ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Moderator: Hirurg

Koji smartphone sa ANDROIDOM imas?

HTC
4
15%
Samsung
12
44%
LG
2
7%
Sony Ericcson
5
19%
Huawei
4
15%
 
Total votes: 27

User avatar
Тихи
Posts: 78
Joined: 28.09.2012. 04:01
Location: цео свет

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Тихи »

Врста хвала лијепо.. :smt006
НЕ ЗНАШ С КИМ СЕ КАЧИШ

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Hirurg »

to sve tvoj telefon ima...n emogu da vjerujem da imati telefon toliko vremena i ne znati osnovne funkcije..smjesno...

User avatar
codename74
Posts: 62
Joined: 07.04.2011. 21:42
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by codename74 »

Prvi put koristim telefon sa androidom i ako neko moze da mi pomogne kako da upalim i ugasim telefon?

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Hirurg »

ugasis tako sto izvadis bvateriju...a palis na goriva u drugu ga usaltas i neka te neko pogura ;)

User avatar
Тихи
Posts: 78
Joined: 28.09.2012. 04:01
Location: цео свет

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Тихи »

Хирург. Није ме до сад пуно ни интресово детаљно. данас ми је требала штоперица за живу главу али је нема :?:
НЕ ЗНАШ С КИМ СЕ КАЧИШ

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Hirurg »

imas li opciju u meniju pod nazivom clock (sat) e nju kad pokrenes imas to sto trazis :)za poruku i dodavanje kontakta mislim danema sta da govorim...klasika....

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by aquarius »

Hirurg wrote:ugasis tako sto izvadis bvateriju...a palis na goriva u drugu ga usaltas i neka te neko pogura ;)
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Тихи
Posts: 78
Joined: 28.09.2012. 04:01
Location: цео свет

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Тихи »

Јес Хирург јесам ратковид али нисам ћорав нема... јбт. андроид кад само мош инсталират игрице скајп..
НЕ ЗНАШ С КИМ СЕ КАЧИШ

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Hirurg »

da iskren budem nisam imao dodira sa androidom xperiaevo molim ko ima da pojasni tacno za stopericu...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by aquarius »

Тихи wrote:Јес Хирург јесам ратковид али нисам ћорав нема... јбт. андроид кад само мош инсталират игрице скајп..
Ako ti treba neka aplikacija odeš na Play Store (Android Market na starijim verzijama) i skineš sebi onu koja ti je potrebna.
Štoperica i tajmera imaš sijaset. Evo samo zbog tebe sam upravo testirao StopWatch & Timer. Radi prefektno.

Ja imam Xperia Arc S i ne sjećam se da li je na njemu bila instalirana štoperica na originalnom 2.3.5 androidu ( trenutno je na ICS 4.0.4).
To u ostalom nije ni bitno.
Poenta smartphone-a je da sebi sa neke od download baza ( u zavisnosti od brenda i OS telefona) skineš ono što ti je potrebno i instaliraš.
Kako neko ko proizvodi uređaj može znati šta će tebi kao korisniku trebati !?

Većini ljudi treba telefoniranje, SMS, alarm i kalendar, ali to ne treba da znači da treba da se vratimo na kraj devedesetih i koristimo npr.
Nokia 3210 ( jedan od najboljih iz te ere).
Sve ti se to na kraju svodi na onu narodnu " Nije žvaka za seljaka" :smt006
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Hirurg »

e tako nadam se da je sad pohvatao konce, nisam htio da budem ja jedini pametan :)

User avatar
Тихи
Posts: 78
Joined: 28.09.2012. 04:01
Location: цео свет

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Тихи »

нисам имао времена... али хвала лијепо
НЕ ЗНАШ С КИМ СЕ КАЧИШ

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by regeman »

nije lose ovo sa androidom..samo treba malo zesca wifi pokrivenost..za nase uslove..jbg kontam na zapadu je to lakse..svaka javna zgrada pokrivena...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Hirurg »

pa zasto tako razmisljas, vidim na pretplati si doplatis jos 5 km i imas net u dzepu non stop za toliko para flate rate..mislim da 5 km nije puno...ja ga imam par mjeseci i tako reci i ne kacim se na wifi sem kad trebam update aplikacija....

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Opti Myst »

Huawei U8650 Sonic
Rezolucija : 320x480 piksela

Ja ga koristim od kad se pojavio u m-tela. Najbolji telefon za male pare u pretplati.
Preporučujem da se uzme u L smart tarifi na 1 godinu. Taman koliko je i garancija, a plati se 50KM odmah. Zašto L smart. Jer se dobije za dodatnih 5KM internet na fonu bilo gdje, znači nisi ograničen samo na HOT SPOTs po Prnjavoru, već imaš net gdje god ga zatrebaš i to neograničeno (mislim da je pola gige u paketu, te nakon ispucavanja tog protoka spuštaju samo brzinu protoka, al brzina(cirka 2Mb/s HSDPA) je svakako prisutna samo u centrima gradova pa tako i ovog našeg "MALOG MISTA")
3G se pali na spuštajući meni sa glavnog deska, touch na drugi s desna tab (STRELICE) Data Switch - piše.
Na isto mjesto ga valja gasiti kad ti ne treba, jer ćeš spiriti tako bateriju i prije odlaska u krevet. Iako mu je baterija sasvim solidna za ovu veličinu ekrana(1400 mAh).

TOČKIĆ-ikona ( Settings/Wireless&networks/Mobile Networks /Use only 2G networks ) stikliraj ovo.
Inače po defaultu je na njemu konstantno uključen 3G te ćeš često gubiti vezu i baterija neće izdržati nikada više od jednog dana.
Kažem - gubiti vezu jer dok sam imao 3G konstantno upaljen znao mi je fulati pozive i zezati ako se nalazim u betonu nekom; zgrada, podrum, itd.

Jako lijep i kvalitetno odrađen telefon. Nema škripanja plastike i dobro stoji u ruci.
Što se tiče navigacije Rege možeš mi se javiti pa ti ubacim i iGo i najnovije mape. Na njemu savršeno radi.
Nakon toga valja usporiti sa instalacijama jer obim slobodne memorije sa još nekoliko aktivnih aplikacija padne ispod 100Mb. Pa zna nekad malo da se čeka. Al sigurno ne toliko koliko smo navikli windows da čekamo. :mrgreen:
(160 MB storage, 512 MB ROM, 256 MB RAM)

Ja sam dugogodišnji konzument SE porodice telefona pa mi je najteže palo ti što su tasteri za pojačavanja/smanjivanje na kontra strani od one na kojoj sam do sada navikao (pod kažiprstom mjesto pod palcem) i naravno što je teže kucati tekstove(poruke,mailove)

Idealan Android phone ipak mora da ima i fizičku tastaturu; u suprotnom su preveliki i više podsjećaju na Tablet i gube praktičnost nošenja po džepovima.
Ali onda pričamo o 2,3,4X skupljim uređajima od ovog Huawei-a. (miniPro serija SE telefona je iz tog razloga dobar izbor samo da ima pola inča veći ekran)
Sony Ericsson
Xperia mini pro SK17i na primjer


p.s.
Huawei Sonic (da, to mu je "umjetničko" ime) inače ima groznu kameru koja nema čak ni Autofocus(razmazio me SE :) ), ali za tu svrhu svakako valja koristiti pravi fotoaparat.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Opti Myst »


:D
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Opti Myst »


8)
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Hirurg »

odlican opis uredjaja...velika mana je ta memorija....ali i za to ima lijek, pa si trebao da navedes da se moze napraviti particija na sd kartici koja bi imala svrhu za instalaciju aplikacija...naravno to se linka putem app koja se zove link2sd i za taj dio da bi se odradio potreban je rutovan telefon...takodje rutovanje nije problem za napraviti i onda su android vrata sirom otvorena..e sad..rutovanjem se gubi garancija telefona i ovo sam morao da naglasim da mi neko ne spominje kasnije majku ali isto moze uradi unroot....i onda je garancija opet tu...takodje moram da naglasim i jos jednu nazalost ucestalu manu a to je da vrlo cesto ima kvar digitalizera..illi ti touch screena

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Opti Myst »


:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Šalji dalje!
"Recimo NE vertikalnom videu!"
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Opti Myst »

ja koristim APP2SD koji automatski presreće aplikacije koje mogu raditi sa ili keširati na SD karticu.
Program ima odličnu podršku i kvalitetne Update kako bi pratio novoizlazeće uređaje.
I što je najbitnije NIKADA ne krahira.
Zgodnog je i intuitivnog "sučelja" :smt003

Inače APP2SD predlažem kao PRVU instalaciju sa Google Play-a pa tek onda sve ostalo...
Radi i na neROOTovanim uređajima.

https://play.google.com/store/apps/deta ... FwcDJzZCJd

PROTIV: zna često nuditi prelazak na PRO verziju koja se plaća, a ne nudi ništa značajno više od besplatne.
SAVJET (za one koji ne kontaju engleski): pri pokratanju ako vam iskoči prozor gdje se pominje PRO verija samo kliknite na CANCEL i nastavlja sa podizanjem.

ZA: Automatski pri pokretanju nudi redovnu higijenu telefona - da očisti keš koji vam prave browseri te smeće na telefonu.
Image
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by neko iz mase »

Hvala na savjetima oko memorije :wink: . Već par dana nikako da se nakanem da napišem ovde kako imam problem prilikom ažuriranja aplikacija zbog nedostatka memorije( a pri tome mi SD skoro prazan, u pitanju je HTC WildfireS) :wink: . Uspio sam nekako da Viber i Adobe prebacim na SD ali moraću se posvetiti ovom prebacivanju čim malo vremena uhvatim :wink:
@Rege- to sam i ja isto rekao, mada nekoliko drugova uplaćuje sebi po 5-10KM mjesečno i ne stigne ni potrošiti, jbg većinom treba za whatsapp i Viber a to što bi rekli "troši kao upaljač"

Nego, neko da preporuči neku korisnu aplikaciju?

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Hirurg »

app "ko zove" isise ime broja kog nemas u imenuku...naravno fiksni i mora biti na netu tada....radi za svu bivsu jugu

tapatalk za forume

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Opti Myst »

"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Hirurg »

galaksija note je pala.....zmijuga od androida...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by aquarius »

Čestitke !

Očekujemo utiske. ;)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Post Reply