Knjige

Bizzare!!! Very Bizzare!!!

Moderator: regeman

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ja uzeo citati G. Dankan- Ja, lucifer, ali nista spec.
Umro solzenjicin, aqua pretpostavljam da si citao od njega nesto, ja samo ''jedan dan..''
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Само бестселер " Архипелаг гулаг " :)

Image

Није ми баш легао на празан стомак. Задње што сам читао од политичке литературе је " Друга шанса " Збигњева Бжежинског. Занимљив теоретичар из Кисинџерове епохе.

Тренутно на репертоару је JRR Tolkien - Silmarillion

Image
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
marianna
Posts: 465
Joined: 21.06.2007. 09:49
Location: On the face of the place

Post by marianna »

Kod mene na repertoaru takodje ''Silmarillion''. Da je nisam ostavila u Bl do sada bih je procitala :?

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Image
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Још једном подсјећам љубитеље писне ријечи да, уколико имају, вишкове књига прослиједе као донацију Градској библиотеци Прњавор.
Људи из ове институције ће вам бити изузетно захвални.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Evo konačno sam nabavio "Nož".Ima li ko da je već pročitao pa da napiše svoju kritiku?

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

EXTRA...uzmi i NOĆ ĐENERALA!
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

NOŽ !
Pročitao je davno a kupio tek kada sam je našao u extra pakovanju !

Ako si gledao film , to je blijeda kopija knjige ! Mnogo propuštenih stvari koju knjigu čine onim što jeste ! Meni je posebno dragocjena pošto mi je porodica iz Hercegovine doživjela sličnu sudbinu !
Neću trošiti puno riječi , pročitaj je , stvori svoje mišljenje ! Mislim da se nećeš pokajati !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Evo link za jedan E -Book u pdf-u


Image
Duško Antonić, Danilo Štrbac - Yu 100 - Najbolji albumi jugoslovenske rok i pop muzike

http://rapidshare.com/files/121884084/Y ... Muzike.pdf

Izdavač: YU rock press, Beograd 1998

100 najboljih albuma jugoslovenske pop i rok muzike. U izboru su učestvovali mnogi poznati muzičari, pisci, novinari, kompozitori, reditelji, estradni umjetnici.
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

uzmi i NOĆ ĐENERALA!
Čuo sam da je "Ruski konzul" nastavak priče iz "Noža".

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

aquarius wrote:Још једном подсјећам љубитеље писне ријечи да, уколико имају, вишкове књига прослиједе као донацију Градској библиотеци Прњавор.
Људи из ове институције ће вам бити изузетно захвални.
Ja imam ali ne dam, ne zbog tih ljudi, vec zbog necegznassigurnoocemu pricam.

edit:spojeno
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Uzeo da citam knjigu o Marliju ''Uhvati plamen''.
Odlicna knjiga, em biografija em presjek muzike i situacije u okruzenju 60ih i 70ih.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Autor DAENIKEN, Erich von
Naslov Sjećanja na budućnost / Erich von Däniken ; preveo Tomislav Odlešić. -
Impresum Zagreb : Izvori, 2001. -
Materijalni opis 205 str. ; 21 cm
Napomena Prijevod djela: Erinnerungen an die Zukunft.

Image
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

Svami Jogananda - Autobiografija Jednog Jogija

Naslov originala:
Autobiography of a Yogi
by Paramhansa Yogananda
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ja uzeo Pekica, Atlantida 1 i 2.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Uzeo Kafku-Amerika.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Dr. Albert D. Pastore Phd. -Stranger Than Fiction

http://www.ivantic.net/Dejvid%20Ajk%20i ... %20WTC.pdf
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Pre 19 godina u Parizu umro pisac Danilo Kiš
Autor: Tanjug | 14.10.2008. - 10:11
Romansijer, esejista i prevodilac Danilo Kiš, jedan od najprevođenijih srpskih pisaca, umro je na sutrašnji dan pre 19 godina u Parizu, gradu u kojem je s prekidima živeo od 1959. godine, a po svojoj želji sahranjen je u Beogradu, po pravoslavnom obredu.

Rođen 1935. godine u Subotici, kao dete oca mađarskog Jevrejina i majke Crnogorke, Kiš je odrastao u porodici mešane vere, judaizma i pravoslavlja i mađarske i srpske kulture. Kao pisac odbijao je svrstavanje u bilo koji kontekst, krtikovao sve vrste provincijalizama, a nacionalizam je video kao "kolektivnu paranoju", ideologiju banalnosti, odnosno totalitarizma. Pisac ogromne energije i erudicije, Kiš je umro samo godinu dana nakon što je 1988. godine izabran za dopisnog člana Srpske akademije nauka i umetnosti, dobio "Avnojevu" nagradu i dve međunarodne književne nagrade - u Italiji (Premio di Tevere) i u Nemačkoj (Preis des Literaturmagazins).
Na Kišovo književno stvaralaštvo uticala je mešovita verska sredina Subotice i kasnije, od 1937. godine i Novog Sada, gde je 1939. godine kršten po pravoslavnom obredu u vreme donošenja antijevrejskih zakona u Mađarskoj. Snažan pečat utisnula je i smrt oca Eduarda koji je 1944. godine odveden u Aušvic iz kojeg se nije vratio.
"Prva pesma koju sam napisao - imao sam tada devet godina - imala je kao temu glad, dok je druga, više ili manje u istom periodu, imala kao temu ljubav. Eto, taj scenario, bol, proganjanje, smrt, i dalje je osnova moga dela", napisao je Kiš u "Gorkom talogu iskustva". Po završetku rata 1947. godine, s majkom Milicom i sestrom Danicom, posredstvom Crvenog krsta, Kiš je repatriran na Cetinje, gde 1954. godine završava srednju školu. Na Filozofskom fakultetu u Beogradu diplomirao je 1958. godine kao prvi student na katedri za Istoriju svetske književnosti sa teorijom književnosti, a dve godine kasnije završava poslediplomske studije.
Prva dva Kišova romana "Mansarda" i "Psalam 44" objavljena su 1962. godine u izdanju beogradskog "Kosmosa", roman "Bašta, pepeo" 1965. godine, zbirka priča "Rani jadi" (za decu i osetljive) 1969. godine. Za roman "Peščanik" objavljen 1972. godine dobio je NIN-ovu nagradu, koju je nekoliko godina kasnije vratio. Zbirku priča "Grobnica za Borisa Davidoviča" objavljuje 1976. godine, a polemičku knjigu "Čas anatomije", u kojoj je po oceni kritičara superiorno odbranio svoje stavove i napade na "Grobnicu za Borisa Davidoviča" , objavio je 1978. godine.
Zbirku pripovedaka "Enciklopedija mrtvih", za koju dobija Andrićevu nagradu, objavio je 1984. godine, dve godine kasnije dobija nagradu "Skender Kulenović" i francuski orden "Vitez umetnosti i književnosti", a 1987. godine Sedmojulsku nagradu. Te godine, već oboleo od raka pluća, prevodi Lotreamona, Verlena, Kenove "Stilske vežbe", rediguje svoje rane prevode pesama Endre Adija.

That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Ljubav je kao droga. U pocetku javlja se osjecanje euforije, potpunog predavanja. Kasnije, sutradan, zelis jos. Jos se nisi zasitio, ali osjecanje ti se dopalo, i uvjeren si da ga mozes kontrolisati. Mislis na voljenu osobu dva minuta, a tri minuta je zaboravis.
Ali, uskoro, naviknes se na tu osobu i pocinjes u potpunosti da zavisis od nje. Onda na nju mislis po tri sata, a zaboravis je na dva minuta. Ako nije pored tebe, osjecas se kao narkomani kad ne nabave drogu. U tom trenutku, kao sto zavisnici od droge kradu ili se ponizavaju da bi pribavili ono sto im treba, ti si spreman na sve radi ljubavi.

("Na obali rijeke Pjedre sjedjela sam i plakala")

Paulo Koeljo

Jucer zavrsila sa citanjem,mnogo dobra knjiga.
Agua,navrati po knjigu....
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Post by srbin janez »

-
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 01:51, edited 1 time in total.

User avatar
Noyes
Posts: 135
Joined: 24.07.2008. 20:13
Location: Teslić

Post by Noyes »

srbin janez wrote:Ako neko želi nabaviti Zbirke pjesama: Iznad i ispod oblaka,Kraj i Tri dukata,pjesnika Ranka Moravca,neka mi se javi na email.
Почеле и рекламе, ууууууууууууууууууу.
"Заувијек остати дијете!!!"

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Haksli- Satirska Igra
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Crnjanski- Dnevnik o Carnojevicu
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Coban
Posts: 11
Joined: 08.11.2008. 16:58

Post by Coban »

Seselj - Velika Srbija

User avatar
Krajo
Posts: 320
Joined: 14.11.2008. 08:16
Location: jos sAMO par kORAkA

Post by Krajo »

Prirucnik za ratnika svetlosti
koME to jos nesTO ZNACI

Post Reply