Just Watched!

Kamera je najmoćnije sredstvo obmane i varke!

Moderator: regeman

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Re: Just Watched!

Post by Liquari »

Evo, pogledao juce. Odlicna akcija! Stvarno za pogledati ;)

Image
Take me home united road!

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Slabo filmove, samo svjeCko :)
Al' pogledah The Day of the Jackal, film bio 156 puta na tv-u. Nisam ni znao da je to taj ali svejedno. Ismijah se dobro zbog titla, neko se malo šalio dok je prevodio. Npr. on kaže good afternoon a ovaj preveo dobar dan matora drtino :lol:
ili kad pričaju i dogovaraju cijenu, skroz ozbiljna priča, ovaj ga pita How much a prevod ide "pošto atentat majstore".
Film solidan triler 8/10
Ima po njemu ona modernija verzija s Bruce Willis-om ali što se mene tiče, taj je lošiji.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

odgledao ovo pored silnog fudbala prije 10ak dana

http://www.imdb.com/title/tt0280380/

Sjajna rola udovice Kurtove..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Just Watched!

Post by aquarius »

I ja danas malo domorih od SP uz Blomkamp-ov DISTRICT 9.
Jbg, ipak je radnja u Južnoj Africi, čisto da održim kontinuitet :)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

parohija
Posts: 50
Joined: 25.09.2005. 02:18

Re: Just Watched!

Post by parohija »

evo konacno srpski film na piratebay, pa ko voli nek izvoli.

po meni radnja brza, sve u jednom cugu, nemas pauze da malo ohanes, al mozda i tako pozeljno.
glavni junak je srdjan todorovic :) .......

film je odlican, ono zanr kontroverzan nema sta diskutovati.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

parohija wrote:evo konacno srpski film na piratebay, pa ko voli nek izvoli.

po meni radnja brza, sve u jednom cugu, nemas pauze da malo ohanes, al mozda i tako pozeljno.
glavni junak je srdjan todorovic :) .......

film je odlican, ono zanr kontroverzan nema sta diskutovati.
zadiho si se kad nemas kad da ohanes? :lol: :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Re: Just Watched!

Post by zacaria »

O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Re: Just Watched!

Post by nkulesko »

ovo cu morati pogledat....
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Re: Just Watched!

Post by nkulesko »

parohija wrote:evo konacno srpski film na piratebay, pa ko voli nek izvoli.

po meni radnja brza, sve u jednom cugu, nemas pauze da malo ohanes, al mozda i tako pozeljno.
glavni junak je srdjan todorovic :) .......

film je odlican, ono zanr kontroverzan nema sta diskutovati.
dobar, dobar!
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

Ako neko ima tv avalu imaju odlicne filmove svaki dan u pola 10.
Odgledao bas dosta dobrih. Izdvojio bih triler hard eught sa S. L. Dzeksonom i Dzon Rajlijem te Dupla prevara sa Tomi li Dzonsom i Esli Dzad.
Takodje, Firma sa tom Kruzom, Dzin Hekmenom je vrh triler.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Re: Just Watched!

Post by zacaria »

evo odličnog , malo starijeg, francuskog horora kojeg je radio Jean - Pierre Mocky.
http://www.imdb.com/title/tt0163716/
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

You Don't Know Jack (2010) - film o Džek Kevorkianu, kontraverznom doktoru koji je 90-ih prkosio mičigenskom pravnom sistemu, zalagao se za pravo na smrt i asistirao pri samoubistvu oko 130 pacijenata, uglavnom teških neizliječivih bolesnika. Ne znam da li je Paćino stvarno onako ostario ili je samo stvarno dobro odglumio starca. Vjerovatno ima oboga pomalo. Stvarno za ovaj film, Paćino *****
Moon (2009) - Jako dobar SF triler. Inače volim ovakve filmiće... Priču napisao a i film režirao Dankan Džons, inače sin Dejvida Bouvija. Njegov prvjenac...
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Re: Just Watched!

Post by zacaria »

O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Odličan film.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Re: Just Watched!

Post by zacaria »

woody allen, komedija ili tragedija
http://www.youtube.com/watch?v=t6IPioPX760
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Just Watched!

Post by aquarius »

Mala ekskurzija u svijet Jim Jarmusch-a :

1. Coffee and Cigarettes (1993)
Image

2. Dead Man (1995)
Image

3. Ghost Dog: The Way of the Samurai (1999)
Image

4. Night on Earth (1991)
Image

Bilo je lijepo... Skoro svaki put me oduševi. :)

Sledeće putovanje - svijet Wim Wenders-a ( Der Himmel Uber Berlin, Faraway So Close, Land Of Plenty i The Milion Dolar Hotel ). Pišem kad stignem ;)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Ali Zaoua, prince de la rue - Ulična djeca u današnjoj Kazablanki. Njihova surova svakodnevnica, bez perspektive... Istovremeno i dirljiva pričica pospješena pokojom animacijom i upečatljivom glumom jer ti klinci što glume nisu profesionalni glumci već prava ulična djeca.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

Sledeće putovanje - svijet Wim Wenders-a ( Der Himmel Uber Berlin, Faraway So Close, Land Of Plenty i The Milion Dolar Hotel ). Pišem kad stignem
Nebo nad Berlinom je remek djelo.Bruno Ganc sto je glumio Hitlera..iz mladjih dana..zadnja dva nisu ostavila neki utisak ne mene..nekako mi je land of plenty u ravni sa Murom tj njegovom idejom vodiljom. U svakom slucaju zanimljivo je znati da je LA capital klosara na planeti.
Pogledaj i paris, texas.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

regeman wrote:
Sledeće putovanje - svijet Wim Wenders-a ( Der Himmel Uber Berlin, Faraway So Close, Land Of Plenty i The Milion Dolar Hotel ). Pišem kad stignem
Nebo nad Berlinom je remek djelo.Bruno Ganc sto je glumio Hitlera..iz mladjih dana..zadnja dva nisu ostavila neki utisak ne mene..nekako mi je land of plenty u ravni sa Murom tj njegovom idejom vodiljom. U svakom slucaju zanimljivo je znati da je LA capital klosara na planeti.
Pogledaj i paris, texas.
.
Moram se složiti sa regeom u dva navrata ovdje. Ovaj Million dollar hotel sam gledao jednom na RTRS-u kad je bio i nije me oduševio. Iako ga nisam gledao cijelog (znači možda griješim). I slažem se da treba pogledati Paris, Texas.
I još od Džarmuša Down by law
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Just Watched!

Post by Magyar »

aquarius wrote:Mala ekskurzija u svijet Jim Jarmusch-a :

1. Coffee and Cigarettes (1993)
Image

2. Dead Man (1995)
Image

3. Ghost Dog: The Way of the Samurai (1999)
Image

4. Night on Earth (1991)
Image

Bilo je lijepo... Skoro svaki put me oduševi. :)

Sledeće putovanje - svijet Wim Wenders-a ( Der Himmel Uber Berlin, Faraway So Close, Land Of Plenty i The Milion Dolar Hotel ). Pišem kad stignem ;)

Pises al ne mo`s stignes jer si vazda u kavani :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Just Watched!

Post by aquarius »

Pa tražim inspiraciju. :)
Šalu na stranu, uskoro završavam i sa Wenders-om pa ću onda na kolekciju od 9 ruskih filmova.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Exiled, gangsterski u western maniri. Johnnie To majstor.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
zokii1983
Posts: 243
Joined: 07.02.2005. 09:55
Contact:

Re: Just Watched!

Post by zokii1983 »

Image

zadnju epizodu trece sezone "True Blood"
serija o vampirima, vukodlacima, vilama ... a jedva cekam cetvrtu sezonu :smt021

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Just Watched!

Post by aquarius »

uskoro završavam i sa Wenders-om pa ću onda na kolekciju od 9 ruskih filmova.
Gotov Wenders. Nebo nad Berlinom mi je najjači od pomenuta četiri.
"Ruse" privremeno odgađam pošto mi je stigao kontingent novijih blockbuster-a.
Prvi od njih :

Unthinkable (2010)
Director:Gregor Jordan
Samuel L. Jackson,Carrie-Anne Moss,Michael Sheen...
Image

Zanimljiv triler, sa nekoliko tipičnih američkih light-motiva straha od terorizma, kvazi-pravde i lažnog morala.
IMDB daje ocjenu 7.2/10
Mislim da je prilično realna. Dobar kasting.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Pogledao The Wolfman (2010) s B. Del Torom i Hopkinsom. Ništa posebno. Večeras ću ovaj pogledat na RTS2, ako uspijem. Tj. ako ne zaglavim neđe u kafani :mrgreen:
22:12
Фестивал фестивала
Укус моћи, In memoriam: Клод Шаброл

Поводом смрти прослављеног француског редитеља Клода Шаброла, у оквиру филмског циклуса Фестивал фестивала, на програму је један од његових последњих играних филмова, "Укус моћи". Шаброл, познат и као "мајстор мистерије", у овом филму, бави се темом корупције у највишим политичким круговима.

Жана Шармант добија задатак да истражи комплексан случај проневере и злоупотребе новца из државног буџета и да пред суд изведе председника моћног индустријског конгломерата.
Како се истрага запетљава и она задире све дубље, полако осећа како њена моћ расте. Што више тајни спознаје, добија више материјала за уцену.

Истовремено, њен приватни живот се распада. Убрзо се суочава са неизбежним питањима: до ког степена може проширити своју моћ, пре него што пређе дозвољену границу и колико дуго се људска природа може одупирати моћи, пре него што постане зависна од ње?

На почетку филма, публика може да прочита: "Свака сличност са стварним догађајима и личностима је случајна". Управо та реченица подстиче публику да радњу филма повеже се нафтном афером "Елф", која је погодила француску јавност.

Многи политичари били су уплетени у истрагу о корупцији. Шаброл је изјавио: "Нисмо желели никога да именујемо. Ово је чиста фикција, али говори о извесним догађајима који се могу повезати са дешавањима из стварног живота".

Филм Укус моћи био је номинован за Златног медведа на Филмском фестивалу у Берлину, 2006. године.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

Post Reply