta zainteresovanih ljudi

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Ja sam u Stivoru, ali nisam puno nizi od karaca. Za wireless opremu nije problem, vec za signal, neznam dali bi bio dovoljno jak. Imal neko da moze da izmjeri jacinu signala. Ja iako nebudem tamo svaki dan sam veoma zainteresovan. Veceras dolazim tamo, vrsta cucu se sa tobom da mi to malo bolje objasnis. pozdrav
Idemo dalje ...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

rocky wrote:Ja sam u Stivoru, ali nisam puno nizi od karaca. Za wireless opremu nije problem, vec za signal, neznam dali bi bio dovoljno jak. Imal neko da moze da izmjeri jacinu signala. Ja iako nebudem tamo svaki dan sam veoma zainteresovan. Veceras dolazim tamo, vrsta cucu se sa tobom da mi to malo bolje objasnis. pozdrav
Javi se...pozzz
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

vedrane oticemo kod covjka da vidimo sta i kako
a misllim da nema vazdusno vise od 7 km od radunjevca a to je prihvatljivo onda za signal

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

imal jos ljude ajde da vidimo gradska zona koji imaju signal 100% pa nemogu da vjerujem ljudi iz sela i jos ne budu ovde i ima zainteresovanih a ovi sto mogu nista....

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Warlock wrote:vedrane oticemo kod covjka da vidimo sta i kako
a misllim da nema vazdusno vise od 7 km od radunjevca a to je prihvatljivo onda za signal
nema vazdusno vise od 7km..od stadiona pa do sredine stivora ima oko 5km dzadom.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

sad sam mjerio ima do rocki bazena tacno 7 km do bazne stanice,ali karac je gor e visoko jako tako da sumnjam da bi uhvatio kakav signal

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Warlock wrote:sad sam mjerio ima do rocki bazena tacno 7 km do bazne stanice,ali karac je gor e visoko jako tako da sumnjam da bi uhvatio kakav signal
Jbg, ja sam sada na Lan mrezi sa 200 korisnika.
moj share bi vam dobrodosao :)
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Da i mi skupimo te pare za opremu ima li bi 200 korisnika:))))
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

samo da je u startu sakupiti kes onda je ostalo lako ide po korisniku i sirimo mrezu i super stvar

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Pedja, napisi koliko kosta oprema...i koliko je spreman ko da ulozi evo ja dajem 100KM...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

nema sta treba nam 800km u startu da bi se to pokrenulo i samim tim bi se odmah mogli ovi iz gradske zone nakaciti na mrezu...nasam sam povoljno opremu ali jbg nalazi se u hrvatskoj...e sada kad bi otisli tamo mozda bi prosli malo bolje a sa kvalitetnijom opremom...uostalom lako cemo to nego da se ljudi prijave a cemo dalje da radimo posao

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

ok vidim nema zainteresovanih onda ok...zatvaram ovu temu nema se sta vise prica...

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

vrsta8472 wrote:Pedja, napisi koliko kosta oprema...i koliko je spreman ko da ulozi evo ja dajem 100KM...
I JA CU DA UCESTVUJEM ---STVARNO
Image

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Samo da se rijesim ove robije (adsl) i onda sam slobodan ko` ptica na grani. :smt051

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

odakle si ti samac?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

salcn wrote:
vrsta8472 wrote:Pedja, napisi koliko kosta oprema...i koliko je spreman ko da ulozi evo ja dajem 100KM...
I JA CU DA UCESTVUJEM ---STVARNO
Koja svota salc-an?

Za sada imamo 100KM od 800KM koliko je potrebno za opremu i skupicu jos oko 200-300KM ostalih al' ajd i vi malo pogurajte jer je to nevjerovatna stvar za nas grad da se umrezi vecina racunara, mozete li da zamislite samo tu kolicinu podataka na jednom mjestu:)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

vrsta8472 wrote:
salcn wrote:
vrsta8472 wrote:Pedja, napisi koliko kosta oprema...i koliko je spreman ko da ulozi evo ja dajem 100KM...
I JA CU DA UCESTVUJEM ---STVARNO
Koja svota salc-an?

Za sada imamo 100KM od 800KM koliko je potrebno za opremu i skupicu jos oko 200-300KM ostalih al' ajd i vi malo pogurajte jer je to nevjerovatna stvar za nas grad da se umrezi vecina racunara, mozete li da zamislite samo tu kolicinu podataka na jednom mjestu:)
KOLIKO TREBA;NEMA PROBLEMA
Image

Post Reply