SO Prnjavor (2016-2020)

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Opaaaa Djurdjo,pripremila prosla vlast :) nije majka klela Muju sto se kockao nego sto se vadio. Kad bi to bilo tako kao sto ti kazes novi nacelnik bi to vec davno ponistio jos u ono vrijeme kad je otkazivao licitaciju buvljaka.OVO JE VASIH RUKU neDJELO,ne pali to vise sa uperanjem prsta.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Naravno ne samo prosla ,vec i ona nakon rata kad je Milivojac napravio kamenorezacku kancelariju ispred same kapoje Standarda,a Gataric mu nastojao prosiriti jos jednu na parkingu Standarda.To je jasno ko' dan.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

SO Prnjavor imenovala Svjetlanu Malić za v.d. direktora Doma zdravlja VIDEO



Skupština opštine Prnjavor razriješila je danas dužnosti direktora Doma zdravlja Mariju Stefanjuk i za vršioca dužnosti imenovala Svjetlanu Malić.

Na današnjoj sjednici nije usvojen izvještaj o radu Doma zdravlja za prošlu i program rada za ovu godinu, jer skupštinska većina, predvođena SNSD-om, smatra da je izvještaj, u kojem se navodi da je ova zdravstvena ustanova pozitivno poslovala, fingiran, te da je dug Doma zdravlja iznosi oko 1.200.000 KM.

Odbornik SNSD-a Dražen Mikić kaže da je problematično jer je u posljednjih nekoliko dana mandata Stefanjuk podigla plate, što je dovelo do povećanja izdvajanja za ovu namjenu od 130.000 KM.

Klub SDS-a podržao je izvještaj jer smatra da su okolnosti u kojima posluje Dom zdravlja teške, posebno imajući u vidu jaku konkurenciju u privatnom sektoru.

"Mislim da se nije moglo prikazati izmijenjeno stanje zato što je ovdje bilo riječi o izvještaju od 1. januara do 31. decembra 2016. godine, a da li je u međuvremenu došlo do određenih potraživanja to je pitanje za izvještaj za ovu godinu", kaže Slaviša Jenjić iz SDS-a.

Načelnik opštine Prnjavor Darko Tomaš zamjerio je dosadašnjem rukovodstvu Doma zdravlja povećano zapošljavanje nemedicinskog kadra, povećanje plata, ali i što su sredstva namijenjena za nabavku vozila Hitne pomoći potrošena u druge svrhe.

"Trenutna razlika između obaveza i potraživanja je oko milion KM, zatim je tu povećanje od 130.000 KM za plate i 110.000 KM koliko treba biti isplaćeno za vozilo Hitne pomoći. Dolazimo do zaključka da obaveze premašuju 1,2 miliona KM", precizirao je Tomaš.

Odbornici nisu prihvatili izvještaje o radu za prošlu i program za ovu godinu Centra za kulturu, Narodne biblioteke, Dječijeg vrtića "Naša radost", Centra srednjih škola "Ivo Andrić" i Gimnazije.

Izvještaj Teritorijalne vatrogasne jedinice je povučen sa dnevnog reda, a podršku skupštinske većine dobili su samo izvještaji Centra za socijalni rad i Radio Prnjavora.

Na zasjedanju su usvojeni Nacrt urbanističkog plana Prnjavora i Poslovnik o radu Skupštine opštine.

SRNA
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Krajnje vrijeme je bilo da se krene sa rasciscavanjem nagomilanih problema u ovoj prnjavorskoj zdravsrvenoj ustanovi.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

smokismokic
Posts: 146
Joined: 28.11.2012. 13:57

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by smokismokic »

Cuj zamjeri za zaposljavanje nemedicinskog kadra??? A on cim je dosao zaposlio vozaca, nemedicinskog kadra!!! Cccccccc

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Како незванично сазнајем, четворица одборника СНСД-а су напустили Клуб одборника СНСД и основали нови Клуб одборника СНСД+.

Вуковић, Гвозденовић, Земун и Аулић
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by neozbiljan »

Da li je to četvorka koja hoće da se udruži sa "peticom"??
To bi već bila ozbiljna grupa.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Bas su nestrpljivi ovi iz SNSDa sto napustaju ili ce vrlo brzo napustiti dodikov brod.Sta ocekivati od papaka koji kod pogace traze krua.
Nemanja zapjevao a jos nije ni ceteresnica prosla.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
cocacola
Posts: 423
Joined: 11.04.2007. 10:52

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by cocacola »

Postaje zanimljivo na političkoj sceni Prnjavora, nakon kratkotrajnog predaha, kreću turbulencije, očekivano, kada se pogleda saziv skupštine 80% su to preletaci koji vazda nekom ledja okreću, od toga žive, to ih hrani. Kod nas nikad dosadno :)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Mene cudi da je to i izdrzalo ovako dugo,SNSD istok na celu sa Darkom,spasava krokodila da se ne udavi u jaruzi a vidi i lud da krokodil samo ceka da se ovaj umori pa da ga onda smaze u miru.Umjesto da je jednom za sva vremena dotukao SDS u prnjavoru ,Darko je poceo da radi na njegovoj rehabilitaciji,to nikome ne ide u glavu.Sad ce da razbije svoju stranku da bi spasio SDS.
Ja sam ocekivao da ce on kako je zapoceo,osnovati sam svoju jaku stranku od ovih iz SNSDa i onih propalih iz SDSa sto se u stvari i desava jer kad odu nezadovoljni ono sto ostane u koalicije je u stvari sve protiv Dodika,ali mu trenutno titraju jaja da bi dobili na vremenu.SNSD u prnjavoru ce za kratko vrijeme biti proslost,mozda ce da ostane ime ali ideje ce biti SDSove,tj Strbacko-masonske. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

Поново су масони криви за све :)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Uvjek je kriv neko drugi,treba se pogldati u ogledalo prije udaje.
Kriv je Dodik sto na svoja leđa tovari koga god stigne u putu.
Sad je vise nego jasno ko je dosao u streanku radi politike a ko radi licnog intersa.
Doktor Vukovic je strucnjak za bolestan trbu a polotika mu sluzi za lijecenje sujete i prekomjerne narcisoidnosti.
Kako ce on preboljeti da predsjednik skupstin bude Zeljko Simic a sef partije Tomas a sef kluba Drazen Mikic.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Nisi u pravu ,da su ljudi htjeli da im Nemanja bude sef otisli bi u SDS a ne u SNSD.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Za stanje u SNSD jednako su odgovorni i Kalabic i Tomas a najodgovorniji je Dodik sto je postao politicki daltonista pa ne razlikuje bjele i crne ovce ,vec ih sve vabi u svoj tor.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by Magyar »

KAMIKAZA wrote:
30.05.2017. 15:30
Nisi u pravu ,da su ljudi htjeli da im Nemanja bude sef otisli bi u SDS a ne u SNSD.
Hahaahaha. I ti Kami svasta znas :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Ove sedmice ce svi iz koalicije da dobije listu kafana u kojima smiju da piju kafu,Nemanja je vec napravio novi raspored.Idu kao nekad oni duznici sto su isli kod zelenasa Voje pred Kosutu,uhvati se kolona.Kazu da ce biti i automati sa specijalnim sladoledom u tim objektima,jer dosta su pusili sad ce malo da lizu.:)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Nemanja sad i definitivno uzima stvar u svoje ruke,to je vise nego jasno.SNSD a nema legitimiteta i ako ga i do sada imao ovim opstinskim drzavnim udarom svi putevi vode u Strbce
jadna majko jadnijeh svatova.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

ZMIJA wrote:
30.05.2017. 15:26
Uvjek je kriv neko drugi,treba se pogldati u ogledalo prije udaje.
Kriv je Dodik sto na svoja leđa tovari koga god stigne u putu.
Sad je vise nego jasno ko je dosao u streanku radi politike a ko radi licnog intersa.
Doktor Vukovic je strucnjak za bolestan trbu a polotika mu sluzi za lijecenje sujete i prekomjerne narcisoidnosti.
Kako ce on preboljeti da predsjednik skupstin bude Zeljko Simic a sef partije Tomas a sef kluba Drazen Mikic.
Змијо, камо среће да су сви одборници као др Вуковић, да имају став и да знају шта хоће. И њему уопште није амбиција предсједник СО или шеф клуба одборника. Да му је то била амбиција, био би то. Овако је пустио Микића да води клуб.

Није змијо све тако црно-бијело. Нису ти људи устали јуче ујутро на лијеву ногу па изашли из клуба. Мора да постоји неки разлог!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Ja sam ovo predviđala i na ovom forumu pisala i bas se scenario takav i ostvaruje,ako pratis sta pisem,cak sam pokusavala neke stvari preduprijediti to dobro zna i Kalabic i Tomas.
Samo zajedno mogu promjeniti politiku SDS u Prnjavoru u protivnim samo se mogu pridruziti Nemanji.
Nemas potrebe biti advokat nekim ljudima koje ja poznajem bolje od tebe.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by neozbiljan »

Zašto se vama priviđa Nemanja?? Apsolutno nigdje ga nema u ovoj priči a vi konstantno upirete prst u njega kao glavnog krivca i dirigenta ovih procesa. Možda sam ja slijep i ne vidim dobro, ali nek mi to neko objasni.
Sami ste rekli da SDS u Prnjavoru NE POSTOJI!!! One fraze, gužva na izlaznim vratima, nece imati ko da ugasi svjetlo... a ja kako vidim SDS kontroliše sve procese. Pojasnite mi te kontradiktornosti. :smt006

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

SDS zaista postoji kolko postoji i SNSDa.
Ali zato postoji Nemanja kao olicenje jedne politike i velikog uticaja krupnog kapitala,bez obzira sto mu se stranka raspada i sto se i u SDS niko nizasta ne pita kao i u SNSDa.
Razumijes ti to Zuti bolje od mene,i znas da vlada onaj ko ima financisku moc.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by vrsta8472 »

СДС и СНСД су двије странке тренутно у расулу. Шта ће бити са једнима и другима само Бог драги зна и нико више.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by KAMIKAZA »

Ovo mi je ispricao u kratkim crtama jedan politicar i kad sam malo poslagao kockice to izgleda ovako:
Grupa ljudi je prije nekog vremena pocela sa stvaranjem necega novog,oni su pripadnici vise partija i sanjaju da preuzmu kompletan uticaj u RS,da bi doslo do toga moraju oni sami svoje partije da uruse.Pojedinci su skontali da se sve radi njima iza ledja,ili su kivni sto i sami nisu bili ponudjeni ,i postepeno dolazi do ispada tipa Mektic i njemu slicni.Zasto se pominje Nemanja,pa jednostavna stvar,naj jaci je adut i bez njega nebi islo urusavanje SDSa.Bez rusenja SDSa nema ni pada SNSDa jer je tu u pitanju sistem.Zato se krenulo u zajednicki pad i zajednicko ustajanje pod nekim drugim imenom.Postepeno se sprema i narod,u usi im se uvlace milozvucna imena,grade se idoli,pokusava se uvesti kolektivni zaborav jer bez njega nema kapitala u opticaju,strah dovodi do slaganja u carapu a ne do investiranja u politiku, nekadasnji ljuti rivali pocinju sa hvalospjevom jedni drugima,pa se tako desava da neko ko je juce pljuvao danas lize,ali njega stiti kolektivni zaborav.Jer kako drugacije objasniti da Mektic nije zaboravio sta je radio Nemanja a Darko jeste,iako bi po stranackoj duznosti trebalo biti obrnuto.Zivkovic je do juce bio ljigavac i izdajnik za neke a danas je Idol za iste......
Bit ce ovo jedno jako vruce ljeto....
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2016-2020

Post by ZMIJA »

Stranci su ovdje ti bez koji se nista ne desava.
Ovu proklamovanu i kontrolisanu demokratiju putem naseg izbornog zakona koji su nam nametnuli su prakticno urusili i obesmislili visestranacje i svaku stranku pojedinacno.
Mi vidimo kako i kakva se vodi politika u nasim strankama.Nikakva.
Stranke postoje samo na papiru a neka politika i programski ciljevi kod svi su prakticno isti ili apsolutno ne postoje.
Zato nam se desava ovo sto imamo sterlnu i jalovu politiku koju kao takvu niko ne provodi.
Svi se bore za neke licne interese i kad se zavrse izbori nastaje trgovina sa takozvanom narodnom voljom koja se krade i na samim izborima putem takozvanih otvorenih lista i stele sa zaokruzivanjem podobnih i poslusni narodnih blecaka u parlamentima.
Kakva je to siroka postizborna koalicija,odnosno nekadasnji SSRN u gdje svi ucestvuju a nista prakticno ne odlucuju ni u ime naroda ni u ime onih sto su ih toboze birali,vec u svoje i za svoje dogovorone licne interese.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply