Republika Srpska

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Republika Srpska

Post by Njegovan »

Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

I osta´ mi zalost sto ukinuse vojnu obavezu... A srce bi mi se ispunilo u ovakvom stroju..
http://www.youtube.com/watch?v=MzuiCwIb_is





Republika Srpska je osnovana 9. januara 1992. godine kao reakcija srpskog naroda na referendum o nezavisnosti BiH. Po Dejtonskom sporazumu ona je jedan od dva entiteta Bosne i Hercegovine s jednodomnim parlamentom te zauzima 49% teritorije BiH. Parlament-Narodna skupština sastoji se od 83 poslanika koji se biraju na izborima svake četvrte godine. Parlament ima zakonodavnu vlast. Vlada RS ima izvršnu vlast. Predsjednik RS ima velika ovlašćenja. On se bira na neposrednim izborima svake četvrte godine. Nivoi vlasti su opština odnosno grad (Banja Luka i Istočno Sarajevo) i republika. Banja Luka je de facto glavni grad Republike Srpske, dok je po Ustavu glavni grad Republike Sarajevo.

Republika Srpska ima svoju vladu, amblem, himnu, predsjednika, skupštinu, policiju i poštanski sistem. Ustavni sud Bosne i Hercegovine je 1. aprila 2006. odlučio da članovi Zakona o upotrebi zastave, grba i himne Republike Srpske, a koji se odnose na himnu i grb, nisu u skladu sa Ustavom Bosne i Hercegovine. Uredbom Vlade Republike Srpske od 16. juna 2007. umesto grba koristi se amblem Republike Srpske
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A0%D0 ... 0%BA%D0%B0

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Јест вала брате. Када погледам тај клип срце ми заигра. Да будем искрен.
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Ихххх, када се сјетим када смо прикупљали на трговима те потписе. Давно то беше, али се још не издвојишмо на жалост. :(
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Nikad nije kasno Njego NIKAD!
Image

Didi
Posts: 23
Joined: 25.07.2008. 11:20

Post by Didi »

Jos samo budale vjeruju u ovo, mislim na anketu :oops:

Ajmo napraviti anketu oko vlade Srbije, da stara vlada dodje nazad, mislim stvarno nidje veze.
Nema sanse da se RS odvoji, ne u ovakom stanju. Budite dobri :wink:

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Cuj,pa niko nije rekao da ce to biti sutra ili za mjesec dana,ali vjeruj mi bice!
Image

Didi
Posts: 23
Joined: 25.07.2008. 11:20

Post by Didi »

Dobro, vec se godinama govori kod nas, ona stara fora, ma bice bice, ma hoce *****! :lol: :lol:

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Uvijek je bilo da ce biti ono cemu tezi narod,a narod je drzava. Vjerovatno znas da su neke drzave cekale po par decenija na svoju samostalnost. Vazno je samo da se uvijek prica i govori o tome u narodu. Bice,bice ako Bog da!
Image

Didi
Posts: 23
Joined: 25.07.2008. 11:20

Post by Didi »

Ne vjerujem u pricu, ma koliko god ja vjerovao u ovo, nema sanse! Ima neki specijalni organi sto o tome odlucuju...

I ako se odlijepi RS, kome ce pripadati? Ako mislis Srbiji, varas se...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

A,zasto mislis da bi morala nekom pripadati. Mozda i grijesim,ne kazem nista da je tako 100 %,ali ako tome tezi 99% stanovnistva iste,onda je lako moguce,pa za 50 godina,50 godina!
Image

Didi
Posts: 23
Joined: 25.07.2008. 11:20

Post by Didi »

