Hrana,losa i ZDRAVA!

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by MAXIMUS »

Naučnici trvde da hranu biramo u skladu sa karakterom

Može li hrana, na primer, način na koji pripremate jaja za doručak, otkriti vaš karakter? Britanski naučnici tvrde da može i da jaje na tanjiru otkriva poreklo, status, ali i seksualni nagon pojedinca.
Kako prenose ostrvski mediji, oni koji za doručak najradije jedu pržena jaja su mahom osobe sa velikim seksualnim apetitom, dok tvrdo kuvana jaja jedu ljudi koji su nemaštoviti i mlaki kao i jaje na tanjiru.

Ljubitelji poširanih jaja su, ako je suditi prema istraživanju sprovedenom na 1.200 ispitanika, moderne osobe koje paze na zdravlje i gastronomske trendove i srećniji su i zdraviji od ostalih. Najčešće ih jedu žene iz više srednje klase ili uglednijih porodica.
Jednostavno kuvano jaje za doručak će odabrati ljudi koji loše organizuju vreme i svoje obaveze. Često su nagle naravi, egocentrični i ne obraćaju previše pažnje na tudje probleme zbog čega su mahom razvedeni.
Samodisciplina i suzdržanostu su glavne odlike ljubitelja omleta sa različitim dodacima. Zzivotni kredo im je zlatna sredina, a često je reč o osobama koje nemaju decu i koje su pedantne.
Osobe sa dobrim seksualnim apetitom najčešće uživaju u jajetu na oku i umakanju hleba u žumance. Najčešće potiču iz radničkih porodica. A ako im dosadi jaje na oko, naručuju običnu kajganu.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti ... karakterom
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by ananasmijana »

hrana je život

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by svjedok.saradnik32 »

У борби против генетско модификоване хране снимљен је и цртани филм А-ГО-ГО да би деце појачала свест о опасности које доноси ГМО храна.
Захваљујући ауторима сјајног цртаног филма о генетски модификованим организмима из Инфоматикса Кирку Рутеру и Полу Дејвису, као и српском глумцу Браниславу Платиши, објавље на је верзију овог цртаног филма синхронизованог на српски језик!
Цртани филм на веома саркастичан начин објашњава колико је важна природа и ГМО храна отровна за људе, о корупцији и лобију произвођача ГМО хране, уништењу фармера и здраве хране.
ГМО се могу дефинисати као организми у којима је генетски материјал (ДНК) измењен на вештацки начин, а технологија којом се то постиже се често назива модерна биотехнологија или генетски инжењеринг.
Том технологијом је такоде могуће селектовани ген из једног организма унети у други, чак и међу врстама које нису сродне.
Прва модификована биљка била је парадајз а појавила на тржисту 1994. године. Од тада не престаје производња генетски модификованих биљака, и то највише у Америци, Аустралији, Бразилу, Аргентини, Кини и Јапану, а највише се гаје соја, кукуруз, уљана репица, памук.
Научници Иан Ф. Приме и Ролф Лембке спровели су "ин виво" студије о могућим здравственим последицама ГМ хране, и закључили да генетски инжењеринг ствара раширене генетске мутације на стотине хиљада места одређеног генома.
Храну која је створена у лабораторији наше ћелије неће препознати, па ће се пуно тога гомилати као токсични материјал.

А БРАТ ПАНТЕЛА БИ ТО РЕКАО МНОГО ЈЕДНОСТАВНИЈЕ И ЈАСНИЈЕ!!!
,,Коме ГМО храна годи ћене да може да плоди.
НАЧИ СТОП ГМО ЋЕНЕ СРБИА ДА БУДЕ ТРОВАНА МЕТОДОМ ОТРОВА ВРСТЕ ТОКСИНИ!'' :smt006 :smt006
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
amigdala
Posts: 17
Joined: 21.10.2012. 14:11

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by amigdala »

Prije par dana,tačnije 25.05.u mnogim gradovima diljem svijeta,organizovane demonstracije protiv GMO .U Banjaluci se nije dešavalo ništa.Izgleda da našoj javnosti nedostaje senzibilitet za tu temu,doduše mi smo opterećeni pukim preživljavanjem tj.,daj bilo šta na tanjiru,nek'je samo jeftino.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by KAMIKAZA »

Image
http://www.becook.com/sr/recept/knedle- ... jivama.htm
Uf sto mi je nesto prahnulo da jedem knedle :D jel ima igdje u nas u restoranu da sluze ovo . :smt118
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by dogface_gremlin »

Zna iko ima li u Prnjavoru igdje kupiti naut ili leblebije, i ako ima, gdje?
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by Opti Myst »

Vidio sam leblebije u pakovanjima u Maxiju.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by dogface_gremlin »

Hvala, pogledaću tamo.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by VJESTICA »

"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Hrana,losa i ZDRAVA!

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Hrana,losa i ZDRAVA!

Post by KAMIKAZA »

Ovo je nesto zanimljivo,koliko je istinito odlucite sami,ja sam obozavao mlijeko i mlijecne proizvode,sada uzimam samo ponekad da ubijem zelju.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Hrana,losa i ZDRAVA!

Post by grlica »

Možda ne valja ko ima rak , ali meni je mlijeko smisao života :D vruće domaće mlijeko sa pjenastim kajmakom :) moja djeca ga piju od devetog mjeseca i to uvijek domaće :P i ja to smatram srećnom okolnosti bosanskog čovjeka koji nema bogzna šta --osim zdrave hrane :wink: :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Hrana,losa i ZDRAVA!

Post by dkrajina »

grlica wrote:Možda ne valja ko ima rak , ali meni je mlijeko smisao života :D vruće domaće mlijeko sa pjenastim kajmakom :) moja djeca ga piju od devetog mjeseca i to uvijek domaće :P i ja to smatram srećnom okolnosti bosanskog čovjeka koji nema bogzna šta --osim zdrave hrane :wink: :D
A sta su pili do devetog? :smt002 :smt006
zivot je surov

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Hrana,losa i ZDRAVA!

Post by grlica »

pa bio je veliki izbor :D rakija , pivo , vino i to sve na kapaljku :smt001 :smt003
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Hrana,losa i ZDRAVA!

Post by dkrajina »

Bitno nek je zdravo i prirodno :smt006
zivot je surov

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Hrana,losa i ZDRAVA!

Post by grlica »

Najbolji izbor , SAMO DOMAĆI PROIZVODI , jedimo i pijmo domaće :P :D U SE , I U SVOJE KLJUSE :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Hrana,losa i ZDRAVA!

Post by svjedok.saradnik32 »

Oprez: “Procurila” lista proizvoda u kojima se koristi GMO
prodavnica
Autor:
ATV
Datum objave:
8 August 2015, 18:34

.

Kako je navedeno u informaciji, na internetu se nalaze mnogobrojni tekstovi u kojima veterinarski inspektor Miroslav Stojišić iz Srbije govori o veoma opasnom Karagenanu E-407.

U informaciji koja kruži društvenim mrežama naveden je spisak proizvođača hrane koji koriste GMO u proizvodnji, a čiji proizvodi, kako se navodi, se nalaze na domaćem tržištu.

Tekst je potpisan imenom i podacima Instituta za medicinu rada Srbije “Dr Dragomir Karajović”.

Lista GMO proizvoda – hrana koja ima u sebi genetski modifikovane organizme:

01. Snickers, Mars, Twix, Milky Way, Bounty (čokoladice)

02. Campbell Supe (supe)

03. Uncle Ben’s (grašak)
04. Lipton (čaj)

05. Cadbury (čokolada, kakao)
06. Ferrero (Nutela, Kinder jaje, Kinder bueno)

07. Nestle čokolada, Nestle Nesquik

08. Coca-Cola, Sprite, Fanta, Pepsi, 7-up
09. Knorr (sos, supe, kocke za supu)

10. Hellman’s (začini, majonez, sokovi)
11. Heinz (začini, majonez, sokovi)
12. Kraft (čokolada Milka, čips, Jacobs kafa, dečiji napitak)
13. Heinz Foods (kečap, sokovi)
14. Mc’Donalds mreža restorana „brze“ hrane i njihovi obroci
15. Hipp (dečija hrana)
16. Abbot Labs Similac (mleko u prahu za bebe)
17. Department
18. Danone – jogurt, kefir, sir

U informaciji dalje stoji da se u svim Frikomovim sladoledima nalazi kancerogeni Karagenan, jedan od najštetnijih aditiva (oznaka mu je E407).

Zabranjen je u Evropskoj uniji jer izaziva rak debelog crijeva, ali nije zabranjen u tkz. neelitnim državama.

Na kraju teksta je navedeno da je širenje informacije o štetnim proizvodima na društvenim mrežama jedini način da se, kako je navedeno, utiče na proizvođače da izbace genetski modifikovane sastojke iz prehrambenih proizvoda.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

Post Reply