Rat za srpski jezik i naciju

Unošenje u politički život intriga, podvala iz ličnih, sebičnih interesa

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »

једна цртица из СШЦ Модрича...
нисмо ни по године дали Дејтону , а већ у СШЦ Модрича, нашла се паметница српскога рода која је знала умјесно укорити нове ученике.... као да ти исти ученици никад нису имали ни професора ни наставника , него ето , тек тако залутали у богом ослобођени оптима град...
Професор српскога језика , (језика ког бранимо и ослобађамо на овој теми) , нађе се једном тик иза грлициних леђа, па баци поглед на писаније мале птице на часовима, и слиједи коментар који "Ђак тркач" памти цијели живот ( ... и тако данас развија приче за заинтересовану читалачку публику), а ријечи једног професора болно се урезаше у душу , тако да вам данас грлица тек мало пискара како јој би некоћ , док је стасавала.
--- е није ни чудо што вас истјераше из Сарајева, кад ни ћирилицу не знате....
Грлица је увијек , чуда великога, писала латиницом , из једног јединог разлога тек -- латиница , је само , врло брже писмо за хватање биљежака , како на факсу тако и послије у доколици ... , а мала птица највише је развијала тај таленат у средњој школи. Послије ,и много успјешнији од ње , воле се сјетит тог талента грлице.
Данас у ери информатичке писмености грлица највише воли да раби ћирилицу из једног опет простог разлога , ћирилица је најбрже писмо на тастатури...
Исти тај професор , данас чак овјенчан мјестом директора у МД и СШЦ , живи ни мање ни више у истом оном солитеру ,на истом спрату ,и чак вјеровали ил не у истом стану , а не сјећа се вјерујем ни случајно како некад сломи крило птици...
Но драги професоре Живковићу , ето и ја испливах из оније страшније времена кад вама није било ништа подцјенити , средњошколца-пљачкаша, дијете које су раселили из родног мјеста и само је чекало ваше злонамјерне коментаре који ће угушити сваку вољу и таленат младом адолесценту...
(на страну то што су два писма потпуно равноправна , макар по оном међународном закону или ти Дејтону , у име кога и остварисмо познанства)
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by schwabo No1 »

...
11 Jer gle, zima prođe, minuše daždi, otidoše.
12 Cvijeće se vidi po zemlji, dođe vrijeme pjevanju, i glas grličin čuje se u našoj zemlji.
13 Smokva je pustila zametke svoje, i loza vinova ucvala miriše. Ustani, draga moja, ljepotice moja, i hodi.
...
grlica wrote:
Професор српскога језика , (језика ког бранимо и ослобађамо на овој теми) , нађе се једном тик иза грлициних леђа, па баци поглед на писаније мале птице на часовима, и слиједи коментар који "Ђак тркач" памти цијели живот

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by regeman »

Vidim dA I javni servis RTRS vodi bitku za zivot samo u dnevniku, gdje je red parastosa, red vehabija, ustasa, masona...inace prije i poslije serije, sapunice, kombinacija hrvatskih cajki i srbijanskih budala...nema sta, modran nacin fercranja javnog servisa..kamo srece da su oni nesto snimili.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »

o
Last edited by grlica on 13.01.2015. 00:03, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by ZMIJA »

Samo nema izvještaja sa ratišta,i pokojnog Riste Đoge.Javna televizija je uvjek prikazivala ono šta narod voli da gleda i sluša,ali ništa nisu bolji i ni drugi takozvani komercijalni ili ti privatni mediji,ne mogu ni oni bez parastosa ,zločina nad stpskim narodom,vehabija,turbo folka i turskih sapunica,da ne spominjem ove rijaliti šoue, koji do te mjere zaglupljuju ovaj inače zapuštene etničke grupe.
Javni servisi kako u Republici Srpskoj, tako i u Federaciji ,pa i ovaj nazovi zajednički nisu ništa bolji u odnosu na rtrs,gdje se jedni drugima rugaju, u smislu protežđiranja i produbljivanja animziteta i mržnje, među ovim izgladnjelim ali do bola izdoktrinirani narodima, koji slijepo slijede politike svojih nacionalnih zaštitnika ,kako političara, tako bogami i vjerskih vođa.
Zašto je to tako,teško je odgovoriti,u dvije rečenice, ali činjenica je da se kod primitivni naroda, kakvi smo i mi u ostalom na ovom brdovitom Balkanu koristi princip, zavadi pa vladaj,koristeći pri tome nacionalne ,vjerske,razlike,a ne rijetko i unutar jedne vjerske ili religiske skupine razne vrste podjela na vjerskoj rasnoj i svakoj drugoj različitosti.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by regeman »

Javna televizija je uvjek prikazivala ono šta narod voli da gleda i sluša,
nije bas tacno..komercijalne televizije objavljuju ono sto narod voli i slusa, a javne treba da objavljuju stvari od opsteg znacaja po drustvo, i nesto iz svoje kuhinje koja se tice RS...ovi nasi red vijesti, parastosa, izvjestaja sa terena o napretku vehabija..a medju pauzama vijesti sapunice iz zemalja koje pljujes u vijestima. jebo lud zbunjenog.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by ZMIJA »

regeman wrote:nije bas tacno
Nija baš, ali tu je negdje, svakoj televiziji je stalo do gledanosti, a svima nam je jasno kako se dođe do gledanosti, upravo preko privatnih ili komercionalnih televizija i njihovi sapunica i raznih sadržaja koji zaglupljuju ovaj izluđeni narod.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by regeman »

javni servis se placa iz budzeta i pretplatom, nema njemu sta biti do komercijalne trke oko gledanosti.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by ZMIJA »

Ma nemoj mi reći Regi,neće maca mlijeka,znam ja kako se finansiraju javni servisi, ali borba za gledanost ipak postoji.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by regeman »

pa postoji zato i nije javni servis vec pitaj boga sta. Zna se cime se javni servis bavi, cime ne. Ovaj to nas ni u tragovima ne radi. Ne mogu dokumentarac ili obicnu seriju da snime.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by ZMIJA »

Nije to samo kod nas,i u Americi što nije CNN objavio nije se ni desilo,mislim na javni servis, koji se finansira iz dzepova svih građana, je iupak iluzija da javni servisi nisu pod kontrolom onih koji su na vlasti ,to je naprosto tako ma ko uvjeravao da tako nije.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »

ZMIJA wrote:
regeman wrote:nije bas tacno
Nija baš, ali tu je negdje, svakoj televiziji je stalo do gledanosti, a svima nam je jasno kako se dođe do gledanosti, upravo preko privatnih ili komercionalnih televizija i njihovi sapunica i raznih sadržaja koji zaglupljuju ovaj izluđeni narod.

zmile ti si moj idol!
znaš tu scenu iz anđela 1 kad plava branka katić kaže onom štrebosu kad joj kao objasni tehniku , a ona blijedo odgovara
"ti smo noj idol ,,,,, aj sad idi"

:P :wink:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by regeman »

pa cnn nije javni servis. a ja i kazem da jesu pod kontrolom vlasti tu i lezi problem.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »

с
Last edited by grlica on 13.01.2015. 00:03, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by aquarius »

U Americi je pravilo da svaki medij, od najmanjih do najvećih, ukoliko želi objaviti informaciju koja može da ugrozi unutrašnju bezbjednost
ili nacionalne interese mora imati "zeleno svjetlo" iz State Departmenta. Svega nekoliko puta su bitne stvari "procurile" u javnost ( od Watergate-a do skandala sa predsjednikom Međunarodnog monetarnog fonda Dominikom Stros-Kanom), i svaki put su "letjele" uredničke glave.
Skandal sa prisluškivanjima telefonom javnih ličnosti, koji je nedavno uzdrmao medije u Velikoj Britaniji, uskoro će zapljusnuti i Sjedinjene Američke Države, a prvi na udaru će se naći televizija Foksnjuz, tvrdi američki reditelj Majkl Mur, prenosi londonski “Gardian”.

http://www.telegraf.rs/jetset/177922-ma ... cke-medije
Svaka Vlada kontroliše medije i na kašičice pušta u javnost odabrane informacije. Pa do skora je u Vladi RS postojalo Ministrastvo informisanja. Sigurno se bavilo projektima pošumljavanja goleti i brigom za prava kučića. :roll:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by regeman »

grlica wrote:све је под контролом власти регић , зато је и сан тежити власт , питај ону змилетову даму црног појаса ,ак не вјерујеш!
ma nije frka sama kontrola vlasti..vec ogroman dio programa koji zvrji u prazno...
mislim nije bivsa juga bila prije 400 godina, pogledajte naucni, obrazovni, ne znam ni ja ostali program na bivsem javnom servisu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »


ја имам идеју...
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by grlica »

o
Last edited by grlica on 13.01.2015. 00:04, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by grlica »

o
Last edited by grlica on 13.01.2015. 00:04, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by grlica »

(напамет)
Last edited by grlica on 13.01.2015. 00:05, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »

imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »

imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »

i
Last edited by grlica on 13.01.2015. 00:05, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »

o
Last edited by grlica on 13.01.2015. 00:05, edited 3 times in total.
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: rat za srpski jezik i naciju

Post by grlica »

е
Last edited by grlica on 13.01.2015. 00:06, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

Post Reply