Nase zdravstvo

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nase zdravstvo

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Nase zdravstvo

Post by MAXIMUS »

Kao što se uštede državnog budžeta vrše preko socijalnog davanja isti slučaj je i sa zdravstvom !

Naravno da treba kontrolisati za šta se izdaju recepti i besplatni lijekovi ali u ovom slučaju to je samo maska a stvarni razlog je čista ekonomija u kome treba da profitira vlast ( ma koja bila ) manjim izdacima za zdravstvo , bolji profit apotekama i PRIVATNIM ORDINACIJAMA !
Socijalno zdravstvo koje smo poznavali izumire , prelazimo sve više na privatne ordinacije koje se moraju plaćati a zna se koga će to najviše da zaboli , naravno , ljude koji rade za minimalac i socijalno ugrožene !
Ko nije, neka pogleda SICKO Murov dokumentarac o sistemu zdravstva u svijetu i vidjećete šta nas čeka ako na vrijeme ne sprječimo ... izliječiti kasnije biće mnogo teže !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Nase zdravstvo

Post by regeman »

potpis maxo..treba otici na pregled u neku priv.ambulantu..ispregledace vas kai pilota i naravno fakturisati to fondu.
sto se tice priv.apoteka lijekovi duplo skuplji nego u Srbiji..pojedini..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: Nase zdravstvo

Post by mirabell »

iz tebe ocigledno govori neznanje...malo se raspitaj prije nego ovako nesto napises jer neko ti moze i povjerovati da si u pravu :smt006
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Nase zdravstvo

Post by regeman »

za lijekove sam siguran...posto sam ih kupovao i tamo i amo..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Nase zdravstvo

Post by aquarius »

.treba otici na pregled u neku priv.ambulantu..ispregledace vas kai pilota i naravno fakturisati to fondu
Nije baš tako.
Primjera radi na magnetnu rezonancu (MRI) u banjalučkom KBC-u se čeka i po tri-četiri mjeseca. Često je to veoma kasno za pacijenta kome je život ugrožen.
U privatnoj ordinaciji taj pregled košta 310 EUR. Nema čekanja, termina ima svakodnevno. Fond ne refundira niti jednu vašljivu marku.
Osjetio na svojoj koži.

O zdravstvu u RS bolje da ne počinjem. Gomila nesposobnjakovića, liziguza, karijerista, sjecikesa... Čast poštenim ljudima, kojih je nažalost veoma, veoma malo :roll:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: Nase zdravstvo

Post by mirabell »

da,upravo tako a ako odes kod dr. Arara uradis magnet a onda cujes da njegov magnet nije ispravan (sto je i tacno) pa te onda posalju na Paprikovac,mozda je tu samo dobra stvar sto drugi put ne naplacuju participaciju i jako brzo se dodje na red ali svejedno se gubi vrijeme...nije mi jasno zasto ljude uopste fond salje Araru ako se zna za taj problem ili je prosao tendar na sumnjiv nacin pa sad radi bez obzira sta ce biti sa pacjentima
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Nase zdravstvo

Post by JOKARA »

mirabell wrote:iz tebe ocigledno govori neznanje...malo se raspitaj prije nego ovako nesto napises jer neko ti moze i povjerovati da si u pravu :smt006
Мирабел, молим те шта није тачно, а што је овдје изнесено ?
Ја имам добрих али много, много лошијих искустава са нашим здравством. Ево само један примјер прегледа дјетета код љекара. Онај ко има дијете знаће о чему причам. Одведете дијете код љекара због прехладе, кашље цури му носић итд. Наравно љекар сав брижан каже ево сирупчић али има овај који је много бољи ал он не иде на рецепт. Сваки родитељ брижан за своје дијете каже шта ме брига што није на рецепт напишите ви мени тај. Кад оде у апотеку а он чини ми се 29 марака. Да непричам о другим искуствима, сујети, Аква вам може написати роман о искуствима - негативним, а ја два романа, И поред свега овога морам рећи свака част РИЈЕТКИМ изузецима, још да и њих нема ... !

П.С. Код Арара имате доктора коме није потребан магнет рећи ће вам све ако вас погледа на ултразвук, а ради се о нашем суграђанину Др Мехмеду Бошњаку човјек је генијалац !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: Nase zdravstvo

Post by mirabell »

ajd molim te kako se moze mozak pogledati na UZ? ne lupaj a osim toga nas sugradjanin ne radi kod Arara vec u Intermediku a treca stvar to sto ti uzimas lijek od 29 KM tj najvjerovatnije Panklav (mada ni on ne kosta toliko vec oko 20-tak KM) je plafon i sa njim lijecis a ne gubis vrijeme i ne cekas da se razvije nesto gore... opet ponavljam- iz tebe ocigledno govori neznanje
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Nase zdravstvo

Post by JOKARA »

Нема везе нисмо се разумјели и то је ОК. Нисам читао од почетка! Али знам шта сам ја проживио, знам шта је Аква проживио и о томе сам писао у свом посту то сам имао на уму. Како видим теби је битна цијена сирупа и за њу се качиш, а не за поступак љекара. :smt005 Битно је да се мозак не може прегледати на УЗ ( што наравно знамо ) па ето и ја који је имао сусрет са магнетном резонанцом негдје ксаних 90 тих. :( Али није битно што се чека 100 година на тај преглед што је код некога неисправан, што се пацијенти упућују да то раде приватно, фонд рефундира уз претпостављам одбијање неког процента ( 10-так % ), а паре наравно иду у приватне џепове. :oops: Битно је да из свих нас говори незнање па молим те реци нам онда, подучи нас да и ми знамо да то што нам се догађа није тачно. :smt005
Тамо гдје је прије радио наш суграђанин рекли су ми да је код Арара "ако су лагали мене онда и ја лажем вас" дозвољавам да чак и нисам добро разумио ( сумњам али дозвољавам и ту могућност ) :?:
Ја нисам рекао који је сируп али кад си већ толико паметна, а из нас говори незнање плаћен је тачно 29 КМ или можда и то знаш, хоћеш да ти наведем и апотеку ( и није тај сируп који наводиш ), :idea:
П.С.
Из тебе очигледно говори СУЈЕТА !!! :smt006 :smt006 :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: Nase zdravstvo

Post by mirabell »

ja nisam hvalila nase zdravstvo ni sa jednom svojom rijecju...busno je ko djevdjir :wink: vec pokusavam ljudima objasniti da privatne ordinacije nisu nista bolje (sledeci put procitaj prije nego sto krenes sa kuckanjem) a sto ti sad spominjes aquariusa? ako procitas sta sam napisala ja se slazem s njim i sa njegovim navodima tako da ne razumijem sta ti hoces da kazes?
nervira me to sto stalno se nesto umotava,ajmo svi jasno i glasno svakog ljekara s kojim smo imali ruzno iskustvo imenom i prezimenom prozvati ili se bojimo da ce nam taj isti ljekar nekada zatrebati pa cutimo i cekamo da sve prodje
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Nase zdravstvo

Post by aquarius »

Prije svega, naš sugrađanin radi u Euromedic-u.
Tačno je da je fantastičan ljekar i još bolji čovjek, ali namjerno nisam želio reklamirati njega i ustanovu u kojoj radi.

To što smo proživjeli moja porodica i ja u poslednja tri mjeseca nebi poželio ni najgorem neprijatelju.

Ne želim da govorim loše o ljudima, na taj način govorim loše i o sebi. Svako odgovara za svoj rad zemaljskom ili nebeskom sudiji.
To je sve što želim reći o svom slučaju. Mogao bih ja nadugo i naširoko o svemu, ali čemu !?
U državi u kojoj se srozao moral, ugled profesije, ljudskost, humanost, tražiti krivca, a pogotovo njegovu odgovornost ravno je
kretenizmu.

I da zaključim,
MOLI BOGA DA TI DOKTORI NE TREBAJU !!!

P.S. Moj post je bio odgovor na regeovu tvrdnju da Fond pokriva neke od troškova zdravstvene zaštite. Nikako nisam želio da od tog napravim javnu raspravu.
Stoga vas molim da pređete na neko drugo pitanje vezano za "Nase zdravstvo", a mene zaobiđete.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: Nase zdravstvo

Post by mirabell »

postujem :smt045
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Nase zdravstvo

Post by grlica »

Ja bi se osvrnula na komentar Mirabel , kaže : Prozivaj te redom ko to ne valja od ljekara ... aaaa ne smijete , možda će vam zatrebati!
Šta mi vas ima da prozivamo , vaš najveći sudija je vaša savjest (ako je imate naravno) , i vi ljekari i medicinsko osoblje najbolje znate kako , kad i kome ste valjali ili ne.

Ja sam davno shvatila da prvo pacijent mora da bude i obrazovan i edukovan šta mu je - il šta mu može biti , jer ako nije samo te kulturno skinu sa dnevnog reda. A kad ideš u bolnicu (Naravno niko ne voli ići u bolnicu ) moraš zauzet stav kao da ideš među neprijatelje ... u suprotnom te otkače kao da iz hira skačeš "po ljekarima". Najjače mi je propisivanje tih lijekova , stalno se mjenjaju spiskovi lijekova koji su na listi, koje sufinansira fond , i ne daju ti da zaviriš u tu listu.

Ljekar , sveštenik i prosvjetni radnik -- to su pozivi , što znači mnogo ljubavi , saosjećanje i plemenitosti trebale bi biti osobine koje krase ova zanimanja.
Da li je to tako, pacijenti (u ovom slučaju) najbolje znaju , a zašto šute --- pa malo im je njihove muke ...
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: Nase zdravstvo

Post by mirabell »

mi smo takav narod da se najmanje drzimo svog zanimanja a volimo nos posebno gurnuti u pravo i medicinu sto nas je nuzda natjerala ali nema korupcije ako mi to ne podrzavamo u smislu da dajemo novac ili poklone.
ja cu prva ako treba napisati ime i prezime doktorice u BL na ginekologiji koja je cekala novac da bi me porodila i zamalo nisam izgubila bebu,sledeci put kad je sretnem necu joj se sigurno smjeskati jer "mi moze zatrebati" o tome govorim
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Nase zdravstvo

Post by JOKARA »

Тачно је да нисам прочитао све што сте писали.
Ја мислим да су приватне ординације знатно боље од државних, ( да небуде забуне ја сам у тиму Дома здравља )
Неда ми се да ти објашњавам у чему се то огледа.
Поздрав ! :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nase zdravstvo

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nase zdravstvo

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Nase zdravstvo

Post by corkan »

aquarius wrote:
.treba otici na pregled u neku priv.ambulantu..ispregledace vas kai pilota i naravno fakturisati to fondu
Nije baš tako.
Primjera radi na magnetnu rezonancu (MRI) u banjalučkom KBC-u se čeka i po tri-četiri mjeseca. Često je to veoma kasno za pacijenta kome je život ugrožen.
U privatnoj ordinaciji taj pregled košta 310 EUR. Nema čekanja, termina ima svakodnevno. Fond ne refundira niti jednu vašljivu marku.
Osjetio na svojoj koži.

O zdravstvu u RS bolje da ne počinjem. Gomila nesposobnjakovića, liziguza, karijerista, sjecikesa... Čast poštenim ljudima, kojih je nažalost veoma, veoma malo :roll:
Još je gora žalost što je taj aparat kupila bolnica samo zbog nedostatka prostora smešten je kod nekog doktora pa on kad ima slobodan da malo ga uključi.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
amigdala
Posts: 17
Joined: 21.10.2012. 14:11

Re: Nase zdravstvo

Post by amigdala »

Da grlica ubuduće ne zaviruje u liste lijekova koje sufinansira fond ,evo jedan koristan link:

http://www.zdravstvo-srpske.org/index.p ... &Itemid=77

PS.Nadam se da ga uopšte neće trebati.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nase zdravstvo

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: Nase zdravstvo

Post by wanted »

Od kada ja radim u struci,nije se desilo da je doktor vratio pacijenta,i ako nije u njegovom timu. Jeste da treba sacekati,da se pregledaju naruceni pacijenti. Ali kod nas je najveci problem sto pacijenti nemaju strpljenja i obzira prema ljekaru. Ne prastaju ni 5 min kasnjenja na termin.
A sto se tice pregleda i odnosa prema pacijentu,tu uveliko prednjace privatne ambulante.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nase zdravstvo

Post by KAMIKAZA »

wanted wrote: A sto se tice pregleda i odnosa prema pacijentu,tu uveliko prednjace privatne ambulante.
Pa da samo prednjace i u cjeni. :wink:
Ovo sto si navela za cekanje ,i ako se ima zakazan termin,to je svugdje isto,pre neki dan smo cekali u Njemackoj vise od sat,iako na izgled nije ni bilo guzve,ali ko zna,imaju oni jos nekih poslova,nekad telefonski,nekad hitni slucaji itd,i onda je logicno da se sve pomakne za to izgubljeno vrijeme.Mada smo mi pacijenti uvjek nervozni i hocemo sve iste sekunde.Ja razumijem stvarno kad prime hitne slucajeve,ali mrzim onaj ulazak kao samo da pitam,pa ona tamo snajka kad se otvore vrata skace metar od dragosti i prele po dva sata o odmoru ,djeci,kumama itd,a narod ceka...
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: Nase zdravstvo

Post by wanted »

Pacijenti za svoj novac mogu da odluce ko ce ih pregledati :roll: a sto se tice okijukanja i razglabanja o nebitnim stvarima,tu si u pravu,ima i toga.Ima i ulaska preko reda,ako neko poznaje ljekara ili sestru. Ljudi nemaju strpljenja i nisu navikli da cekaju. Znas da sam bila prisutna,kada je bio hitni slucaj:zena imala pritisak 220/180,ne moze da hoda,stanje alarmantno,i dovezli zenu,uvode kod doktora a pacijenti se bune i vicu,kako ona ide preko reda.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nase zdravstvo

Post by KAMIKAZA »

U redu bi bilo da ti hitni slucajevi ulaze odmah,jer nije jednaka neka baba koja ima malo gripe i neko kome je zivot u pitanju,ja bi jos dao prednost maloj djeci,nekako mi ih je strasno zao kad ih vidim onako uplakane u cekaonicama.Naj bolje bi bilo kao u Slavonskom Brodu (slucajno sam bio tamo) u njih ima portirnica i tu sjedi covjek koji ako vidi da se radi o hitnom slucaju ,odmah pomaze ako je potrebno,i upucuje bolesnika na rampu za hitne slucajeve,tako da oni ulaze sa druge strane pa normalni bolesnici i ne primjete sta se desava.U sustini je on skolovani portir,ali jako efikasan sistem,u nas bi se mogla postaviti kontrolna rampa na ulazu i takva jedna portirnica,pa u krug da ulaze samo pjesaci a sa vozilima hitni slucajevi.Parkinga sada ima dovoljno preko puta,osim toga glupo mi je da se bolesnici iznose na prednja vrata ,mislim da bi lift i zadnji ulaz bili puno bolje resenje,kao u svjetu,jer covjek se bori za zivot a babe i djeca zaviruju kao u kinu,i jos nesto ,ako ovo u stvari iko cita od nadleznih.Zadnja rampa to jest ulaz iza zgrade je blindiran,evo ja sam prije preko 25 godina trazio da se stavi rampa sa daljinskim i da tu ulaze i izlaze kola hitne pomoci,ni danas se niko nije pocesao,a svako ziv vidi kako bi jednostavno bilo da se bolesnik utovara iza zgrade kola izlaze na zadnji prolaz i nikad nam se nebi desavalo da se gube dragocjene sekunde na provlacenje kroz krug i oko nepravilno parkiranih vozila,kao i pjesaka koji u nas ne pokusavaju da se sklonu,cak sta vise ,pokusavaju da zavire u kola koga se to vozi . :? Jedno vrijeme je bolnica cak bila u jednosmjernoj ulici,to moze samo u nas. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply