Underrated/Overrated

Kamera je najmoćnije sredstvo obmane i varke!

Moderator: regeman

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Underrated/Overrated

Post by dogface_gremlin »

Ovdje napišite filmove koje smatrate da su precijenjeni ili možda podcijenjeni. Za mjerilo uzmite ocijenu na imdb.com ili razne filmske nagrade.

Ja sam nedavno ponovo gledao The Doors (1991), za mene podcijenjen film. Problem kod biografskih filmova je što će se uvijek pojaviti kamara obožavalaca koja neće biti zadovoljna urađenim. Onda oni počnu, ovo nije bilo ovako, ono onako, Val Kilmer nije dobar za tu ulogu i ocrne film. A film zanimljiv i gledljiv. Ne mora sve biti autentično.
Ista stvar je za Man On The Moon (1999). Meni je film dobar ali kamara obožavalaca Andy Kaufmana nije bila zadovoljna Jim Carrey-em. Ja štaviše smatram da je korektno odradio posao.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Precijenjen mi je Titanik. Sprdati se sa sudbinom gomile sirotinje koja je izbacivana iz camaca i to pominjati u malom kadru a ovamo gledati zvalavljenje ovo dvoje. Oliver Stone bi to bolje uradio.

Podcijenjeni su mi svi Dzarmusovi filmovi.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

Meni je precenjen There will be blood.Ne znam,možda nešto nisam razumeo,ali stvarno ne vidim poentu pravljenja ovakvih filmova,osim da se svi divimo D.D.Lewisu koji se toliku uživeo u tu epohu da više i ne može da odigra ulogu u filmu koji se bavi današnjim vremenom :D
A potcenjeni su mi raniji filmovi braće Coen (millers crossing,burton fink,fargo i big lebowski),mada mi je drago što su oskarovsku satisfakciju dobili kad tad.

I sad bi crko kad bi se složio... :lol: Džarmuš nije potcenjen,baš naprotiv,veoma je cenjen među ljubiteljima autoskog filma,on svesno pravi filmove koji nisu komercijalni i koje ne može svako da gleda (često uključujući i mene)...ustvari jeste potcenjen na boxofficu :lol:
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Džarmuš nije potcenjen,baš naprotiv,veoma je cenjen među ljubiteljima autoskog filma
DA, a tih ljubitelja je bas puno. Manjina.
n svesno pravi filmove koji nisu komercijalni
Kultni reziser, ali pitaj nekog malo boljeg ''poznavaoca'' filmova za njega, blenuce u tebe.

Ima ih jos, npr Alan Parker. Filmovi su mu odlicni ali se tek tu i tamo pise o njima ili se repriziraju.
Pa Vim Venders..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

Kad si spomenuo braću Coen, slažem se da su raniji filmovi potcijenjeni. Ali ne mogu se oteti utisku da je No Country For Old Men precijenjen. U jednom momentu se nalazio na 17. mjestu filmova svih vremena. Skoro sam ga pogledao i moram reći koliko je bio navikan da sam očekivao više. Opet Javier Bardem me oduševio. Još se bojim onog lika...

Rege slažem se za Titanic.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

To je sve relativno...tamo odakle ja dolazim,mnogi ljudi znaju za njega,svakako manjina,ali ipak ih ima dosta i mahom ga svi poštuju,mnogi i zbog njegovog kultnog statusa,tj. da ne ispadnu glupi u društvu :lol: meni se najviše sviđaju njegova dva najkomercijalnija filma broken flowers i dead man,gledao sam i Noć na zemlji,ali posle tog filma osećao sam se kao da me je neko je.ao,tj. smara me to elitističko/minimalističko s.ranje,filmove gledam iz zabave a ne da se neko na meni iživljava sa perfektnom fotografijom...ali naravno,poštujem Džarmuša,barem kad sam u društvu :lol:
A odličnih režisera ima i u Hollywoodu... wink
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Meni su ok down by law i stranger than paradise. Ok mi je i taj noc na zemlji. Broken flowers moram jos jednom da odgledam.

Zadnji film brace Koen nisam gledao, inace da su ne znam kakvi filmovi zbog Goodmena i Buscemija ih gledam:)
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

Meni je sjajan John Turturro,a on je kao inventar u filmovima braće Koen...No country for old man je dobar film,sa fascinantnim likovima (pogotovo je moćan plaćeni ubica koga igra Javier Bardem,takve je negativce teško videti u američkim filmovima koji su puni stereotipa),ali sam siguran da nije njihov najbolji film...mrzim kad se ovako "složiš",pa ne mogu da nabijam postove :lol:

On topic:svi filmovi alejandra amenabara pre the others (tesis,film koji se bavi fenomenom ili mitom kako hoćete,snuff filma i abre los ojos prema kome je napravljen vanilla sky,koji je bleda kopija).
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Samo sam abre los ojos odgledao, nisam neki ljubitelj spanskih filmova. Kad cujem spanski pomislim neka sapunica. u stvarni, nije da nisam ljubitelj, nego osim ponekad na studiu b nisam ni imao prilike da ih gledam.

Ali o ovome bi mogli otvoriti temu Evropski film :arrow: :idea:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

Precijenjen je 300. Koliko je pažnje privukao a ništa specijalno. Isto mislim i za Da Vinci Code.

Potcijenjen film ali samo kod nas je Shaun Of Dead. Znam kamaru ljudi koji nikada nisu čuli za ovaj film. Čak mislim da ga u nema po DVD klubovima pošto sam ga jednoj osobi preporučivao pa ga nije mogla naći u BL. A nema ništ' bolje od romantičnog filma s zombijima. :D Prava komedija.

Potcijenjeni su Serpico, Fear And Loathing In Las Vegas, zatim dva filma u kojima glumi Ryan Gosling, to su The Believer i Half Nelson. Stranger Than Fiction takođe (Will Ferrell i Emma Thompson sjajni), Hard Candy...
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Sta znam, mislim da Paranoja u Las Vegasu u nije potcjenjena..dosta ljudi je gledalo i citalo Tompsona. Meni se Hard Candy nije nesto svidjeo.
The Believer i Half Nelson. Stranger Than Fiction
Ovo nisam gledao.

Meni je Hostel precijenjen. A za 300 se apsolutno slazem.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

Pretpostavio sam se neko neće složiti za Fear And Loathing. Znam da je kultni film postao, ali isto tako znam da nije film za svakoga i ima onih koji ga ne vole. Nije nikakve ni nagrade dobio. Osim toga bode me u oči ona ocijena na imdb. Meni je jednostavno bolji od tog.

Hosteli mi se ne sviđaju a sad da li su precijenjeni ne znam.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Nije nikakve ni nagrade dobio
To nije nikakvo mjerilo. Kakave veze imaju nagrade, a naročito Oskar !?
Meni je draži bilo koji film b-produkcije sa Sandensa nego dobitnik 15 Oskara.

Klasičan primjer za to je precijenjeni Titanik. Dobio more Oskara ali " na mišiće ". Kamerun je 3 mjeseca lobirao i ucjenjivao članove Komisije. Mediji su mjesecima poslije brujali o tome. Pretjerani budžet, a zarada ni blizu očekivanoj. Ima takvih filmova more jedno. " Seven ", " Murder by numbers " , domaći " Mi nismo anđeli 2 ", " Zona Zamfirova ", " Ivkova slava "...

Potcjenjenih ima dosta. " The Bone Colector ", " Driving miss. Dasy " , " Graceland ", neko pomenu " Serpico ", domaći " Lavirint ", " 7 1/2 ", " Točkovi " ...
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

Hosteli mi se ne sviđaju a sad da li su precijenjeni ne znam.

Drago mi je što su talentovani umetnici kakvi su Tarantino i Rodrigez došli u situaciju da mogu da snimaju šta hoće i da nemaju problem da pronađu producente za svoje filmove,ali su jako počeli da me nerviraju filmovi koje prave da bi oni mogli da uživaju gledajući ih i likovi koji prepričavaju njihove pijanske rasprave...ok,super snimajte šta hoćete,ali ja ću da počnem da obilazim u širokom luku...i da je nešto valjalo u grindhouse bioskopima ne bi ih zatvorili ili reorganizovali posle par godina,mada nekad i te budalaštine mogu da budu duhovite,slučajno verovatno :lol:


Paranoja u Las Vegasu,geeeenijalan film,ja mogu da ga gledam svaki dan :lol:
Image

User avatar
zokii1983
Posts: 243
Joined: 07.02.2005. 09:55
Contact:

Post by zokii1983 »

aquarius wrote: Ima takvih filmova more jedno. " Seven ".......
za titanic se apsolutno slazem ...

sa ovim se nikako nemogu sloziti...
u istom postu kazes da je film "se7en" precijenjen ... a u isto vrjeme film koji je bavi istom tematikom (na drugaciji nacin), nas film "7 i po" podcijenjen.

zbog cega to?

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Paranoja u Las Vegasu,geeeenijalan film,ja mogu da ga gledam svaki dan :lol:[/quote]


Upravo tako i meni je paranoja u L.A. jedna od najboljih komedija.
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

aquarius wrote:To nije nikakvo mjerilo. Kakave veze imaju nagrade, a naročito Oskar !?
Nebi se baš složio. Nisu mjerilo da li je film dobar ili ne ali itekako utiču na rejting filma da bi mogli pričati da li je precijenjen/potcijenjen. Titanic je precijenjen upravo zbog tih silnih nagrada. Fear And Loathing je podcijenjen. Te nagrade doprinose boljem rejtingu filma isto onoliko koliko i pozitivno mišljenje gledalaca. I ne govorim samo o Oskarima. Ima kamara udruženja i festivala.
Meni je draži bilo koji film b-produkcije sa Sandensa nego dobitnik 15 Oskara.
Za to i služi tema. Da navedeš filmove koji nisu dobili dovoljno pažnje a misliš da su vrijedni gledanja.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Za gledanje paranoje treba dobro prouciti Tompsona, i potcjenjivanje filma se krije u nejgovoj mistici. Citao sam o njemu na netu na sajtu R.Stonea i lik je prava misterija.

Meni su generalno noir filmovi potcjenjeni. Od La confidental do Black ''Delije'' pa do svih evropskih filmova na isti fazon. Imaju ekstra pricu, ovaj prvi istinit zaplet, ali dzabe.
Imam utisak da Holivud i na piratske kopije ponekad utice.

Sto se tice nasih filmova, oni su totalno van kategorije. Zamislite da u svakom gradu u Rs radi bioskop-elementarni uslov za film, koliko bi bili popularniji.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

u istom postu kazes da je film "se7en" precijenjen ... a u isto vrjeme film koji je bavi istom tematikom (na drugaciji nacin), nas film "7 i po" podcijenjen.
To ti je isto kao da mješaš " babe i žabe ". Kako holivudsku produkciju porediti sa domaćom !?
Kakve veze ima činjenica što se radi o sličnoj tematici, odn. biblijskih 7 smrtnih grijehova ?
Pristup tematici je potpuno različit. Kada kažem da je 7 1/2 potcjenjen, govorim u odnosu na " Mi nismo anđeli 2 ", oko kog je vladala kolektivna euforija, a ustvari jedan prilično " tupav " filmić sa isfuranim fazonima, iliti " poslednji pokušaj brice da... ".

Se7en je mnogo ozbiljniji film, ali je precijenjen ( mislim na ocjene i kritike ) u odnosu na neke slične filmove koji su mnogo zanimljivije urađeni. O glumačkim veličinama Morganu Freemanu i Brad Pittu neću trošiti riječi, ali " završna riječ " odnosno potpis filma mi je prilično mlak. Moglo je to mnogo bolje.


@dogface_gremlin

složiću se sa tvojim konstatacijama glede ostalih nagrada ( osim Oskara ). Mislim da se samo nismo dobro razumjeli.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Slažem se sa Aquom što se tiče 7 1/2,takođe mislim da su "Anđeli 2,3"jedna velika glupost pogotovo 3.Što se tiče potcjenjenih filmova domaće produkcije mislim da su "Kaži zašto me ostavi","Lavirint","Nebeska udica" i bosanski"Remake"nepotrebno potcjenjeni.

User avatar
zokii1983
Posts: 243
Joined: 07.02.2005. 09:55
Contact:

Post by zokii1983 »

aquarius wrote:
u istom postu kazes da je film "se7en" precijenjen ... a u isto vrjeme film koji je bavi istom tematikom (na drugaciji nacin), nas film "7 i po" podcijenjen.
To ti je isto kao da mješaš " babe i žabe ". Kako holivudsku produkciju porediti sa domaćom !?
Kakve veze ima činjenica što se radi o sličnoj tematici, odn. biblijskih 7 smrtnih grijehova ?
Pristup tematici je potpuno različit. Kada kažem da je 7 1/2 potcjenjen, govorim u odnosu na " Mi nismo anđeli 2 ", oko kog je vladala kolektivna euforija, a ustvari jedan prilično " tupav " filmić sa isfuranim fazonima, iliti " poslednji pokušaj brice da... ".

Se7en je mnogo ozbiljniji film, ali je precijenjen ( mislim na ocjene i kritike ) u odnosu na neke slične filmove koji su mnogo zanimljivije urađeni. O glumačkim veličinama Morganu Freemanu i Brad Pittu neću trošiti riječi, ali " završna riječ " odnosno potpis filma mi je prilično mlak. Moglo je to mnogo bolje.
sve to stoji, ali i dalje mislim da je se7en zasluzio sve nagrade koje je dobio...


Film "Any given Sunday" je po meni najbolji sportski film ikada snimljen (iako nevolim americki fudbal)... ali je prosao prilicno nezapazen ... bar sto se tice nagrada

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Precijenjeni su mi Rambo i terminator. Koliko god je ta SF human-robot tema zanimljiva za filmove, reetard poput Arnolda je sve to uprskao em svojim losim engleskim em mi za tu ulogu on bas i ne lezi, iako je krkan.
Sto se tice Rokija, film ima odlicnu podlogu u onom socijalnom miljeu, odnosima i odratsanju u getu, ali je eto ispalo da ga vecina ljudi pamti po fajtovima.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

svaki film stevana sigala, ono je tuga, cemer i jad
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Post by zacaria »

nisu njegovi filmovi ni cijenjeni tako da imaju pravo da budu cemer :wink:
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

zoki05
Posts: 725
Joined: 05.07.2005. 09:49
Location: Prnjavor

Post by zoki05 »

Hunter wrote:svaki film stevana sigala, ono je tuga, cemer i jad
ma ti si se rodio za recenzije..

nego, gdje si do sad bio?
Vazduh treperi kao da nebo gori, sprema se oluja...

Post Reply