Raseljeni - Domaci

Unošenje u politički život intriga, podvala iz ličnih, sebičnih interesa

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Neki_to_vole_vruce
Posts: 50
Joined: 08.01.2011. 01:26

Re: Gradski bunari

Post by Neki_to_vole_vruce »

VJESTICA wrote:
Neki_to_vole_vruce wrote:Morala sam se i ja ukljuciti da samo ovoj ptici koja mnogo kenja napisem koju. Prvo koliko tvoj muz ima godina kad zna da se iz tog bunara nikad voda pila nije? Mora da je gorstak? Ili grof Drakula!!! Ne znam otkud ti pravo da pises takve gluposti? Jel on mozda iz Prnjavora? Naravno da nije, i bolje ne vuci za jezik. I ti si sisla s brda dok je pod dupetom zarilo pa se moglo dzabe zivjeti po muslimanskim kucama i dok se nije trebalo nista placati, kad se delozacija uradila e ajmo mi sad nazad sta cemo u selu Prnjavor! Naravno svi ste imali kuce vile vikendice i stanove u centru grada, vozali ste najbolja auta imali nakita na izvoz, ****** se sa najboljim frajerima i ****** najbolje zene! KAKVA LAZ!


Uffffff ovoliko sam procitala tvog posta...Muka mi je ,tresem se...SRAM TE BILO!!! Ovoliku mrznju odavno nisam dozivjela...Nemam rijeci...Ja sam imala vikendicu-spalili je muslimani.trosoban stan koji je otac prodao za 20 000km.Nisam dzaba zivjela u muslimanskoj kuci.Moj otac i brat su ratovali za ovu drzavu i takve bijednike kao sto si ti.Koliko znam ni osoba koju pominjes nije se vratila na svoje.Mrzim Prnjavor zbog mentaliteta njegovog naroda ne zbog izgleda grada.SRAM TE BILO!!!
UF UF ma sta naprica lutko, gdje su to tvoji ratovali za nas bijednike? Koliko nam se boraca vodi na spiskovima mogli smo da sravnimo sa zemljom Balkan!!! A sve su to vecinom bajke, a sad i kad znam koja se persona krije iza Vjestice nema potrebe da vise repliciram i raspravljam sa doticnom. Ajd ti u svoj Kakanj i povedi sve zemljake iz Prnjavora. Amin

Grlice lutkice toliko nisko ne idem da pisem o stvarima koje su gadosti a kojim se ti dicis!!! Tako da malo dozovi se pameti zbog djece da ne povuku na majku!

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: RASELJENI-DOMACI

Post by grlica »

...
Last edited by grlica on 27.10.2013. 10:03, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Gradski bunari

Post by grlica »

iver nikad ne pada daleko od klade --- i u prošlosti i u budućnosti ... ja se ne stidim ničega ...svi nek biraju sebi prvo muža a za njim bi trebalo i potomstvo :wink: :D
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: RASELJENI-DOMACI

Post by grlica »

Ma koliko bio oprezan i mali
Ja uvek vidim greh i uvek prvi
Ja ga vidim
I ja sam uvek tu

Ja sam spontan kao munja
Ja sam prirodan čin
Ja sam pravde šraf
©to dolazi da udari paraf

Da me bije glas da me ima svuda
Da ih sečem posle konopca i ropca
Milosti nema, nema žala za njih je
Moja četa
Četa kanibala
što dolazi ko vetar
što nas nosi kao glas
Kao silan ATšto prašina prati ( DAL ME ZATO NE mirišete)
Iza horizonta

Da sam zajeban kao Atila Han
I mesto mača nosim šat-gan
I daga daga - da ga kada čujem
Volim taj zvuk i tada psujem
Pljujem! - svaki novi leš
A šta je dalje to je jasno kao dan
Puni šat-gan

Puni šat-gan
Hoću da prosi, hoću da moli
Hoću da oseti da ga zaboli
Ološ - pada u koš
Pred noge
Jer sam dželat, egzekutor
Grešnih ljudi zadnji tutor
što ih krati prosto
Ko dlanom o dlan
Puni šat-gan

Da sam zajeban kao Atila Han
Da me bije glas
Da sam zajeban kao Atila Han
Da sam zajeban

Na strujanju zraka se čuju i njišu
Kosti o niti
Da li bi i ti?!


Da iskopa te pas
I ptice nađu
Rasutog po zemlji
Nad grobom
I da se slade tobom?!
Iza horizonta

Da sam zajeban kao Atila Han
Da me bije glas
Da sam zajeban kao Atila Han
Kao Atila Han

ahahahhaha , slušam malo pjesme :P i uzimam ono što mi štima :wink: :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: RASELJENI-DOMACI

Post by VJESTICA »

Neki_to_vole_vruce wrote:Vece. Tema je dobra, pa da se ukljucim i ja malo! Pozdravljam dosljake. Cipiripi odlican post, neka si joj rekao. Vratila bi se ona nego cementara u Kaknju prasi puno :mrgreen:

O tome cije ko i koliko ratovo nemoj da raspravljamo, vecina muskaraca vas dosljaka kad ste stizali je gledala da se uglavi u sto bolju kucu, dok su nasi odavde ginuli i ratovali. Jel ok da Prnjavor ima onoliko zrtava a rata nije ni vidio a uporedimo mjesta gdje se ratovalo koliko je odatle zrtava? Tako da na tu temu necemo, svi smo svjesni mrznje izmedju od kad ste stigli i uvjek ce i biti. Vecina je rekla dragi nasi muslimani vratite nam se, ja nisam nikad jer ne mrzim nikog, ali da iam istine ima. Ko god je imao sta bilo vratio je se, ko nije ostao je gdje mu je drzava dala plac i da se skuci. Mene najvise boli nepravda sto svi lazete kako drzava nije dala prebijene. Al neka, ispastace potomstvo za sve greske.
Ne ne prasi cementara.Raspitaj se malo pa ces cuti da cementara vise zagadjuje Zenicu,Visoko...Moj ti je iskren savjet da malo oladis,jer vrijedjas nesto sto je sveto.Vidim da nisi procitala knjigu koju sam ti preporucila pa ti evo sad preporucujem knjigu"ZABORAV JE UBIJANJE ISTINE".U toj knjizi imas mnogo slika,pa se nadam da ce ti biti primamljivija,a ako ne nadjes te knjige mozes mi se obratiti rado cu ti ih kopirati,o svom trosku,i dati.Iz tvojih usta u Bozije usi,muslimani vam se vratili i sad samo cekaj da dodje trenutak kad ces ti promijeniti ime a ja svoje zadrzati.Nemoj da te boli jer smo mi raseljeni lazovi,vjeruj ima sta da te boli i bez nas samo nisi svjesna.I jos samo da ti kazem da su kakanj mnogo vise od cementare zagadile zene,cure,djevojcice umotane od glave do pete i silne vehabije.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: RASELJENI-DOMACI

Post by VJESTICA »

Cini mi se da sam jedina izbjeglica ovde na forummu.
Ajmo braco Izbjeglice,SVI U KOLONU :smt005
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Gradski bunari

Post by VJESTICA »

UF UF ma sta naprica lutko, gdje su to tvoji ratovali za nas bijednike? Koliko nam se boraca vodi na spiskovima mogli smo da sravnimo sa zemljom Balkan!!! A sve su to vecinom bajke, a sad i kad znam koja se persona krije iza Vjestice nema potrebe da vise repliciram i raspravljam sa doticnom. Ajd ti u svoj Kakanj i povedi sve zemljake iz Prnjavora. Amin

Grlice lutkice toliko nisko ne idem da pisem o stvarima koje su gadosti a kojim se ti dicis!!! Tako da malo dozovi se pameti zbog djece da ne povuku na majku![/quote]


Brat je sa 18 godina bio na ilidzi i u mjestu Zoranovo,a otac na Majevici.I nisam ja lutka,brat me od malena zove vjestica.Ne krijem se,eto to mi dodje kao drugo ime.Vidim citas bajke.Kukala mi majka s kim sam nasla da se raspravljam.Ocito si rovila po gradu nebi li nasla nesto sa cim bi me "ocrnila"ovde na forumu :smt005 Eto vidis ja o tebi znam sve i ne pada mi na pamet da te blatim tu pred tvojim narodom,mada su neki ako si shvatila sve vec rekli o tebi.Mnooogo si zla,ali to i nije strasno ako si toga svjesna,ali ako nisi to je vrlo opasno.Eh mukice,nista ti ne svatas!Lijepo te pozdravlja tvoja sugradjanka Bojana lakic.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

Neki_to_vole_vruce
Posts: 50
Joined: 08.01.2011. 01:26

Re: Raseljeni - Domaci

Post by Neki_to_vole_vruce »

Ej ribo nemoj da se predstavljas svi znamo ko je vjestica. Naravno mislis ako si sa 32 uspjela da se razvedes i udas za papa Strumfa da se popila svu pamet svijeta? Nisi lutko, nisi! Jaka si na jeziku kao i djeveri ti :) Al nemoj da raspravljamo znamo se jos iz skolskih dana i Tekstilne skole koju si isla....itd itd

Grlice sreco, slusa se SUNSHINE vidim, mora da se nesto dobro przilo, sto bi rekao Kojo MAROKONAC!!! Sad razmisljam sta se tebi svidjelo u ovom tekstu iza horizonta? Da te nije iskopao pas? A vjerujem da ce admin obrisati ove sve postove posto vidim da si u tripu napisala jedno te isto na obe teme. Pozdravi mi pekara, do kucanja draga. Pusa iz selendre Beogradske

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Raseljeni - Domaci

Post by grlica »

JA kad sam slušala Sunshine ti nisi znala pertle svezati :smt005 vidim pravo pratiš moj rad ... to moje pisanje mislim... Pozdravi mi Jelku , Milenu i Stevu kad si već u Beogradskoj
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Raseljeni - Domaci

Post by VJESTICA »

Neki_to_vole_vruce wrote:Ej ribo nemoj da se predstavljas svi znamo ko je vjestica. Naravno mislis ako si sa 32 uspjela da se razvedes i udas za papa Strumfa da se popila svu pamet svijeta? Nisi lutko, nisi! Jaka si na jeziku kao i djeveri ti :) Al nemoj da raspravljamo znamo se jos iz skolskih dana i Tekstilne skole koju si isla....itd itd

Grlice sreco, slusa se SUNSHINE vidim, mora da se nesto dobro przilo, sto bi rekao Kojo MAROKONAC!!! Sad razmisljam sta se tebi svidjelo u ovom tekstu iza horizonta? Da te nije iskopao pas? A vjerujem da ce admin obrisati ove sve postove posto vidim da si u tripu napisala jedno te isto na obe teme. Pozdravi mi pekara, do kucanja draga. Pusa iz selendre Beogradske
nemam djevere niti sam udata...Sve sto sam ti rekla su cinjenice,ni u jednom trenutku nisam pokusavala biti pametna,ali eto hvala ti na komplimentu!Da isla sam u tekstilnu skolu i ti dobro znas kako sam na kraju zavrsila u toj skoli.
Nisi napisala da imam tri sina,tri Prnjavorcana,da dvojicu sama uzdrzavam i skolujem vec 3 godine...Kazem ti mnogo si zla, pa spram te svoje zlobe i odlucujes sta ces napisati.A jos da te pitam kad budem isla u Kakanj da ponesem i one grobove sa Prnjavorskog groblja ljudi koji su poginuli za tebe i tvoj prljavi jezik,a koji su iz Kaknja?
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Raseljeni - Domaci

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:U poslednje vrijeme se djelimo samo na SDSovce i SNSDovce.
Opet na partizane i četnike, u prevodu :D :D
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Raseljeni - Domaci

Post by VJESTICA »

ZMIJA wrote:
KAMIKAZA wrote:U poslednje vrijeme se djelimo samo na SDSovce i SNSDovce.
Opet na partizane i četnike, u prevodu :D :D
ofucana ali izgleda istinita teza:"LJUDI SE DIJELE NA DOBRE I ZLE"
Ni KAMIKAZINO vidjenje nije daleko od istine,stoga porucujem osobi koja kaja zastupa vas Prnjavorcane(ja to tako vidim,jer vase cutanje vas svrstava medju njene istomisljenike)OVCO VRATI SE U SVOJE STADO!!!
I SAMO JOS DA PITAM ADMINISTRATORA ODKUD TAMO NEKA PTICA OVDE,I TO JE NJEN POST PRVI I CAK PISE DA JE TEMU ONA OTVORILA?
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Raseljeni - Domaci

Post by dkrajina »

Misli da ovakva tema nije bila potrebna ali sta je tu je.
Koju rijec i ja da napisem :
Mislim da nije narod obican nesto puno kiv u tim podjelama tu je vlast zakazala.Revolt se pojavio kod domaceg stanovnistva iz vise razloga,kad si trebao urbanisticku dozvolu prvo te pita jesi izbjeglica? zasto ako si izbjeglica neplacas ako nisi pare na sunce.Prikljucak vode ista stvar.Pomoc u vidu gradjevinskih paketa,raznih donacija itd...
I onda nastaje ta podjela u narodu sto je zalosno.
Velika je tragedija napustanje rodnog ognjista ali kazem tu narod nije kriv nista,vlast je trebalo drugacije da rijesi te stvari.
Tako nebi doslo do toga da domicilno stanovnistvo ne postanu kao gradjani drugog reda,mozemo da pricamo sta hocemo ali je u Prnjavoru se upravo to desilo.
I nije fino da pojedinci sada pljuju po Nasem Prnjavoru kakav je da je,Vas je prihvatio kad je trebalo da ste imali gdje bolje Vi bi otisli.
zivot je surov

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Raseljeni - Domaci

Post by VJESTICA »

dkrajina wrote:Misli da ovakva tema nije bila potrebna ali sta je tu je.
Koju rijec i ja da napisem :
Mislim da nije narod obican nesto puno kiv u tim podjelama tu je vlast zakazala.Revolt se pojavio kod domaceg stanovnistva iz vise razloga,kad si trebao urbanisticku dozvolu prvo te pita jesi izbjeglica? zasto ako si izbjeglica neplacas ako nisi pare na sunce.Prikljucak vode ista stvar.Pomoc u vidu gradjevinskih paketa,raznih donacija itd...
I onda nastaje ta podjela u narodu sto je zalosno.
Velika je tragedija napustanje rodnog ognjista ali kazem tu narod nije kriv nista,vlast je trebalo drugacije da rijesi te stvari.
Tako nebi doslo do toga da domicilno stanovnistvo ne postanu kao gradjani drugog reda,mozemo da pricamo sta hocemo ali je u Prnjavoru se upravo to desilo.
I nije fino da pojedinci sada pljuju po Nasem Prnjavoru kakav je da je,Vas je prihvatio kad je trebalo da ste imali gdje bolje Vi bi otisli.
ja ne pljujem po Prnjavoru niti sam kad pljuvala.Nisam nikad mrzila Prnjavorcane,ali prosto tu mrznju prema sebi,jer sam izbjeglica,vise ne zelim da ignorisem.Ovde na forumu sam isnosila samo svoje misljenje ne vrijedjajuci nikoga a onda BUM!!!
NEMAM PRAVO NA TO JER SAM IZBJEGLICA,ISPITUJE SE MOJE PORIJEKLO I STA SAM IMALA PRIJE RATA.Razumijem da u svakom gradu postoje olosi koji ce za casicu alkohola ili travcicu uvrijediti bilo koga,pa i dalje ici,ali eto ne mogu odoljeti i ne braniti se.Volim Prnjavor i mrzim dusevnu bijedu njegovog naroda.
Ako se sami ne uzdignete iznad tih olosa,pa na kojem cete nivou onda ostati?
Ona koja me ovde napada,a kriva ispadam ja,zna sta bi se desilo kad bi pisala pod svojim imenom i prezimenom.
Utvrdite vi porijeklo imovine Prnjavorcana...Za mnoge bi to znacilo dozivotni zatvor i oduzimanje svega sto posjeduju.
Eto ti "neki to vole vruco"teme pa opleti!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Raseljeni - Domaci

Post by Vucijak »

Evo i mene opet da upisem par rjeci na ovu vrucu temu.
Daj ljudi sta vam je smirite malo strasti nema smisla svadjati se oko banalnih stvari. Rat je napravijo veliko
zlo na ovim nasim nesretnim prostorima Balkana ljudi se su bez svoje volje morali raseliti kako je gdje ko stigo.
Prnjavor je kao i sve male sredine u Bosni prica za sebe sa svojim tracevima, blacenjem ljudi i raznim spletkama
i prepucavanjima. Hteli mi to ili ne moramo zivjeti zajedno bez obzira na sve probleme.
Razumjem Vjesticu i njen gnjev i ljutnju, napadate je bez razloga samo zato sto je izbjeglica!
Ja sam otiso iz Prnjavora za daleku Australiju zbog ekonomskih razloga a vjerujem da takvih danas
koji misle isto ko ja ima preko 90%. Svako mlad zeli da ode iz napacene RS al ne moze svako otic
mora neko ostat i zivit. Zato ljudi vodite ljubav a ne rat, pusite travu i popijte kje pivo u sreci i veselju.
Na taj nacin nece biti ovakvih svadja i prepucavanja.
Pozrav od starog Vuka iz vruce Australije :smt006
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Raseljeni - Domaci

Post by KAMIKAZA »

Opet moram da se slozim sa Svrakom,mislim da su neke stvari krenule od vlasti,ne zato sto oni vole izbjegle i raseljene nego zato sto su oni jedna masa koja je potrebna za glasanje,dosta ih je uzelo i ocuvalo fotelju na glasovima izbjeglih.Ljudima (izbjeglicama) koji su koristili povlastice u vidu zaposljavanja,placeva,prikljucaka,materijala,.......... ne zamjerim nista ,jer kad si u takvoj situaciji onda moras da se boris za sebe i svoju familiju na svaki nacin.Mislim da su izigrani jednako kao i mi,i zato nebi trebali mi obicni smrtnici da se svadjamo oko toga.Netrepeljivost postoji,ali nije tolika kao sto se to plasira na ovoj temi.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Raseljeni - Domaci

Post by ZMIJA »

Izbjeglice su proizvod politike dobrih domaćaina/SDSa /,koji su ih svojom politikom proizveli, i ta manipulacija sa najugroženijim djelom srpskg naroda,koji je stradao unesrećen, popaljen i protjeran, i koji je kao takav čak i za jedno duže vrijeme obilježen kao izbjeglice,će ući u istoriju kao produkt jedne sulude politike etničkog čišćenja stranke dobrih domaćina.
Naravno da su tako unesrećeni i protjerani morali i biti glasači svojim ,,usrećiteljima'' ,jer su bili u nuždi i pod pritiskom, i naravno zavedeni i prevareni.
Samao slobodni ljudi mogu slobodno da odlučuju na izborima,bez vladavine traha i raznih pritiska koji su bili žestoki,jer bez lojalnosti SDSu nisi mogao svojeveremno dobiti ni ćebe, a kamo li plac ili bilo kakavu pomoć za elementarno prživljavanje .
Doduše ljudi su ljudi ,bilo je i izbjeglica koji su vješto i sticajm raznih okolnosti ,zloupotrjebili svoj status, i po nekad muzli dvije krave/prosto rečno/, ali su to među rijetkima, i izuzetak u ovom slučaju ne potvrđuje pravilo.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Raseljeni - Domaci

Post by dkrajina »

KAMIKAZA wrote:Opet moram da se slozim sa Svrakom,mislim da su neke stvari krenule od vlasti,ne zato sto oni vole izbjegle i raseljene nego zato sto su oni jedna masa koja je potrebna za glasanje,dosta ih je uzelo i ocuvalo fotelju na glasovima izbjeglih.Ljudima (izbjeglicama) koji su koristili povlastice u vidu zaposljavanja,placeva,prikljucaka,materijala,.......... ne zamjerim nista ,jer kad si u takvoj situaciji onda moras da se boris za sebe i svoju familiju na svaki nacin.Mislim da su izigrani jednako kao i mi,i zato nebi trebali mi obicni smrtnici da se svadjamo oko toga.Netrepeljivost postoji,ali nije tolika kao sto se to plasira na ovoj temi.
Pa dajte vec jednom da se ispitaju i takve stvari,Vjestica je dobro napisala neko se jos vise obogatio na njihov racun svi ispastamo a niko neodgovara
zivot je surov

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Raseljeni - Domaci

Post by BETMEN »

Moram i ja nesto da kazem, vidim zaratilo se pa da podrzim nas domicilne stobi rekli. Istina je ono sto dkrajina napisa da smo mi domaci postali gradani drugog reda, al sta je tu je, najbolje bi bilo da niko nije morao da bjezi iz svoje kuce al desilo se i sta sad , a mogu slaobodna reci da ja za ovih 23 godine koliko zivim sa izbjeglicama na prste obe ruke mogu nabrojati ko su dobri ljudi i drugovi ovo sve ostalo bacam u potok. Najbolji primjer je jednog koji je ovdje zivio sve do 2010 ako se nevaram pa je otisao u Ameriku gdje je opet zivio kao parazit na racun drugih povremeno sljakajuci ako mu se da, da bi istim onim ljudima koji su mu pomagali i druzili se sa njim govorio kako su oni primitivi , kako je Prnjavor truo i zaostao, kako on nebi mogao nikad da zivi tu mada je proveo tu u primitivnoj sredini dobrih 15 godina. Sto Kamikaza rece svako se bori za sebe, al nemoram trpit nekog ko me vreda samo zato sto je izbjeglica, i dan danas uzimaju pare i povlastice na izbjeglistvo, dok oni koji su bili cestiti i radni sute i trpe kao i mi domaci i zive od svog rada kao i mi .
POSMATRAM VAS

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Raseljeni - Domaci

Post by KAMIKAZA »

Zmiki ,mozda je SDS zapoceo takvu politiku,ali ni vasa strana se nije bas libila istih metoda,pamtimo mi kako je Dodo po novom naselju hodo u gumenim cizmama,a na kraju su svi dobili samo ono sto preko dvoje visi.Ti ljudi su zloupotrebljavani, i mora se priznati jako uspjesno,namjerno se stvaran jaz izmedju njih i domaceg stanovnistva,kad su poceli da dolaze oznacavani su kao divljaci koji jedu malu djecu,unosen je strah medju domace muslimansko stanovnistvo,pricom ,mi vam necemo nista ali oni su divljaci.Danas oni koji su ostali,mislim na izbjeglice,se bolje slazu sa muslimanima povratnicima nego sa nama srbima,po meni je to sramota za nas domace.Nama se stalno prezentira prica,naravno iza ledja da niko ne cuje,kako u svakoj kancelariji sjedi bar jedan izbjeglica a negdje i njih vise a nas ni jedan.Vec sam rekao,nije ni meni pravo da neznam nikoga u tim institucijama ,stvarno se naguralo nekog naroda sa strane,ali kad se malo razmisli,dodjemo do istog zakljucka,oni su isto ljudi,zeljni da zive i prezive,nema zakona koji brani da i oni koriste svoje veze i vezice,kao i mi,a nama niko nije kriv sto pljujemo jedni za drugima,mislim na nas domace,kad prodjemo jedni pored drugih,a oni se ljube.Svako je sam sebi kriv,pa i mi domaci srbi i muslimani,a bogami i ostali,jer da smo se mi podjelili na dobre i lose ljude,i oni bi se vjerovatno tako podjelili i ukljucili u sve ovo,a mi smo se podjelili po vjeri,po bogatstvu,po babama i ujakovima,pa su nas i oni tako primili,a politika nas je onda podjelila na njih i nas,njih ujedinjene a nas razjedinjene.SUTRA CE I ONI DA BUDU DOMACI ,A NEKI DRUGI DOSLJE,JER NAS NECE BITI NI U PRICAMA.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Raseljeni - Domaci

Post by VJESTICA »

Mnoge izbjeglice su se "pohasile"kad siu izbjegle i to ste u pravu.To su uglavnom oni koji do rata nisu imali nista, i onda su ugrabili priliku da uzmu koliko mogu od bilo koga pa i od izbjeglica.Niste u pravu da su izbjeglice slozne.Oni koji su otimali na sve strane u stvari su prezirali svoje zemljake(izbjeglice)prosto jer bi sa njima morali dijeliti,a i oni su znali ko su i koliko su imali.Sjecam se u Bijeljini da su se izbjeglice redovno svadjale ispred crvenog krsta i da su neki dobijali sve a neki bukvalno nista.Zasto je toliko tesko prihvatiti cinjenicu da niko nije otisao i napustio svoj dom eto tako,iz dosade.Pitam se bili vam bilo normalno da su sve izbjeglice smjestene u neki rezerverat bez mogucnosti skolovanja i bez dodira sa vama mjestanima,ako vam nije normalno da su se izbjeglice pozaposljavale i da su zauzele neka mjesta vama Bogom dana?Koji to nas zakon brani,voljela bih da znam,jer ja zaista nemam nikakve povoljnosti kao izbjeglica.I KAMI ne sekiraj se ja se nikad necu moci osjecati kao domacin u ovom gradu,jer dok sam ziva postojace oni koji ce me podsjecati da to nisam,eto i ta opajdara ovde na forumu je dokaz za to.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Raseljeni - Domaci

Post by VJESTICA »

BETMEN wrote:Moram i ja nesto da kazem, vidim zaratilo se pa da podrzim nas domicilne stobi rekli. Istina je ono sto dkrajina napisa da smo mi domaci postali gradani drugog reda, al sta je tu je, najbolje bi bilo da niko nije morao da bjezi iz svoje kuce al desilo se i sta sad , a mogu slaobodna reci da ja za ovih 23 godine koliko zivim sa izbjeglicama na prste obe ruke mogu nabrojati ko su dobri ljudi i drugovi ovo sve ostalo bacam u potok. Najbolji primjer je jednog koji je ovdje zivio sve do 2010 ako se nevaram pa je otisao u Ameriku gdje je opet zivio kao parazit na racun drugih povremeno sljakajuci ako mu se da, da bi istim onim ljudima koji su mu pomagali i druzili se sa njim govorio kako su oni primitivi , kako je Prnjavor truo i zaostao, kako on nebi mogao nikad da zivi tu mada je proveo tu u primitivnoj sredini dobrih 15 godina. Sto Kamikaza rece svako se bori za sebe, al nemoram trpit nekog ko me vreda samo zato sto je izbjeglica, i dan danas uzimaju pare i povlastice na izbjeglistvo, dok oni koji su bili cestiti i radni sute i trpe kao i mi domaci i zive od svog rada kao i mi .
:D :D :D :D izbjeglica nije karakter covjeka.Pa ja znam mnogo Prnjavorcana koji su otisli iz Prnjavora u inostranstvo i poslije nekoliko mjeseci,cak i ovde na forumu pljuvali po Prnjavoru i Prnjavorcanima.Nije to stvar jesi li izbjeglica ili nisi,bitan je karakter i vaspitanje!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Raseljeni - Domaci

Post by KAMIKAZA »

Mozda to nama djeluje tako ,ali "vas" ima u svakoj sobi :D samo nam spavace sobe slabo popuniste :D ,salom se neki nasi sugradjani se stvarno nikad nebi ozenili da ne dodjose ove neupucene zene sa strane. :D Nisu samo izbjeglice koji su dosli privilegovani,privilegije imaju i povratnici koji su izbjegli iz prnjavora,pa se vratili,kao i jos neki tako da se malo manevarskog prostora ostavilo za nase domace ljude koji nikud nisu isli.18 godina je proslo od rata i danas se mi jos pozivamo na neki status,bez obzira koji,dal boracki,izbjeglicki,ili neki drugi,privilegije nakon ovako dugog perioda nebi trebalo niko da ima osim invalida,ostalima treba da se sve ukine pa i ovakva nevidljiva,pozadinska privilegija kroz bilo koji vid.Ko se nije snasao do sada on se nece ni snaci,zar danas teba da nakon toliko godina i toliko bacenih para,ponovo dizemo kredite i zbrinjavamo nezbrinute,izbjegle raseljene,domace ,strane ili neke druge populacije.Danas bi po meni trebalo da jacamo pomoc socijalno ugrozenim,da pomazemo invalidima ,a ne da brinemo o tome ko je odakle i kako je dosao ovdje,ako se nekome svidja neka ostane,ako ne zna se ,siroko mu polje ,kao i domacima,i ja sam otisao trbuhom za kruhom,pa zasto bi to smetalo nekome ko je juce ili prije 100 godina dosao u prnjavor.Kase su prazne,nema ni za jedne ni za druge,sad nam je samo ostalo da idemo na stranu i zaradimo ili da ostanemo i zaratimo,svi smo u istim g*vnima,bez obzira kako se zvali,domaci ,izbjeglice ili povratnici....
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Raseljeni - Domaci

Post by dkrajina »

Niko nikog ovde ne mrzi,ali kao u svakoj tem raspravlja se trenutno stanje a nikad razlog i uzrok se ne spominje.
A riba od glave smrdi
zivot je surov

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Raseljeni - Domaci

Post by ZMIJA »

Kako se ne spomine uzrok,ovo su posledice sulude srpske,hrvatske ,bošnjačke,slocvenačke i makedonske politike 90 godina prošlog stoljeća,kad nam se rapala zajedničak država u krvi i plamenu, i sad smo dobili šta smo svi manje više svi tražili.
Posledice te sulude fašisoidne i politike svih manaje više naroda na ovim prostorima Balakana su sa istoriske distance već savim vidljive,a to su kvazi državice nastala na krvi njenih naroda,a posledice u vidu etničkog čišćenja.gdje su svi sa svima igrali suludu ratnu simulitanku ne pitajući za cijenu.
Šta smo tražili to smo i dobili,izginule ,ranjene, raseljene,siromašne,podjeljene,zavađene ,ponižene ,nezaposlene,ozračene,sluđene i izgubljene narode koji sada kleče da se ih primi u jednu novu zajednicu naraoda EU, gdje je glavni grad Brisel umjesto Beograda.
Nazdravle narodi.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply