Zanimljivosti

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Zanimljivosti

Post by vrsta8472 »

Жени установљена ретка болест коже
Мајка алергична на своје дете
Аутор: Блиц онлине | Фото:Реутерс | 30.07.2009. - 11:11

Џоен Меки, којој су се убрзо након порођаја појавили осип и пликови, открила је да је алергична на своју бебу, преноси Дејли телеграф.

Двадесетосмогодишња Џоен Меки није могла да узме у наручје свог сина Џејмса, нити да га помази, због болног осипа који би добила. Она сада мора да се обуче у одећу од муслина да би могла да приђе свом сину.

Након биопсије коже, жени је установљена ретка болест коже - Пемпхигоид Гестатионис, изазвана алергијском реакцијом која се код ње развила још за време трудноће.

Оваква алергија, која се појављује једном у 50.000 трудноћа, развија се када се за време трудноће у мајчином телу формирају антитела која се боре против протеина који настају када се жена налази у другом стању. Доктори су је упозорили да би такво стање могло да траје годинама, као и да су шансе 95 посто да би се то могло десити и у наредној трудноћи.

Иако ова алергија не утиче на Џејмса, на Џоенино наредно дете би могла имати негативне последице. Док је Џоен третирана лековима бази јаких стероида, њен муж Роберт се бринуо о детету.

Џоен Меки су се, након месец дана лечења, коначно повукли пликови и она је по први пут могла да загрли своје дете, а да притом не осети бол.
"Када су ми рекли да сам алергична на своју бебу, помислила сам да је то нека врста шале. И сама помисао на то да нећу моћи да држим своје дете у наручју ми се чинила неподношљивом", рекла је Џоен Меки.

"Али када сам шватила да је то истина, била сам потпуно очајна. Као да се цео свет одједном срушио. Било ми је много тешко, морала сам да гледам како мој муж купа нашег сина, што је требало ја да радим, али нисам смела ни да му приђем. Нисам могла ни да тешим свог сина када је плакао", госпођа Меки је говорила о свом тешком искуству.

Проблеми су почели дан после порођаја, када је,док је дојила дете, госпођа Меки осетила свраб и голицање на длановима.

Сутрадан јој се појавио осип на длановима,који се убрзо проширио по целом телу.

Сада, након једанаест месеци, Џоен више нема осип, али су јој остали ожиљци на местима где су некад били пликови.

"Недељама сам морала да умотавам руке влажним пешкирима пре него што бих могла да храним Џејмса из флашице, али ни то није помогло. Сада сам пресрећна јер, захваљујући лековима, коначно могу да грлим и мазим свог сина", изјавила је Џоен Меки.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Zanimljivosti

Post by seha »

Moj vrli prijatelj,bioenergeticar iz Trebinja,gospodin Nadrazic,tvrdi da moze da podari majcinstvo zenama koje to ne mogu dobiti od njihovih muzeva.Naravno,kada bi ovo shvatili kao zajebanciju,odgovor bi bio pa svak ko ima sjemena moze to napravit.No medjutim,gospodin Nadrazic tvrdi da taj cin moze izvest bez dodira,tocnije receno svojim bioenergetskim darom,koga je kako kaze dobio izravno od gospoda boga.Bogzna popila se flasa i po i bilo je ubijedjenja ili barem pokusaja pojasnjenja sa moje strane da i ja mogu ozracit ili pomaket komad drveta s mjesta na mjesto ne pipajuci ga i docekala se zora na livadi,ja kraj potoka a on upola na putu a upola na trotoaru.Medjutim,jest da se popilo,jest da su se obnovila sjecanja iz prijeratnih dana,kada smo skupa operisali po Jugoslaviji,i da je to bio u stvari i glavni razlog susreta,ali otelo se pitanje samo po sebi.Pocelo je,tocnije da kazem,razmatranjem problema steonosti kod krava,gdje je on ustvrdio da ne postoji jalova krava pored njega zivog.Odatle smo udarili na neplodnost kod zena,mada ponekad postoji misljenje da zena uvijek moze rodit,ovisno tko je oplodi.Suprotno toj tezi,krenuli smo od postavke da zena nemoze a da covjek moze.I,ustvari,on je ustvrdio da kao i sto nema jalove krave pored njega zivog,tako ne postoji zena na bijelome svijetu koju on ne moze podarit majcinstvom.Sta da covjek kaze i misli???
Srebrena Krila

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Zanimljivosti

Post by vrsta8472 »

Да се ти Сеха не дружиш којим случајем са Асимом Курјаком? :lol:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Zanimljivosti

Post by KAMIKAZA »

[quote="seha"]Pocelo je,tocnije da kazem,razmatranjem problema steonosti kod krava,gdje je on ustvrdio da ne postoji jalova krava pored njega zivog.quote]
Ma pusti ga kraju,laze,hoce samo da ti nategne Sarenku :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Zanimljivosti

Post by regeman »

Jeste culi za Savu Bojovica aka SAvabo?:)
bio je nekidan i na k3, objasnjavo kako sve zene mogu uzivati..neke ''uzivaju u klitorisu'', neke ne..ludak kompletan...on i Dr. Dabic lijecili od nepolodnosti.

To je on

Image

ovo je vaginoskop

Image





Priznanja za rad

Image

Image


Image

cjenovnik

Image
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Zanimljivosti

Post by KAMIKAZA »

Ako je Dabic bio u stvari Karadzic,ovaj mooooorrraaaaaaaa da je Ratko Mladic :smt005 uzmite i njega u Hag molim vas :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Zanimljivosti

Post by seha »

Nikad njega ni patrijarh a ni papa ne bi zovnuli da dodje a da nisu imali nadu da ce im pomoci u dizanju chune.Heheheheh,ponadale se starkelje da ce chvaknut stagodj!
Srebrena Krila

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Zanimljivosti

Post by Hirurg »

pozdrav za naila starog basistu

usput pitanje u kojoj je valuti ovaj cjenovnik :D

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Zanimljivosti

Post by seha »

Otpozdrav za kirurga...Pitaj Kamikaze u vezi valute!!!
Srebrena Krila

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Zanimljivosti

Post by regeman »

Dinari! Sajamski popust u toku!
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Zanimljivosti

Post by KAMIKAZA »

A moze i u eurima :D preko mog deviznog racuna :D
Evo moje reklame: :D Ako zelite da vam se jos vise dize cuna,placajte preko mog racuna :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Re: Zanimljivosti

Post by vasko »

Ako zelite da vam se jos vise dize cuna,placajte preko mog racuna

i preko moga i preko moga,nista od tvoga.. :lol:
Umro bi na tvojim rukama!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Zanimljivosti

Post by vrsta8472 »

У КБЦ ФОЧА ПРВИ ПУТ УСПЈЕШНО РЕПЛАНТИРАН ОТКИНУТИ ПРСТ

ФОЧА, 11. АПРИЛА (СРНА) - У Клиничко-болничком центру (КБЦ) у Фочи први пут је извршена реплантација прста, што је још један доказ да ова здравствена установа има стручан кадар који прати савремене токове медицине.

Тридесетшестогодишњем младићу из Рогатице Слађану Андрићу циркулар је на радном мјесту одсјекао прст десне руке, који му је, захваљујући стручности специјалисте реконструктивне и класичне хирургије Дражену Ерићу, спашен.

У Фочанском клиничко-болничком центру Срни је потврђено да је, након четворочасовне операције успјешно реплантиран "мртав" прст, а након сложеног захвата пацијент се успјешно опоравља.

Операција је изведена под микроскопом, а хирирург Ерић је по први пут самостално руководио операцијом.

Ерић је рекао Срни да је пацијент првобитно био примљен у Дом здравља у Рогатици и након превијања хитно је упућен у болницу у Фочи. Он је додао да је у медицинској документацији писало да је прст "мртав" и да га треба ампутирати.

"Хитно сам га примио у салу и утврдио да се ради о повреди са оштећењем свих структура прста, јер су кости, тетиве, крвни судови, зглоб и лигаменти били искидани, а прст није имао циркулацију и држао се на свега два милиметра кожног мостића", објаснио је Ерић.

Иако прст није имао циркулацију и фактички је био мртав, Ерић каже да су се љекари ипак одлучили на реплантацију прста.

"Операција је трајала четири сата, а асистирао је доктор ортопед Игор Шешлија. Користио сам микрохируршку технику и повезао ситне крвне судове, артерије, вене и нерве концем који је тањи од длаке", објаснио је Ерић и додао да је након седам сати успјешно успостављена циркулација прста.

Ерић је нагласио да је операције раније изводио у тиму са професорима, а ово је први пут да је он руководио операцијом.

Доктор Ерић специјализирао је код чувеног доктора Милoмира Нинковића, шефа клинике у Минхену и једног од водећих пластичних свјетских хирурга поријеклом из Требиња.
Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Zanimljivosti

Post by vrsta8472 »

РС - сексуални преступи/ИНИЦИЈАТИВА ЗА ЕЛЕКТРОНСКИ НАДЗОР СИЛОВАТЕЉА

[Затвори вијест...] [Вијест у новом прозору...] [Умањи фонт..] [Увећај фонт..] [Штампање вијести..]

БАЊАЛУКА, 14. ЈУЛА (СРНА) - Министарство правде Републике Српске (РС), у сарадњи са федералним и бх министарством, покренуло је иницијативу за увођење електронског надзора особа осуђених за силовање, рекао је министар правде РС Џерард Селман.

''Уз помоћ неких међународних организација покушавамо да обезбиједимо средства да тај пројекат заживи и код нас, али не можемо да кажемо када ће до тога доћи'', рекао је Селман.

Увођењем електронског надзора над осуђеним силоватељима и педофилима њихово би се кретање у сваком тренутку могло пратити и тако осујетити напад на жртве, пише "Прес".

Селман је рекао да су измјенама и допунама Кривичног закона РС у јуну пооштрене санкције за више кривичних дјела, међу којима и за силовање. Минимална казна за силоватеље је сада двије године, а максимална 10. Када су жртве малољетници, казне се крећу од пет до 15 година, док у случајевима када жртва умре минимална казна износи 10 година, а предвиђена је и мјера дуготрајног затвора, додао је Селман.

Шеф Одсјека за спречавање крвних и сексуалних деликата у ЦЈБ Бањалука Бојан Видаковић сматра да би увођење електронског надзора, па и објављивања фотографија силоватеља по узору на друге земље, могли допринијети смањивању ових кривичних дјела.

Стручњаци упозоравају да недавни случајеви силовања малољетнице на ''Фестивалу пива'' у Бијељини, силовање старице на Палама, као и покушај силовања десетогодишње дјевојчице у Јањи показују да број ових кривичних дјела расте, због чега држава мора да заведе најоштрије мјере против сексуалних манијака и заштити потенцијалне жртве.

Према подацима МУП-а РС, у посљедње четири и по године на подручју Српске пријављено је 71 силовање, а регистровано је и 69 кривичних дјела у којима су жртве сексуалних манијака били малољетници, а евидентирано је и седам случајева инцеста. Полиција није расвијетлила само један случај силовања из прошле године.

Предсједница Удружења жена ''Лара" из Бијељине Радмила Жигић сматра да званични подаци не показују стварно стање зато што је број силовања већи од пријављених. На сваки пријављени случај дође најмање пет непријављених, о којима жртве не говоре због мучне ситуације током испситивања у полицији, а касније и у правосудних органима, додала је она. /крај/нб/дп
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Zanimljivosti

Post by seljak iz skakavaca »

Ne bih da budem grub, al´, ovo iznad, u vezi s´ prstom,.. Zahebancija?

Kakvi savremeni tokovi, to je ´vani´ rutinska operacija, davnije dana, ...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Zanimljivosti

Post by MAXIMUS »

Coca-Cola i Pepsi koriste kancerogene hemikalije
Američki Centar za nauku u interesu javnosti saopštio je da Coca-Cola i Pepsi, između ostalih, koriste vještačku boju koja sadrži dvije hemikalije koje uzrokuju rak i koje bi trebale biti zabranjene, prenose svjetske agencije.
Američki nacionalni toksikološki program naveo je da postoje jasni dokazai da su 2-MI i 4-MI životinjski kancerogeni i da zbog toga postoji rizik i za ljude.
U istraživanjima provedenim u SAD-u dokazano je da obje supstance izazivaju rak pluća, jetre i tireoidne žlijezde ili leukemije kod miševa i pacova.
Istraživači na Univerzitetu Kalifornija otkrili su da značajno prisustvo 4-MI u četiri proizvoda cole.

Direktor Centra Michael F. Jacobson pozvao je američke regulatore za hranu da poduzmu akciju.

"Kancerogeno bojenje nema mjesta u namirnicama, posebno jer ima samo kozmetičku funkciju.
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Zanimljivosti

Post by vrsta8472 »

Moždani udar - istinita priča

Na roštilju se Sandra spotaknula i pala. Ponudili su
joj pozvati hitnu
pomoć, no ona je sve uverila kako je dobro i da se
samo zbog novih cipela
spotaknula o kamen.

Kako je delovala bledo i tresla se, pomogli su joj
očistiti se te joj
donijeli novi tanjur s hranom. Sandra je ostatak
večeri provela veselo i
raspoloženo. Njezin muž je kasnije nazvao i javio
svima, da je Sandra
prevezena u bolnicu. U 23 sata Sandra je umrla. Na
roštilju je bila
pretrpela moždani udar.

Da su njezini prijatelji znali čitati znakove moždanog
udara, Sandra bi
danas mogla biti živa.

Neki ljudi ne umru na licu mjesta. Često ostanu u
bezizlaznoj situaciji,
upućeni na pomoć.

Potrebna je samo 1 minuta kako biste pročitali slijedeće...

Jedan neurolog je rekao da može ukloniti posledice
moždanog udara ako u
roku od 3 sata može doći do dotične osobe. Kaže da je
trik prepoznati
moždani udar, dijagnosticirati ga i lečiti pacijenta u
roku od tri sata,
no to nije jednostavno.

*Prepoznaj moždani udar: Postoje 4 koraka kojih bi se
trebalo pridržavati
kako bi se prepoznao moždani udar.

- zamoli osobu da se nasmeši (neće uspeti)

- zamoli osobu da izgovori jednu sasvim jednostavnu
rečenicu (na pr.
"Danas je lep dan.")

- zamoli osobu da podigne obe ruke (neće moći ili samo
delomično)

- zamoli osobu da isplazi jezik (ako joj je jezik
savijen, ljulja se s jedne
strane na drugu, to je takođe znak moždanog udara)
*
Ukoliko osoba ima problema s jednim od navedenih
koraka, odmah nazovi hitnu
pomoć i opiši simptome osobe na telefon.

Jedan kardiolog je rekao, da prosljeđivanjem ovog
E-Mail-a 10 osoba možemo
biti sigurni da jedan život - eventualno i naš
vlastiti - može biti spasen.

Svakodnevno šaljemo toliko nepotrebnih stvari, onda
možemo poslati i nešto
korisno, zar ne?!?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Zanimljivosti

Post by vrsta8472 »

Огњена лијечили од леукемије коју није имао

Дјечак Огњен Гудељ из Требиња је погрешно лијечен на београдском Институту за мајку и дијете јер су му тамошњи љекари дијагностиковали леукемију Ц92, да би у Медицинском институту у њемачком граду Килу било утврђено да већ двије године болује од нон-Хочкин лимфног тумора.

То тврди отац једанаестогодишњег малишана Марио Гудељ.

- Већ 15 мјесеци се боримо. Оги уопште не излази из болнице... Уздамо се у Бога и помоћ љекара и добрих људи да ће му бити боље - каже Марио.

Он истиче да је Огњен из Бањалуке у Београд упућен са дијагнозом леукемија те да су љекари на Институту за мајку и дијете установили најприје "Еозинофилну пнеумонију" узроковану вирусом од папагаја, а послије тога, послије двомјесечне терапије, јер је Огњен и даље био болестан, установљена је леукемија Ц92.

- Ни то није била тачна дијагноза па је Огњен погрешно лијечен. Добио је три дозе хемотерапије и лијечили су га од леукемије коју никада није ни имао. Уништена му је, готово у потпуности коштана срж. Нажалост, у Килу је установљена дефинитивна дијагноза - наглашава Марио.

Он каже да је мало недостајало да Огњен у Београду добије и четврту дозу хемотерапије која би за дијете била кобна.

- Љекари у Њемачкој су ми казали да не би преживио, а онда се никада не би открило какву је болест Огњен имао. Нажалост, бојим се да мој случај није једини - истиче Марио.

За наставак лијечења у Килу неопходно је 288.000 евра, а Фонд здравства Републике Српске уплатио је 144.000 евра.

- Покушавам да од Института за мајку и дете у Београду добијем макар накнаду од 144.000 евра за погрешно лијечење. У шкрипцу смо са временом. Крајњи рок је 30 дана, а ако не успијем да дођем договорним путем до тог новца, бићу принуђен да све предам на суд - каже Марио.

Додаје да је лијечење скупо, поготово лијечење на интензивној њези, које кошта 5.000 евра на дан. Породица Гудељ је на испитивања у Њемачкој потрошила 80.000 евра, а до сада је потрошено, од Требиња до Кила 250.000 евра.

- Посљедња опција је да заједно са својим друговима почнем да обилазим куће у цијелој РС и БиХ и да на тај начин сакупљам новац. Постоје обећања да ће се учинити све да се дио болничких трошкова смањи - казао је Марио Гудељ.

За лијечење Огњена Гудеља потребно је још 144.000 евра. Хуманост је поново на испиту.
Фонд

- Велика моја жеља је да на нивоу БиХ буде донесена одлука да сви запослени издвајају по марку на мјесечном нивоу, да буде основан фонд који ће бити на располагању онима који буду пролазили кроз муке кроз које смо моја породица ја и пролазили - казао је Марио Гудељ.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Zanimljivosti

Post by vrsta8472 »

КИНЕСКИ КОНДОМИ СУВИШЕ МАЛИ


ЈОХАНЕСБУРГ, 16. СЕПТЕМБРА (СРНА) - Јужноафрички суд забранио је влади да купи 11 милиона кинеских презерватива, јер су они сувише мали за Јужноафриканце.

Дневник "Билд" објавио је данас да је Министарство финансија одобрило јужноафричкој компанији "Сикамба медикал" да увезе више милиона кондома из Кине.

Међутим, конкурентска компанија "Секунџало инвестментс корпорејшн" жалила се Вишем суду у Преторији са јаким аргументом: наши кондоми су 20 одсто дужи од презерватива кинеских произвођача.

Судија Сулет Потерил уважио је аргументе ове компаније да су кинески кондоми сувише мали, лошег квалитета и да их није одобрила Свјетска здравствена организација (СТО), прецизира дневник.

Са 5,38 милиона серопозитивних од 50 милиона становника Јужна Африка има највећу стопу ХИВ инфекције у свијету./крај/бн
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Zanimljivosti

Post by Opti Myst »

1. Koja je strana tamnija?
2. Sad stavite prst ili olovku između površina. Pogledajte ponovo! :mrgreen:
Image
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Zanimljivosti

Post by murgo »

opticka varka?! :-)
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Zanimljivosti

Post by vrsta8472 »

Ја ништа нисам сконтао :?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Zanimljivosti

Post by regeman »

Pa donja je svjetlija ali kad stavis prst on ju automatski zatamni:D
koliko sam ja skontao :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Zanimljivosti

Post by dogface_gremlin »

Pa da, donja se čini svjetlija ali kad staviš prst onda vidiš da nije. A otkud ovo u ljepota i i zdravlje? Ima ona tema, optičke varke, prikladnije je.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Zanimljivosti

Post by KAMIKAZA »

Image
Cercenka stara po pretpostavkama 127 godina,a oficijelno od kad je upisana,ima 116 godina :D upisali je kad se udavala. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply