Apel za pomoc

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

MAXIMUS wrote:Neko to odozgo vidi sve :cry:
Slaba je to vajda MAXIMUS da gleda odozgo.Tipove poput nje treba samo ubaciti u OZ i svaki grijeh bi doživjela na onaj naj gori način.
Image

setac
Posts: 55
Joined: 23.08.2007. 13:18

Post by setac »

NE ZNAM KAKO JE NIJE SRAMOTA LJUDI KOJI SU DALI NOVAC. NEKO JE MOZDA USKRATIO NESTO SVOJOJ DJECI DA BI POMOGAO NJENOM DJETETU!!!!! MOZEMO I JAHTU DA JOJ KUPIMO, NIJE PROBLEM!!!!!!!!!!!! :smt011
PS. FRIZURA JOJ I NIJE NEKA....... :)

zoom
Posts: 1
Joined: 15.09.2007. 16:42

Post by zoom »

Evo stize zoom kao grom.Vedrane posalji mi sliku male Goge posle operacije.Pozdrav

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

zoom pa imas gore sliku pre operacije i posle operacije.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Tu su ti sve slike, koje imamo.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Apel za pomoc

Post by Brankica »


User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Apel za pomoc

Post by regeman »

oračka organizacija iz Prnjavora pokrenula je akciju prikupljanja pomoći za Žarka Đajića iz Šarinaca, oca najmlađeg poginulog borca Vojske Republike Srpske sa područja ove opštine, čije je imanje krajem avgusta oštećeno u požaru.

Žarko Đajić otac je Dragana Đajića koji je kao sedamnaestogodišnjak poginuo u julu 1992. godine na području Bijelog Brda, opština Derventa, kao pripadnik ratne jedinice "Vukovi sa Vučijaka".

Žarko živi sa suprugom koja je šećerni bolesnik.

Novčani prilozi mogu se uplatiti u Novoj banjalučkoj banci, na žiro-račun opštinske Boračke organizacije, koja je već odobrila 2.000 KM interventnih sredstava pomoći.

U saopštenju Boračke organizacije navodi se da će nakon završenih aktivnosti javnost biti obaviještena o visini prikupljenih sredstava i drugim koracima koji će biti preduzeti, da bi se pomoglo porodici Đajić.

Prema procjenama, šteta od požara, u kojem su izgorjeli štala sa bikom i tri svinje, pomoćni objekti u kojima je bilo smješteno 1,8 tona tritikale, 500 kilograma žita, dvije tone kukuruza, 180 litara rakije, mlin i uskladišteno drvo za zimu, iznosi 100.000 KM.

Odmah nakon nesreće koja se dogodila usljed neopreznog paljenja stabljika ambrozije u neposrednoj blizi štale, 20-ak komšija i prijatelja sa područja prnjavorske i čelinačke opštine, te članova mjesnih boračkih organizacija iz Vijačana i Šarinaca, pomagali su u raščišćavanju zgarišta
sta mislite da skupimo nesto?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Apel za pomoc

Post by MAXIMUS »

Nema se šta razmišljati ...ko se prima organizacije ?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Apel za pomoc

Post by regeman »

Vrsta kad se oporavljas hocemo ja i ti?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Apel za pomoc

Post by vrsta8472 »

Ево мејла
Goran Gunjević Goč
Среда
Goran Gunjević Goč

Poz,drug. Razgovarali smo nešto u Moto klubu da bi rado učestvovali ili pomogli nekakvu humanitarnu akciju. Znam da si ti upućen u to i da si učesnik ili vodiš gotovo svaku.Ako imaš nekakav prijedlog,a da misliš da bi mi mogli pomoći -predloži mi nešto.
Ово сам им предложио
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Apel za pomoc

Post by povjerljiva »

Naravno da treba pomoći i to što prije, jer zima je na pragu. Ja sam za.
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Apel za pomoc

Post by KAMIKAZA »

Cjelo vrijeme smo opsjednuti politikom i politickim temama,humanost smo potpuno zapostavili. :)
Ovako ,ima jedan slucaj ,u stvari radi se o mojoj komsinici,drugarici iz djetinjstva,izuzetno dobroj i dragoj osobi koja je mlada oboljela, prije 27 godina,ne znam dal smijem da pisem podatke,nisam pitao nju i porodicu,ali na moj rizik cu navesti da se radi o Vesni Desic,djevojki koja svaki drugi dan mora da ide na dijalizu u Laktase,i to kao sto rekoh vec godinama.Gospodja Milijana je za svoje vlasti ukinula pojedinim bolesnicima koji idu na dijalizu,transport do kuce,naravno onima koji nemaju sa cime da je podmite,a i kako bi nakon toliko vremena,skupih lijecenja ,operacija i svega drugog neko i imao novca.Zato je Milijana naredila da se bolesna osoba istovara,kako mi to kazemo kod Mustine kafane,ili kako to mladi kazu kod Zanatskog 2,ne razmisljajuci kakve to posledice ima po bolesnika,u ovom slucaju po Vesnu,koja ako zet radi mora da trazi nekoga ko ce je dovesti na to mjesto i ko ce je sacekati kad se vrati.U njenom slucaju se radi o nekih 2 kilometra ,tj,od ulice Z.Preradovica do Cera,i nebi trebalo da predstavlja problem za bolnicu da joj izadje u susret sa transportom do kuce.
Posto na ovom forumu ima ljudi koji su zaposleni u domu zdravlja ili koji su u nekoj drugoj instituciji a mogu da uticu na tok dogadjaja,zamolio bi da se jos jednom razmotri sve oko ovog slucaja a i oko slicnih drugih slucajeva kojih po mojoj informaciji ima 2-3,i da se tim ljudima izadje u susret,radi se o sitnici koja bi tim osobama puno znacila.
Nadam se da ce forumasi imati sluha i pokrenuti lavinu. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Apel za pomoc

Post by aleksandar76 »

mi smo Vesni odlazili kao razred, kada smo saznali za bolest--Drži se Veso, valjda će se neko naći human i odreagovati!!!!! :smt006
Image

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Apel za pomoc

Post by murgo »

nisam znao da je Vesna u tako losem stanju...ja se sjecam samo da je kao djevojcica imala operaciju bubrega tj, da je njena mama njoj dala 1 bubreg za transplantaciju...zalosno...
ako je ovaj podatak protiv propisa foruma...moderator...molim izbrisi...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Apel za pomoc

Post by vrsta8472 »

Не знам на који начин можемо да помогнемо?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Apel za pomoc

Post by KAMIKAZA »

Jedini nacin je da se pokusa razgovarati sa nekim uticajnijim iz bolnice,forumasi su svugdje u gradu pa i tamo,mozda bar neko od nas ima pristup direktoru ili nekom drugom ko bi mogao rijesiti to pitanje.Jedan period je to bilo regulisano i vozili su ih kucama,ali u vrijeme Milijanine diktature :D je to ukinuto.
Izborna je godina pa se mozda moze nesto i rijesiti. :)
A ako su u pitanju financijska sredstva,napravit cemo na forumu akciju i dom zdravlja ce biti obestecen za to malo potrosenog goriva,koje je jedini trosak u ovom slucaju.
Nekad tako malo ,nekome zivot znaci,jer nezamislivo je zdravom covjeku svaki drugi dan da ide u Laktase,ali eto nema u nas ,mada bi trebalo da bude jer smo mi Njujork za Laktase,pa se mora,ali kad se mora u takvom stanju jos i presjedati,cekati,traziti nacin kako i ko da ti pomogne,onda to predstavlja ogroman problem,pogotovo na ovakvim zegama mada i kad je zima nije nista lakse,sve to dodatno utice na pogorsanje zdravstvenog stanje. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Apel za pomoc

Post by vrsta8472 »

gospodine lepiru pogledajte na autobuskoj stanici ,beskućnika koji spava na podu bolestan ,koga su svi napustili .hitna kola su ga tri puta vozila i opet ostavilli ga na stanici bolesnog.socijalni radnici su bili pozvani sa strane molbe zabrinutih građana ,ali nažalost ništa nisu preduzeli ,mi nemožemo da mu pomognamo ostaje nam samo da čekamo i gledamo dokad će se patiti ili će se opština smilovati i pomoći mu .svaki dan ko putuje zajedno samnom gledamo njegovu patnju i pitamo se za koga glasati.možda sutra i meni zatreba pomoć vjerujem da ni meni niko nebi pomogo .molim vas pomozite mu.,,zabrinuti građani,,
Порука са ФБ-а
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Apel za pomoc

Post by KAMIKAZA »

Jel moze neko da ode i poprica sa tim jadnikom, pa da pokusamo nesto,ide zima. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Apel za pomoc

Post by grlica »

ja ne mogu pomoći ,ali mogu dati prijedlog : prodajem kuću u centru grada sa 960 kvadrata zemlje. pošto vjerujem da niko nije toliko lud da kupi kuću sa septičkom jamom tj. bez kanalizacije plus 4 tovne svinje uz ogradu i kokošinjac sa druge strane, predlažem opštinskim vlastima (ko god došao na vlast) da kupe kuću i naprave prihvatilište za bespomoćne , nemoćne , slabe , beskućnike , otvaranje javne kuhinje ....
imam moćno pero - jezik srpski

selim
Posts: 68
Joined: 30.03.2012. 09:07

Re: Apel za pomoc

Post by selim »

Ako je to taj sto ja mislim on je nonstop dole,rodom je negde kod Laktasa njemu su bili dodelili kontejner da zivi medjutim on ga je prodao,tako da je njemu jedino resenje poslati ga u neku ustanovu da se brine o njemu!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Apel za pomoc

Post by vrsta8472 »

Ма знам о коме се ради, ако је то тај момак. Пар пута сам га повезао од Клашница до Прњавора. За њега нема неког начина да му се помогне, трајно. Момак има психички проблема. Мислим да му је отац умро а мајка се објесила пред њим. Туга и жалост. Није ни за болнице а ни за неку другу установу. Не знам на који начин да му помогнемо.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Apel za pomoc

Post by grlica »

PRIHVATILIŠTE ( koje ne postoji u "nauci" RS) .... sa aktivnim i savjesnim ljudima .........
imam moćno pero - jezik srpski

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Apel za pomoc

Post by JOKARA »

Мало касните.
Тачно је да је момак добио контејнер и продао га али то само говори о његовом менталном склопу. Болестан је и прије два - три дана полиција је позвала ДЗ Прњавор и колима хитне помоћи превезен је до болнице гдје је примио инфузију. Пошто се Центар за социјални рад заинтересовао за овај случај,( изузетно добра сарадња Центра и полиције ) јуче је превезен до Бања Луке и тамо ће га преузети надлежни Центар за социјални рад. дакле овај пут су институције одрадиле свој посао. Ово никако не значи да се он неће вратити у Прњавор, ту је од малих ногу ( још док је Прњаворекспрес возио за Њемачку ) чистио аутобусе кованице које је проналазио задржавао је, а поред тога и возачи су га чашћавали са 5-10 ДМ. Дакле ова сага траје ...
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Apel za pomoc

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Apel za pomoc

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply