Smola!

Bizzare!!! Very Bizzare!!!

Moderator: regeman

lud100%
Posts: 22
Joined: 03.06.2005. 17:52
Location: Odavle

Smolini pratioci

Post by lud100% »

Da je Smola ziv ne bi Zoka Lepir (slikar prva liga) morao po gradu da glumi bolesnog majmuna da bi prodao neku sliku vec bi sigurno bijo jedan od uglednijih slikara nekog "prnjavorskog Ateliea" kojeg bi Smola osnovao za svoj grad. :smt117
Glupo je ludom zamjeriti...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

lud100% ko ti je taj Lepir moj prezimenjak?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
HEKTAP
Posts: 817
Joined: 19.05.2005. 02:49
Location: Trg ratni profitera/Prnjavor

Post by HEKTAP »

VRSTA,Zoran Lepir je bio moj skolski drug!!! auuuuuuuuu a jesmo se vozali motorima po gradu i bjezali sa casova da igramo kos"arke i da zapalimo koju pljugu!!! :lol: :wink: :?
Pa ja sam mislio da je Zoka u Austriji, a on NEMOZE bez Prnjavora!!!hehe
To se zove NOSTALGIJA!!!
majstore :wink:
Nisam lijep al sam zato PAMETAN!!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Znam jednog Zorana Lepira, ali je taj moler. Mozda je to taj?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

lud100%
Posts: 22
Joined: 03.06.2005. 17:52
Location: Odavle

Post by lud100% »

E vidis sad je jadan jos poceo i kreci zidove.
Vrsta pitaj ga,kad ga vec znas,da ti sarne neku crtu na platnu ili papiru i bit ces odusevljen.
Gledao sam par njegovih djela-Zuna je za njega oicno mazalo.
A ti Hektar jel osnovna il srednja ono gore navedeno?
:wink: :smt014 :smt030
Glupo je ludom zamjeriti...

User avatar
HEKTAP
Posts: 817
Joined: 19.05.2005. 02:49
Location: Trg ratni profitera/Prnjavor

Post by HEKTAP »

PA NARAVNO U SREDNJOJ!!! :lol:
U NASE VRIJEME NISI SMIO DA VOZIS MOTOR TAKO mlad!!!
DOK JE TO DANAS SASVIM NORMALNO?!.
DJECA IDU U VRTIC SA BICIKLOM,A ZA PRVI RAZRED TATA KUPI MOTOR A KAD KRENE U 4 RAZRED IMA VEC GOLFA A U PRVOM SREDNJE DOBIJA MERDZU I NECE VISE DA IDE NA STUDIJE JEL VIDI DA MOZE DA DOBRO ZIVI I BEZ FAKULTETA!!! :lol:
A AKO NE ZAVRSI SREDNJU ONDA SE ZAPOSLI U POLICIJI ILI SUDU ILI SJEDI SA KURVOM PRED KOSUTOM I GLEDAJU KOJE BI AUTO DANAS DA DRPE!!! :roll:HAHA
Nisam lijep al sam zato PAMETAN!!!

lud100%
Posts: 22
Joined: 03.06.2005. 17:52
Location: Odavle

Post by lud100% »

E moj HEKTAR tkav je zivot vas umjetnika!

Ne znam sto si tako ogorcen na danasnjicu,pa i ovo su daani.I ovi daani ce se jednom spominjati kao "dobri stari" a tadasnja omladina zvati "balavurdija" koja nista ne zna.

Al´ OVDJE SE PISE O UMJETNOSTI!
Jel ono tvoj Zoka prije i ramuniku sviro?
Glupo je ludom zamjeriti...

ljubo
Posts: 1
Joined: 07.11.2006. 04:49

Post by ljubo »

Jedan sam od Smolinih drugova,i znam koliko je on ucinio,bas za mlade u nasem gradu,medjutim niko da citira barem jedan njegov stih,da nazove bar jednu njgovu knjigu,poneki znaju,da bio je Smola,ubila ga neka budala/sto je tacno/,ali sta je on napisao,naslikao,pojma nemaju,a i to je zalosno...

kuz-man-ovic

Post by kuz-man-ovic »

Imao sam veliku cast da, na moj tada mladi zivot ,utice takva ljudska i intelektualna velicina , kao sto je Zelko Smolic - SMOLA.

Ljubo, bilo je pokusaja organizovanja nekakvog `` happeninga `` posvecenog Smoli , ali nishta od toga , za sada. Kazem , za sada , jer se iskreno nadam da u ovom nashem shugavom ``gradu``ima neko sa malo chorbe u glavi, ko ce , umjesto fuckin vatrometa za ``sveti januar`` , odvojiti neku kintu i sponzorisati organizovanje neke izlobe Smolinih slika ili knjizevno-poetske vecheri.

Problem je u tome sto vladajucha klika, i svi drugi koji egzistenciju obezbjedjuju zahvaljujuci ``opstenarodnom otimanju para `` (chitaj, POLITIKOM) , od kulture nemaju ni K.

Nadam se da che neko od ``gorenavedenih`` , ako ne slushati, onda barem oslushnuti VOX POPULI.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

nije sugavi no su.packi grad
sa istim takvim politicarima i vecinskim stanovnistvom
kakva crna kultura
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

lud100% wrote:E moj HEKTAR tkav je zivot vas umjetnika!

Ne znam sto si tako ogorcen na danasnjicu,pa i ovo su daani.I ovi daani ce se jednom spominjati kao "dobri stari" a tadasnja omladina zvati "balavurdija" koja nista ne zna.

Al´ OVDJE SE PISE O UMJETNOSTI!
Jel ono tvoj Zoka prije i ramuniku sviro?
Jest ali vise za svoju dusu.
Imao je Zoka u ranoj mladosti dara za ,,pantanje,, al da slike prodaje :roll:
Dobar drugar ali i fix idejas ,to u Prnjavoru ne pali. :evil:
Ebote kud se toga ranije nisam rememba,stalno mi je govorio ja sam dobar ali ti imas vise klikera za pantanje.Sad bi i ,,Pikasoa ,,zeznuli.A ja crtez-kliker-gori sam nego Zoka :lol:
Smola je isto imao dara i za crtanje i to koje.Ali u Prnjavoru kako rece,samo zapaljiva bomba ili metci pale,a ponekad i molotovljev koktel :shock:pale.
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

User avatar
Zujo
Posts: 200
Joined: 22.02.2007. 09:54

Post by Zujo »

Smijem li vas nesto pitati? Nebi zelio da budem dosadan, ali, izkreno receno, neznam nista o Zeljki Smolicu. :smt102 Bili mi neko kratko obijasnio ko je taj covjek? :?:

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

Neznas Smolica?E vidis to je jedan jako dobar lik bio al je nesretno stradao.Bio mi je nastavnik U OS Nikola Tesla.Jako dobar covjek.Bio je pisac likovni umjetnik,i pokretac diskoteke za mlade koja se zvala SKAKAVAC.Eto toliko ukratko o njemu....ali kad bi malo vise trebao da kazem malo bi bila jedna knjiga kakav je to covjek bio....pokoj mu dusi... :(

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Jedini Prnjavorski pisac vrijedan pomena.I ne samo pisac vec i voditelj,slikar i sta sve vec nije radio,ima i onih koji to mogu objasniti mnogo bolje i detaljnije.
Ubijen cini mi se pred kraj rata zbog 2litre nafte.
ko sto kostakurta rece takvi ne prolaze kod nas.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Prije svega prijatelj, kakvog covjek samo pozeljeti moze.
R.I.P
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

SERLOK
Posts: 124
Joined: 24.02.2007. 21:16

Post by SERLOK »

ne poznajem covjeka, ali po vasim postovima zakljucujem da je je bio dobar covjek... necu da se gubim u patetici, ali vi ako ga vec poznajete zasto ne biste pokrenuli neku inicijativu?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Npr. kakvu? Ti daj ideju a mi cemo da pokusamo da je sprovedemo u djelo:)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

SERLOK
Posts: 124
Joined: 24.02.2007. 21:16

Post by SERLOK »

ne znam kako vec ide ta procedura oko davanja imena ulicama po zasluznim gradjanima, ali bi neko isupio sa prijedlogom pred opstinskim glavesinama - ne vidim razloga da odbiju.

pametno je to im plasirati pred izbore :wink: dobar pr medju gradjanima.

je l' valja? i je li moguce?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

U ovom Prnjavoru je sve moguce osim samog sebe poljubiti u lakat:)

Bice ime Zeljke Smole na jednoj od ulica u PNJ...dobra ideja, sada u akciju:)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

SERLOK
Posts: 124
Joined: 24.02.2007. 21:16

Post by SERLOK »

e super! 8)

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

rano je jos da bi se njegovo ime stavljalo na ulice???? treba sacekati jos desetak dvadeset godina....i ulica veljke milankovica se skida a ne ta da se stavlja.jos je rano za to

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

JA BI ONOJ KOD NEKADASNJEG IZVIDJACKOG DOMA TJ. OD AUTO MOTA PREMA TROPIKU DAO NJEGOVO IME ;JER JE TU NAJVISE VREMENA PROVODIO.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Zasto bi bilo rano? Ima sigurno 10-15 godina od kada ga je onaj manijak ubio iz Energoperolove pumpe...moze barem jedna ulica u gradu da nosi njegovo ime...ionako ima novijih djelova grada koje jos uvijek nemaju imena ulica ...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ima toliko ulica,a iz te ''fele'' rijetko ko ima ulicu u Prnjavoru.
A stvarno zna li ko kako ide proces sa tim ulicama?to neke komisije u opstini ili,.,,?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ima kod nas ulica koje nose imena nekih ljevaka za koje pola ljudi nije ni culo ,ne vidim razlog zasto se nebi ulice nazivale po nasim stradalim gradjanima kojih na zalost ima mnogo.Ipak bi to bilo bolje i logicnije.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply