Just Watched!

Kamera je najmoćnije sredstvo obmane i varke!

Moderator: regeman

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Re: Just Watched!

Post by Liquari »

acer wrote:
Liquari wrote:American Pie 7 :)

Nije lose, malo slabiji od prethodnih :)
cekaj ja mislim da sam nesto pobrko

jel to onaj kad su na coledzu ?? i bude ona grcka olimpijada ili ?? :?

sry for my bad serbian :D

Vecina ih je kad su na koledzu :) 6 dio je olimpijada.. Ovaj je novi, nije nesto posebno :)
Take me home united road!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Just Watched!

Post by aquarius »

Image

THE LIMITS OF CONTROL ( 2009 )

Jarmusch-ovo djelo, ne baš pitko, ali svakako zanimljivo. Glavni lik u priči jedva da je progovorio 10 rečenica.
Kad bi tražio ekvivalent pojma " cool " to bi svakako bio ovaj lik.
Sve u svemu, nije loše.
4/5
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Gledao danas Gaj Ričijevog Šerlok Holmsa. Vizuelno odličan, to mi je bilo jasno od prve minute filma kad sam vidio ono nebo i onu atmosferu. Svidio mi se i odnos Holmsa (Robert Downey Jr. ODLICAN) i Votsona (Jude Law ODLICAN) kako je prikazan. Kako Holms nervira Watsona ali kako su istovremeno i veliki prijatelji. Inače od kamare filmova o Šerloku nijedan nije kao Ričijev jer njegov na pojedinim mjestima obiluje akcijom i scenama borbi. Neki fanovi ranijih filmova o Šerloku, posebno ljubitelji serije s Jeremy Brett-om su film (vjerovatno najviše zbog tog) dočekali na nož ali su zato ljubitelji knjiga generalno filmom oduševljeni. Navodno su ova dvojica najbolja inkarnacija Holmesa i Watsona ikad, ja ne bih znao pošto nisam čitao. Ali iako nisam rekoh već da mi se svidjelo kako su prikazani gledajuci iz ovog neutralnog ćoška. Lično i ja sam mogao bez te akcije, ali mi ni ne smeta.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
zokii1983
Posts: 243
Joined: 07.02.2005. 09:55
Contact:

Re: Just Watched!

Post by zokii1983 »

gaj rici je legenda...
a sto se kritika tice davno sam prestao da citam sta ti samozvani strucnjaci misle o filmovima... narocito ako je rjec o "velikim" reziserima
recimo za film Revolver su rekli da gaj rici nije "ni sam znao sta je snimao"... a meni je film odlican, doduse jeste malo konfuzan

Deja Vu... ista stvar, svi su ocjenili film kao "prvi Denzelov promasaj u karijeri"...jos jednom, film mi se svidio
a onda great debaters i american gengster dobije pozitinve ocjene... a realno...obadva filma su losa

obicno gledam imdb rating prije nego sto pogledam film... koliko vidim serlok holms ima 7.7/10

..just watched
Obsluhoval jsem anglickeho krale (Sluzio Sam Engleskog Kralja)
http://www.imdb.com/title/tt0284363/

solidan ceski film... preporuka

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Pa i ja nešto ne čitam pretjerano ono što pišu kritičari. Nervira ma kad puno filozofiraju :D , draži su mi komentari običnih ljudi. A i što se tiče imdb rejtinga, pogledam ga nekad orijentaciono ali to ne mora ništa da znači. Pogledao sam filmova s ocijenom ispod 7 koji su mi dobri a i filmova koji su preko 8 a meni ništa posebno. Ovdje u slučaju Šerloka bi se složio s njihovim rejtingom. A čini mi se, s obzirom kako se film završio, da bi moglo biti i nastavaka. Svakako bi volio vidjeti ovu dvojicu opet u istoj ulozi.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

Meni su svi Gaj Ricijevi filmovi konfuzni, takav mu je stil. Serloka nisam odgledao doduse. A nase kriticare kad citam...muka ziva, posebno one ko fol bolje u politici, novostima i ostaloj stampi.

odgledao The trigger effect iz 1996 sa Elisabeth Shue. kakva riba u filmu a kakva je redneck dziberka bila 10ak godina ranije u karate kidu :D . film je dobio 5.5 od 10 na imdbu a upravo ista prica kao sto napomenuste-mala ocjena a dobar film.
Tema je pomalo futuristicka, sa obzirom da je snimljen 96te. 10ak godina kasnije moze se naci gomila tekstova, blogova i analiza o temi veliki gradovi-veliki grobovi. doduse, karakterizacija likova i nije nesto razradjenja kao npr u revolutionary road sa di capriom ali cini mi se da oba filma potezu istu pricu u osnovi- zivot u famoznom americkom predgradju pogodjen sto socijalnim, a u ovom slucaju i prirodnim efektima koji isticu u prvi plan ljudsku animalnu prirodu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Pogledao sam Avatara u kinu. 3D je super, na momente sam se divio, npr. kad onaj pukovnik priča za govornicom kako sutra napadaju. Ovi sjede i slušaju, pogledaš čovjeka u 7. ili 8. redu, on izgleda stvaran, kao da ga gledaš iz te sale. Prvih desetak minuta filma nisam uopšte čitao titl, samo sam gledao. Mada očekivao sam i više s obzirom kakva Avataromanija vlada. Mislio sam, sad kad sjednem biće kao u lunaparku. :) Zanimljivo i maštovito okružje u koje je smješten film, ima dosta akcije, za kina ubilo se. Ostalo ništa posebno, poprilično predvidljivo ali to je takav film.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

Odgledao hard ball iz 2001. sa Dajan Lejn i K. Rivsom. Nisam nesto odusevljen crnacko bjelackim kombinacijama na filmovima jer to je onako kao cosby show...sto bi rekao ice t..

where
cops come and got your cat outta the tree
all your friends died of old age
SHIT AIN'T LIKE THAT! IT'S REAL FUCKED UP!
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Re: Just Watched!

Post by neko iz mase »

dogface_gremlin wrote:Mada očekivao sam i više s obzirom kakva Avataromanija vlada. Mislio sam, sad kad sjednem biće kao u lunaparku. :)
Isto pogledao film,jednostavno nisam toliko oduševljen koliko se o filmu priča.Daleko od toga da film nije odličan,sat i 45 minuta koliko traje stvarno brzo prođe ali mi je nekako sve to prenaduvano :wink:

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

neko iz mase wrote:Daleko od toga da film nije odličan,sat i 45 minuta koliko traje stvarno brzo prođe ali mi je nekako sve to prenaduvano :wink:
Tebi je baš to brzo prošlo budući da film traje 2h i 40 min. :) Ja sam u suštini oduševljen tehnologijom, film mi je prosječan. A vidim da će biti sve više filmova u 3D. Prije filma su nam pustili 3D trailere za Toy Story i za Bartonov Alice in Wonderland koji je meni na traileru moćno izgledao. A pogotovo će ih biti sada zbog uspjeha Avatara. Lukas je već najavio 3D Star Wars, a i moji rođaci gremlini mi javljaju da će se i oni pojaviti u 3D okruženju. :lol:
Ovo je možda kao prelazak sa crno bijelog na color.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Re: Just Watched!

Post by neko iz mase »

* dva sata i 40,moja greška :D .Imao sam priliku već jednom da gledam 3D kad sam bio u Njemačkoj,i moram priznati da sam se tad više oduševio(ili je to iz razloga što sam to tad prvi put gledao).Znači ima scena u kojoj nekakav lik pljuje prema publici i sad na sjedištu ispred tebe ima rupica koju jedva da skontaš,i u momentu kad ovaj pljuje voda iz te rupice prsne tebi u lice :lol:

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Just Watched!

Post by Cipiripi »

Uveliko vec eksperimentisu sa 5D kinima.........
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Just Watched!

Post by aquarius »

Hrvatska franšiza RTL-a me sinoć prijatno iznenadila.

U večernjem terminu pustili su Altmanov The Gingerbread Man.
Zanimljiv triler u kojem glavne uloge tumače Kenneth Branagh, Robert Downey Jr., Robert Duvall ...
7/10

a, u kasnom terminu poslastica Tima Burton-a Sleepy Hollow
Horor-triler u kome je briljirao Johnny Depp. Mračana, mističana i napeta saga o vješticama i onozemaljskim fenomenima s kraja 18 vijeka u Americi.
9/10
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by ana »

Prolazna ocjena za Šerlok Holms-a.
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

Odgledao na FTv East of Bucharest- odavno nisam gledao bolji film iz ovog dijela Evrope. Sve se manje vise vodi na 1 kadar u studiju, 3 lika, voditelj, profesor istorije i penzioner raspravljaju o tome da li je bilo revolucije prilikom pada Causeskua ili ne. Samo javljanje gledalaca u kao emisiju dovoljno odslikava sve tranzicione probleme i nedace manje vise citavog regiona, uz naravno dozu ironije na samu revoluciju kao takvu. Posebno jer mi se cini da je film izasao negdje oko ulaska Rumunije u EU.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by Sneza »

American History X...
Mnoooogo dobar film iz 1998godine s Edwardom Nortonom u glavnoj ulozi.
Nacistički pokret u SAD i sl.

User avatar
zokii1983
Posts: 243
Joined: 07.02.2005. 09:55
Contact:

Re: Just Watched!

Post by zokii1983 »

Sneza wrote:American History X...
Mnoooogo dobar film iz 1998godine s Edwardom Nortonom u glavnoj ulozi.
Nacistički pokret u SAD i sl.
"Bite the curb motherfucker!!"
citava lista sa "imdb top 250" ... sve i jedan film su na neki nacin dobri .. american history x je #37
http://www.imdb.com/chart/top?tt0120586


sagledah City of God, odlican film

a sto se tice 3d, prvi 3d tv ce biti prenos Arsenal - Mancester .... po pobovima u engleskoj i irskoj
http://www.foxnews.com/scitech/2010/01/ ... rlds-d-tv/

ostale razvijenije evropske zemlje ce prenositi finale lige sampiona 2010 u 3d.. dok ce ameri cekati sp 2010 u fudbalu za prvi 3d prenos

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

Odgledao ''Uvijek suvisan'' sa L. Fisburnom, tv izdanje iz 98te cini mi se..ovo je prava nigga staff, bez crnacko bjelacke ljubavi, geto, robija ol d vej.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
zokii1983
Posts: 243
Joined: 07.02.2005. 09:55
Contact:

Re: Just Watched!

Post by zokii1983 »

dexter.. =
prestao sam da gledam nekon 2 sezone, tako da sam u zadnjih par dana sagledao 3 i 4 sezonu

zasrali su u drugoj sezonu, treca je bila jos gora... i onda cetvrta wowww

kakav kraj 4 sezone... trebaju zavrsiti seriju na ovome

OldTownBoy
Posts: 137
Joined: 09.02.2010. 13:40
Location: negde u gradu

Re: Just Watched!

Post by OldTownBoy »

Gledam bracu Marx Groucho , Chico i Harpo. Crno bjela tehnika filma ali dobre komedije.
um caruje a Dundo Maroje

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

Po drugi put u godinu dana naletim na Goli Rucak na po filma...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Just Watched!

Post by MAXIMUS »

Pogledao ,,Food Inc,, dokumentarac u stilu Michael Moore o današnjoj proizvodnji odnosno industriji hrane .
Za ljubitelje globalnih zavjera a i za ostale jer poučno prikazuje šta nas čeka ulaskom u EU i primjenom ,,zakona,, o proizvodnji hrane .
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Pogledao par ovih što su nominovani za Oskara.
District 9 (2009), SF film baziran na dogadajima iz Distrikta 6 za vrijeme aparthejda u Cape Town-u. Samo umjesto crnaca vanzemaljci. Očekivao sam više... Počeo je kao lažni dokumentarac, pa se pretvorio u triler, pa onda u akciju, pa onda u pretjeranu akciju, pa onda u transformerse. :D Tj. svidio mi se kako je poceo a pred kraj sam jedva čekao da ga ugasim.
Hurt Locker (2008), režirala ga Kathryn Bigelow bivša žena od Kameruna s čijim je Avatarom ovaj film u konkurenciji. Solidan film koji nije imao velik budžet. Tematika rata u Iraku ali bez politike, patetičnih govora, antiterorističkih poruka i ostalog što je tipično za takve filmove. Ovdje film prati živote nekoliko vojnika, prsotina od ljudi, pripadnika antibombaške jedinice i odbrojava njihove dane dok ne dođe do rotacije.
Un Prophete AKA The Prophet (2009), nominovan u kategoriji za najbolji strani film. Odličan je. Zatvorska priča. Arap 19-godišnjak se nade u francuskom zatvoru, u nezavidnom položaju, bez protekcije. Ali bistar dječko itd. :) Mislim da je u Kanu ovaj film pobjedio.

The Boat That Rocked (2009) - ovaj nije nominovan ali je preporuka. Britanija 60-ih godina, vlada pokušava da uguši popularni piratski radio koji pušta pop i rock muziku što je u konzervativnoj Engleskoj nedopustivo. Dobra komedija, likovi odlični, neki pomalo karikaturirani. Baš mi je lego.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Pogledao Zombieland (2009), dobio što sam očekivao. Shaun of Dead na američki način.

Pogledao zadnji film Chan-wook Parka, Bakjwi AKA Thirst (2009). Odličan, možda i najbolji njegov što sam gledao.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Just Watched!

Post by aquarius »

Image

The Forgotten (2004)
Režija : Joseph Ruben

Glume : Julianne Moore, Anthony Edwards, Linus Roache, Gary Sinise, Dominic West

Zanimljiva priča o povezanosti roditelja i djece, tačnije majke i djeteta. Poruka filma je da nema sile,
ovozemaljske ili u ovom slučaju vanzemaljske,koja može raskinuti tu vezu.

Ovo sa vanzemaljcima im i nije trebalo, bespotrebna mistifikacija, ali sve je to Hollywood.

Napet i pomalo predvidiv triler.

IMDB mu daje ocjenu 5,8 i mislim da je realna.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Post Reply