T A T T O O kultura

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

PODRZAVATE TATOO KULTURU

DA
60
60%
NEMAM NISTA PROTIV AL' NISAM ZA
30
30%
NE
10
10%
 
Total votes: 100

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: T A T T O O kultura

Post by vrsta8472 »

И тата би, сине!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Dzukela
Posts: 91
Joined: 27.04.2009. 15:31
Location: Prnjavor

Re: T A T T O O kultura

Post by Dzukela »

vrsta8472 wrote:И тата би, сине!
haha

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: T A T T O O kultura

Post by Mr X »

Zar nije extra??


Image
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: T A T T O O kultura

Post by regeman »

Dobra je, samo kad se lize nije zgodno ovog buljavka gledati. :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: T A T T O O kultura

Post by Njegovan »

Писссс мачко. :lol:
Image

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Re: T A T T O O kultura

Post by vasko »

Image

Image
Umro bi na tvojim rukama!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: T A T T O O kultura

Post by vrsta8472 »

Примамљивије тетоваже у илегали
Датум: 26.05.2009 20:52
Аутор: Давид Јојић
Тетовирање је постало прави хит, а у граду од стотинак тату-студија само је један регистрован.

Досад се више грађана одлучивало да се тетовира у илегалним тату-студијима, јер је цијена знатно нижа, али зато ризикују да добију неку инфекцију, ако инструменти за тетовирање нису довољно стерилисани или просторија у којој се тетовирање врши није довољно чиста. Важући између цијене и здравља, у посљедње вријеме све је већи број оних који ће ипак платити више и урадити тетоважу у легалном студију.

Дарио Главонић, конобар, урадио је неколико тетоважа у једином регистрованом студију у граду "БЛтаттоо".

"Не бих се никада тетовирао у илегалном студију, јер не вјерујем у чистоћу тих простора као ни у опрему са којом ти мајстори раде", каже Главонић.

Са друге стране Тамара Ступар, студент Филозофског факултета, своје је тетоваже радила у илегалном студију.

"Све зависи од тога ко ради тетоваже. Ја сам своју радила у илегалном студију, али по мом мишљењу опрема коју је мајстор користио задовољава стандарде", додала је Ступарева и нагласила да није имала никакву инфекцију послије тетовирања.

О постојању илегалних студија у овом граду власници "БЛтаттоа" наглашавају да сваки мајстор мора да испуњава основне услове, јер је посао тетовирања велика одговорност, а већина мајстора се не придржава правила одржавања.

"Такви студији морају испуњавати основне хигијенске услове, али нису проблем људи који раде у тим условима, већ особе које се тетовирају у таквим условима. Они се уопште не распитују о посљедицама које могу довести до заразе", истиче Игор Торбић Цигла, један од власника "БЛтатто".

Један од илегалних тату-мајстора истиче да му је процес регистрације компликована ствар која "за собом вуче и порезе", тако да се више и једноставније заради радећи у кући за ужи круг пријатеља.

Док је за једне тетовирање постао стил живота и основа имиџа, онима с "друге стране игле" то је више од посла.

Игор Пешић Педи, један од власника студија "БЛтаттоо", каже да тетовирање за њега није посао који ради, него који живи.

"Почео сам тако што сам цртао разне мотиве обичном оловком својим пријатељима. Временом сам набавио сву потребну опрему и започео са правим тетоважама", каже Пешић.

Игор Торбић Цигла, други власник овог студија, започео је на сасвим необичан начин или, како он сам каже, сасвим случајно.

Тетовирањем сам се почео бавити сасвим случајно. Цртао сам за једног човјека који је тетовирао људе, јер је он слабије цртао, па сам тако и ја почео. Шватио сам да је добра зарада и одмах сам набавио сву потребну опрему", каже Торбић.

Ова двојица тату-мајстора наглашавају да својим муштеријама нуде широк спектар услуга, али да су ипак најзанимљивије преправке старих тетоважа.

"Десило се да нам је дошао човјек који је имао стару тетоважу која је направљена у његовим војничким данима. Није му се више свиђала, па смо је преправили у орла", кажу Торбић и Пешић.

Малољетници у пратњи родитеља
Пешић је додао да у овом студију не раде тетоваже нити пирсинг малољетницима осим када дођу у пратњи родитеља.

"Не радимо са малољетним лицима насамо, једини начин да малољетник уради тетоважу или пирсинг је да доведе родитеља који ће дати дозволу. У студију се родитељи могу упознати са начином рада и свим мјерама заштите", каже Пешић.

Торбић истиче да простор и инструменти за рад морају бити беспријекорно чисти.

"Имамо средства за чишћење каква поједине болнице не посједују. У студију проводимо најмање три сата само на чишћењу. Неком то звучи компликовано, а нама је то рутина", нагласио је Торбић.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Re: T A T T O O kultura

Post by nkulesko »

".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: T A T T O O kultura

Post by Njegovan »

Image
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: T A T T O O kultura

Post by Mr X »

Image
Image

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: T A T T O O kultura

Post by ananasmijana »

sto na umu, to na drumu

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: T A T T O O kultura

Post by vrsta8472 »

Кад промјени мишљење тј. животни став, само пусти косу да нарасте :smt003 )))
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: T A T T O O kultura

Post by ananasmijana »

...ili se odvali toljagom po glavi.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: T A T T O O kultura

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

papiga_ara
Posts: 4
Joined: 01.06.2010. 22:21

Re: T A T T O O kultura

Post by papiga_ara »

Ima neko da u Zg tetovira bez studia? Naravnod a pazi na čistoču, oni su uglavnom jeftiniji 50% od onih sa studiom :)

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: T A T T O O kultura

Post by ananasmijana »

imaš jednog jeftinog u Lepoglavi :P

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: T A T T O O kultura

Post by KAMIKAZA »

Vec 30 godina tetovira na istom mjestu,lagan je za naci,velika zgrada sa lijeve strane na semaforu,kad dodjes samo pljuni portira,to je sifra,on ce da te posalje kod njega,imas i hotelsku sobu za dzabe,sa celicnim zavjesama. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: T A T T O O kultura

Post by ananasmijana »

...ili pričekaj još koju godinu da izađe, ali to ti nije sigurno jer onda će možda otvoriti studio.
Najbolje ti je napraviti neki kriminalitet, npr. možeš silovati Shekija pa će ti taj lik biti dostupan u svako doba. :wink:

papiga_ara
Posts: 4
Joined: 01.06.2010. 22:21

Re: T A T T O O kultura

Post by papiga_ara »

Haha ja sam ozbiljno pitao, ako netko zna neka kaže nemojte se sprdavat sad :evil: :mrgreen:

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: T A T T O O kultura

Post by ananasmijana »

zašto baš Zagreb? ak ti je to toliko bitno mogu ti ja s flomićem neš nacrtati, npr. srce, sidro ili ime voljene osobe. to ti napravim u centru Zagreba, platiš kremšnitu :wink:

papiga_ara
Posts: 4
Joined: 01.06.2010. 22:21

Re: T A T T O O kultura

Post by papiga_ara »

Sorry, neću lažnu tetovažu :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: T A T T O O kultura

Post by vrsta8472 »

ananasmijana wrote:...ili pričekaj još koju godinu da izađe, ali to ti nije sigurno jer onda će možda otvoriti studio.
Najbolje ti je napraviti neki kriminalitet, npr. možeš silovati Shekija pa će ti taj lik biti dostupan u svako doba. :wink:

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: T A T T O O kultura

Post by Hirurg »

ananasmijana wrote:...ili pričekaj još koju godinu da izađe, ali to ti nije sigurno jer onda će možda otvoriti studio.
Najbolje ti je napraviti neki kriminalitet, npr. možeš silovati Shekija pa će ti taj lik biti dostupan u svako doba. :wink:
600 opet najebao jadnice
hehehhehehe
hehehehehe :)

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: T A T T O O kultura

Post by ZMIJA »

Tetovaža koliko god bila objašnjavanja sa sociološkog vjerskog tradicionalnog modnog ili bilo kog drugog aspekta nije ništa drugo sem obični medijokritet prihvačen prije svega na takozvanom zapadu ako se svijet još uvjek može da djeli po staroj mantri.
Kao takva tetovaža je od svog izvornog prije svega vjerskog aspekta prihvačena kao modni trend što je u suprotnosti sa ovim prvim pa onda imamo onu sintagmu ''Mladost ludost''.
Šaranje po sopstvenom tjelu za rad mode i prateči nekakav trend prvo je prihvaćeno u nižim slojevima društva a kasnije terajući modu mladi ljudi su se šarali bez veze ajde samo da se šara po onoj narodnoj ''Vidjela žaba gdje se konji kuju pa i ona nogu digla''
Ja lično mislim da je ljudska koža preskup matrijal da bi se na njoj sad već slikalo i izražavala umjetnička sklonost ne onog čija je koža već onako stihijski nekog ko je viđen na ulici.
Možda je stereotip reći da tetovaže nose žestoki momci pripadnici određeni klanova i grupa ali ja nisam primjetio da se tetoviraju baš puno pripadnici elita bilo to iz reda umjetnosti politike sporta i sl.
Tačno je da se tetoviranjem određeni simbola i znakova na tjelu u glavnom ide prema sopstvenoj indentifikaciji i pripadosti dali određenoj grupi ili društvenom sloju.
Društvene vrijednosti su se drastično promjenile pa su danas uzori mladima anti junaci često puta vođe kriminalni klanova bivši robijaši koji su prvi promovisali tetovažu a zatim vojni plaćenici psi rata posebno u tranziciskim zemljama a i Rusija dominira u prihvaćenim anahronizmima zapada u šta po mom svatanju ubrajam i tetovažu .
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Re: T A T T O O kultura

Post by vasko »

Image
Umro bi na tvojim rukama!

Post Reply