Just Watched!

Kamera je najmoćnije sredstvo obmane i varke!

Moderator: regeman

Post Reply
kuz-man-ovic

Post by kuz-man-ovic »

Spike Lee- kino hit !!! Kakve gluposti. Maza da te Spajki cuje glavu bi ti razbio. Borac protiv Hollywood-a i americkog establismenta... - kino hit ... Mislim da na ovom forumu pod hitno treba uvesti filter za izrecene gluposti.

Draga moja , da je vise takvih rezisera kao > S.Lee, O.Stone, M.Scorsese etc. ne bi mi gledali holivudska sranja.

Pogledaj ``Once Upon a Time in America``, `` U-turn`` , ``Malcom X `` ...

Toplo preporucujem `` Rekvijem za snove ``.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

otprilike da je borac protiv holivuda
ali manje vise svi su vezani za taj holivud i samo prde
evo mojih 10 prijedloga za film: 8)
rosemary's baby
tenant
hair
shining
one flew over the cuckoo's nest
psycho
the taxi
raging bull
blow
misssisipi burning
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

parohija
Posts: 50
Joined: 25.09.2005. 02:18

Post by parohija »

od maze:

Jedan pozdrav za tebe parohija!
Ne bih da ti javno odgovoram na forumu,stoga sam sebi uzela za pravo da ti
pisem na privatnu postu!
Pogledala sam tvoje komentare i mislim da ti uposte i nemas
svoje vlastito razmisljanje, nego stalno se tvoja razmisljanja poklapaju sa regeman-om.
Stoga ne bih da sa tobom polemisem o filmovima, jer sto se te teme tice mislim
da mi jedino ta sedma umjetnost lezi i da sam za razliku od ostalih daleko upucenija...
Zato ti saljem jedan prijateljski pozdrav i ne dozvoli sebi da nemas svoja vlastita razmisljanja
jer samo takav mozes opstati!!!
ps.obrati paznju i na pravopis,ipak si naznacio da si sudent, pa ne
bih da i to dovodim u sumnju.


moj odgovor:
e stvarno sorry sto se primas ko baba na penziju. ja samo motivaciju dobivam kad sam dobro pjan ili naduvan, pa nemogu bas sve greske pratiti!!!
a stvarno ukus filmova ti je bezze, daj navedi nesto da valja! il pogledaj nesto da valja, stvarno one sto sam naveo su ekstra filmovi, a moram i regeman je dobrih filmova naveo. mozda su malo poteski za tebe??!? nebitno, zelim ti ugodnu vece.


draga mazo deri me ovde koliko god zelis, nemoj mi slati nikakve pm-ove

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

ko bi rekao da se najvece rasprave vode oko kulture tj filma :)
pa jos nek neko kaze da smo grad nekulture:)
e mazo ja ne sporim da ti nisi upucena ili sl.samo sam ti preporucio da pogledas neki film koji je snimljen prije titanika..filmovi su se snimali i 70ih i 80ih
a uzmi onu moju listu i pogledaj te filmove pa ih uporedi sa ovim glupostima oko kojih se sporimo
tipa djavo nosi pradu,king kong,x,y tj vecinu danasnje produkcije i vidjeces razliku u u klasi
to sto ja i parohija isto razmisljamo znaci da imao isti ukus nista drugo.
pozdrav svim filmofilima 8)
evo sad cu da odgledam parfem
da vidim i to cudo
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

parohija
Posts: 50
Joined: 25.09.2005. 02:18

Post by parohija »

mazo???

haj molim te reci mi dali si pogledala npr. 21gr, heat, million dollar baby, once upon a time in america, usual suspects???

ako nisi pogledaj, tek onda reci svoje pravo misljenje. mislim, da si gledala bilo jedan od ovih nebi gluposti valjala ko borata i slicno.

parohija
Posts: 50
Joined: 25.09.2005. 02:18

Post by parohija »

a da moram se u potpunosti sloziti sa regemanom i ovaj put, posto moja razmisljanja zavise mnogo od regemana. heheeheh

sta cu jebiga ima dobar ukus covjek!!

al mozda ces i ti imati kad napunis 18godina i malo sazoris!!

mazo ekstra cmok za tebe

maza
Posts: 77
Joined: 11.10.2006. 20:30
Location: Prnjavor

Post by maza »

moj odgovor:
e stvarno sorry sto se primas ko baba na penziju. ja samo motivaciju dobivam kad sam dobro pjan ili naduvan, pa nemogu bas sve greske pratiti!!!
a stvarno ukus filmova ti je bezze, daj navedi nesto da valja! il pogledaj nesto da valja, stvarno one sto sam naveo su ekstra filmovi, a moram i regeman je dobrih filmova naveo. mozda su malo poteski za tebe??!? nebitno, zelim ti ugodnu vece.


draga mazo deri me ovde koliko god zelis, nemoj mi slati nikakve pm-ove[/quote]

U redu parohija,deracu te ovdje javno!!!
Kako vidim ti i regeman ste kao šipka i bubanj,jedan bez drugog ne mozete! :twisted: :evil:
Imate ista razmisljanja,iste poglede na sve pa i na svijet filma,
tako da ne zelim da polemisem sa ljudima koji imaju motivaciju za pisanje
samo kad su pijani ili naduvani!
LIJEP POZDRAV!!!
Ako nećeš ići celim putem, zašto bi uopšte išao?"

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

maza wrote:moj odgovor:
e stvarno sorry sto se primas ko baba na penziju. ja samo motivaciju dobivam kad sam dobro pjan ili naduvan, pa nemogu bas sve greske pratiti!!!
a stvarno ukus filmova ti je bezze, daj navedi nesto da valja! il pogledaj nesto da valja, stvarno one sto sam naveo su ekstra filmovi, a moram i regeman je dobrih filmova naveo. mozda su malo poteski za tebe??!? nebitno, zelim ti ugodnu vece.


draga mazo deri me ovde koliko god zelis, nemoj mi slati nikakve pm-ove
U redu parohija,deracu te ovdje javno!!!
Kako vidim ti i regeman ste kao šipka i bubanj,jedan bez drugog ne mozete! :twisted: :evil:
Imate ista razmisljanja,iste poglede na sve pa i na svijet filma,
tako da ne zelim da polemisem sa ljudima koji imaju motivaciju za pisanje
samo kad su pijani ili naduvani!
LIJEP POZDRAV!!![/quote]


ma nemoj,sad smo nas dvojica kao sipka i bubanj.A dok ovde vlada jednoumlje oko vecine stvari oko koje se vodi rasprava (crkva,nezavisnost rs) onda po tebio jednoumlja i sipki i nema?jel tako?znaci dvoje ljudi ne moze imati isti pogled na svijet i razmisljanja?e vidis problem je onda u tvojoj glavici i to veliki.Izgleda da pravo je pravo na isto misljenje selektivno po tebi?
Ja licno imam motivaciju kad sam naduvan.pijan ne.
A licno nemam zelju da polemisem sa osobama punim stereotipa,a izgleda da to ne moze.pa ni na filmu
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

maza
Posts: 77
Joined: 11.10.2006. 20:30
Location: Prnjavor

Post by maza »

ma nemoj,sad smo nas dvojica kao sipka i bubanj.A dok ovde vlada jednoumlje oko vecine stvari oko koje se vodi rasprava (crkva,nezavisnost rs) onda po tebio jednoumlja i sipki i nema?jel tako?znaci dvoje ljudi ne moze imati isti pogled na svijet i razmisljanja?e vidis problem je onda u tvojoj glavici i to veliki.Izgleda da pravo je pravo na isto misljenje selektivno po tebi?
Ja licno imam motivaciju kad sam naduvan.pijan ne.
A licno nemam zelju da polemisem sa osobama punim stereotipa,a izgleda da to ne moze.pa ni na filmu[/quote]

