Smola!

Bizzare!!! Very Bizzare!!!

Moderator: regeman

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Smola!

Post by vrsta8472 »

Прође 15 година :(

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Smola!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Smola!

Post by KAMIKAZA »

KAMIKAZA wrote:Ja sam vec nekad davno rekao da bi bilo lijepo kad bi neka ulica dobila naziv po njemu.Ako ste za ,da se malo angazujemo na tome i pokusamo u izbornom haosu naci rjesenje za ovakav vid ocuvanja sjecanja na jednog specificnog mozda malo i ekscentricnog sugradjanina koji nas je zaduzio svojim radom.Bili smo skupa u izvidjacima nekad davno kao djeca,kasnije smo se ponekad druzili,kazem ponekad jer smo svi mi ekscentricni na svoj nacin ,pa je neko dugotrajnije druzenje bilo nemoguce,ali krecuci se u istoj sredini,imali smo jako puno dodira,i mogu sa pravom reci da smo bili prijatelji.Mislim u stvari da u gradu Prnjavoru ne postoje ljudi iz tih generacija ,koji bi mogli reci da nisu bili prijatelji sa Smolom,bio je cudan lik,dobar u dusi,kao sto vec rekoh ekscentrican,ali omiljen,obiljezio je jedno doba i mislim da zasluzuje da neka ulica ponese njegovo ime.Nek mu je vjecna slava i hvala,ponosan sam sto sam mu bio prijatelj i sto sam bio dio njegovog kratkog zivota kao i on moga. :(
KAMIKAZA wrote:JA BI ONOJ KOD NEKADASNJEG IZVIDJACKOG DOMA TJ. OD AUTO MOTA PREMA TROPIKU DAO NJEGOVO IME ;JER JE TU NAJVISE VREMENA PROVODIO.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Re: Smola!

Post by drlonc »

Baš si lijepo napisao kako u tim generacijama nije bilo čovjeka koji bi mogao reći da nije bio prijatelj sa Smolom.
Mene je dobio na prvu zato što me u startu prihvatio kao sebi ravnog. Ej, on gimnazijalac jednog osnovca?!
Oni koji se sjećaju Tog Prnjavora znaju kakva je privilegija bila biti u društvu starije generacije. Sjediti sa njima, npr. u Glažu, i slušati, pardon upijati, njihove priče i bezbrojne anegdote.

Svaka čast čudima tehnologije, statusima na fejsu i najnovijim android aplikacijama, ali vrijeme gitara u parku i kampovanja na Ukrini imalo je nekih posebnih draži, ne baš lako opisivih sadašnjoj prnjavorskoj mladosti.
Ali OK, svako vrijeme i svaka generacija ima svoje vrijednosti i svoje heroje.

Smola je jedan od heroja Onog Prnjavora. Nevjerovatna je bila njegova energija i talenat da se uklopi u svako društvo, nezavisno od uzrasta. I bio je beskrajno pozitivan...
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Smola!

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Smola!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Smola!

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Smola!

Post by просвјета »

Придружујем се, здушно, очувању сјећања на нашег Смолу.
Имао сам част сурађивати са Смолом по питању образовања и васпитања дјеце у ОШ "Никола Тесла".
А да, да не заборавимо да је био и рањен у овом нашем Отаџбинском рату и то тешко.
Тада сам га мало боље и упознао приликом посјете на ВМА гдје је оперисан.
Да кажем да сам тада прочитао његов "Бал немирне ријеке" и да још памтим слике: "немирне ријеке" дому "змије Лонге" и "дрекавца".
Све у свему потпун умјетник, залутао међу људе окренуте интересу, добити... и како неко рече "чуђење свијету"...
Поздрављам Смолу кад год сам гост обалама његове Немирне ријеке...

Својевремено је искрила идеја да се његово дјело сачува од заборава.
Па нешто мним да сви ви који поштујете нашег Смолу прионете и да, рецимо у поводу ове годишњице организујемо својеврстан литерарни конкурс за ученике основних школа на тему, опет само предлажем, рецимо по његовом роману "Бал Немирне ријеке"...
Стога нас све молим да оставимо сујетност и да заједно покушамо спровести ову, не знам чију, идеју!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Smola!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Smola!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply