Knjige

Bizzare!!! Very Bizzare!!!

Moderator: regeman

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

maza wrote:
Zujo wrote:
gogamazna wrote:Svi koji niste mnogo sigurni i samopouzdani u sebe,predlazem da procitate knjigu "CETIRI SPORAZUMA SA SAMIM SOBOM".
Vjerujte mi jako mnogo pomaze u trazenju samog sebe,svoje odlucnosti,svojih pouzdanja i mnogo je dobra za razumijevanje licnog uma. PROCITAJTE JE!
Autor?

I ja bih voljela naci tu knjigu da procitam,
jer sam cula vec ranije za nju.
I mene interesuje autor?
Ljudi, pa što ste lijeni. Googlajte malo . Evo drug je to uradio za vas:

Četiri sporazuma sa samim sobom - Don Miguel Ruiz

Živio je jednom covjek koji je želio nadici (prevladati) patnju pa je otišao u budisticki hram da nade ucitelja. koji ce mu pomoci.
Upitao ga je: “Budem li meditirao cetiri sata dnevno koliko ce mi godina trebati da prevladam patnju?”
Ucitelj odgovori: “Ako meditiraš cetiri sata dnevno možda ceš za deset godina uspjeti.”
Misleci da bi on to mogao i bolje opet ga upita: A ako meditram osam sati dnevno , koliko ce mi onda trebati?”
Ucitelj ga pogleda I rece: Kada bi meditirao 8 sati dnevno z< 20 godina možda bi prevladao patnju.”
“Ali zašto bi mi trebalo više vremena ako bi dulje meditirao svaki dan?”
Ucitelj:”Ti nisi ovdje da bi žrtvovao svoju radost ili svoj život. Ovdje si da bi živio, da bi bio sretan I da bi volio. Ako tijekom dva sata možeš dati sve odo sebe, a ti umjesto toga meditiraš osma sati, samo ceš se umoriti, neceš shvatiti smisao i neceš uživati u svom životu. Daj sve od sebe, i možda ceš nauciti da, bez obzira koliko dugo meditiraš možeš živjeti , voljeti i radovati se.“ ...
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

maza
Posts: 77
Joined: 11.10.2006. 20:30
Location: Prnjavor

Post by maza »

Hvala druze,zaboravih na google. :P
Ako nećeš ići celim putem, zašto bi uopšte išao?"

User avatar
Zujo
Posts: 200
Joined: 22.02.2007. 09:54

Post by Zujo »

Nasao sam Pelagica... Jebote!! Pa trebam dignuti kredit da bih ga kupio!!

SERLOK
Posts: 124
Joined: 24.02.2007. 21:16

Post by SERLOK »

ALESANDRO BARIKO - SVILA! ODLICNA KNJIGA.

SAD SAM NABAVIO I 'CITY' ISTOG AUTORA PA CU DA JAVIM KAD PROCITAM! :wink:
Zaustavite ringispil,
ljudima je muka!

User avatar
Zujo
Posts: 200
Joined: 22.02.2007. 09:54

Post by Zujo »

Neznam dali ima prevod na nas'ki, ali od Barika nije lose ni: "il pianista sull'oceano".

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Miodrag Bulatovic-Ljudi sa 4 prsta.

Odlicna knjiga o sudbini covjeka prepletenoj kroz imigrantsko-udbaske zavrzlame i teror sopstvene drzave.Zabranjivana nakon cega je bulatovic nastavio kao disident da zivi u Parizu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Zujo
Posts: 200
Joined: 22.02.2007. 09:54

Post by Zujo »

Cekaj samo malo... Znas kako je, je*iga, ne pratim politiku :oops: :

Imal' Miodrag Bulatovic veze s nekim nasim politicarom?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Tajne lopovskog zanata - Dejan Lučić

Policija tvrdi da Beograd nema organizovano podzemlje kao Pariz, što je tačno, ali ovaj grad nema ni dobro organizovan javni prevoz pa se naziva velegradom.

Asfalt glavnog grada Jugoslavije, ipak, postaje rasadnik novih antiheroja koji počinju kao sitni prevaranti, da bi vremenom stasali u evropskoj školi kriminala i vratili nam se kao gangsterski veterani koji kupuju vile u otmenim četvrtima, bave se legalnim unosnim zanimanjima, druže se sa svetom koji predstavlja društvenu i političku elitu. Čudni su konci koji povezuju bivše kriminalce iz YU-ganga, advokate, novinare, zvezde estrade, političare opštinskog i gradskog ranga, pa i neke čuvare zakona.

Knjiga Tajne lopovskog zanata sadrži poglavlja:

Vodič kroz beogradsko podzemlje; Šta radi albanska mafija u Beogradu; Poješće te mrak ako zucneš; Ko je ko među lopovima; Kako se postaje dobar lopov; Provale u blagajne, kase i trezore; Beogradska škola džeparenja; Zarada od "reketa" u Beogradu; Amateri kvare posao; Haremi u Turskoj; Kako se obogatiti sa što manje rizika; Milijarde od šverca preko uvoznih delova; Špijuni su švercerska elita; Ko, kako i koliko bije po rečima lopova!; Pobune u zatvorima...
Više o Dejanu Lučiću možete pročitati na sledećoj adresi: www.dejanlucic.net
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Tajne lopovskog zanata - Dejan Lučić

KAMI POZNAJES OVU KNJIGU :lol:
Image

User avatar
Zujo
Posts: 200
Joined: 22.02.2007. 09:54

Post by Zujo »

Stvarno zanimljivo!

Nesto poput toga je u Italiji, u zadnja doba, napisao Saviano (ne pada mi napamet ime). Knjiga se zove: "Gomorra". Prica o svim tim mehanizmima napuljske mafije, sto bi se upravo zvala Camorra (=Kamora). Nisam citao tu knjigu, ali valjda je to bila kult knjiga na talijanskom jeziku u Italiji za 2006. godinu.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

salcn wrote:Tajne lopovskog zanata - Dejan Lučić

KAMI POZNAJES OVU KNJIGU :lol:

CUJ JESAM CITO ? :lol: PIIIIISSSSSOOOOOOOOOOO !!!!!!!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Zujo wrote:Stvarno zanimljivo!

Nesto poput toga je u Italiji, u zadnja doba, napisao Saviano (ne pada mi napamet ime). Knjiga se zove: "Gomorra". Prica o svim tim mehanizmima napuljske mafije, sto bi se upravo zvala Camorra (=Kamora). Nisam citao tu knjigu, ali valjda je to bila kult knjiga na talijanskom jeziku u Italiji za 2006. godinu.
To je onaj mladji lik, procelav cini mi se , sto su mu prijetili nakon te knjige ili..?

Miodrag bulatovic nema veze sa Momirom ako si na to pomislio ;)

Ovaj je stvarno car, googlaj pa ces vidjeti kakvu biografiju ima, druzio se sa Sartrom, Joneskuom, beketom.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Zujo
Posts: 200
Joined: 22.02.2007. 09:54

Post by Zujo »

hvala, regeman. Nasao sam nesto o Bulatovicu.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Zujo wrote:hvala, regeman. Nasao sam nesto o Bulatovicu.
Nema na cemu, ja sam njegove knjige tesko nalazio, em je bio zabranjivan, em se nije dostampavalo nista u Srbiji.Ali ako uspijes procitati neces zazaliti.stil a i tema su jedinstveni , bar za nase pisce.
P.s onaj domaci pank nisam nasao na netu, tj postoje samo neki linkovi, ali mogu ti poslati cd postom ako si zainteresovan
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Zujo
Posts: 200
Joined: 22.02.2007. 09:54

Post by Zujo »

Ne, hvala ti, regeman, al' trenutno nemam ni para ni vremena (zadnju muziku sto sam slusao je bilo prije nekoliko sedmica, zamisli).
Ako zelis cucemo se malo dalje o tome, tako da barem ako ti meni posudis nasog panka, ja ti mogu donijeti/poslati inostranog.
Moze?

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

no frx

poz :)
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
fiona
Posts: 77
Joined: 26.06.2005. 07:52

Post by fiona »

toplo preporucujem 'tri posleratna druga'-djordje balasevic
ko voli balasa obozavace i ovu knjigu...
panta rei

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

hm....dobra knjiga,nevolim djoku al knjiga je za sve pohvale....

User avatar
Zujo
Posts: 200
Joined: 22.02.2007. 09:54

Post by Zujo »

Psovka - Janko Polic Kamov

Malo brezobrazno, ali zanimljivo.

User avatar
Zujo
Posts: 200
Joined: 22.02.2007. 09:54

Post by Zujo »

Rene Girard: "Sila i svetinja"

Veoma zanimljivo za sve one sto zele da znaju nesto vise o vjeri.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

L.E. Borovski, R.B. Jahman, E.A.K. Vazijanski - KO JE BIO KANT?

Ova knjiga sadrži tri Kantove biografije koje su napisali njegovi saradnici. Prva je Prikaz života i karaktera Imanuela Kanta čiji je autor pruski kraljevski crkveni savetnik Ludvig Ernest Borovski. A iscrpno ju je revidirao i ispravio sam Kant.

Druga je Imanuel Kant u pismima prijatelju koju je pisao Jarnhold Bernard Jah, kraljevski direktor konradinske provincijske škole i instituta za obrazovanje.

Treća, Poslednja godina života Imanuela Kanta, pisana je kao prilog upoznavanju njegovog karaktera i domaćeg života iz svakodnevnog druženja s njim. Njen autor je Vazijenski, đakon stone crkve u Kenizbergu. Ovo su tri najstarije i najuspešnije biografije koje će poslužiti kao izvor za sve potonje napise te vrste. Knjiga je objavljena povodom 200 godina od smrti Imanuela Kanta.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ivancho
Posts: 260
Joined: 02.05.2007. 16:37

Post by ivancho »

Upravo sam završio čitanje knjige pripovjedaka derventskog autora Milovana Bjeloševića Belog - Ukleća sa Lipišta i uopšte nije loša. Znam da nema veze sa visokotiražnim knjigma ali za naše uslove i naša ''piskarala'' (nadam se da ne vrijeđam nikoga) knjiga je odlična.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

ivancho wrote:Upravo sam završio čitanje knjige pripovjedaka derventskog autora Milovana Bjeloševića Belog - Ukleća sa Lipišta i uopšte nije loša. Znam da nema veze sa visokotiražnim knjigma ali za naše uslove i naša ''piskarala'' (nadam se da ne vrijeđam nikoga) knjiga je odlična.
O cemu se radi?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ivancho
Posts: 260
Joined: 02.05.2007. 16:37

Post by ivancho »

O cemu se radi?
Vecinom su priče junaka knjige Mitra Lipljančanina koji se nalazi na ''privremenom'' radu u inostranstvu. Veoma podsjeća na naše gastarbajtere iz ovoga vremena.
Jedna od priča je i o kupovini auta i dolazak sa njime u svoje rodno selo...


I na kraju stradanje na građevini poslije čega postaje invalid...

Nekako sam u ovome liku pronašao jedno dvadeset ljudi koje poznajem lično i koje je zadesila slična sudbina kao i Bjeloševićevog Mitra.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

OPUS DEI - Robert Hačinson


Od kako je roman Da Vinčijev kod osvojio čitaoce širom sveta, velika pažnja je posvećena i verskoj sekti koja deluje u središtu Rimske katoličke crkve pod imenom Opus Dei. Kako je roman Dena Brauna fikcija, sekta Opus Dei je burno reagovala na neke od tvrdnji i pretpostavki koje su iznesene u toj priči. Zato je Robert Hačinson odlučio da napravi ekspoze o ovoj organizaciji i iznese na videlo pravu sliku jedne od najmisterioznijih sekti, koja se u postizanju svojih ciljeva može porediti s najfanatičnijim pristalicama militantnog islama.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply