Just Watched!

Kamera je najmoćnije sredstvo obmane i varke!

Moderator: regeman

User avatar
miKkii*
Posts: 147
Joined: 09.10.2007. 20:03
Location: XXIII-II-MCMLXVI .

Re: Just Watched!

Post by miKkii* »

dogface_gremlin wrote:
miKkii* wrote:The Unborn
Nisam gled'o film ali posjetih oficijalnu stranicu filma. Posebno mi ovo bi zanimljivo.

http://www.mytwinhauntsme.com/ :smt031 :lol:
jojjj.. ubicu te...hahaha
Image
RIP ^Drazen..

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Just Watched!

Post by Hirurg »

upravo pogledao bEOGRADSKI fantom :) :arrow: PREPORUCUJEM

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

Odgledao 25ti sat, masterpiece Spajk Lija. Socijalno angazovan film po obicaju rezisera, prodro je u samu srz moralne odgovornosti i prihvatanja posljedica vodjenog zivota kao takvog. Milje pospjesuje neprevazidjeni F. S. Hofman.
Prilicno dobro prikazan milje i odnosi nakon septembra 2001.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Just Watched!

Post by ThunderBird »

Image

Imako nije ni bliyu dobar kao knjiga, preporučujem.

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Re: Just Watched!

Post by Liquari »

The Internacional , nije los ali nije ni nesto posebno :)
Take me home united road!

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Juče počeo gledat Vanishing Point iz 1971. Jurnjava autima... Potjera policije za bijelim Dodge Challengerom kojeg vozi bivši vozač auto trka. Dobar se čini, danas ću ga dogledat. A moraću pogledat i ovog fantoma.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

Odgledao na FTVu jos jednu dramu Spajk Lija. Klasika iz geta, socijalno angazovan film kao i uvijek od doticnog. Jedan od rijetkih filmova gdje je italijanska manjina u predgradjima prikazana sa svojim problemima, a ne kroz prizmu losih momaka sa sicilije koji su narko i alko bosovi :lol:

da, summer of sam, tako se zove, Adrijen Brodi pankercina :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by ana »

Hirurg wrote:upravo pogledao bEOGRADSKI fantom :) :arrow: PREPORUCUJEM
Dobra preporuka i meni se dopao film.
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Konačno pogledao Mou gaan dou AKA Infernal Affairs trilogiju po kojoj je rađen The Departed. Pokušao gledati hronološki radnja kako se odvija, znači prvo 2. pa 1. dio i odustao. Drugi dio te tretira k'o da već poznaješ likove pa mi bilo previše konfuzno. I 3. dio me malo umorio s tim hronološkim skokovima, morao sam neke dijelove vraćati da vidim kad se šta desilo. Sigurno kad bih još jednom pogledao da bi se to posložilo. U svakom slučaju jedna od boljih trilogija što sam gled'o. Departed se slabo sjećam ali čini mi se da je mala maca za ovo. Ovde mi se čine likovi bolje prikazani, bolji dijalozi, kompletnija priča... ipak je trilogija.
A pogled'o i Lynch-ov Inland Empire (2006). Njegov eksperimentalni film, po prvi put je koristio digitalnu kameru. Neću ništ' komentarisati, film je Linčovski. :D
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

Ja Blue velvet 'ocu da pogledam ali nikako, nekako mi se bas sad Lynch i ne gleda. Zadnji put kad sam gledao M. Drive bio sam pripit, 2 puta sam ga gledao i jedva..

E da, gledao prije 7 dana cini mi se L'Annulaire (Prst sudbine) sa ovom novom Bond lejdi, psiholoska drama. Sam koncept mi se svidja, i eksterijer kao i enterijer, ali po ko zna koji put isti problem sa filmovima ove kategorije, porozan scenario, nedoreceni odnosi izmedju glavnih likova koji se simbolikom tesko nadomjestuju..samim tim ni kraj nije na nivou. Sta je ovu jadovku natjeralo da se ne oslobodi onog dr. mr/a :?: koji odnos u filmu, magicne cipele? ma da..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Crna
Posts: 351
Joined: 15.08.2008. 00:28

Re: Just Watched!

Post by Crna »

Ima li neko prevod za " Angels and Demons " ...skinula sam film ali nigdje nema odgovarajuceg prevoda..skinula sam 3 prevoda i ni jedan nije dobro uskladjen sa filmom..ako neko zna bila bih zahvalna.. ;)
........ne ocekuj ocekivano, ne trazi odgovor na molitve, Bog djeluje u tisini i dat ce ti odgovor u tisini.......

User avatar
miKkii*
Posts: 147
Joined: 09.10.2007. 20:03
Location: XXIII-II-MCMLXVI .

Re: Just Watched!

Post by miKkii* »

The Last House on the Left
Image


#


My Bloody Valentine - 3D
Image
Image
RIP ^Drazen..

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Crna wrote:Ima li neko prevod za " Angels and Demons " ...skinula sam film ali nigdje nema odgovarajuceg prevoda..skinula sam 3 prevoda i ni jedan nije dobro uskladjen sa filmom..ako neko zna bila bih zahvalna.. ;)
Skini program Subtitle Workshop, nije velik (oko 1.5 MB). Obavezan alat, pomoću njega ćeš lako usladiti titl a vjerovatno će ti trebat i ubuduće.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Pogledao Chaplinove nijeme filmove Gold Rush i Modern Times. Ovaj drugi snimljen kad je era zvučnih filmova već počela i nije potpuno nijem, ima nešto malo govora koji dolazi pretežno iz aparata (radio i sl.). Taj mi se više svidio iako sam imao problema s video fajlom pa sam kraj morao pogledati na youtube-u. Sledeći na redu The Great Dictator pa onda vjerovatno City Lights.

Gongdong gyeongbi guyeok JSA AKA J.S.A.: Joint Security Area (2000) - Odličan film. Granica između dvije Koreje, desi se incident, dva vojnika Sjeverne Koreje ubijena od strane vojnika J. Koreje. Svidio mi se način pričanja priče. Preporučujem svima.
PogledAću još par filmova istog režisera. Prvo Sympathy for Mr. Vengeance pa Sympathy for Lady Vengeance i I'm a Cyborg, But That's OK.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

Odlgedao sinoc jopet mystery train, Dzarmusovo remek djelo iz 1989. Doduse drugi dio filma zbog streets of fire.
Kakva faca pijanica je bio Dzo Stramer, legenda :lol: . Inace zanimljiv nacin poigravanja sa vjecnim mitom kralja r'n'r-a. minimalisticki ko i uvijek.

Takodje, gledao Sreets of fire, kultni film V. Hila. Nije ostavio poseban utisak na mene. Zestoki momci, 50te godine, kriminal,crna futuristicka slika.. vec vidjeno (iz ove perspektive). Najjaci utisak na mene je ostavio Rick Morantis, kakvo spadalo i V. Defo, kakav frik :mrgreen:

Poceo da gledam na obnu primal cut sa lee marvinom i gene hackmanom, ali zaspao.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Re: Just Watched!

Post by Liquari »

Krabat , onako.. Nije lose, ali nije ni nesto posebno.. Dobar filmic.. Pogledajte :wink:
Take me home united road!

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by ana »

Jucer sam imala priliku pogledati treci nastavak Ledenog doba, pod naslovom "Dinosaurusi dolaze"
odusevio me i jednako dobar kao predhodna dva.
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Midnight Meat Train (2008) - Vinnie Jones kasapi ljude u podzemnoj željeznici. Nije nešto film.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Re: Just Watched!

Post by nkulesko »

miKkii* wrote:The Last House on the Left
Image


#


My Bloody Valentine - 3D
Image
oba gori jedan od drugog! zesce njesra!
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Just Watched!

Post by aquarius »

1408

Image

Režija : Mikael Håfström
po romanu Stephena Kinga

Glume : John Cusack, Samuel L. Jackson ...

Odličan psihološki horor, vrijedi pogledati.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Just Watched!

Post by ThunderBird »

Istina, dobar film... :D (da se nadovežem jer slabo gledam muvis :lol: u zadnje vrijeme)


Trenutno sam u fazi čitanja nastavka "Sumrak" serijala od Stephenie Meyer pa nemam vremena za filmove. Dok pročitam sve 4 knjige onda opet filmovi dok ne ubodem neki dobar serijal za čitanje... :-)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

Odgledao seven po drugi put nakon dugo vremena..nedavno sam i Americku ljepotu odgledao drugi put nakon duze vremena i nevjerovatno koliko se pojedini filmovi bolje cine kad se odgledaju vise puta u odredjenom vremenskom periodu.
Sa sevenom mi to nije bio slucaj. Jednostavno kraj mi se nije svidjeo, kao da se odvojio od dotadasnjeg scenarija, medjutim to je problem dobrog broja Fincherovih filmova , iako je gledajuci tok filma=samodestrukcija, pravda u sopstvenim rukama, kisan i tmuran grad sve vodilo na to sok efektom zadnje scene je htjeo da izbrise te rupe u scenariju. Kapiram da je Spejsija htjeo da predstavi kao bice koje je uzelo stvar u svoje ruke, koje ima svoj sistem vrijednosti koji se naprecac sudara sa policijskom istragom i drugim sistemom kretajuci se ka dobro zlo osovini... ali wtf kako je on dospio do Bredove zene i koji smisao je u samom njenom ubistvu?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Just Watched!

Post by dogface_gremlin »

Taj Spejsijev lik je prikazan kao neki "mastermind"... onog jednog godinu dana svezao za krevet da izludi i tempirao da ga baš tad nađu, vjerovatno je i imao drugu viziju za ta zadnja dva grijeha dok se nije sreo sa ta dva detektiva, promijenio "masterplan" za samo 2-3 dana, pa je tako i našao ženu k'o zna kako... Meni je to opet dobar film a i tu Američku Ljepotu moram gledat opet, gledao davno ni ne sjećam se dobro... a i poslije par godina sve gledaš drugim očima.

Pogledao domaći film Hadersfild, bio u konkurenciji s Turnejom za predtstavnika na Oskarima... Film mi je malo nejasan, malo sam zbunjen pa ne mogu reći "odličan film" ali je sigurno bolji od Turneje. Drama o nekoliko mladih života. Glogovac odlično odglumio.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Just Watched!

Post by regeman »

Dobar je film, daleko od toga, samo mislim da je prevelik hajp oko njega. Sa druge strane, Mendez ocigledno ne odustaje od tog samodestruktivnog ponasanja glavnih likova, to mu je linija kroz sve filmove (ako se izuzme The game sa relativno sretnim krajem).
Sad ide ciklus filmova sa M. Frimenom na HRT, sinoc sam propustio cini mi se.

edit: nije Mendes vec Fincher
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Just Watched!

Post by Mr X »

Image
Image

Post Reply