Pa bas iz toga razloga neces odlijepiti jos, pripadati mora ako ce se odlijepiti, posto nemoze biti dvije zemlje ''Srbija'' kontas? Nemoze bit RS kao zemlja, posto taj naron onda moram pripadati negdje, ali oni u Srbiji sigurno nas nece, ne sa ovom vladom...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Kako god da bude,neka samo prodje bez ponovnog nekog rata i ubijanja.Mislim da bi Balkan mnogo mirnije spavao da smo svako za sebe,pa sam pao,sam se ubio,a ne ovako stalno optuzuju jedni druge i igraju se ljudskim zivotima.
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Mr X wrote:Uvijek je bilo da ce biti ono cemu tezi narod,a narod je drzava. Vjerovatno znas da su neke drzave cekale po par decenija na svoju samostalnost. Vazno je samo da se uvijek prica i govori o tome u narodu. Bice,bice ako Bog da!
Управо тако.
Image

Didi
Posts: 23
Joined: 25.07.2008. 11:20

Post by Didi »

Mr X wrote:Kako god da bude,neka samo prodje bez ponovnog nekog rata i ubijanja.Mislim da bi Balkan mnogo mirnije spavao da smo svako za sebe,pa sam pao,sam se ubio,a ne ovako stalno optuzuju jedni druge i igraju se ljudskim zivotima.
Bice garant rat ako se RS ''odlijepi'', nemoj misliti da ce biti mirno kao da se nista nije desilo, vidis samo sta vlada Srbije radi, sve najbolje svojoj zemlji, tako da oni uskoro idu u EU. Tako ce i biti sa ovom drzavom, posto nije realno da Srbija ide u EU bez BiH (ove drzave) i tu se zavsava ta sva prica o RS-u.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Varas se Didi prica jos nije gotova, pre par dana je izjavio onaj Ohli Rehn, nas bivsi bog i batina, da je raspad Bosne i Hercegovine izvjesniji nego ikad, komentarisao je i slavlje u Sarajevu povodom hapsenja Karadzica , tvrdi da je Radovan ostvario svoj cilj i da ce se Bosna raspasti, i da nezna sta to sad oni slave. Svi ovi novi signali iz EU po svemu podrzavaju raspad , sto znaci da im treba guzva u nas da bi imali nacin i razlog da odbiju nas ulazak u EU , jer njima je potrebna tampon zona, a i sami su momentalno u krizi pa bi ih primanje novih clanica odvelo u jos vecu. Po svemu sudeci u nas rat jos nije gotov, bit ce ali tek kad oni kazu da je tako.Na zalost !!! :cry:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Didi
Posts: 23
Joined: 25.07.2008. 11:20

Post by Didi »

Oli Rehn, onaj Svedjanin, koje gluposti on jos nije izjavio? Ma pusti to, sve ti je to politika i ja nista ne vjerujem, samo znam da bez rata nece proci, a sto ce nam rat opet???

Ebo to.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Nama rat ni jednima ne treba, mislim ni nama ni muslimanima, svi smo dovoljno najebali u proslom i predproslom a i svim ostalim, ali ni jedan rat u BiH ii okolini nije vodjen kako to tvrde zbog nasih interesa, pa nece ni ovaj buduci, cak i prvi svjetski se svugdje pominje kao nas rat, tj da su ga nasi izazvali, ali i lud vidi da je sve do sada samo interes svjetskih sila da mi ratujemo.Sad ce svi ponovo da skoce i da tvrde da nema, niti je bilo zavjere protiv Srba, bila je i bice, a ovi ostali , mislim na ostale narode u Jugoslaviji, oni su samo patili bez potebe uz nas, za svjet su oni zanemarljivi i puno laksi za podkupiti od nas Srba, mada smo ih u poslednje vrijeme u prodaji svojih nacionalnih interesa skoro i nadmasili :D.
Najzalosnije je u svemu tome sto ce nas opet neka strana budaletina bombardovati, pobiti ,raseliti,suditi i na kraju cemo mi Srbi skupa sa onom sakom Muslimana i nasom nazovi bracom Hrvatima, pljeskati tim istima (neko jace neko slabije :D ) i prodavati njima one koji su bili spremni da im se suprodstave, naravno samo do iduce prilike kad ce nam oni opet sve da sruse ,sve sto smo sagradili od tih njihovih para koje su nam dali za te iste izdaje.
Kad bi sad ovo preveo neki stranac , mislio bi da je sve to pisao neki maloumnik :lol: nebi nikad skontao, jer istoriju na nasim terenima uvjek pisu pobjednici i onaj ko je nezna citati izmedju redova nikad nece shvatiti sudbinu Balkana i Srpskog naroda,a pogotovu ne sudbinu nas Bosanaca koji ni sami neznamo sta smo ,ko smo ,odakle smo, sta su nam bili djedovi itd.itd.itd . :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Šta sam ja govorio celo vreme... :lol: Republika Srpska će se kad tad odvojiti od Bosne i da će se Bosna raspasti na tri dela, kao i to da će biti rata još, i to velikog rata.... Evo sada vidite da se polako ide u tom pravcu.... Čim se u Inostranim krugovima čuju izjave tog tima, tu nešto ima i to bi vrlo lako moglo biti tačno.... Tako je bilo i pred raspad bivše Jugoslavije... Ito tako se pričalo u tim istim stranim krugovima... Pa raspade se Jugoslavija ko kula od karata.... A i za novi rat nije daleko od istine.... Pogledajte situaciju u Svetu.... Svi žele da se dokazuju i nametnu kao neki svetski lideri i da preuzmu primat u vojnoj, političkoj i ekonomskoj sveri svetske svakodnevnice... Puno oružja u Sveti ima i to se treba potrošiti i isprobati svo ono silno napravljeno oružje i isprobati novo oružje na kome se u tajnosti radi.... A šta je za to pogodnije od novog Svetskog rata, koji će vrlo brzo doći.... NAŽALOST...
ImageImage

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

НЕ ДАЈ БОЖЕ РАТА! ЈЕР ДОСТА ЈЕ НАРОДА ИЗГИНУЛО. СВЕ СТВАРИ ТРЕБА РИЈЕШАВАТИ МИРНИМ ПУТЕМ ОД ОЦЈЕПЉЕЊА ПА НА ДАЉЕ. Ево на примјер какао шиптари узеше наше свето мјесто Косово. Мирним путем и наталитетом. Е тако и ми морамо.
Image

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Njegovan wrote:НЕ ДАЈ БОЖЕ РАТА! ЈЕР ДОСТА ЈЕ НАРОДА ИЗГИНУЛО. СВЕ СТВАРИ ТРЕБА РИЈЕШАВАТИ МИРНИМ ПУТЕМ ОД ОЦЈЕПЉЕЊА ПА НА ДАЉЕ. Ево на примјер какао шиптари узеше наше свето мјесто Косово. Мирним путем и наталитетом. Е тако и ми морамо.
To znaci,brate Njego,karajmo se do bljuvesa pa ko vise celjadi napravi njegova je Bosna! :wink:
Srebrena Krila

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:D OKUPACIJA SA VIJAGROM !!! :lol: Mozete zamisliti ozalosceni spiker u dnevniku prebrojava novorodjene Srbe i kaze:" Pali smo pred naletom njihovih visoko podignutih cuna". :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

seha wrote:
Njegovan wrote:НЕ ДАЈ БОЖЕ РАТА! ЈЕР ДОСТА ЈЕ НАРОДА ИЗГИНУЛО. СВЕ СТВАРИ ТРЕБА РИЈЕШАВАТИ МИРНИМ ПУТЕМ ОД ОЦЈЕПЉЕЊА ПА НА ДАЉЕ. Ево на примјер какао шиптари узеше наше свето мјесто Косово. Мирним путем и наталитетом. Е тако и ми морамо.
To znaci,brate Njego,karajmo se do bljuvesa pa ko vise celjadi napravi njegova je Bosna! :wink:
Вјеруј да је боље и тако него да народ гине.
Image

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Nažalost, rata će ponovo biti.... Hteli mi to ili ne.... Nas se tu ništa neće pitati.... :cry:
ImageImage

Post Reply