Lektira

Bizzare!!! Very Bizzare!!!

Moderator: regeman

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Lektira

Post by Samac »

Evo lektira nekih osoba koji su očigledno spojili na masu.
U ovoj temi možete napisati o danima kada ste vi čitali ili ne čitali lektiru i uopšte o pročitanim knjigama :arrow:

ROMEO I JULIJA
Romeo i Julija su žabari iz Verone i oni se smuvaju. Međutim, matorci su im veoma zajebani i uopšte se ne gotive jer rade isti biznis ali su u različitim ekipama (kao Verona i Kjevo). Zent im je da ih ne provale i da im ne ukinu kintu, pa se viđaju tajno. I tako na 50 strana oni kao nešto kriju i kenjaju jedno drugom kako se vole, a ne karaju se. Na kraju, jednom prilikom upadnu u loš trip i roknu se.

ZLOČIN I KAZNA
Neki student je stalno bez filera jer mora da plaća stan, pošto je ispušio za mesto u studenjaku. Jednom prilikom je bio u bedaku, pa je uleteo kod neke babe, pune k'o brod na gajbu i overio je. Posle je uleteo u frku sa samim sobom, jer se plašio da će murija da ga provali. U stvari on i nije bio neki krimos vec pičketina, pa se na kraju sam prijavio muriji.

ILIJADA
Ta Ilijada traje k'o gladna godina. Vođa jedne ekipe mazne ribu od vođe druge ekipe. Onda ovaj prvi, da ne ispadne jajara, skupi ortake i opkoli ih k'o Babo Sarajevo. Ali ovi prvi ga ispuše, onako žestoko, jer su ovi drugi bili do jaja spremni. Onda jedan tip smisli kul foru da zajebu ove druge. Šatro, kao boli ih ***** za ribu, važan im je biznis koji može da se sjebe zbog nastale frke. Da pokažu da su iskulirali, oni odu i ostave šleper cigara drugoj ekipi u kome su sakrili deo ekipe. Ovi prvi su mislili da su ih sjebali i počeli da slave. Kad su se ponapijali i udrogirali, ovi drugi su izleteli iz šlepera i ****** im kevu k'o u Mortal Combatu.

RAT I MIR
Pre 200 godina Francuzi krenu na Ruje i dođu do Moskve (kao u Pancer Generalu). Onda je došla zima i Francuzi se posmrzavaju k'o pičke i onda se napasu muda Rujama k'o zec kelerabe. Knjiga ima soma strana, tu ima i neke ribe, žurke, žvaću nešto, njesra sve vreme.

PROCES
Tipa u'vate drotovi bez razloga i drkaju ga kroz celu knjigu i na kraju ga sjebu do koske.

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Добра тема само што имаш сличну у Umjetnički Expression
А и ову би требало тамо пребацити, не спада у свштару...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Bas cudno da ova tema nije ni malo prihvacena,a garantujem da je svako od nas bar jednom u zivotu procitao lektiru.
Image

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Управу си, ко још није читао лектире сем мене? :D

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Barba wrote:Управу си, ко још није читао лектире сем мене? :D
:smt006

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Najdraze su mi bile knjige tipa ,,Skorojevici,,.Procitas zacas,sta god da te pita,frisko znas i tesko zaboravis.Vise sam volio citat knjige koje nisu imale pojma sa lektirom,i da ne lazem,vise sam volio ,,Alan Ford,, nego i jednu knjigu koju sam procito,a procito sam ih fajn.
Srebrena Krila

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Post by Liquari »

nisam nikad citao lektire..sta ce mi ? :roll:
Take me home united road!

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Hm...tema nije bas nesto zazivjela,jer obicno se lektire citaju u osnovnoj skoli,a ovdje nema osnovno skolaca.Samo moze se napisati kakva uspomena na lektiru iz osnovne skole.Ja sam licno procitao mnogo lektira dok sam isao u osnovnu skolu.
Image

User avatar
4-ever
Posts: 487
Joined: 23.09.2007. 15:05
Location: tamo negde iza duge,gdje su vjecna proleca...

Post by 4-ever »

Mr X wrote:Hm...tema nije bas nesto zazivjela,jer obicno se lektire citaju u osnovnoj skoli,a ovdje nema osnovno skolaca.Samo moze se napisati kakva uspomena na lektiru iz osnovne skole.Ja sam licno procitao mnogo lektira dok sam isao u osnovnu skolu.
e pa evo jedan primjer:
moja najdraza lektira, bas iz osnovne skole je VELIKI TALAS (Pearl Buck)....jako lijepa, ali na zalost malo tuzna lektira,koja mi je ostala u jako lijepom sjecanju..
Image

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Kad mi neko kaže Lektira, odmah se sjetim Tom Sojera i Ajnca kog sam dobio što ga nisam pročitao :lol:

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ko je Tom Sojer? :lol: :lol: :lol:

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Omiljena lektira iz srednje Alber Kami - Stranac.
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Alber Kami - Stranac.
Књига коју једном годишње обавезно прочитам.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Moja omiljena je bila Tvrdjava Mese Selimovica. Obozavam tu knjigu.
You must not know 'bout me...

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Јој а 20.000 миља под морем, права авантура...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Meni Bora Stankovic bio cool lik :D

User avatar
kraschotica
Posts: 1061
Joined: 10.11.2007. 21:25
Location: put za nigdje...pa pred kraj puta;)
Contact:

Post by kraschotica »

najdraža lektira...hm...mi djeca sa kolodvora zoo-srednja, a iz osnovne-mali princ
ki je mačku rep odsikal=)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

mi djeca sa kolodvora zoo-srednja
Kad su ovo stavili u lektiru? :shock:

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

U retardiranim drzavama sve ima, samo da nema nesto normalno.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Габријел Гарсија Маркес - 100 година самоће
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
kraschotica
Posts: 1061
Joined: 10.11.2007. 21:25
Location: put za nigdje...pa pred kraj puta;)
Contact:

Post by kraschotica »

regeman wrote:
mi djeca sa kolodvora zoo-srednja
Kad su ovo stavili u lektiru? :shock:
pa knjiga je odlična i baš sam happy šta sam imala profesoricu koja je tražila da to čitamo... imala ja to u drugom srednje čini mi se...
ki je mačku rep odsikal=)

put sudbine
Posts: 74
Joined: 04.02.2008. 12:35

Post by put sudbine »

Iz srednje skole mi je ostala duboko u sjecanju lektira NECISTA KRV - BORA STANKOVIC

a u osnovnoj skoli Divlji djecak mada ne znam vise ko je to napisao ali se price sjecam dobro,
inace obozavam knjige i u srednjoj skoli sam maksimalno iskoristila skolsku bibioteku,bila sam redovan posjetilac..

ps.bBarba je u pravu, ova tema je dobra, samo bi je trebalo prebaciti u umjetnicki expression
pozdrav zavicaju

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Mislim da je jedna od najboljih knjiga iz osnovne"Orlovi rano lete"(barem meni).I danas znam na K3 pogledati taj film,mada je knjiga bolja.
A što se tiče srednje meni se najviše svidjela "Knjiga o Milutinu"

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Е лектира ... Како је давно то било... :lol:
ImageImage

User avatar
Snowflake
Posts: 332
Joined: 21.09.2007. 15:53
Location: Sibovska
Contact:

Post by Snowflake »

Iz osnovne Orlovi rano lete,Veliki talas,Petnaestogodisnji kapetan...
A iz srednje,do sada Kad procvetaju tikve,Ex Ponto...ma ima ih milion...jos kad Veberka doda svoje misljenje,malo poblize pojasni...sve je odlicno...
I love you just the way you are...

Post Reply