SO Prnjavor 2012 - 2016

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

" Gledao sam izvještaj na K3 sa skupštine. Nije mi jasno zašto načelnik hvali maestra Borku, kada i mediji i odbornici govore da je dnevni red usvojen tek oko pola tri. Kada tome dodam da je prošla sjednica trajala do jedan iza ponoći i ovo što kaže Šikanić da je falsifikovan zapisnik za današnju sjednicu, onda me navodi da zaključim da je sve potpuno suprotno, i očigledno je da načelnik nastoji popraviti loš utisak vlasti za koju ne znam da li može biti gora. "

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by nenad 10 »

Nisu ovi nesto za pohvaliti ali u odnosu na one prosle jos i nekako.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by Nicky »

vrsta8472 wrote:А зашто ове године грађани нису могли да предлажу своје кандидате?!
Ko gradjane pita za bilo kakvo misljenje? Vidis da se kod nas sve dogovara u 4 oka, bez ikakvih papira i procedura. Samo jasi budale, tako i treba kad smo ovce!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by regeman »

Može svako da prijavi i predlozi kandidate samo eto mnogi nisu upoznati sa mogusnoscu, tj primbjedba se odnosi na to sto se nije išlo dublje u mz
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Уручена признања заслужним појединцима и установама



Скупштина општине Прњавор одржала је поводом 24. марта - Дана општине свечану сједницу на којој су уручена признања установама и појединцима за посебан допринос развоју локалне заједнице.

Повеља заслужног грађанина са златним грбом општине за постигнуте резултате и залагање од интереса за општу и ширу заједницу припала је привреднику Драги Малиновићу, власнику предузећа "Комерц Мали" који је властитим средствима изградио нови објекат Основне школе "Бранко Ћопић".

Цвијети Врховац из Прњавора уручена је Повеља општине са сребрним грбом за значајне резултате постигнуте у области привреде.

"Ово је лијеп гест општинске власти да се сјете и нас у малој привреди, што ће нам сигурно представљати подстрек за даљи рад", рекла је Врховчева.

Похвале су, између осталих, добили Православна црквена општина Велика Илова, Школа за основно музичко образовање Прњавор, Удружење родитеља дјеце са сметњама у развоју "Невен", Мото-клуб "Прњавор 07".

На приједлог начелника општине Синише Гатарића додијељено је још шест плакета.

Предсједник Скупштине општине Борко Лукановић каже да овако велики број добитника признања говори да у овој општини живе вриједни и марљиви људи.
"Највећа вриједност општине Прњавор је управо у добрим људима", истакао је Лукановић.

На сједници је приказан филм о резултатима општине постигнутим у протеклих годину дана, а приређен је и пригодан програм.

Честитке представницима локалне власти и становницима општине Прњавор упутили су предсједник Републике Српске Милорад Додик, предсједник Владе Жељка Цвијановић, више министара у републичкој Влади, те представници неколико сусједних општина.

Скупштина општине Прњавор прогласила је 2001. године 24. март за Дан општине, као сјећање на тај датум 1992. године када су јединице општинског штаба Територијалне одбране заузеле положаје на Мотајици и спријечиле продор непријатељских снага из правца Дервенте према Прњавору и бањалучкој регији.

СРНА
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by KAMIKAZA »

:smt015 :shock:
Jesam li ja to nesto prpustio ,da nisu njih dva uradili nesto korisno ove godine,a da ja ne primjetih ? :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by julija »

Ovaj snimak iz 2007.g je pravo osveženje :D
Neophodno je da se g Tepić vrati u SO Prnjavor, kao ključni element disciplinovanja odbornika.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Која би то фешта била када би се Драго опет вратио :P
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by corkan »

Moglo bi tu svašta da se desi,ti si vrsta baksuz, nekako unaprije predvidiš.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Прњавор: Псовке ће се испитати на суду



Недавна прњаворска скупштинска драма добиће и судски епилог. Основни суд разматра материјал који сведочи о ноћи између 2. и 3. марта препуној псовки и најпогрднијих увреда

СКУПШТИНСКА драма са псовањем бога и мајке, уз арсенал најпогрднијих увреда, као што су "магарци, мајмуни, окорели лопови, секташи", као и разбијена чаша и потегнута флаша на челног човека прњаворског парламента, добиће и - судски епилог!



Како "Новости" поуздано сазнају, једна од судија Основног суда у Прњавору већ увелико "чешља" обиље материјала који сведоче о драматичном догађају који се у скупштинској сали у Прњавору одиграо у ноћи између 2. и 3. марта.

Прњаворска полиција је, узимањем исказа од кључних актера ноћне скупштинске драме, већ завршила свој део посла. Међу петоро саслушаних су некадашњи члан СДС а однедавно независни одборник Бранко Шиканић, као и Борко Лукановић, председник Скупштине општине Прњавор. Шиканић ће морати да објасни како је, уз псовке и претње, уз помоћ флаше пуне воде покушао да са скупштинске говорнице "скине" челног човека овдашњег парламента Борка Лукановића (СДС).

- Седи доле, магарац један, ... ти сунце! Шта, нећеш да сиђеш - грмео је са флашом у руци разбеснели Шиканић, иначе лекар специјалиста у прњаворском Дому здравља, након што је претходно у скупштинској клупи ишчупао микрофон и разбио чашу.

Пред судом ће се, такође, наћи и Бране Жунић, одборник ПДП, који је на метар удаљености од првог човека прњаворског парламента сустигао и за тело ухватио разбеснелог Шиканића.

Како су "Новости" писале, нетрпељивост некадашњих страначких колега, првенствено Лукановића и пре више месеци из СДС искљученог Шиканића, врхунац је досегла током расправе о утрошку буџетских средстава, у "глуво доба" ноћи, тачније петнаестак минута пред поноћ. Већина Прњаворчана тада је била у дубоком сну и не слутећи шта се, заправо, дешава у њиховом парламенту, поготово да ће ти догађаји, по први пут у његовој историји, добити и свој судски епилог!



АУДИО И ВИДЕО

Како "Новости" незванично сазнају, након оцене тужилаштва, скупштинска драма у Прњавору ће, највероватније, добити прекршајни судски епилог, пошто нико од актера није задобио физичке повреде. Барем у овом редовном поступку пред Основним судом у Прњавору. Уз исказе парламентараца, како сазнаје наш лист, судији ће од помоћи бити званични аудио и видео снимци са скупштинсог заседања.

http://prnjavor.info/psovke-ce-se-ispitati-na-sudu/


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by corkan »

Svi bježe od politike i kažu da je ona previše prljav posao, a ja kažem da je to jedini način da se društvo ne pokvari više nego što jest,što pokazuje i ovakav korektan razgovor u SO prnjavor.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by ZMIJA »

СКУПШТИНСКА драма са псовањем бога и мајке, уз арсенал најпогрднијих увреда, као што су "магарци, мајмуни, окорели лопови, секташи", као и разбијена чаша и потегнута флаша на челног човека прњаворског парламента, добиће и - судски епилог!
A,ti Gospe, ća bi reka Dalamtinac,gdje vi ovdje vidite dramu.Drama je u galavi autora ovih redaka.Psovanje vrijeđanje je dio naše svakodnevnice.Na mene su nekad na istom mjestu potezali neki iz SDS a Tetejca.pa drame nije bilo.
ако "Новости" поуздано сазнају, једна од судија Основног суда у Прњавору већ увелико "чешља" обиље материјала који сведоче о драматичном догађају који се у скупштинској сали у Прњавору одиграо у ноћи између 2. и 3. марта.
Tome sudiji za koga pouzdani izvor ''NOVOSTI''saopštava,bolje bi mu bilo da uzeme nešto drugo da češlaja ,šta je prioritetnije za ovaj polusvijet,koji je ogrezao u kriminalau.Naravno polusvjetu su potrebnije senzacije iz ove prnjvorske kuće paraova,nego neka ozbiljna borba protiv kriminl i korupcije.
Прњаворска полиција је, узимањем исказа од кључних актера ноћне скупштинске драме, већ завршила свој део посла. Међу петоро саслушаних су некадашњи члан СДС а однедавно независни одборник Бранко Шиканић, као и Борко Лукановић, председник Скупштине општине Прњавор. Шиканић ће морати да објасни како је, уз псовке и претње, уз помоћ флаше пуне воде покушао да са скупштинске говорнице "скине" челног човека овдашњег парламента Борка Лукановића (СДС).
Šta ima policija sa narodnim odbornicima u konkretnom slučaju?Sve se završilo na nivou verbalnog sukoba i tu policija nema šta tražiti i raditi.Po toj logici i dramaturgiji ''Novosti'' u naraodnoj skupštini Republiek Srpske bi trebala dežurati Specijalna jedinaica MUP-a Republike Srpske.
- Седи доле, магарац један, ... ти сунце! Шта, нећеш да сиђеш - грмео је са флашом у руци разбеснели Шиканић, иначе лекар специјалиста у прњаворском Дому здравља, након што је претходно у скупштинској клупи ишчупао микрофон и разбио чашу.
Kakve veze ima to ''inače lekar specijalista''?Jeli to da se dodatno ocrni čovjek sa flašom u ruci, koji je mogao biti svako od nas, konobara,molera, farbara,staklorezaca,mesara.Da je Šikanić ,nekim slučajem po zanimanju konobar,flaša u ruci bi se svakako podrazumijevala, i to ''inače''sigurno se ne bi naglašavalo.
Пред судом ће се, такође, наћи и Бране Жунић, одборник ПДП, који је на метар удаљености од првог човека прњаворског парламента сустигао и за тело ухватио разбеснелог Шиканића.
Branu Žuniću treba iduće godine dodijeliti povelju za hrabrost,jer se čovjek uvjek nađe tamo gdje mu mjesto nije,pa se doktur dodatno razbiješnjuje.Sreća što ga je za telo lapijo.Da bijaše za nešto drugo,otkide se ruka.
Како су "Новости" писале, нетрпељивост некадашњих страначких колега, првенствено Лукановића и пре више месеци из СДС искљученог Шиканића, врхунац је досегла током расправе о утрошку буџетских средстава, у "глуво доба" ноћи, тачније петнаестак минута пред поноћ. Већина Прњаворчана тада је била у дубоком сну и не слутећи шта се, заправо, дешава у њиховом парламенту, поготово да ће ти догађаји, по први пут у његовој историји, добити и свој судски епилог!
Opet ''gluvo doba noći''dodatno mistifikuje svu ovu priču,kao da se u Standardu svaku noći ne radi ''u gluvo doba noći''poznatije kao treća smijena.Srećom po nas Prnvorčane pa smo bili u dubokom snu ,kao da je skupštinsal sjednica Cunami,pa smo mogli biti svi potopljeni .
Ća, bi reka Dalatinac,ća vi novinari pizdite.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by просвјета »

Одеее змиле у Далматинце... :)
Нека те тамо!

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by svjedok.saradnik32 »

Muzička škola prodata za čak tri i po puta veću cijenu od početne


Administrativna služba opštine Prnjavor, danas je prema ranije donesenoj Odluci, prodala objekat i zemljište Muzičke škole u ulici Laze Lazarevića za čak tri i po puta veću cijenu od početne, saznaje portal ***********.

muzicka skola

Image

Lokaciju Muzičke škole kupilo je Građevinsko preduzeće Gradip Prnjavor za milion i 250 hiljada maraka, dok je početna cijena prema skupštinkoj odluci bila utvrđena na oko 360 hiljada maraka. Kako smo nezvanično saznali, za ovu lokaciju bila su zaiteresovana još dva lica, ali je firma Gradip, izlicitirala najveću cijenu.

U oglasu u kojem je predmet prodaje bilo zemljište Muzičke škole navedena je pvršina od 1433 metra kvadratna i zgrada Škole za osnovno muzičko obrazovanje u Prnjavoru. Skupština opštine Prnjavor je ranije donijela odluku o prodaji ove lokacije , a novac dobijen od prodaje trebalo bi da bude uložen u izgradnju nove Muzičke škole, odnosno završetak gradskog vrtića. prnjavorki.ne
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by nenad 10 »

Je li to Geri omanjo bazen kod kuce pa hoce da pravi olimpijski u centru?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Свједоче ово је сјајна вијест.

Само нас подсјети ако није проблем за колико пара је продат бивши паркинг. Која је величина и која цијена и ова парцела која је данас продата за преко 1.000.000 КМ

Мислим да ту нешто дебело не штима :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Нашао сам податке. Па то поново преформулишем питање за свједока.сарадника иако знам да он не одговара на ова неугодна питања.

Парцела гдје се сада прави зграда, величине је 3164m2 и продата је за 357.532 KM, гдје је метар квадратни коштао 113KM .

Парцела земљишта Музичке школе је величине 1433m2 а продата је за 1.250.000KM и гдје је метар квадратни коштао 872 КМ :shock: Што значи да је метар квадратни локације Музичке школе био скупљи за 7 пута од ове доње локације.

Двије парцела једна поред друге. Иста градска зона, све исто. Једна отишла по нереално ниској цијени како сам тада писао, а ова друга отишла по некој реалној продајној цијени?

Мислим да ту нешто не штима и да је неко добро ту профитирао. ми грађани сигурно не :smt002

Ваљда нам, на овако битно питање барем неко треба дати одговор!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

Svjedoče, ova prodaja muzičke škole koju si objavio, govori mnogo toga. Kada uporedimo predhodnu prodaju zemljišta ili parkinga koja je odmah do muzičke škole, onda možemo zaključiti da su u pravu svi oni koji su tvrdili da je parking prodat za bagatelu. Da ima države i zakona, svima onima koji su digli ruku za predhodnu prodaju, bila bi oduzeta lična imovina zbog ogromne štete koju su nanijeli opštini. Naravno i načelniku opštine koji je to sve upjevao preko SDS i plasirao preko svojih trabanata Šikija, Mitrića, Vukajlovića i ono malo jadikala. Naravno da se neko od njih dobro i opario u svemu tome. Može li ovaj narod izdržati toliki kriminal, jedan sa vrha države, a jedan sa vrha opštine, ne znam koji je gori. Kamo sreće da se niste pojavili ni jedni ni drugi! Jedina sreća je to što sam u inostranstvu i ne gledam barem svaki dan te protuve!

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by просвјета »

Значи убрзо, најдаље за годину дана, нова зграда за Музичку школу...
Ако Бог да и Влада одобри Средњу музичку школу ето доброг вјетра у једра прњаворске културне сцене...
Данас је начелник, уручењем инструмената за Музичку школу, показао даље правце дјеловања за уређење прњаворске културне сцене...
Ако томе додамо, већ дваред, уприличене Дане Прњавора у Коларцу јаснија је слика која се лагано али стамено склапа.
Наравно да на том послу, којим треба да се догради и уреди наш Прњавор треба још труда и трудбеника, али кренуло је! 8)

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by aquarius »

Pošto je u pitanju bila licitacija mogao je neko izlicitirati i još veću sumu pa bi u tom slučaju i kvadratni metar bio mnogostruko skuplji. Korijen problema i predmet diskusije može jedino biti sama odluka o prodaji.
Pitanje za upućene, gdje je predviđena lokacija nove Muzičke škole i da li uz nju ide i gradnja novog Centra za kulturu ?
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

richarddreu
Posts: 69
Joined: 26.07.2012. 15:32

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by richarddreu »

Čestitamoooo, svaka čast ovako se vodi politika prosperteta... Samo naprijed

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Оваква политика просперитета се води све док има шта продавати. Вријеме које нам долази биће све горе и горе. Неће бити пара у Буџету а ни земље за продати. Па ћемо онда вијдети ту политику просперитета.

"Јер ми будућност не зацртавамо плановима, него браздама трактора"

Др. Неле
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by svjedok.saradnik32 »

Јбг, не знам како објаснити неком ко је свој едукативни живот завршио у вртићу. Не постоји праведнији , правичнији начин да се изврши продаја јавне ствари него јавном лицитацијом. Разлика у цијенама је једноставно резултат понуде и тражње. А политика просперитета видјеће се у последњем кварталу 2016 године када начелник поднесе извјештај шта је затекао а шта оставио након истека првог мандата . Ја сад већ смијем уложити лијепе паре на позитиван исход. Сигуран сам 100 % да ће вриједност имовине општине бити далеко веће по завершетку мандата од оне што је затечена када је почео мандат др Синише Гатарића. Смије те ли ви дежурни хроничари бацити коју пару ?!
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Свједоче, постоје неке ствари ко је су по закону 100%, али тешко доказиве на суду. Нпр. човјек кога је општина узела да процијени цијену земљишта, и који је дао своју процјену од које је кренула лицитација, сада је надзорни орган на том истом објекту.

По ово реалној цијени, тај паркинг је коштао 2.759.008 КМ а продат је за 357.532 КМ. Разлика од 2401476 је оном логиком у чет'р' ока отишла некоме а не у Буџет и буџетским корисницима.

Тако да ако исти човјек буде пороцјењивао вриједност као и остале, сигурно ће и општина и они које је воде бити у плусу.

Што је за мене искрено нормално. Ко врца мед, тај и прсте лиже.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by corkan »

Vrsta nemoj da se uzbuđuješ savko jutro se probudi po jedna budala tako da naš trgovac treba samo da ih spremno dočeka.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

Post Reply