Just Watched!

Kamera je najmoćnije sredstvo obmane i varke!

Moderator: regeman

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Just Watched!

Post by Magyar »

Sta da ti kazem osim YUWABITS. :)
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

Odgledao
The reader.
Sa R. Fajnsom i K. Vinslet. Odlicna uloga D.Krosa. Sta znam, prica o ljubavi izmejdu mladica i malo starije kondukterke, koje nestaje te je on kasnije srece kao student prava u sudnici, gdje joj se sudi za zlocine u WW2. Ostaje u kontaktu sa njom, do kraja njenog zivota u zatvoru gdje ju srece nakon 20ak godina. Mala falinka je neubjedljiv lik te zene..niti se zna njen bekgraund, niti ko je, sta je...sta znam, i sudjenje mi malo neuvjerljivo djeluje....cini mi se da je malo razvezan film...


takodje oidgledao dokumentarac, nagradjen opve godine u Berlinu.zove se blood in the mobile...prica o vadjenju ruda potrebnih za mobilne telefone u Kongu...bolje ne pricati o uzasima tamo, vec pogledati.
Najjaca scena je to kako se prave mutavi u nokiji i ostalim kompanijama...odlican dokumentarac danskog novinara..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Re: Just Watched!

Post by neko iz mase »

Image
Nije loš,ali ništa spektakularno(bar meni) :wink:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

neko iz mase wrote: Nije loš,ali ništa spektakularno(bar meni) :wink:
solidan film...

ja odgledao montevideo...sta znam, meni se svidja. Em je nepretenciozan, em zadire u prostor i vrijeme gdje iz kog nismo imali nekih ozbiljnijh filmskih poduhvata- 30te...em se radi o sportu, sto kod nas nije bila tema nikad cini mi se.
Dobre role mladih glumaca i solidna kombinacija ljudi i vremena tog doba.
Ide mi na K Sergej T. Imam osjecaj kao da se u svakom filmu otima za ulogu..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Armadillo (2010) - Filmska ekipa je provela rok od 6 mjeseci sa danskim vojnicima u Afganistanu, od momenta kad su unovačeni do povratka kući i snimila odličan dokumentarac. Surov, realan sa dobrom montažom. Ovdje se teško suosjećati s bilo kime osim s civilima koji najčešće stradaju u sukobima između, s jedne strane talibanima, fanaticima koji su u stanju da njih 5 napadnu cjeli vod, i s druge strane danskim vojnicima, dosta njih momčići u 20-im godinama, zbunjeni, prijavili se zbog avanture i sl. U Danskoj je film, navodno, podigao dosta prašine, zbog ponašanja pojedinih vojnika prilikom akcije a mogu su čuti i okrutne izjave.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Just Watched!

Post by aquarius »

Odgledao mnogo toga u poslednjih 7 dana.
Pažnju mi privukla dva ostvarenja. Jedan film i jedna serija.

The Next Three Days (2010)
Image

Iako ne volim Russell Crowe-a film me "držao" u napetosti do samog kraja.
Odlična priča i dobra režija.

Boardwalk Empire -Season 1 (2009)
Image
HBO-serijal o nastanku mafije u Americi u vrijeme prohibicije. Živopisni likovi i maestralna režija.
nešto kao retro-Sporanosi. Glumci ne tako poznati, predvođeni odličnim Steve Buscemi-jem.
Svoje prste u ovaj projekat umješao je legendarni Martin Scorsese.
IMDB-ocjena nevjerovatnih 9.0/10 (7,209 votes)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Re: Just Watched!

Post by zacaria »

O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

Reservoir dogs sinoc.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Izvoli narode... dok ima ;)

Post by Opti Myst »


8)
ako hoćete kasnije da pogledate... tj. "skinete" na računar...
http://clipnabber.com/
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

American: The Bill Hicks Story - Dobar dokumentarac o možda najznačajnijem američkom stand-up komičaru iako je umro u 32. godini. Pogledao sam i nekoliko njegovih nastupa, Sane Man, Relentless i Revalations.

Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Just Watched!

Post by aquarius »

Sukiyaki Western Django (2007)
Image

Omaž špageti vesternima. Odličan. Ili mi je samo legao.
Režija odlična.
Gost u projektu Quentin Tarantino.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Gledao sinoć The Next Three Days. Rimejk francuskog filma Pour Elle iz 2008. U suštini dođe na isto, jedno 80% scena preslikano samo što se u ovom priča engleski. Takođe pogledah dobru komediju koju sam i prije gledao na TV-u ali nisam znao kako se zove. Rad u kancelariji, zapravo u kutijama (nisu prave kancelarije već one pregrade), frustracije koje nosi taj posao, otpuštanje kadra, strah od otkaza, iritantni šef... Zove se Office Space, nije ni predug, oko sat i po i ima zanimljiv soundtrack za ovu temu. Kancelarije i gangsta rap :lol:
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

ja gledao neki na pinku..zatvor u sumi...kad ono pored zatvora manastir zenski...i onda te cednice zovu zatvorenike na ples, tu sam se vec smorio i zaspao...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Just Watched!

Post by aquarius »

Lions for Lambs (2007)
Image

Director: Robert Redford
Writer: Matthew Michael Carnahan
Stars: Tom Cruise, Meryl Streep and Robert Redford

Users: 6.2/10 (23,455 votes)

Nije loše. Zanimljiva priča, ali mi nešto nedostaje.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Gledao sam Husk (2011). Poprilično loša ocijana na imdb-u ali to je već tamo karakteristično za horore. Doduše priča nije nešto pretjerano orginalna ali je zabavan, ima atmosferu. Dobro je i odrađen uzimajući u obzir malen budžet. Kokice i pustit mozak na pašu...
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Just Watched!

Post by Vucijak »

Dobar film

Image
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

Odgledao nekoc braca, nije los film!
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Just Watched!

Post by aquarius »

(500) Days of Summer (2009)
Image

Odličan film za raskide, razvode i nove početke :)

„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Just Watched!

Post by aquarius »

Burke and Hare (2010)
Image

Bolesni engleski humor... But bloody good :P

„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Bang, Bang You're Dead (2002) - Nisam ga gledao do sad iako sam dosta puta prije čuo da je dobar film. O nasilju u školama i posljedicama istog, problemima s kojima se žrtve nose. Priča je bazirana oko istoimene školske predstave u Americi.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Re: Just Watched!

Post by neko iz mase »

http://www.movieprop.com/tvandmovie/reviews/rainman.jpg Da se malo podsjetim :wink: . Inače Hoffman u ovom i Penn u filmu" Iam Sam" su malo reći odlični

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Game of Thrones (2011)

http://www.imdb.com/title/tt0944947/

Zbog silnog hajpa i dobrih kritika odlučih provjerit ovu seriju čisto da vidim šta je, knjige nisam čitao ali vidim svi hvale seriju da je odlična adaptacija. Odgledah prve 3 epizode i sad nema nazad... šteta je učinjena. :) Ne ostaje ništa drugo nego čekat sledeću epizodu.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
zokii1983
Posts: 243
Joined: 07.02.2005. 09:55
Contact:

Re: Just Watched!

Post by zokii1983 »

dogface_gremlin wrote:Game of Thrones (2011)

http://www.imdb.com/title/tt0944947/

Zbog silnog hajpa i dobrih kritika odlučih provjerit ovu seriju čisto da vidim šta je, knjige nisam čitao ali vidim svi hvale seriju da je odlična adaptacija. Odgledah prve 3 epizode i sad nema nazad... šteta je učinjena. :) Ne ostaje ništa drugo nego čekat sledeću epizodu.
hahahah taman htjedoh napisati komentar o ovoj seriji
takodje nisam procitao knjigu, niti sam gledao najave za seriju ... sama cinjenica da je HBO serija mi je bio dovoljan razlog da pogledam bar pilot epizodu
nesto izmedju "Rome" i "Lord of the rings" ... sa tim da "rome" moras da sagledas bar 3 epizode prije nego sto ukapiras o cemu se radi ... osim ako zbog "golotinje" ne gledas seriju
u Game of Thrones prilicno je jednostavno pratiti sta se desava nakon prve epizode, i bas kao i "rome" serija opet obiluje sa scenama seksa i nasilja
procitah negdje da su vec potpisali ugovor za drugu sezonu, jer budzet za seriju je prevelik i jedini nacin da zarade na seriji je da bude vise od 3 sezone

u svakom slucaju preporuka

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Just Watched!

Post by aquarius »

Buried (2010)

Image

Režija : Rodrigo Cortés
Glumi : Ryan Reynolds
imdb : 7.2/10

Priča jednostavna. Biti živ zakopan. Nada umire zadnja ...
Zajeban film. Svakako pogledati.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

In Cold Blood (1967)

http://www.imdb.com/title/tt0061809/

Počeo ga gledati kasno sinoć pa nisam očekivao da ću ga pogledati do kraja, mislio danas nastaviti. Ali nisam se mogao odlijepiti od ekrana, brutalnost i realnost filma otjerala je svaki san. Ekranizacija stvarnih događaja, prema knjizi Capote-a. Besmisleno ubistvo jedne kanzaške porodice od strane dvojice sitnih kriminalaca, njihovo hvatanje, suđenje i egzekucija. Teško da mogu filmu naći neku manu. Sniman na autentičnim lokacijama, gluma odlična, savršeno profilirane ubice, njihova psiha, flešbekovi u nasilno djetinjstvo dobro odrađeni i mnogo govore. Vizuelno podjednako dobar, u crno-bijeloj tehnici, sa odličnom fotografijom holivudske legende Conrada Halla. Istinski klasik.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

Post Reply