Politicka svastara

Unošenje u politički život intriga, podvala iz ličnih, sebičnih interesa

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

Мним о дубоким разликама међу "форумашима" прњавор инфа...
Наравно да је закључак субјективан иако сам покушао, као и у послу који обављам, бити објективан... :)
Прије свега, зашто неко уопште има потребу, анонимно и уопште писати на оваквом мјесту?
Само коментарисање није чудно и веома подсјећа на кафанске разговоре, с тим да су ови, кафански персонализовани и тиме вјеродостојнији...
А код форумашких "разговора", често не увијек, долази до тога да "неко" коментарише веома битне теме из друштвеног живота а да при том искључи свој друштвени статус...
Ето то је проблем и основна подјела "форумаша"...
Ако је друштвени статус битан и доприноси прихватању ставова онда га форумаш не скрива, као рецимо врста, моја маленкост... :?
А друга, много гласнија и већа група форумаша скрива свој друштвени статус јер, вјероватно, спознаја или не би "годила" статусу форумаша у јавности или би тај статус нашкодио написаним ставовима... :D
Image

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by neozbiljan »

Kad vam sa strane ne pise ime i prezime, i kad drugi ne znaju ko si(mada se vecinom zna ko je ko) onda ljudi kazu sve sto misle. Iznesu svoje razmisljanje do kraja, ne plašeći se nikakvih posledica. A kad javno govorite uvijek cete malo ublaziti i sakriti. A cilj foruma je da se vide razmisljanja ljudi.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

Да, али људи а не ни(т)кова...
Пишем и говорим једнако, с маском или без...
Last edited by просвјета on 19.04.2015. 00:35, edited 2 times in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicka svastara

Post by KAMIKAZA »

Primio k´znanju... :D
Ovo igranje zmirke je odraz nase stvarnosti,ja licno mislim da bi neki ljudi ovo sto ovdje govore rekli i javno kad bi okolina bila tolerantnija,nerijetko ovdje skrve jedni na druge cim se radi o suprotnom misljenju,zato moramo da se mjenjamo,kad bude bilo vise tolerancije prema neistomisljenicima,bice i manje skrivanja.
Evo ja znam da Iris nesmije da kaze ko je,nikome osim meni,jer bi je vi napali kao ose,a ja ,ja sam tolerantan i meni je se povjerila,cak me i kafom castila. :D Bas neka prijatna snajka ova nasa Iris. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Politicka svastara

Post by Hirurg »

Kamikaza secerna vodice. Sta joj se uvlacis?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Politicka svastara

Post by corkan »

Kamikaza dosad sam te uvažavao kao jednog objektivnog forumaša,ali piti kavu sa Iris to ti nemogu oprostiti,ja isto volim Iris ali kavu će mo popiti kad promijeni dioptriju ili kad se učlani kod Žune u stranku!
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicka svastara

Post by KAMIKAZA »

:D Ljubav je cudo, :D srce ne gleda na partijsku knjizicu. :D zalud sam uzeo SDSovu,nece me Iris. :(
Zajebao sam se ,dok sam ja sredio SDSovu clansku kartu,ona se odlucila da uzme nekog baju iz SNSDa ,kaze sigurno je sigurno,idu izbori, treba se osigurati. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicka svastara

Post by просвјета »

Надам се да си имао довољно информација за бар једну кафу... :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicka svastara

Post by KAMIKAZA »

Ma istracali smo se kao kod frizera. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicka svastara

Post by просвјета »

То сам ти и каз`о... 8)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicka svastara

Post by vrsta8472 »

Брате просвјета, суштина овог форума и јесте да се пише анонимно и да нико не зна ко стоји иза ког ника. Зато постоји и оно правило о забрани откривања индентитета форумаша, ако се неки форумаш својим постовима почне јавно откривати или наводити да би могао бити неко.

И због тога је овај форум, право мјесто за опипавање пулса народа.

