Odred izvidjaca "Vid Njezic"

ZDRAVO!

Moderator: Dripac

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

navod je od 25.06.2009 strana 68
stahor wrote:
Brankica wrote:I sta sada,tresla se gora rodio se mis.Sta ste svi utonuli u duboki san.Sad treba da bude budjenje.Ja mislim da znam koliko je to krupan zalogaj i koja su odricanja za ozbiljan rad sa djecom.Mozda sam zato i bila malo uzdrzana.
Stahor,Dripac,Poletarac idemo konkretno.Sta osmisliti za ljeto,za nas starije znam,mi se ozbiljno spremamo u Svedsku.A sta ponuditi mladima ili kako se kvalitetno pripremiti za septembar kad pocinje skola i zivot u Prnjavoru.Sad slijede zaduzenja a ne funkcije.Meni licno vise lezi konkretan rad sa djecom,jedini oni znaju biti zahvalni.(Ima i izuzetaka-hvala bogu malo)
Predlazem da se sakupi sva literatura(topografije,cvorologije,signalizacije itd).da se osmisli u kom segmentu se sve moze i modernizovati u skladu s vremenom u kome jesmo.Program mora biti dobro osmisljen inace sve pada u vodu(osim druzenja vijeca staraca.) :D :D :D
Tu sam za neposredan rad.
Stahoreeeeee,cekam http://www.kestengrad.com. :lol: :lol: :lol:
Pozdrav svima.

Brankice,slazem se sa tvojim stavovima i gledam isto kao i ti na stvar;sta osmisliti ,kako dalje, jer bez novih clanova i masovnosti nece biti to sto smo si zelili.
suzdrzan sam bio,jer se ne zelim gurati i mjesat u rad savjeta odreda,al sto sam vec par puta naglasio ,spreman sam pomoci ,al sam za neku kordiniranu akciju ,pa zato cekam sta ce "stab " reci i kakvu podrzku zatrazit !
nece biti jednostavno u sredini gdje djeca ne pamte i ne poznaju izvidjacku organizaciju.al ne znaci da je nemoguce,
kostace puno odricanja i angazovanja,
sad samo par sugestija,mozda pocet sa skolskom djecom , i u skolskim dvoristima sa razapetim satorom,signalizacijom,
i par drugih skautskih vjestina,mozda se podmladak zainteresuje :D i prikljuci !
mislim da se sa zajednickim radom sa prosvjetnim radnicima ,a ima tu dosta starih skauta, moze takva saradnja napravit
sa manjom grupom vec zainteresovanih pocet sa vodnom skolom ,koja treba na kraju zavrsit sa bivakom ,(da dodju na
pravu radnu temperaturu :D )

moje sugestije vamo tamo mozda je bolje da sacekamo ,neku zvanicnu odluku i program rada;jer ja ne zelim da trcim pred rudu, i razbijam glavu ,mozda vec postoje takvi planovi i ciljevi,pa kad se objave podrzavam ih
siguran sam da su se svi koji su oko organizacije bili angazovani vec ,odavno sa takvim scenarijima zanimaju !!!
tragajuci za jednim zapisnikom,slatko se nasmijah ovom postu,OPROSTI STRSKO,znam da ne zelis komentarisati vise kestengrad,ali :-)))))))))))))))))))
mozda ces se i sam osmjehnuti
(kao ono....lud,zbunjen,normalan :-) )


Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

Ako negdje ima jos koja majica dobro bi nam dosla za ove odane forumase :-)
pa ne mogu na forum bez uniforme


Image

padobranac nr:
Posts: 139
Joined: 18.03.2009. 18:44

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by padobranac nr: »

Pitanje je ima li majica odgovarajuce velicine

ZEMO
Posts: 7
Joined: 20.06.2010. 20:24

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by ZEMO »

stara kuglana a prostrija onda se picila tombola u njoj sad kako vidim hajduk veljko puno toga se promijenilo a sijecam se pored ersefa i pok. smole, andreja, keke, boje, strska,slobodana,pacadi,puno nas je bilo razapinjali smo kozaru a ne nekakve satorcice na feder andre i smola su nam pjevali i sad kad sam preko 40 banki pozelim to sve na trenutak. ja sam bio u zelenim visovima kod vodnika andreja mihaljcisina on me uveo u izvidjacke vode.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

Dobro nam dosao, ako nista drugo da zajedno sanjamo i sjecamo se mladosti.
Свако зна своје, милиција свачије !

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by EKOLOGIKUS »

Krenulo je...
REKONSTRUKCIJA IZVIDJACKOG DOMA!

Ovako je bilo.....do juce :smt006

Image :lol:

Image :wink:

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Izvidjacki dom

Post by Cager »

Samo napred pa i da novi izvidjacki dom ugleda svjetlost dana. :smt023

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by EKOLOGIKUS »

Ovako ce biti jos nekoliko dana... :(

Image

Image

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Dripac »

Vrijeme bogami da se pocne sa pletenjem priglavaka, za kicenje rogova.
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Cager »

Dripac wrote:Vrijeme bogami da se pocne sa pletenjem priglavaka, za kicenje rogova.
Moram i ja nazvati staru da odnese i par peskira. :smt002

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by EKOLOGIKUS »

Dakle,

zaksnili smo sa krovom dok je svedska loza zasjedala u i po Prnjavoru ali sve su prilike da cemo zavrsiti sa rogovima i krovom prije nego sto se svedska loza ponovo okupi na septembarskom druzenju u juznom dijelu Svedske. Naravno, sve pokone ,MILOSTE i milostice, peskire, priglavke, bombonjere, cokolade i ostalo sto nakupite, mozete poslati autobusom, mi cemo to postaviti retroaktivno na krov naseg novog zdanja.


Image

Image

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Gotovi, oheklani!

Post by Dripac »

Image

Eko, vidi ovaj model! Nasi, a svjetski, a?
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by EKOLOGIKUS »

U Kestengradu vec postoji proizvodnja gornjeg dijela kopacki Adidas, zamisli da sada krenu sa poizvodnjom priglavaka , prodaj im ideju Dripac.

A ovu fotku saljem svim PLANINKAMA ( Kestengradskim) , rasutim po bijelom svijetu.

"IZ BORIKA OD SRCA "
:smt006


Image

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Dripac »

Image

Treba dodati da je ova divna fotografija uslikana iz samog Izvidjackog doma :D.

Image

Kad lisce pocne da opada, carolija ce nestati... tad ce vec i krov i priglavci biti na svom mjestu!
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

ZEMO
Posts: 7
Joined: 20.06.2010. 20:24

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by ZEMO »

Ovo je sve lijepo kao u lijepom snu, vala dragom bogu kad se moze, odna da ima nesto a ne samo kafane prosto se divim i uzivam gledajuci ovo. :smt023

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by EKOLOGIKUS »

RADOVI U TOKU.

Nadzidali majtori jos u visinu,betonirali polovinu vanjske ploce, a danas zidaju mokri cvor, tokom sedmice, podize se i novi krov.


Image

Image

Image

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Novi izvidjacki dom

Post by Cager »

:smt023 (Ovaj komentar je u stilu "lajkovanja" na fb-u)

User avatar
tesla.ceta
Posts: 62
Joined: 30.10.2009. 17:26

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by tesla.ceta »

Porodici Curan nase iskreno saucesce.

Image

Ocekivali smo da cemo imati jos zajednickih druzenja,hvala ti za sve sto si ucinio za nasu organizaciju,za sve slatke darove nasim izvidjacima,na lijepoj rijeci i provedenim zajednickim trenucima.
Oprosti nam na neurucenom a zasluzenom priznanju ,mislili smo da ce biti vremena .......
Neka ti je laka crna zemlja.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

Dripac wrote:Citam u Istorijskoj citanci grada u dijelu koji se zove "Prnjavorski skauti" da su, citiram: "...generacije Prnjavorcana stasale uz logorsku vatru i gitaru, na ljetovanjima kraj rijeke Ukrine..."
Pamti li neko ta vremena?

Ilustracija
pitam se dokle uprava kestengrada ima namjeru cutati i ne raditi.
danas je tacno 3 mjeseca od zadnjeg sastanka staba.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by KAMIKAZA »

Sta bi sa tim novim domom i slikama ????
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Gotovi, oheklani!

Post by Brankica »

Image

Eko, vidi ovaj model! Nasi, a svjetski, a?
LICITACIJA
Prodajemo ove skupocjene ADIDAS priglavke dobijene na pokrivanju Doma radi prikupljanja sredstava za finansiranje odlaska ekipa na Novembarske susrete u Banja Luku.
Kako nam se Stab nije sastao 3 mjeseca i naravno nisu planirali taj vid aktivnosti akcija nam je jako HITNA I BITNA :-)
Bas nas iznenadi,otkud ranije da je Novembar?

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by aquarius »

Meni je dosta ćutanja na ovoj temi.
Svi su svojom šutnjom rekli i previše.
Vrijeme je da okrenemo list i uhvatimo se rada sa onima u čije smo ime i osnovali ovaj Odred, a to su DJECA.
Mi matori ionako uvijek sve upropastimo i iskomplikujemo do bola.
Treba krenuti od početka i pojednostaviti stvari.

Počeću tako što ću obnarodovati Zapisnik sa sinoć održane Sjednice Uprave odreda.
ODRED IZVIĐAČA „KESTENGRAD“ PRNJAVOR
UPRAVA ODREDA

ZAPISNIK SA SJEDNICE UPRAVE ODREDA

DATUM : 15.11.2010.G.
VRIJEME : 18,00
MJESTO : DOM KULTURE PRNJAVOR

PRISUTNO : 6 članova Uprave (Desimir Jusupović, Željko Jokić, Gordana Vujasinović, Nebojša Vujasinović, Ekrem Softić i Mario Tomić) i dva člana Nadzornog odbora (Brankica Jokić i Milan Marić).


Za Sjednicu je predložen sledeći :

D N E V N I R E D

1. Razmatranje i usvajanje izvještaja Nadzornog odbora ( NO )
2. Ostala pitanja

Otvorena rasprava o Dnevnom redu.

D. Jusupović predložio da se u Dnevni red uvrsti informacija o stanju ekonomata i da se o njoj raspravlja prije tačke 2.
Prijedlog jednoglasno usvojen.

T.1.
Ž. Jokić kao razlog sazivanja Sjednice naveo činjenicu da Uprava nije zasjedala više od tri mjeseca i da je rad Odreda potpuno blokiran. Pročitao Izvještaj koji je dostavio NO.
Nakon čitanja Izvještaja otvorio raspravu po ovoj tački.

D.Jusupović – slaže se sa Izvještajem NO ali traži pojašnjenje pojedinih dijelova Izvještaja koji se odnose na transakcije iz 2009.g. koje nisu pravdane računima. Ukazuje na potrebu održavanja sjednice Uprave na kojoj bi bio razmatran dosadašnji rad Štaba. Navodi da nije sve bilo negativno i da je bilo i pozitivnih aspekata dosadašnjeg rada.

Ž.Jokić – ne slaže se sa dijelom Izvještaja koji je pozitivno ocijenio materijalno-finansijsko poslovanje za 2010. G. sa posebnim osvrtom na nenamjensko trošenje sredstava i samovolju Starješine.

B.Jokić – osuđuje odsustvo Starješine koji se nije odazvao pozivu na Sjednicu. Navela da organi Odreda nisu radili svoj posao i da je rad Odreda blokiran neodgovornošću i bahatim odnosom pojedinih članova Uprave. Predlaže da se nađe način za smanjenje broja članova Uprave i Štaba da bi rad Odreda bio funkcionalni i svrsishodniji.

M.Marić – pojasnio stav NO vezano za opaske koje su naveli D.Jusupovič i Ž.Jokić. Istakao da je Izvještaj sačinjen na način da osudi nerad i ukaže na nedostatke u dosadašnjem radu s preporukom da se u skaldu sa mišljenjem NO što hitnije pristupi organizaciji redovne Skupštine na kojoj bi mnogi problemi bili riješeni.

E.Softić – Podržava mišljenje NO i smatra da su njime obuhvaćeni ključni problemi u dosadašnjem radu. Navodi činjenicu da je Odred poslije silnih odlaganja registrovan ali da se do danas nije pristupilo formiranju organizacionih jedinica osim čete „TESLA“. Kao izuzetno negativno ocijenio odsustvo evidencije članstva i pravilnika potrebnih za nesmetano funkcionisanje Odreda.

ZAKLJUČAK : Provesti aktivnosti na održavanju redovne Skupštine odreda koja bi trebala biti održana najkasnije do 15.12.2010.g. Do Skupštine pripremiti prijedlog izmjene Statuta i prijedloge Pravilnika o radu odreda i Izvještaj Uprave o radu odreda u 2009. I 2010.godini. Takođe pripremiti listu kadrovskih riješenja za odredske funkcije.
U skladu sa zaključkom formirane komisije koje će pipremiti potreban materijal.
Komisija za Statut i pravilnike : G. Vujasinović, B.Jokić i E.Softić
Komisija za Izvještaj o radu : D.Jusupović, Ž.Jokić i M.Tomić.
Logistička podrška M.Marić.

T.2.
D.Jusupović dostavio Spisak lične ili kolektivne opreme koja je zadužena i data na upotrebu pojedincu, vodu ili četi.

Nije bilo prijavljenih za raspravu po ovoj tački Dnevnog reda.

T.3.
Raspravljano o potrebi organizovanja dvije ekipe za odlazak na „Novembarske susrete“ u Banja Luci krajem mjeseca novembra.

Zajednički stav je da bi po svaku cijenu trrebalo organizovati odlazak dvije ekipe. Za sledeći sastanak potrebno naći riješenje finansijske konstrukcije za učešće Odreda na ovoj manifestaciji.

Sastanak okončan u 19,30 časova.

Zapisnik vodio : Milan Marić
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

Bas tako,
ja sam se vec pitala dokle cutanje i dokle neko misli da ima pravo da cuti.
Dok cute oni koji nebi trebalo da cute,mi koji smo ispljuvani i izvrijedjani na tom zadnjem sastanku i dalje smo ustrajali na odrzavanju djece i organizacije djece uopste.
Da,pitanje je samo poimanja znacenja ove drustvene organizacije.
Ja odred dozivljavam kao drustvenu organizaciju koja okuplja mlade i svi oni koje mladi ne zanimaju niti posredno niti neposredno,ne treba ni da budu tu.
Posteno je reci,ne mogu,necu, ne ide.....

Doveli smo se u poziciju,mogu me demantovati slobodno,da
1,imamo Odred a nemamo odred jer nemamo potreban broj organizacionih jedinica
2,da drzimo sastanke staba a nemamo stab uopste,niti imena ljudi koji ga cine
3.da nam uprava ima "klizni" broj clanova,stoga se ne zna koliko ih cini kvorum pa ni ti kooptirani i neki usput dovedeni i ne dolaze
4.na sastanke dolaze oni koji su bili inicijatori formiranja organizacije neovisno dali pripadaju nekom organu ili tijelu,ni to nije u redu
5.nemamo ustrojenu evidenciju prisustva niti zapisnike
6.nemamo ili nismo usvojili,jer nismo imali godisnju skupstinu,izvjestaj o radu niti plan rada
7.finansije isto tako,podize ,vraca na racun ,placa i aplicira neko po licnom nahodjenju bez dogovora sa rukovodstvom...
8.opstruise se rad odreda i samog rukovodstva,uskracivanjem za pravovremene informacije pa nam odredjene aktivnosto dolaze u pitanje ili ih uopste ne izvodimo,tako smo obmanuti za akciju "ukrinski cvijet" i susrete brdjana izvidjaca republike srpske,nikada ljude nismo obavijestili da to nismo sposobni organizovati iako su emailom trazili informaciju od odgovornih
9.za niz radnji ne postoje odluke tzv uprave odreda
10.mlinska rijeka nije akcija naseg rukovodstva,vec obmanom za ukrinski cvijet na inicijativu djece i podrsku roditelja ,da nam ljeto ne propadne svesrdnu pomoc daju pojedinci da se to izvede(Surep,Puljo,Jokara,Mario;Zuti,ja i dobar dio roditelja)
11.Novembarski susreti su za 15 dana,odgovornima ni u malom mozgu nije bilo prisutno da zakazu sastanak staba te da se dogovorimo u vezi s tim.
U dogovoru sa nacelnikom staba ,jokara,zamjenik starjesine u ostavci saziva taj sastanak nakon 3 mjeseca.prisutne imate u zapisniku.
Ne Vrijedi vise ovako,toga ima jos...... ali......
nismo bas ni mi nepismeni.Poduzeti su vec odredjeni koraci na razlicitim nivoima,nadzorni odbor je odradio svoje,rok za skupstinu je 30 dana.
Bilo je aktivnosti,naravno,koje imaju pozitivnu ocijenu,ali su one mahom rezultat samo pojedinaca ali ne i kolektiva.Nisu sigurno za zanemariti necija licna odricanja,provedeni dani,sati,gorivo,novac itd.Ali to nije radjeno planski vec na ho-ruk sistem.
Iskreno,ocekujem da svi stanemo na lopticu,rascistimo sami sa sobom,po tom sa drugima i povucemo poteze samo takve da ne stetimo tako lijepoj organizaciji.

User avatar
Dodo
Posts: 2
Joined: 18.11.2010. 21:33

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Dodo »

Hm, ovo je bilo zestoko,
Predlazem: Finansiranje odreda kroz clanarine i dobrovoljne priloge svih zainteresovanih entuzijasta i nostalgicara, koliko toliko da se odrzi ovo izvidjaca sto je sada u "Tesli", da djeca mogu na miru otici na viseboj ili tabor.

Post Reply