Smola!

Bizzare!!! Very Bizzare!!!

Moderator: regeman

User avatar
ivancho
Posts: 260
Joined: 02.05.2007. 16:37

Post by ivancho »

Ranko svaka čast. Iako sam ga tek poznavao iz ovoga posta mi se čini kao da smo bili najbolji prijatelji.

Nek mu je vječna slava.

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Post by drlonc »

Rastuzi me, Ranko...
Citajuci tvoj post sjetio se dana kada mi je Smola potpisivao "Razvezivanje pupka"...

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Smola je bio Prnjavorcan,sto znaci da je ne samo u Prnjavoru voljen,nego svud po cijeloj Jugoslaviji.On je ubijen i to je velika tragedija,ali ljudi moji ne cini li nam se da jos desetine SMOLA nemogu vise da se vide u Prnjavoru a jos su zivi i jos uvijek su i oni Prnjavorcani.Hocu rec,kad su ubili SMOLU nisu ubili Prnjavor i kad prvi put dodjem iz tudjine nazad u moju carsiju,oticu na SMOLIN grob da mu kazem da Prnjavor zivi svugdje i da njega nema sa rajom isto ko i mene ko i drugih sto nisu ubijeni a nema ih. SMOLA je bio Vagabundo,Izvidjac,Gimnazijalac,Rocker i moj Drug.Niko mu to nije branio,cak sta vise svi su ga podupirali u tome.Pa na kraju i njegova raja se zvala SMOLINA,pa sta da ziv insan vise kaze. SEHA.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Druze Smolo mi ti se kunemo...

Post by Dripac »

Smola je bio dobar drug, al' da je ziv ubila bi ga ova patetika koja mu je topik najahala.
De malo hanite!

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Druze Smolo mi ti se kunemo...

Post by MAXIMUS »

Dripac wrote:Smola je bio dobar drug, al' da je ziv ubila bi ga ova patetika koja mu je topik najahala.
De malo hanite!
Nevidim sta ti smeta u svemu ovome ... patetika !!! Ljudi pisu postovanja radi a ne da se uvlace bilo kome ... :evil:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Баш си дрипац... :evil:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Willy_Wonka
Posts: 147
Joined: 30.01.2007. 15:36
Location: RS,BA
Contact:

Post by Willy_Wonka »

aquarius wrote:Баш си дрипац... :evil:
:lol: :lol: :lol:

Babrinjo
Posts: 503
Joined: 06.02.2007. 21:58
Contact:

Post by Babrinjo »

Drpac doista si dripcina:))znam te kao sto Hase poznaje obucu,kao sto Stikla zna gdje ce najjeftije jabuke za pijacu spremiti,znam te Dripac kao sto je Eso poreznik znao Mravicu.

cirus
Posts: 122
Joined: 03.06.2007. 13:00
Location: preko bare

Post by cirus »

Dje iskopa Stiklu. :smt082.Inace Smola mi je bio komsija,i mislim da je bio genijalac u svakom pogledu.

Babrinjo
Posts: 503
Joined: 06.02.2007. 21:58
Contact:

Post by Babrinjo »

Cirus pa onda smo mi komsije ako je pokojni Smola tebi komsija bio! Samo se jedan od nekoliko miliona takvih ljudi radja kao sto je bio nas Smola.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Naizgled je tanka linija izmedju odavanja pocasti zasluznom gradjaninu Smolicu s jedne, i pravljenja kulta licnisti "drug Smola" s druge strane.
"...Smola...ne samo u Prnjavoru voljen, nego svud po cijeloj Jugoslaviji..."
Slijedi zasigurno "Smola je volio pionire..."

Ustvari, sve sto sam htio reci je da je Smola bio kreativan i da se kao takav libio patetike svake vrste!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Драги Дрипац
:lol:

Нико овде не прави " култ личности " , него само размјењујемо искуства о драгом нам пријатељу, који је напрасно и трагично изгубио живот. Сам Смола се ужасавао идолопоклонства уопште, а камоли у његово име.

Ако је теби то " патетично " онда брате немој другима солити памет , него искулирај.
" al' da je ziv ubila bi ga ova patetika koja mu je topik najahala
.

Нажалост ,није жив. Тако да нам је једино преостало да " патетишемо до лудила".
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Za nijansu grdje od silne patetike bilo bi da se raja posvadja na Smolicevom topiku. Stoga, ko sto Zelimir sam jedared rece: ”Evo lula mira, pa ko hoce nek’ popusi." Drugim rijecima, idemo dalje…

Smola i Andrej, najbolji mu drug u djetinstvu, njegovali su rivalstvo u cudnoj disciplini – ko je manje gadljiv. Otud izvorno Smolina ”navika” da na jezik stavi zabu…
Jednom prilikom na kampovanju sjeli su na suprotne strane klimavog stola na kome su stajala dva tanjira pasulja, zatim pljunuli (hraknuli, prim. aut.) jedan drugom u tanjir, zustrim pokretima kasika izmjesali slince da se sto bolje rastvore u gustoj zaprzci, te toboz uslast pokusali i posrkali sve do poslednje kapi u tanjirima, na zgrazavanje kikotavih ”planinki” za koje je predstava i bila namjenjena i koje su u svojoj djecackoj naivnosti htjeli fascinirati…


Naknadno dopisano:

Duboko i iskreno se izvinjavam Maximusu, aqvariusu, WW, babrinju i svima cija sam osjecanja povrijedio svojim prostim i krajnje neumjesnim komentarima koje sam ostavio na ovoj temi. Naravno da nista sto se kaze u cast i slavu svima nam dragog pokojnog prijatelja Smolica, ne moze biti "pateticno". Nekad su osjecanja jaka, a onda je jezik brzi od pameti.

Iskreno se kajem i jos jednom se duboko izvinjavam.

Dripac
05.03.2009
Last edited by Dripac on 06.03.2009. 15:17, edited 4 times in total.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Da l' velikani prde?

Post by MAXIMUS »

Dripac wrote: Nas drug Smola je volio pasulj...
A iznad svega je volio ovaj grad i ljude i to su ovi ljudi prepoznali u njemu i zato ovolike rijeci hvale ... sumnjam da mu je krivo na ove komentare ... naprotiv !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Zujo
Posts: 200
Joined: 22.02.2007. 09:54

Post by Zujo »

(...) Jednom prilikom na kampovanju sjeli su na suprotne strane klimavog stola na kome su stajala dva tanjira pasulja, (...)
Ah ah ah ah ah! Jesam se ismio ovome! Ah ah ah! :smt043 :smt043

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Smola!

Post by Nicky »

Jedna od rjetkih! wrote:Par rijeci, ako nista vise, mozemo posvetiti Željki Smolicu-Smoli. On je bio taj koji je nama bezbroj puta poklanjao rijeci kroz svoja dijela, a ponekad i vise od rijeci. Svakako smatram da je ovaj grad mogao makar ulicu nazvati po njemu, ako vec nismo sposobni da napravimo npr. dane umjetnosti u nasem gradu posvecene njemu ,na njegov rodjendan. Dajte ljudi nemojte da ga ovdje izostavimo i zaboravimo.
Vidis,ja sam dosta mlad,ali sam Smolu jako dobro poznavao,i onako ga se kroz maglu sjecam,jer je vec dugo proslo.Nije losa ideja to za ulicu,jer ipak,slazem se da je bio genijalac,za mnoge stvari,i jako dobar momak,covjek...Imam nekog ugleda i ja (bar znam ljude) tako da cu definitivno pomenuti ovo za ulicu...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Smola pao u zaborav?!
Image

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

Poznavao sam ga odlicno cak sam dobio i posvetu od njega mislim da je volio vise ,,svoj'' grad nego sto ce ga iko voliti od nas, da je on ostao ko zna dokle bi dogurali bar na kulturnom nivou svi se sjecaju njegovog nocnog programa na radiu, izvidjaca i njegovog Skakavca, misllim da treba se nazvati ulica po nemu jer je On to stvarno zasluzio!!!
Nikada necu zaboraviti kada je LJubo Savkovic drzao govor za njega i sada mi suze udare na oci...
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Mr X wrote:Smola pao u zaborav?!
НИКАДА !!!
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ево прилике да провјеримо да ли нам је заиста стало да " ово " не падне у заборав:

Odred izviđača "Željko Smolić - Smola", Prnjavor
Odred izviđača "Željko Smolić - Smola" nastavlja sa radom Odreda izviđača "Vid Nježić" koji je osnovan 1958. godine i prestao sa svojim radom 1990. godine zbog teške materijalne i finansijske situacije. Nakon 10 godina grupa starijih članova ovog Odreda započinje sa inicijativom sa ponovnim pokretanjem rada izviđačke organizacije u ovom malom gradu. Na osnivačkoj skupstini koja odrzana 14. jula 2000. godine odlučeno je da Odred ponovo krene sa radom i da dobije novo ime po jednom od najpoznatijih izviđača ovog grada, koji je tragično izgubio svoj zivot 1996. godine. Prvi zadatak ovog Odreda je da povrati svoje prostorije i nabavi novu opremu, kako bi mogli da ponovo pokrenu kvalitetan rad.


Informacije i kontakti:
Cipar Igor

Telefon: +387 65 587 651
E-mail: Smola@ScoutRS.com

http://madjionicar.com/sirs/Odredi.html

--------------------------------------------------------------------------------

Za sve druge dodatne informacije i korekcije pišite na: SIRS@ScoutRS.com
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Mr X wrote:Smola pao u zaborav?!

Ne bi trebalo dozvoliti da Smola padne u zaborav,
mnogo toga je ucinio za nas grad.
A bio je VELIKI COVJEK I DRUG.
Last edited by ana on 20.10.2007. 12:14, edited 1 time in total.
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Nikada ... upravo smo iskopali njegovu pjesmu ,,Kod pet lampi,, radi se muzika na njegov text i biće upotrebljen za film o starom Prnjavoru ... dakle muzika ... text Željko Smolić -Smola
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Drago mi je to cuti.
Poznavala sam Smolu,bili smo cak dobri prijatelji.
Uvijek nasmijan i pun optimizma.
Steta sto vise nije medju nama al na takav nacin zadrzacemo uspomenu
i prenjeti generacijama ko je bio Smola!
pozzzz
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

ana wrote:Ne bi trebalo dozvoliti da Smola padne u zaborav,mnogo toga je ucinio za nas grad.
A bio je VELIKI COVJEK I DRUG.
Slazem se ana...
Image

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Smola i "Smolina Raja": Rakulj, Joza, Celap, Strsko, pok. Kruno, Milko, Topa, itd. Sve dobri momci (sada ljudi) uvijek spemni za zajebanciju i salu.
Sjetim ih se kako su uvijek u sitne sate sjedili ispred "Pet Lampi".

Post Reply