А нас двојица смо међу ријеткима у нашем друштву који оно што мисле - јавно и кажу :smt006
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicka svastara

Post by просвјета »

Ово је сарказам, пријатељу... :D
"Ако је друштвени статус битан и доприноси прихватању ставова онда га форумаш не скрива, као рецимо врста, моја маленкост... :? "

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicka svastara

Post by просвјета »

Бојан Микулић - Микула ... :D

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicka svastara

Post by просвјета »

Достојевски wrote:Има људи, господо, који не воле околишне путеве и маскирају се само за маскараду.
Има људи који не виде прави човеков задатак у вештом глачању паркета ципелама.
Има и таквих људи, господо, који неће рећи да су срећни и задовољно живе ако им, на пример, панталоне добро стоје.
Најзад, има људи који не воле да облећу и да се врте напразно, бенаве и улагују, и, што је главно, господо да турају свој нос куд не треба...
"Идиот"
Image

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

просвјета wrote:Наравно, отета имовина плус силни кредити исток запад да би 70-их пустили народ у њемачке...
Тако је било, ако ћемо право.
Koji krediti,profo ? Kolko su sada zadužene banana državice nastale raspadom Juge,a kolko je bila Juga zadužena.Nerazumijem tu profesorsku logiku i matematiku.
Ukupan vanjski dug SFRJ iznosio je gotovo 22 milijarde dolara, a države nastale njenim raspadom bar pet puta više, što potvrđuje i podatak da su krajem prošle godine samo Hrvatska, Slovenija, Srbija i BiH dugovale više od 112 milijardi eura!
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Ovo sto Zmija kaze je tacno,samo ima jos jedan podatak,mi danas u regionu imamo vise milionera nego sto smo nekad imali velikih fabrika,to je dobar pokazatelj,sto bi rekli hrvati :) ,to je znak da je kapital ostao u regionu,nije se odlio,i lako ga je ponovo ,na isti nacin kao i 1945,sto je vec pomenuo moj skolski,oduzeti i pretvoriti u drzavno vlasnistvo,za to je potrebno samo malo volje i malo municije. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicke stranke u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Звијезда у успону :smt002

Image

Прво Даријо па онда Мићо Мичић, само да се зна :!:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

Mi danas naprosto nemamo veliki fabrika,da ne govorim o proizvodnim sistemima.Sve je devastirano i pokradeno.Takozvana privatizacija nije dala ono šta se od nje očekivalo ,a to je revitalizacja proizvodnog sektora.Ovoj budžetskoj klasi, i nije bitno ko je suštinski titular fabrike, njima je bitno da svaki mjesec neko treba iz budžeta njima da isplati platu.Juče je bio Praznik jada, a mnoga jadnička klasa je radila.a lumperproleterijat i napredna intelegencija roštiljala i onečišćavala okoliš.Juče se u Leburiću Komercu tražila kolica više,a momci iz neke privatne firme,za unišatavnje korova,vrijedno su šišali magistralni pot Prnjavor- Banjaluka.Nije im ni na pamet padalo da prošetaju sa Rnakom Mišić na mirnim protestima od sjedišta Sindikata do zgrade Vlade.Tamao je uglavnom šetala budžetska klasa,sa po nekim neradnicima iz vladini proizvodnih pogona, ili ti Jvnih preduzeća ,koji su čak i zastavom bivše Juge zaprijetili ovim iz MMF a,da se svojom glavom ne igraju, da u novom Zakaonu o radu, ukinu Kolektivni ugovor, i rešenja o stalnom zapošljenju.Toga se najviše plaši budžetska klasa,jer ovi iz proizvodnje nit' imaju kakavog posla, niti kakavih rešenja.Više rade na crno, nego na bijelo, i puca im ona stvar za tim Kolektivnim ugovorima i tim rešenjima na neodređeno vrijeme.Puca im ona stvar i za Rankom Mišić, i za Tanetom Peulićem,oni gdje se pojave,tu više ni pop ne dolazi.
Juče je bio Praznik jada i stari je popio malo.Sindikat je u totalnoj defanzivi, i da nema prosvetara i zdrvstvenara i Ranka bi mogla lagano ići u mirovinu.Juče se tražila piva više, umjesto,parole,a ulicu je zamjenila zelena rijeka i olistala gora.Neće ni struja poskupjeti ovaj mjesec,a i ako poskupi kriv je MMF .ebo mater svoju,jerbo on neće dati lovu u budžet,pa ti protestuj brale ,ako imaš kome.
A nešto kad pogledam, ne živimo mi loše,juče smo slistili stočni fond i vratili se na crvena ognjišata,jal' s prasetom,jal' sa jagnjetom.Niko nije na crveno ognjište juče donio paštetu, i došao sa konjskim kolima,zaparavo, jest sa onima kolima od tristo konja, i ponekim magarcem u njima.
Sinoć je bilo opasno biti šofer,jer su cestu zauzeli,povratnici,ne povratnici iz Drvara,već povratnici sa prvomajskog derneka, kraj rijeke i zelene gore.

Image
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by просвјета »

bičbožiji52 wrote:
просвјета wrote:Наравно, отета имовина плус силни кредити исток запад да би 70-их пустили народ у њемачке...
Тако је било, ако ћемо право.
Koji krediti,profo ? Kolko su sada zadužene banana državice nastale raspadom Juge,a kolko je bila Juga zadužena.Nerazumijem tu profesorsku logiku i matematiku.
Ukupan vanjski dug SFRJ iznosio je gotovo 22 milijarde dolara, a države nastale njenim raspadom bar pet puta više, što potvrđuje i podatak da su krajem prošle godine samo Hrvatska, Slovenija, Srbija i BiH dugovale više od 112 milijardi eura!
Ево, професорски, биче... :)
Na naplatu stigli dugovi iz SFRJ
Na sve probleme sa javnim dugom Srbiju su ove godine snašle nove muke zbog čega mnoge u Nemanjinoj 11 boli glava. Među dugovima koji su u 2012. stigli na naplatu, kako saznaje “Blic”, nalaze se i krediti još iz vremena Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije, s kraja sedamdesetih i početka osamdesetih godina, koje je najviše pravio tadašnji premijer Veselin Đuranović. Reč je o dugu od oko šest milijardi dolara koji ćemo otplaćivati od 2012. do 2014. godine
...
Image
:smt006

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

Baš si neki starinski prosvetitelj,vješto zamjenjuješ teze,ne govorimo o vremenu i načiu vraćanja kredita, već o visini zaduženja bivše države u odnosu na ove njene kćerkice, što su se udale,a još rađale nisu. I ove će kredite vraćat naši potomci ,ali su oni daleko veći,nego oni Titini.
Last edited by bičbožiji52 on 02.05.2015. 22:00, edited 1 time in total.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by просвјета »

Мислиш на оно када моја баба вели: Синко, то сам ја ономад платила два милиона...
Или оно када ми је ђед причао да је пар добрих вовлова купио за 10 динара... па му их узеше у задругу и никад не вратише...
Мислиш на ту "старину"? :D

User avatar
1389
Posts: 52
Joined: 03.02.2015. 12:24

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by 1389 »

bičbožiji52 wrote:
1389 wrote:A to da je vama bilo bolje za vrijeme TIte to vjerujem, jer se nije znalo za bolje (nije bilo stranih televizija, interneta i stl.), samo koliko znam i za vrijeme Tita su ljudi
Šta ti znaš o Titi majke ti ?Nije svijet nastao poslije interneta i fejzbuka.
O Titi ne znam nista, kao i niko od vas. Covijek je i danas dan misterija, bio predsijednik drzave ciji jezik nije znao dobro da prica :shock: . Znam samo da su mu slavili rodjendan na stadionu JNA, ko Hitleru! Znam da je neistomisljenike slao na Goli otok, a bilo ih je dosta.
Jugoslavija je bila diktatorska zemlja htjeli vi to da priznate ili ne. Pitajte tadasnju omladinu sa sela u kakvoj raskosi su odrastali za vrijeme Josipa Broza i njegove partije!
Gde bi bili Srbi sada, da je plana, mnogo rada,
ali to nas redom smara,kao strah od rezultata.
Mnogo nam je briga draža,stara kao naša rasa,
da komšiji crkne krava,da nam svima prazna štala

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

Jel misliš na one što su se školovali koristeći Titov fond,ili one što su se u inostranstvu liječili besplatno,ili one koji su stvarali čuda u umjetnosti,od roken rola,do kultnih filmova.
Bog do', da da dans imamo taj Goli otok,da ove lopove pošaljemo bar na godinu dana,na izdržavanje i okajavanje svakojakih grijeha ,od pljačake naroda, do ovih raznih pedofila,mafijaša,terorista i dilera droge koji truju našu omladinu.
Neznaš ti sine ništa,tebi su nabildali mozgić o prošlosti, i napunili glavu određenim mitovima,pa se teško kutališeš tih predrasuda.Tebi su se u glavi pobrkali fašisti i antifašisti,neznam šta si u školi učio,kad neznaš te razlike.U Jugoslaviji je bilo više nasmijanih lica i srećnih ljudi,nego to ima danas u ovom ,jebenom robovlasničkom društvu.
Image
Last edited by bičbožiji52 on 03.05.2015. 09:05, edited 4 times in total.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Mozete vi da pricate sta hocete,zemlja kao Jugoslavija, u stvari kakva je bila krajem sezdeseti i do pocetka devedesetih,nikad nije postojala niti ce ikad postojati,to je bio raj,nama su dolazili iz okolnjih zemalja da se nagledaju dobra.Jednakog drustvenog uredjenja je bilo tada puno zemalja ali nikome nije bilo dobro kao nama.Zdravstvena zastita za svakog gradjanina,danas to niko na svjetu nema,nemaju ni amerika i njemacka a kamo li ostali,recimo u njemackoj je oficijelno 5 miliona od domicilnog stanovnistva totalno nepismeno sa stalnim porastom,a prica se da je i daleko vise ali se taji,to je oko 8 % stanovnistva,u nas su i babe znale da pisu a o djeci da i ne govorimo.Posao se dobijao lako i nije bila neka velika nezaposlenost,mir i sigurnost,sto se govorilo,mozes svagdje leci ali nesmijes svasta reci,tako je i trebalo,sada mozes svasta reci,ali ako mozes brzo uteci,inace te nema,a leci nesmijes ni u rodjenoj kuci bez oruzja.Svi smo bili nekako prosjecni ,svi smo imali priblizno isto,bili smo zadovoljni i sretni,nedeljom je iz svake kuce odjekivala muzika,danas cesce cujes jauk nego pjesmu.Svaka kuca je skoro imala auto ili traktor,ljudi su zivjeli u svojim kucama,imali televizore,ves masine,imali odjecu i obucu,platu dostojnu covjeka,standard,svako je mogao da sebi priusti godisnji na moru. Ko to ima u njemackoj taj je gazdurina,ko to ima u americi taj je bog,a vi opet ,bar neki kazete da nije valjala Jugoslavija i da nije valjao Tito,da je imao Goli otok,pa jel bolje bilo da politicke protivnike trpa u zatvore ili da ih ubija kao sto se to danas radi,ko je bio na tom Golom otoku,Tudjman i njemu slicni,pa eto bili su i oni poslije na vlasti i sta smo mi ili sta je iko dobio od njih,metak u celo je dobila vecina.Neznam ko je vama pricao o Jugoslaviji,ja sam je dozivio i sretan sam sto sam se u njoj rodio i zivio,nekad sam i ja lajao na nju,mladost i neznanje,ali sad kad sam vidio svjet,znam da je ono bilo najbolje sto nam se mogle desiti,i da niko nikad nije imao niti ce imati to sto smo mi imali.Svi vi mislite da je tamo iza brada raj a da je u nas samo sr*nje,varate se ,svugdje je danas isto,ali nekad nije bilo,nekad je u nas bilo milina a u njih kao u nas danas,eto sad i mi imamo demokratiju,pa mozemo da probamo i taj bolji zivot,onaj koji su nam obecali prije rata.Sad nam je super,radimo za minimalac,koji nam nemoze biti za hljeb i vodu,ali to je dobro kazu cike sa zapada da cemo tako dotjerati liniju,(ja sam poslednju platu u Jugoslaviji primio u visini od 1500 DM plus topli obrok,a nije valjala Jugoslavija) koliko ima danas neko za 7 sati efektivnog rada,jedva ono sto sam ja dobijao za topli obrok,kad se razbolimo umiremo,vise se ne patimo lijecenjima.Kolika je nasa nezaposlenost,kolika korupcija...............steta je sto i vi niste upamtili tu zemlju,danas nebi tako govorili o njoj. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicke stranke u Prnjavoru

Post by просвјета »

Јес` ти то био директор нечега, да ја не знам? :lol: (1500 DM плата)

Post Reply