Raseljeni - Domaci

Unošenje u politički život intriga, podvala iz ličnih, sebičnih interesa

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
Ševa
Posts: 18
Joined: 08.03.2012. 11:37

Raseljeni - Domaci

Post by Ševa »

.
Last edited by Ševa on 24.10.2013. 22:04, edited 1 time in total.

User avatar
Ševa
Posts: 18
Joined: 08.03.2012. 11:37

Re: Gradski bunari

Post by Ševa »

znaš šta sovac , da ti kaže koju ševa:
-ja sam zbog takvih ideja, tih mojih sugrađana (jer sam rođena i odrasla tu) morala otići .
-bunar imam u dvorištu , koji je star preko 30 godina.Kvalitet vode koji je na početku bio dobar i za piće se drastično promjenio , počev od mirisa itd .naravno dans se uopšte ne koristi za piće s tim da nismo radili nikakve analize , ali miris je presudio da ga ne pijemo.U gradu sam grad se izmjenio tačnije naselio i izgradio.
-zaboravljate uticaj podzemnih voda u Prnjavor
- pošto ni vodovod nije ispravan , mi smo primorani da kupujemo vodu
DOK VI VALJATE ŠUPLJU i bacate pare , koje ste mogli uložiti u bolju ideju --ona javna kuhinja toliko puta spominjana npr.
mi kupujemo vodu , pare su svuda oko nas al izgleda u pogrešnim rukama ,plus održavanje koje vodovod ne može sebi priuštit ...
samo mi odgovorite kako bi se finansiralo održavanje vode iz tih bunara?

User avatar
Ševa
Posts: 18
Joined: 08.03.2012. 11:37

Re: Gradski bunari

Post by Ševa »

I čim vidite da neko nije vaš istomišljenik istog ćete zatrpati u taj vaš bunar!

Neki_to_vole_vruce
Posts: 50
Joined: 08.01.2011. 01:26

Re: Gradski bunari

Post by Neki_to_vole_vruce »

Morala sam se i ja ukljuciti da samo ovoj ptici koja mnogo kenja napisem koju. Prvo koliko tvoj muz ima godina kad zna da se iz tog bunara nikad voda pila nije? Mora da je gorstak? Ili grof Drakula!!! Ne znam otkud ti pravo da pises takve gluposti? Jel on mozda iz Prnjavora? Naravno da nije, i bolje ne vuci za jezik. I ti si sisla s brda dok je pod dupetom zarilo pa se moglo dzabe zivjeti po muslimanskim kucama i dok se nije trebalo nista placati, kad se delozacija uradila e ajmo mi sad nazad sta cemo u selu Prnjavor! Naravno svi ste imali kuce vile vikendice i stanove u centru grada, vozali ste najbolja auta imali nakita na izvoz, ****** se sa najboljim frajerima i ****** najbolje zene! KAKVA LAZ! Tek ste nakon delozacije pokazali koliko ko bijede ima! Ti imas obraz da spominjes Batka i Vedrana, a zna sva nasa starija generacija da si se vucarala za dzoint i cigare i koju marku! Katastrofa, i ti onda pises nesto o glupostima i nevinosti, udala si se za tog papucara koji se nesmije javiti, jedna ga cura ostavila pa kad se tebe dokopao ne silazi ko dijete sa tresnje! I na kraju otisao je za tobom kada imas zlatnu medju nogama a ne obicnu izlizanu! No dobro ima nas svakakvih, ne zivim u "Sarajevu" pa ne poznam tu modu. Naravno pod navodne znake sam stavila jer i ti vidis Sarajevo na FACE TELEVIZIJI. Hoces da ti kazem i sto si otisla sa sve prikolicom odavde? Pa niste mogli da duvate u miru, svaka racija koja je bila u gradu bila je i u Beogradskoj ulici kod tebe! Sad imas imunitet a i bolji alibi za prirodu u Sarajevu, imam jako mnogo gradiva o tebi a i slika bogu hvala. Slike iz davnina kad si u svakakvim pozama rasparenih ociju. Bolje ti je da se povuces sa foruma ako nemas sta da pises pametno! A znam licno par ljudi a i moj muz takodje koji te ocima gledati ne mogu i rado ce udariti 2 vaspitne kad se prvi put pojavis u ovoj nasoj selendri kako je ti nazivas! Prostakusa si al na onaj fini nacin, umiljavas se tu a ispod se krije vjestica!

Sto se tice ovog SHEVCA SEVE mogu samo da kazem da ode do glavnog grada RS i potrazi ustanovu kako je popularno zovu "preko Vrbasa" i trazi da ga udome! Gore ima sta da jede a ne mora nista da radi! Pitka voda sa Vrbasa i zivio tako 150 godina!

Drago mi je da ima ljudi poput Sovca vrste ilove krajine itd...Samo sa ovakvim ljudima moze nesto da se napravi u gradu, a ne ko Zmija kenjati u prazno i onda kad nesto nije ok govoriti kako je on aludirao da to nece biti tako kako je zamisljeno al ga niko nije slusao! Zmija je poput Kleopatre! Doduse on je lik kao u tekstu pjesme doktora za rnr Milica, osjeca se kao zena ustvari je musko! :smt005

Do sledeceg pisanja :smt006

Grlica do tad da se opameti da je ne bi brukala dalje!!!

:smt004

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Gradski bunari

Post by grlica »

ohoho , prnjaorska djevojčice pravo si se razmahala , pljušte šamare ko od Batka , ZNAM DA VAM JE CILJ DA ME UKINETE SA OVOG SAJTA , AL NEĆE MOĆI , MORATE ME ZA POČETAK MAKAR BANOVATI , AL JA VAM NE DAM NIKAD DOVLJONO RAZLOGA ZA BAN I TO VAM NE IDE NA RUKU PA MI SAD ČAK PRIJETITE DA NE SMIJEM NI DOĆI U PRNJAVOR
Batko mi se zgadio onog trenutaka kad je pokupio pjanog čovjeka sa svadbe , parkirao ga u Pet lampi, snimio sa svojom rajom i okačio ovde na internet -- e tad sam u njemu vidjela svu onu groznu stranu Prnjavora.
O ovim dćointima i ovo pozivanje na "staru generaciju" imam ja materijala tri rokovnika ... samo udrite po ptici ... meni ste sad kao na filmskom platnu ... sve znam a ćutanje je zlato! Čekam da vi prvi počnete , a vi počinjete prijetnjama --KAKO NISKO ,tipično prnjaorski :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Gradski bunari

Post by VJESTICA »

[quote="Neki_to_vole_vruce"]Morala sam se i ja ukljuciti da samo ovoj ptici koja mnogo kenja napisem koju. Prvo koliko tvoj muz ima godina kad zna da se iz tog bunara nikad voda pila nije? Mora da je gorstak? Ili grof Drakula!!! Ne znam otkud ti pravo da pises takve gluposti? Jel on mozda iz Prnjavora? Naravno da nije, i bolje ne vuci za jezik. I ti si sisla s brda dok je pod dupetom zarilo pa se moglo dzabe zivjeti po muslimanskim kucama i dok se nije trebalo nista placati, kad se delozacija uradila e ajmo mi sad nazad sta cemo u selu Prnjavor! Naravno svi ste imali kuce vile vikendice i stanove u centru grada, vozali ste najbolja auta imali nakita na izvoz, ****** se sa najboljim frajerima i ****** najbolje zene! KAKVA LAZ!


Uffffff ovoliko sam procitala tvog posta...Muka mi je ,tresem se...SRAM TE BILO!!! Ovoliku mrznju odavno nisam dozivjela...Nemam rijeci...Ja sam imala vikendicu-spalili je muslimani.trosoban stan koji je otac prodao za 20 000km.Nisam dzaba zivjela u muslimanskoj kuci.Moj otac i brat su ratovali za ovu drzavu i takve bijednike kao sto si ti.Koliko znam ni osoba koju pominjes nije se vratila na svoje.Mrzim Prnjavor zbog mentaliteta njegovog naroda ne zbog izgleda grada.SRAM TE BILO!!!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Gradski bunari

Post by VJESTICA »

Sad sam procitala do kraja tvoj post.Koliko ti imas godina?Molim te procitaj knjigu "jelena 93".
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Gradski bunari

Post by VJESTICA »

Ovo nisu nesuglasice ovo je rat!
Molim administratora da nam otvori temu!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Gradski bunari

Post by grlica »

kad si već kod administratora , pitam se kako li se dobije ban za tzv. PROSTAČENJE?
tJ. DA LI SE ONAJ POST OD Neki to vole vruće može smatrati prostim , meni je izuzetno prost pošto se radi o mojim genitalnim organima koji su uništeni dobro od poroda, na vakum, ( da prostite) , i jako mi je ružno vidjeti da mi neko piše o izlizanosti... opet da prostite :oops:
Mada mi se one trešnjice sviđaju , da ja svom mužu ličim na trešnju ---to ne bi brisala :wink: :D
i jako se uvrijedio kad je čuo da ga je jedna ženska ostavila jer sve što je imo ženskih on je nekako teška srca ali ostavio . Onu zadnju ostavi zbog grlice :P mislim one trešnje :D :lol:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Gradski bunari

Post by svraka »

У само пар постова могло се прочитати доста ружних ријечи, увреда, па чак и инсинуација физичким пријетњама. Мислим да је то непотребно. Разлика у мишљењу око нечега не треба да повлачи за собом овакве непримјерене изјаве. Ако имамо различита мишљења, не видим зашто би се морали вријеђати или чак пријетити један другоме.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Gradski bunari

Post by KAMIKAZA »

Neki_to_vole_vruce wrote: Zmija je poput Kleopatre!
:smt005
Image
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Jadna Kleopatra sad se u grobu prevrce,sreca njena pa u grobu nema internet da vidi kako Zmija izgleda,mozda bi i licili da je Kleopatra kojim slucajem trudna. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by ZMIJA »

Neki_to_vole_vruce wrote:Drago mi je da ima ljudi poput Sovca vrste ilove krajine itd...Samo sa ovakvim ljudima moze nesto da se napravi u gradu, a ne ko Zmija kenjati u prazno i onda kad nesto nije ok govoriti kako je on aludirao da to nece biti tako kako je zamisljeno al ga niko nije slusao! Zmija je poput Kleopatre! Doduse on je lik kao u tekstu pjesme doktora za rnr Milica, osjeca se kao zena ustvari je musko! :smt005
Evo primoravam samu sebe da ti repliciram na ovu tvoju konstataciju i kvalifikaciju, kako o meni tako i Grlici Vještici i drugim forumašima, i odmash da ti kažem veoma si talntovana prnjavorska kumica, koja samo povremeno dolazi na ovu našu buvlju pijacu misaonih kreacija iznosi svoju bofl robu.

Šta ti znaš, šta i kako se može nešto da napravi u gradu, sem vanabračnog djeteta negdje na nekoj klupi u paraku u kasnim noćnim satima,jer tvoj kumičin vokabular to o tebi govori.
Ko kenja, a ko prdi, teško je trenutno razgraničiti ,a da ti neobično ,,mirišeš'' to je više nego izvjesno, jer si u nedostatku kulture dijaloga i opšte kulture naravno, izvrijeđala ovdje neke ljude u paketu ,koristeći samo tebi svojstvene i poznate prostakluke i insinuacije.

Dvojiš moju polnu orjntaciju i porediš me sa Kleopatrom ,znaš sve o meni ,pa čak i o mojim seksualnim osjećanjima i mogućnostima, oslanjajući se valada na vlastiti promiskuitet i iskustvo iz te oblasti, koji je sospstven osobama poput tebe.

Ovo je tema dubokim gradskim bunaraima,a ne o dubokim gradskim grlima, i ovdje se zaista kako kaže Švraka mora konsultovati struka, a ne anatomija i psihologija.dakle odi malo kumic prošetaj do drugoga štanada ,ovdje za tebe nema mjesta.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

RASELJENI-DOMACI

Post by VJESTICA »

93 Prnjavor. Pošto niste otvorili novu temu , a ni sredili one bljuvotine na bunarima , ja otvaram ovu temu jer ne dopuštam više tu diskriminaviju između domaćih i raseljenih . To nosim na sebi kao jaram od kako sam izbjegla 93 u Prnjavor.
ovdje sam vidjela mnogo veće jade gore no što sam ostavila kad su nas muslimani potjerali. Vidjela sam ovdje kako Srbi otimaju svoim muslimanima dojučerašnjim komšijama.kako ulaze u njihove kuće otimaju im stoku, auta, i sve što se otet može. Sva sela su se preselila u po jednu kućicu muslimana koji su izbjegli iz Prnjavora --ko ja što sam izbjegla iz Kaknja.
i ja sam dobila tu muslimansku kuću. Bio je rat , dom smo napustili, ostavili sve morali smo se negdje smjestiti. Al što ste se vi smještali tako što ste dolazili iz sela u grad.
zato i otvaram novu temu , ne mogu više da šutim nek se zna da oduvijek postoji ta diskriminacija u odnosu na raseljene i domaće.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: RASELJENI-DOMACI

Post by KAMIKAZA »

Ma hajde sta se sikiras,super si prosla, :D u nas su Vrovci dosli iz Liplja prije 60 godina ,a mi ih ni danas ne smatramo za domace. :D Kad bi se pokusali razabrati na domace i doslje,ja mislim da bi samo 5% ljudi bilo domaci,svi ostali su od nekud dosli u poslednjih 150 godina. :roll:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: RASELJENI-DOMACI

Post by VJESTICA »

u pravu si.Vjerujem da ona koja me navukla da otvorim ovu temu nezna,u stvari,odakle potice.Ma vi ste Prnjavorcani vrlo cudan narod.Moram priznati da sam ovde upoznala i mnogo zanimljive osobe zbog kojih ne zalim sto se moje seljakanje bas u prnjavoru zavrsilo.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: RASELJENI-DOMACI

Post by ZMIJA »

Ova tema zaslužuje ozbilne rasparave ,ali mislim da na ovom forumu nema dovoljno za tu temu zainteresovani i kvalitetni sagovornika .
Ova podjela je samo jedna od poslednanjih u nizu podjela kod Srba,koji su se kroz vjekove djelili ,svađali i bavili sami sobom, što i nije karakateristika samo kod Srba, ali kod Srba je nekako najnaglašenija ,jer Srbi vole da se djele po raznim osnovama.
Možda je bolje reći domaći i izbjeglice, jer bi taj naslov odražavao stvarnu sliku sa terena, koja nije nimalo ružičasata, dapaće ružna je i sumorna činjenica da se u okviru jednog te istog naraoda, koriste dvije strane trotoara ,kojim idu jedni, a drugim neki drugi Srbi i poslije toliko godina od stradanja i jednih i drugi.
Evo Kamikaza je u pravu,kad tvrdi da neke benigne podjele ne zarastaju i nakon 60 gdoina,jer pdjele kao što su :
brđani ,prekobrđani,donjani ,gornjani, vrovci, župljani,dođoši,izbjeglice ,domaći ,veliki i mali Srbi,ateisti, vjernici, a jedna od najveći podjela je takođe vječita i nizbrisiva podjla po ideolokim osnovama, na četnike i partizane ,na patriote i izdajnike.
U ostalom taj istoriski kopleks srpskog naraod nacrtan je i na nekim grbovima sa četiri ocila, gdje se kaže samo sloga Srbina spašava,a neki cinici čitaju samo Srbin Srbina sjekirom siječe, dakle podjele nisu od juče ,a ova najanovija podjela na izbjegle i domaće Srbe je nešto najružnije što se Srbima moglo nažalost desiti.
Jedina utjeha u ovoj najanovijoj podjeli Srba je ta što su i ostala dva naraod u BiH doživjeli tu vrstu podjele,ako se to uopšte može nazavati utjehom.
Nažalost uvriježile su se i još neke podgrupe izbjeglih Srba kao što se može čuti sarajevski Srbi ,karaiški Srbi,zenički Srbi i neznam koji sve još Srbi naši nasušni.
Podjel Srba na građane i malograđane, na sreću nije samo naša kakarakteristika, to je vječana podjela i za mnoge druge, i ne trebamo je Srbima pripisivati kao takvu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: RASELJENI-DOMACI

Post by Cipiripi »

VJESTICA wrote: Vidjela sam ovdje kako Srbi otimaju svoim muslimanima dojučerašnjim komšijama.kako ulaze u njihove kuće otimaju im stoku, auta, i sve što se otet može. Sva sela su se preselila u po jednu kućicu muslimana koji su izbjegli iz Prnjavora

Ja zivjeh tada na selu i ne vidjeh to sve sto Vi vidjeste a niti se preselih u niciju kucu....Svi ljudi pokradose i svi sa sela preselise u muslimanske kuce u grad....velike rijeci gospodjo vjestice. Jos nesto,ovi nasi se vratise i pored nasih tolikih zlodjela i otimacina a Vi u svoje?
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: RASELJENI-DOMACI

Post by VJESTICA »

Zaista si me nasmijao.Pa rekoh ti da je moja kuca opljackana i spaljena...A i da nije ne bih se tamo vratila!OTAC I BRAT SU SE BORILI ZA ONO STO TI NAZIVAS SVOJE!A kako su se ti tvoji vratili na svoje ako ti ne vidje ni da su silazili u muslimanske kuce?Objasni mi molim te tu pojavu! :smt005 :smt005 :smt005
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: RASELJENI-DOMACI

Post by grlica »

EH , SVE JE I POČELO OVAKO
ko vještica i cipiripi
Potpisivanjem Dejtonskog sporazuma, kojim je mir postignut -tako što bi se svi trebali vratiti na svoje - a mi danas raspravljamo na temu Došlje i domaći , il što vještica kaže raseljeni ! :|
GDJE SE MI MEĐUSOBNO NE MOŽEMO tj. djelimo se bilo ko smo i bilo gdje smo , jer obično kažemo : što se ne vratiš na svoje , kad se tako povede rasprava između domicilnih i raseljenih
u BiH postoji zmile još uvijek ta mogućnost povratka , ko hoće , bez BiH šta bismo bili .komšije neprijatelji vazda? :( jer se svugdje ljudi dijele na došle i domaće :?
a Dejton tj. Ameri šuvaju taj privid mira upravo u Sarajevu --kad im vidiš ambasadu i naoružane specijalce , koji se šetkaju i dežuraju shvatiš da je Dejton ipak najbolje riješenje
tj . da je mlijeko počelo da kipi :D :D :lol:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: RASELJENI-DOMACI

Post by VJESTICA »

-Crveni krst dijeli dvo-ipo sobne satore...Prvih 20-set srecnih izbjeglica dobija i pokretni cucavac- :D
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Re: RASELJENI-DOMACI

Post by drlonc »

ZMIJA wrote: brđani ,prekobrđani,donjani ,gornjani, vrovci, župljani,dođoši,izbjeglice ,domaći ,veliki i mali Srbi,ateisti, vjernici, a jedna od najveći podjela je takođe vječita i nizbrisiva podjla po ideolokim osnovama, na četnike i partizane ,na patriote i izdajnike.
Одлична анализа само си заборавила најважнију подјелу у нашем крају - на ћоћане и рољане...
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: RASELJENI-DOMACI

Post by KAMIKAZA »

U poslednje vrijeme se djelimo samo na SDSovce i SNSDovce. :smt003
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: RASELJENI-DOMACI

Post by grlica »

izgleda je tako ... a da nije one Pandurevićke ja ne bi bila fanica SDS-a .. JA BI NJU ZA PREDSJEDNICU PA VI KAKO HOĆETE
ONAKO ŽIVČANA i izVERZIRANA ,PA KALAB-ić KRAJ NJE DOĐE KO OSNOVAC IZ CRKVENE, ODAkLE LI JE VEĆ :smt006 a oboje domaći :P
jako lijepa struktura u vrhu ---SVE DOMAĆE :D :D :D sve domaće iz Krajine i sa sarajevsko -romanijskog platoa :wink: :D
imam moćno pero - jezik srpski

Neki_to_vole_vruce
Posts: 50
Joined: 08.01.2011. 01:26

Re: RASELJENI-DOMACI

Post by Neki_to_vole_vruce »

Vece. Tema je dobra, pa da se ukljucim i ja malo! Pozdravljam dosljake. Cipiripi odlican post, neka si joj rekao. Vratila bi se ona nego cementara u Kaknju prasi puno :mrgreen:

O tome cije ko i koliko ratovo nemoj da raspravljamo, vecina muskaraca vas dosljaka kad ste stizali je gledala da se uglavi u sto bolju kucu, dok su nasi odavde ginuli i ratovali. Jel ok da Prnjavor ima onoliko zrtava a rata nije ni vidio a uporedimo mjesta gdje se ratovalo koliko je odatle zrtava? Tako da na tu temu necemo, svi smo svjesni mrznje izmedju od kad ste stigli i uvjek ce i biti. Vecina je rekla dragi nasi muslimani vratite nam se, ja nisam nikad jer ne mrzim nikog, ali da iam istine ima. Ko god je imao sta bilo vratio je se, ko nije ostao je gdje mu je drzava dala plac i da se skuci. Mene najvise boli nepravda sto svi lazete kako drzava nije dala prebijene. Al neka, ispastace potomstvo za sve greske.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: RASELJENI-DOMACI

Post by grlica »

Rat u Bosni ... dijete drago ... i ne znaš koliko literature čeka na tvoj mali - a otvoreni um :smt005 :D :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

Post Reply