Knjige

Bizzare!!! Very Bizzare!!!

Moderator: regeman

Post Reply
User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

UDARAC RUSKIH BOGOVA-Vladimir Aleksejevič Istarhov

Moram priznati nisam je do kraja procitao,ali za sad je knjiga stvarno dobra i preporucio bih je ljudima alternativnog razmisljanja-promisljanja!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Dzejms Dzojs- Uliks.Najbolja, tj najpopularnija knjiga Irca.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Rege, prevod Zorana Paunovica?

Knjiga je jako slozena, recenice mu imaju po 3 sloja znacenja, i jako je teska za skontati bez dodatne literature. A tek sto je debela... :D Iskreno, meni se popeo na vrh glave.
Last edited by zozon on 03.06.2007. 01:51, edited 1 time in total.
You must not know 'bout me...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

zozon wrote:Rege, prevod Zorana Paunovica?

Knjiga je jako slozena, recenice mu imaju po 3 sloja, i jako je teska za skontati bez dodatne literature. A tek sto je debela... :D Iskreno, meni se popeo na vrh glave.
Ovo neka starija verzija, bas stara, na pozajmici kod mene bila pa nisam ni glrdao.A da je debela-jeste i to menervira kod knjiga bez obzira na kvalitet (zvuci kao odgovor na anketu citate li knjige :) ) jer knjigu citam iz 150 citanja pa nikad stici.

Sad sam mislio da ''pozajmim;; i portret umjetnika u mladosti..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Pozajmi. :) Dobra je knjiga. Kad si vec u tom periodu i u tom zanru, uzmi malo i Virdzinije Vulf. Obozavam njene knjige.
You must not know 'bout me...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

zozon wrote:Pozajmi. :) Dobra je knjiga. Kad si vec u tom periodu i u tom zanru, uzmi malo i Virdzinije Vulf. Obozavam njene knjige.
Pokusaci sve to da iscitam preko ljeta :).Ladno sam sve te knjige pozajmljivao od neke tvoje koleginice.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Ma, ako je moja koleginica, onda ti je sigurno dala dobre knjige. :) Mi se tim dijelom knjizevnosti bavimo na cetvrtoj godini, i taj ispit nam je svima diplomski, tako da smo svi jako puno citali protekle dvije godine. :)

p.s.

Pozdravi mi koleginicu, ko god da je. :)
You must not know 'bout me...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Jeste mozda imali za gradivo A.Huxleja i ''vrata percepcije''?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Хаксли је закон . " Врата перцепције " одлична књига. Није за обичног читаоца.

Тренутно ми је под руку допала књижица француског професара са Сорбоне Клода Давида
" Хитлер и нацизам ". Прави историјско-критички осврт на овај утопистички пројекат , лудог Аустријанца.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

regeman wrote:Jeste mozda imali za gradivo A.Huxleja i ''vrata percepcije''?
Ne, nisam to citala. Posljednje sto sam procitala je Tvrtko Prcic - Engleski u srpskom. Knjiga je jako zanimljiva ako ste zainteresovani za jezik. Ako i niste, prof. Prcic je dosta duhovit, pa mislim da bi vam se knjiga svejedno mogla dopasti.
You must not know 'bout me...

User avatar
ivancho
Posts: 260
Joined: 02.05.2007. 16:37

Post by ivancho »

pošto je već ljeto i godišnji odmori jedna knjiga za razonodu, ono na plaži pod suncobranom sa pivom u jednoj a knjigom u drugoj ruci. :lol:

Jackie Collins - šanse

jugoslovenka
Posts: 63
Joined: 24.05.2007. 13:44
Location: Prnjavor

Post by jugoslovenka »

Ima jako dobrih knjiga i pripovjetki od Maksima Gorkog.. ja sam procital roman Mati u kome se opisuje drustvo za vrijeme socijalizma.. Necista krv od Borislava Stankovica je isto dobra.. govori o jednoj djevojci koja je imal 25 godina a muz joj je imao 12.. zanimljivo je... ne tuguj bronzana stazo od Copica govori o selidbi naroda sa krajine u vojvodinu.. ima jos kniga koje sam procitala al te su mi najbolje... :D :D :D

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Tražim neku dobru knjigu za na more na plaži da ju pročitam.Imali ko možda kakvu preporuku?
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

ZAVISI KOLIKO OSTAJES NA MORU !!! :lol:
AKO SI RIJESIO BITI MALO DUZE; BIBLIJA BI BILA PRIKLADNA !!! :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

KAMIKAZA wrote:ZAVISI KOLIKO OSTAJES NA MORU !!! :lol:
AKO SI RIJESIO BITI MALO DUZE; BIBLIJA BI BILA PRIKLADNA !!! :wink:
BIBLIJA???Kami,mora da se zezaš?
Image

jugoslovenka
Posts: 63
Joined: 24.05.2007. 13:44
Location: Prnjavor

Post by jugoslovenka »

Da Mr X sta tebe zanima od kniga??? dal' neka drama, odicni roman, ljbavno nesto, il' tako nesto slicno???

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Mr X wrote:
BIBLIJA???Kami,mora da se zezaš?
Ma neeee !!!! MISLIM BIO BI JAKO INTERESANTAN ZA ZENSKO DRUSTVO; KAD TE VIDE NA PLAZI SA ONOM OGROMNOM KNJIGOM !!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

jugoslovenka wrote:Da Mr X sta tebe zanima od kniga??? dal' neka drama, odicni roman, ljbavno nesto, il' tako nesto slicno???
Pa,recimo nekakva pustolovna priča ili nekakva kriminalna radnja sa malo većom dozom strasti...nešto u tom stilu...
Kami to je već bolje objašnjenje za BIBLIJU... :lol:
Image

soni
Posts: 142
Joined: 10.03.2007. 18:00
Location: u osjetljivo pitanje

Post by soni »

Faust_Johan Volfgang Gete dobro stivo malo potesko za citanje

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

E danas sam,tj. sinoć dobio super knjigu za na more od svoje rodice: ISPOVEST IZ HAREMA...Nadam se da je dobra,ona mi je ustvrdila da je jako super.
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Mr X wrote:E danas sam,tj. sinoć dobio super knjigu za na more od svoje rodice: ISPOVEST IZ HAREMA...Nadam se da je dobra,ona mi je ustvrdila da je jako super.
:shock: NE CITAJ JE U KUPACIM GACAMA ;BICE JAKO UPADLJIVO !!!! :smt005 OBUCI NESTO SIROKO DA SE NE PRIMJETI KAD SE UZBUDIS !!! :lol: :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Post by drlonc »

Ili citaj potrbuske...
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

DICE MU SE DUPE ;A TO JE OPASNO AKO NABASA NEKI PEDERIKO !!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Selindzer-lovac u zitu
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Darijaa
Posts: 30
Joined: 03.07.2007. 21:53
Location: Banjaluka

Post by Darijaa »

Lijepo je procitati da ovde ima i ljudi koji citaju nsto konkretno a ne samo koji citaju dnevnu stampu!

Post Reply