Ja sam obratila se parohiji,a ne tebi regemane? :wink:
Al posto oba imate isti ukus i volite da gledate iste filmove,
oba imate inspiraciju da pisete kad ste naduvani, onda je svejedno kome odgovaram,zar ne???
Filmove koje ste naveli sam pogledala jos davno, mozda da je koji izuzetak,
al svejedno sto se filmova tice mogu slobodno da tvrdim da sam pogledala
vise nego vas dvojica zajedno?
Tako da na tu temu ne zelim da polemisem.
A kako vidim ni jedan od vas dva ne posjeduje dzentlmenske manire, da bi se dalje upustala u diskusiju!
Jos jedan pozdrav tebi i parohiji! :lol: :lol:
Ako nećeš ići celim putem, zašto bi uopšte išao?"

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

'''Ja sam obratila se parohiji,a ne tebi regemane? Wink
Al posto oba imate isti ukus i volite da gledate iste filmove,'
oba imate inspiraciju da pisete kad ste naduvani, onda je svejedno kome odgovaram,zar ne??? ''''

nije svejedno :) ..svako je jedinka za sebe 8) to sto gledamo iste filmove,pa zar nema ljudi sa istim ukusom i razmisljanjima?bar se toga mozes nagledati na ovom forumu.Sto se tice duvke,pa jbg,to ti je ono dodatni dozivljaj,katarza i ta sranja


'''al svejedno sto se filmova tice mogu slobodno da tvrdim da sam pogledala
vise nego vas dvojica zajedno? '''

na osnovu cega ovo tvrdis?i zar nije bitan kvalitet a ne kvantitet? :?

''A kako vidim ni jedan od vas dva ne posjeduje dzentlmenske manire, da bi se dalje upustala u diskusiju! ''

pa ni ti damske manire,a ja samo sa damam diskutujem.Ali ne mari,prnjavor je pun istih usrecicu se vec nekako. i ja ,a i parohija,nadam se.pozdrav
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

maza
Posts: 77
Joined: 11.10.2006. 20:30
Location: Prnjavor

Post by maza »

regeman wrote:'''Ja sam obratila se parohiji,a ne tebi regemane? Wink
Al posto oba imate isti ukus i volite da gledate iste filmove,'
oba imate inspiraciju da pisete kad ste naduvani, onda je svejedno kome odgovaram,zar ne??? ''''

nije svejedno :) ..svako je jedinka za sebe 8) to sto gledamo iste filmove,pa zar nema ljudi sa istim ukusom i razmisljanjima?bar se toga mozes nagledati na ovom forumu.Sto se tice duvke,pa jbg,to ti je ono dodatni dozivljaj,katarza i ta sranja


'''al svejedno sto se filmova tice mogu slobodno da tvrdim da sam pogledala
vise nego vas dvojica zajedno? '''

na osnovu cega ovo tvrdis?i zar nije bitan kvalitet a ne kvantitet? :?

''A kako vidim ni jedan od vas dva ne posjeduje dzentlmenske manire, da bi se dalje upustala u diskusiju! ''

pa ni ti damske manire,a ja samo sa damam diskutujem.Ali ne mari,prnjavor je pun istih usrecicu se vec nekako. i ja ,a i parohija,nadam se.pozdrav

Nevjerovatno,da ovaj put imam identicna razmisljanja: :D
Naravno da je bitan kvalitet a ne kvantitet, al da bi postigao jedno moras prvo da
pogledas mnogo toga bar sto se filmova tice,znaci sve zanrove pa i filmove koji su veliki kino hitovi
a i one koji su B-produkcije?
Tek tada mozes da pricas o kvalitetu nekog filma, jer svi mi imamo svoje ukuse i zelje!
Tako da sam vec na pocetku istakla to i moja preporuka filmova ne znaci to
OBAVEZNO POGLEDAJTE TAJ FILM: :D
A Prnjavor jeste pun djevojaka i zena lijepih manira,da ne kazem dama
samo je bitan Vas odnos prema njima i tek onda mozete i ti i parohija ocekivati da ce vas neka od njih usreciti..... :D
Svako dobro i pozdrav!
Ako nećeš ići celim putem, zašto bi uopšte išao?"

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Pa ja u sustini i gledam filmove b produkcije sta god to znacilo.Bioskopski hit tipa james bond i sl nisam odavno gledao.Uvijek se nadje dobar film.
Pa nema veze,ja ti kazem,ako vec smatram da je film dobar,onda ga obvezno pogledaj.Kao ovaj parfem koji sma pogledao sinoc.Dobar film,sto ga ne pogledati.
A o zanrovima sam ti vec pricao.Ako smatras da j djavo nosi pradu dobar samo zato sto prica o opstanku u svijetu mode po istoj logici mozes odgledati krs indijskih i pakistanskih filmova koji govore o opstanku u ''svijetu mode'' na najnizim ljestvicama,a to su price o klincima od 6=7 godina koji rade 15 sati dnevno za 1dolar po Pakistanu i Indiji za sve te retarde koji su navedeni u tom filmu gdje se Meril Strip raspada(nike,adidas,reebok,lanci supermarketa.)
tako da samo govorim o tome da uvijek ima preci film,preca tema po danasnji svijet filma,kao i sam svijet uopste.
Naravno da se slazem sa tobom da u Prnjavoru ima dama,vec sam ti rekao da se nadam da u tom izobilju kvaliteta damskog necu ostati suve kite.Ni ja ni stari nekrofil parohija
pozdrav :)
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

maza
Posts: 77
Joined: 11.10.2006. 20:30
Location: Prnjavor

Post by maza »

Naravno da se slazem sa tobom da u Prnjavoru ima dama,vec sam ti rekao da se nadam da u tom izobilju kvaliteta damskog necu ostati suve kite.Ni ja ni stari nekrofil parohija
pozdrav :)[/quote]

Treba li kakav komentar na ovo? :oops:
Mislim da bi svaki bio suvisan! :evil:
Ako nećeš ići celim putem, zašto bi uopšte išao?"

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Cekaj..sto se prepoznajes u mojoj ironiji?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

parohija
Posts: 50
Joined: 25.09.2005. 02:18

Post by parohija »

nisam jos u formi, mamurluk drzi!!!

sada je tek postala ova diskusija malo zanimljiva.

jel gledo ko film babel sa brad pittom,??? mazo tvoje misljenje. nisam jos gledao treba ce par dana da ga skinem!!

maza
Posts: 77
Joined: 11.10.2006. 20:30
Location: Prnjavor

Post by maza »

[quote="regeman"]Cekaj..sto se prepoznajes u mojoj ironiji?[/quote



Nemoj sebi da umisljas,
ja se ne prepoznajem u tvojoj ironiji!
Jedini cilj mog pisanja je bio PREPORUCITI film
koji se meni dopao, a ti uzivaj u onom sto se tebi dopada...
Ili si pod dopingom pa tako pises, a kako vidim parohiju jos
drzi mamaurluk pa nije u toku .....
Ipak nije na odmet da oba procitate bonton
i naucite se pristojnim ponasanju!
Nije u redu da vas jedna dama uci TO!!!!
Ako nećeš ići celim putem, zašto bi uopšte išao?"

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

maza wrote:
regeman wrote:Cekaj..sto se prepoznajes u mojoj ironiji?[/quote



Nemoj sebi da umisljas,
ja se ne prepoznajem u tvojoj ironiji!
Jedini cilj mog pisanja je bio PREPORUCITI film
koji se meni dopao, a ti uzivaj u onom sto se tebi dopada...
Ili si pod dopingom pa tako pises, a kako vidim parohiju jos
drzi mamaurluk pa nije u toku .....
Ipak nije na odmet da oba procitate bonton
i naucite se pristojnim ponasanju!
Nije u redu da vas jedna dama uci TO!!!!

nemoj sebi da laskas sa tim dama.Takvom treba drugi da te ucine i zovu a ne ti sama sebe.Izgleda da nije tako u tvom slucaju.Nisam pod dopingom.Predpraznicna nestasica.Dileri uvijek zajebu najvjernije kupce.Parohija se garant nije naspavao.
Procitao sam bonton davno,ali nisam bas nasao mjesto i osobu za primjenu. u posprdnoj sredini kakva je Prnjavor.
i ja sam za diskusiju o filmovima,ali me to ''dame u prnjavoru'' ubacilo u takav takt kojim sam pisao topice.Necemo se zajebavati.ajmo na film
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

parohija
Posts: 50
Joined: 25.09.2005. 02:18

Post by parohija »

ma otkud u prnjavoru dame, de molim te. izgleda si i ti pod uticajem nekih opijata.

maza
Posts: 77
Joined: 11.10.2006. 20:30
Location: Prnjavor

Parfem

Post by maza »

Parfem.
Jos jedna ekranizacija romana,film koji je po mojoj procjeni remek djelo.
Mozda se neki nece sloziti sa mojom procjenom, al naglasavam da je ovo
moje licno misljenje. :D
ZIVIO JE KAKO BI PRONASAO PRAVU LJEPOTU.
UBIO JE KAKO BI ZAUVJEK BILA NJEGOVA.
Ako nećeš ići celim putem, zašto bi uopšte išao?"

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Cudo,pa da se i ja slozim sa tobom oko nekog filma :)
popravljas se :wink:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

maza
Posts: 77
Joined: 11.10.2006. 20:30
Location: Prnjavor

Post by maza »

The Prestige/Prestiž

Tajanstvena prica o dva madjionicara cije veliko rivalstvo dovodi do
dugogodinje borbe za nadmoc pune opsesije,prevare,ljubomore sa
opasnim i smrtonosnim posledicama.

Interesantno je spomenuti da je za ulogu istorijskog lika N.Tesle izbor pao na D.Bowie,
rok pjevaca koji je vec imao zapazenih uloga na filmu.
Pored D.Bowie u filmu Prestiž izuzetnu glumacku ekipu cine jos
dvostruki Oskarovac Michael Caine,Christian Bale i drugi.
Film jos nisam imala priliku da pogledam,
pa cu prepustiti onima koji su to zadovoljstvo vec imali
da prenesu svoje utiske. :D
Ako nećeš ići celim putem, zašto bi uopšte išao?"

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Scanner Darkly.Na imdb-u ocjena je 7.3/10
Glume Kijanu Rivs,Vudi Harelson,Vinona Rajder

evo i jedna lista:http://www.imdb.com/chart/top
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Upravo sam gledao film "The Prestige" fenomenalan je !
Mogu jos da preporucim film "The Illusionist" koji se takodjer
odnosi na madjionicara, samo je tema potpuno drugacija. Enjoy :D

maza
Posts: 77
Joined: 11.10.2006. 20:30
Location: Prnjavor

Post by maza »

Darius wrote:Upravo sam gledao film "The Prestige" fenomenalan je !
Mogu jos da preporucim film "The Illusionist" koji se takodjer
odnosi na madjionicara, samo je tema potpuno drugacija. Enjoy :D

Znaci film je fenomenalan,
po tvojoj procjeni. :shock:
Pogledacu ga i ja cim prije,
a za filmskog fanatika jedan lijep pozdrav! :D
Ako nećeš ići celim putem, zašto bi uopšte išao?"

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

odgledao sam lucky number slevin:odlican film.mjesavina trilera i drame.Osveta momka mafijaskim bosovima koji su mu ubili roditelje zbog duga

departed:imao je scorsese i boljih ostvarenja.
la confidental:na bazi price o korumpiranim policajcima iz LA.Mislim da je po istinitom dogadjaju radjen.
Sad kontam Black D. da pogledam
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply