Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by bičbožiji52 »

Od kada si ti Vrsta advokat Nemnje,Gatarića i kamenorezaca.
Uvjek su u takvim rešenjima stajala bajna obrazloženja,dok se ne ''otme'' opšztinska zemlja,a kad se otme zemlja onda se prave pumpe u mjesto proizvodnih kapaciteta.
Primjer PLAVE PUMPE8 (Raše Ratkovca),gdje je u obrazloženju svojevremeno pisalo mljekara i mljekrski proizvodi.Zatim primjer benzinske pumpe NEŠKOVIĆ gdje je u obrazloženju pisalo mesoprerađivački kapaciteti.(Goran Debeljak) I TD.I TD.
Ovo nije maslo sadašnje vlasti,već predhodne koja se vraća na ''mjesto zločina''
Iskreno se nadam da će Tomaš povući ovu prodaju zemlje kako je povukao i onu na buvljaku što je jedan od njegovih njbolji poteza od kako je načelnik.
Ovo je sasvim mali komad zemlje da bi se s njim krpio budžet i tu nema sumnje,ali ovo ne smije biti neka ''obaveza''od predhodne vlasti, jer bi bacilo ljagu na Tomaša mi sadašnji 'lokalni režim''
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

kornjacaspalalagosa
Posts: 39
Joined: 18.02.2016. 21:59

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by kornjacaspalalagosa »

Nije govno nego se pas pos@o. Molim te Vrsta u kom jos dokumentu stoji da su pare,, za krpljenje budzetskih rupa"?
Mislim da je ova prodaja zemlje obicno namirivanje Milivojcima za izbornu izdaju prema Gataricu. Ovo je najmorbidnije obrazlozenje koje sam cuo do sad.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by neozbiljan »

Bravo kornjača, u prvoj rečenici dao si pravu definiciju! Ali šta njima znači pogaziti riječ, pogazili su je toliko puta do sada!

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by BETMEN »

Uf lokal patrijota, samo se nesto nesjećam da ste napadali predhodnu vlast kad su drva za ogrev uzimana po 35 km po metru a borcima prodavana za 45,pa je neko stavio 20.000km u džep. Ako Darko povuce prodaju zemljista sa dnevnog reda šta če onda da bude neozbiljni pametnice mala.
POSMATRAM VAS

kornjacaspalalagosa
Posts: 39
Joined: 18.02.2016. 21:59

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by kornjacaspalalagosa »

Apsolutno se slažem kolega Betmene, prošlu vlast treba napadati zbog nerada a i nekih odluka. Kao na primer odluke koju je donio Vaš otac član NO KP Vodovod Prnjavor o povećanju cijene vode po litru kubnom a nakon toga takođe i zbog povećanja naknade za rad u istom odboru.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

Nisam znao da ima gore jos slobodnog zemljista.Svasta se moze cuti,kraj Magistrale Kladje ,i jos treca zona,malo cudno,bas cu pogledati dokle su te Kladje ,jer su nekad te njive gdje je Jelsingrad i dio Standarda pripadale mome ocu kasnije njegovom stricu,a prije moga oca, Dusanu Kuzmanovicu i jos ranije Marosima,imam neke papire,bas me zanima kako je uslo u vlasnistvo opstine ,dali je izuzeto namjenski pa nije privedeno svrsi i zasto nije uslo u vasnistvo Jelsingrada i Standarda.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by BETMEN »

kornjacaspalalagosa wrote:
16.03.2017. 21:48
Apsolutno se slažem kolega Betmene, prošlu vlast treba napadati zbog nerada a i nekih odluka. Kao na primer odluke koju je donio Vaš otac član NO KP Vodovod Prnjavor o povećanju cijene vode po litru kubnom a nakon toga takođe i zbog povećanja naknade za rad u istom odboru.
Slažem se u podpunosti ali ima jedna mala začkoljica u svemu tome, kako onda se hvalište o uspješnom poslovanju vodovoda kad je bila ona frka oko smjena, a i nešto se niste puno bunili oko svega toga, tako da okači mačku o rep svoje pametovanje i koliko znam samo je vincicu povecana naknada i sve u svemu da sam na darkinom mjestu sve naknade treba poukidati, kad se svi udaraju u prsa i bore se za bolji zivot u opštini nek se odreknu tih naknada. Ja bih to po Titinom sistemu, besplatan jedan obrok za ove iz grada i naknada u visini autobuske karte za ove sa sela, pa ko voli nek izvoli.
POSMATRAM VAS

kornjacaspalalagosa
Posts: 39
Joined: 18.02.2016. 21:59

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by kornjacaspalalagosa »

Slozio bi se u vecem dijelu sa tobom sem u sledećem; Nikada nisam bio nečiji, a nesposobna i protivnarodna resenja nikako ne treba pokrivati drugim nakaradnim resenjima.

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by BETMEN »

:smt005 :smt005 :smt005 :smt006 :smt005 :smt005

Cuj ukidanje naknada nakaradno rjesenje, bože svasta
POSMATRAM VAS

kornjacaspalalagosa
Posts: 39
Joined: 18.02.2016. 21:59

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by kornjacaspalalagosa »

Nisam mislio na ukidanje naknada nego na post mnogo prije . Sa ovim bi se slozio.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by bičbožiji52 »

KAMIKAZA wrote:
16.03.2017. 22:02
Nisam znao da ima gore jos slobodnog zemljista.
N
Nema tu nikakvog slobodnog zemljišta,Država (opština ) je svojeveremeno iziuzimala poljoprivredno zemljište od fizičkih lica o kojima govoriš i to zemeljište dodjeljivala druištvenim fabrikama za izgradnju novih fabrika, kakva je u ovom slučaju fabrika namjesštaja STANDARD koja je tu naparvila novi pogon, sa svim pratećim sadržajima,među kojima je i odgovarajući parking prostor,gdje bi radnici fabrike mogli parkirati svaoja auta kad dođu na posao.Tačka !
Mali problem je nastao što tadašnje društvene fabrike nisu izvršile adekvatno knjiženje dodijeljenog im građavenskog zemljišta na svoje ime i u takvom stanju su dočekale proces privatizacije gdje je neuknjiženo zemljište postajalo problem kad je u pitanju privatizacija fabrike ,ali svakako zemljište koje je privedeno namjeni podrazumijevalo se da i dalje ostane u posjedu fabrike sve dok se odvija proces zbog koga je država dala zemljište na trajno korištenje, ali ne i prometovanje.
Ovi iz SDS su se još dok je rat trajao, ponašali kao oni u kultnom filmu SIMERON,gdje god vidiš zgodno mjestu tu posadi svoju zastaviciu i bukvalno zauzmi sebi parcelu,a kasnije ideš prvo u SDS, pa onda u opštinu da se po slobodnoj pogodbi i uz bagatelnu cijenu vlasništvo nad nekom parcelom ovjekoveči i da se to unese u nekih od regulacionih planova, koji su se svake skupštine mjenjali i dograđivali kako je kome pasalo,
Naravno pisala su se i ova glupa obrazloženja o kojima Vrsta nema pojma,samo da se valsi ne dosjete i da se opravda izbjegavanje tederske odnosno javne prodaje zemlje, već da to bude slobodna pogodba.
Milivojac je svoju zastavicu ubo tik uz kapiju STANDARDA i zaposjeo parče neuknjiženog zemljišta i tu naparvio kamenorezačku radnju,što nikad nije imalo logike jer ako je trebalo kome to eventaualno ponuditi to je bio STANDRAD jer se isti dograđivao širioi to mu je treebalo još omogućiti tu vrstu ev. dokompletaže poslovnog protora
Ovdje su stvari krenule naopačke,Milivojac je uz pomoć svoje stranke prije svega SDS a ,napao ''standardov parking kako bi naparavio dodatni poslovni prostor i tako bukvalnoi zatvorio jednu fabriku kao što je tvornica STANDARD I naparavijo jedno ruglo u ovoj industrijskoj zoni.
Znam sigurno, vlasnik STANDARDA zbog ove ružne geste lokalne vlasti ozbiljno razmišplja da ovu fabriku dislocira u Srbiju, tačnije u Ćupriju gdje tamo ima več jednu fabriku i da nama ostavi Klađe da posijemo ponovo kuruze.
Taj pritisak načenik Gatarić je izvršio kako bi nsvom staranačkom pajdi proširio kamenorezačku radnju bez obzira što je tom gestom ugrozio STANDARD koji zapošljava 400 radinika i rani isto toliko porodica.
Tako je nažalost o ekonomiji razmišljala predhodna vlast i tako su oni otvarali radn mjesta,što se iskreno nadam, da će Tomaš ovu svinjariju prekinuti i zaštititi jednu od najperspektivniji fabrika u reginu

Samo da ne bude poslije zato nas napusti strani kapital u koga se svi kunu, i da ne ugasimo 400 radnih mjesta i preseli u Srbiju koja je daleko odmakla po pitanju privlaćenja stranih investitora,a mi i ove što imamo ovakavom politikom otjerujemo.
Last edited by bičbožiji52 on 17.03.2017. 14:03, edited 4 times in total.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

bičbožiji52 wrote:
16.03.2017. 17:18
Od kada si ti Vrsta advokat Nemnje,Gatarića i kamenorezaca.
Uvjek su u takvim rešenjima stajala bajna obrazloženja,dok se ne ''otme'' opšztinska zemlja,a kad se otme zemlja onda se prave pumpe u mjesto proizvodnih kapaciteta.
Primjer PLAVE PUMPE8 (Raše Ratkovca),gdje je u obrazloženju svojevremeno pisalo mljekara i mljekrski proizvodi.Zatim primjer benzinske pumpe NEŠKOVIĆ gdje je u obrazloženju pisalo mesoprerađivački kapaciteti.(Goran Debeljak) I TD.I TD.
Ovo nije maslo sadašnje vlasti,već predhodne koja se vraća na ''mjesto zločina''
Iskreno se nadam da će Tomaš povući ovu prodaju zemlje kako je povukao i onu na buvljaku što je jedan od njegovih njbolji poteza od kako je načelnik.
Ovo je sasvim mali komad zemlje da bi se s njim krpio budžet i tu nema sumnje,ali ovo ne smije biti neka ''obaveza''od predhodne vlasti, jer bi bacilo ljagu na Tomaša mi sadašnji 'lokalni režim''
Срећа па имам већу архиву од нашег форумаша Змије, па да докажем какав си патолошки лажов.

Image

Image

Image

Image

И ко још може да вјерује бичу. Нигдје ништа не пише како је он рекао. Већ сам објаснио широј јавности да се ради о патолошком лажову којем треба стручна помоћ.

:smt005 :smt005 :smt005

Што би наш народ рекао: шах-мат!!!! :smt006 :smt006 :smt006
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by bičbožiji52 »

Emoj Vrsta kolko si glup nisi ni svjestan Ovu su zemlju opljačkali sa urednim papirima i sa ovim šta si nakačio možeš dupe obrisati, to su sve falsifikati, izađi kume na teren i uvjeri se na terenu o čemu se ovdje zapravo radi.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

И то је све што можеш да кажеш. А мљекара, а месопрераживачки капацитети и остало?! Признај да си слагао и да волиш лагати. То што волиш да лажеш, то је већ за стручно посматрање ;)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

Ja koliko sam cuo ,da je on trebao da radi mljekaru na tromedji i da je za to dobio na cudan nacin kredit od 5 miliona maraka,a da tamo nije ni kamen temeljac stavio.Ovo ovdje je radjeno od sredstava koja su on i Radivojevic stekli nelegalnom prodajom piva u elektru, bez poreza je bilo slatko kao med. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by bičbožiji52 »

vrsta8472 wrote:
17.03.2017. 15:37
И то је све што можеш да кажеш. А мљекара, а месопрераживачки капацитети и остало?! Признај да си слагао и да волиш лагати. То што волиш да лажеш, то је већ за стручно посматрање ;)
Tebi je Vrsta uzalud objašnjavati neke stvari koje ti ne razumiješ, jer si ograničenog obrazovanja, a po prirodi si licemjer i narcis.Toliko od mene.
Kad sam te savjetovao da je pravljenje bunara kod gimnazije spomenik gluposti isto si se ponašao.
Kad si tako pametan pronađi u arihvi opštine zašto i pod kojim se uslovima dodjeljivala opštinska zemlja po slobodnoj pogodbi u takzvanim industrijskim zonama.
To što su kad su otkupiuli zemlju jedni preprodavali,kao što je slučaj Gorana Debeljaka,gdje je po jednoj cijeni otkupio zemlju OD OPŠTINE a po drugoj cijeni istu prodao NEŠKOVIĆU I tako zardio 22.000 km a drugi su mjenjali namjenu i mjesto prerađiovaćkih kapaciteta pravili recimo Rašo pumpu i narvno da je i kod te promjene namjene u drugom koraku tražio papire za pumpu, koje ti ovdje kaćiš.Nije mogao naparaviti pumpu bez papira STJ ali je zemlju dobio po drugoj osnovi a ko mu je dozvolio da mjenja namjenu SDS naravno ko bi drugi.
Ja sam Vrsta o tome piso u novinama par sezona, nešto je bilo i na sudu .pitaj Božu Aulića kako je vršio sudsko poravnanje vezano za k.ć,koju je država oduzela od pokojnog Rajka Aulić za izgradnju pošte, a pošto Srpske pošte nisu privele namjeni istu zemlju je opština oduzela od Srpskih pošta prodala Goranu Debeljaku pod uslovom da pravi mesoprerađivačke kapacitete a Debeljak je istu prodao po petostrukoj cijeni Neškoviću,Tada je Božo Aulić poveo upravni spor i za tu zemlju pokojnog strica napaltio 10.000km po osnovi poravnanja sa opštinom.Sve je dakle provjerljivo i prije nego od nekoga uzmeš pikslu da mene matiraš na forumu izuči neke stvari,jer i onaj koji ti je dao ove papire gori je glupsioin od tebe
Ne zaboravi da sam 12 godina u skupštini opštine kao odbornik mnoge stvari prostudirao i mogu predavati takvima poput tebe samo da mi ne bježite sa časa.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by KAMIKAZA »

Moram da zastitim brend :) i da zaustavim ovo koristenje prezimena i predaka u politickim obracunima. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by ZMIJA »

Image
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !


User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by bičbožiji52 »

Samo da nema Vlade Usorca na ovim slikama,koji vječito samo nešto traži od ove države STJ.
Svaka priča o poljoprivrednoj problematici, oni su uvjek tu, da nešto tražei ''kmeče'' na državu koju godinama muzu kao kravu muzaru u vidu raznih posticajnih davanja pod firmom zaštite domaće poljoprivrdne proizvodnje.
Ovi nadrealni poljoprivreni proizvođačai poput Usorca i mnogih drugih, od države praktično dobijaju sve ,od poljoprivrdne zemelje,štale ,krave, kante za mlijeko i dr.
Svake godine njih snađe neko nevrijeme, od mraza ,suše ,grada ,poplave,zemljotresa i čega sve još,a onda ekipa ide pred vladu i na proteste.
Prnjavorska opštrina prije rata imala je 1.800 hektara uređenog poljoprivrednog zemljišta (sve preko toga je bespredmetno pominjati) i to ju je svrstavalao među izrazito poljoprivrdne opštine,da bi se to danas svelo na puku simboliku u oblasti poljoprivrdne proizvodnje u smislu strategije opštine.
Država svakako mora svojiom posticajem zaštiti domaću poljoprivrednu, ali država ne može biti poljoprivredni proizvođač i imati ove poljoprivredne ''manekene'' poput gosn Usorca, koji su više na televizijui nego na njivi.
Dobro je da i lokalna vlast u Prnjavoru bar locirala problem ,ali svakako to neće biti dovoljno,jer i pravilno knjižena zemlja sama od sebe ne znači ništa, ako se neće sijati i žnjeti.
Za vjerovati je, da će saniranje rijeke Lišnje zajedno sa izgradnjom auto puta jednom i za uvjek biti konačno riješeno i da će poplave biti u Prnjavoru prošlost.
Prnjavoru više nisu dovoljne lijepe priče,kada je u pitanju ergela VUČIJAK, a i ovo sa jezerom DRENOVA je porzana priča ministra Mirjaniča koja je naučena napamet,jer pričati o jezeru DRENOVA, a ne spomenuti njegovu praktičnbu prenamjenu više je nego neuvjerljivo.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by Magyar »

bičbožiji52 wrote:
17.03.2017. 13:35
Samo da ne bude poslije zato nas napusti strani kapital u koga se svi kunu, i da ne ugasimo 400 radnih mjesta i preseli u Srbiju koja je daleko odmakla po pitanju privlaćenja stranih investitora,a mi i ove što imamo ovakavom politikom otjerujemo.
Slobodno neka ide u trulu Srbiju. Od tih 400 ce 200 da ode kod Mirse, a 100 da se vrate na selo i da obradjuje zemlju sto su i trebali da rade. ostali neka idu kuci. To kako u Srbiji privlace investitore je idiotski. Sve im das, subvencionises plate i sve ostalo, a oni gotovu lovu iznesu napolje. Radnike tretiraju kao robove. Sta su samo napravili sa Unisom u Prnjavoru.
bičbožiji52 wrote:
21.03.2017. 09:29
Država svakako mora svojiom posticajem zaštiti domaću poljoprivrednu, ali država ne može biti poljoprivredni proizvođač i imati ove poljoprivredne ''manekene'' poput gosn Usorca, koji su više na televizijui nego na njivi.
Kad ima politicare sto ne bi imala i poljoprivrednike? Gdje je razlika?
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by bičbožiji52 »

Srbiju su po sličnom principu opljačkali žuti kako su opljačkali Republiku Srpsku plavi,To je evidentno.
Ovdje su prodavali banke po jedan evro,a u Srbiji šećerane za tri evra,pa po idiotskom logistzičkom zaključivanju ipak je Srbija bolje prošla u pljačakaškoj privatizaciji.
Porditi STANBADARD U UNIS u Prnjvoru je je dilentatizam,jer STANDARD je svijetao I redak primjer pozitvine posledice pljačkaške privatizacije koje su rijetke ne samo u Prnjavoru već i u cijelom regionu.
To sa UNISOM je tačno,domaći lopovi u sprezi sa stranim kajmakčlijama opljačkali su UNIS i iznijeli kapital vani,dok je u STANDARDU suprotan primjer,gdje je vlasnik kredite iz Švicarske donio u Prnjavor i uložio u razvoj proizvodnih kapaciteta kako bi ljudi mogli da ne rade samo kod Mirse u gradu i Vlade Usorca na selu,po istorijskom usudu kad su Srbi U pitanju.

Priča o platama je vječita dilema,ali plate u STANDARDU nisu nikad kasnile,i sve obaveze prema davanjim državi su uredne što je naravno provjerljivo.Sama činjenica da je i zapošljavanje u STANDARDU počelo ''preko veze'' govori da je u pitanju ozbiljna firma
Zadovoljtvo mi je da je sadašnji načelnik sa svojom ekipom) jednu od prvih posjeta privrednim subjektima u našoj opštini posvetio upravo ovom za Prnjavor slobodno možemo reći privredfnom gigantu koji 40 miliona svoje proizodnje direktno plasira na svjetsko tržište i što njegovih 400 radnika ne traže nikakve plate i posticaje od Vlade Republike Srpske, već to zarade radeći u ovoj fabrici.
Moramo se navikavati na ovaj kapitalizam i u svojim glavam zaboraviti socijalističku, kako poljoprivrednu, tako i industrijsku proizvodnju.Tražili smo kapitalizam ,trpi mo ga .
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by Magyar »

bičbožiji52 wrote:
22.03.2017. 09:08

Moramo se navikavati na ovaj kapitalizam i u svojim glavam zaboraviti socijalističku, kako poljoprivrednu, tako i industrijsku proizvodnju.Tražili smo kapitalizam ,trpi mo ga .
Samo cu jos ovo da prokomentarisem jer debelo gazimo u off. Kapitalizam nije raditi 230 sati, a biti placen za 170. U kapitalizmu ne odbijes radniku od plate zato sto je dobavljac isporucio losu sirovinu. To nije kapitalizam, to je bezobrazluk. Nema ovo veze samo sa Standardom vec sa velikom vecinom privrednih subjekata u Prnjavoru. Malo je onih koji to sve fino, onako kapitalisticki ispostuju.

Nego, dobili smo nove nacelnike odjeljenja. Neka budu kao i oni prethodni, samo da ne budu gori. :D
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Darko Tomas

Post by bičbožiji52 »

Naravno da ''naš''kapitalizam nije kapitalizam jedne Švedske,''naš''kapitalizam je robovlasničke provinenencije sa elementima balkanske hajdučije.STNDARD radi za švedsku IKEU koja je na svjetskom tržištu namještaja lider, i koja je do savršenstva izgradila sopstvena pravila igre koja su čak i iznad evropskih standarda.
Svi koji na ovaj način rade za svjetsko tržište ne poznaju pojam nenaplativosti isporučene robe, a rokovi isporuke i naplate su svete stvari kao i propisani kvalitet proizvoda.
Naravno dobili smo juče lokalnu vladu,nove načelnike odjeljenja i vjerovati je da ako neće biti bolji od predhoidni gori ne mogu biti.Pred nama je, pratimo ih....
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

Post Reply