Pade magla na sokake

Unošenje u politički život intriga, podvala iz ličnih, sebičnih interesa

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by ZMIJA »

Samo da ne dobijemo na ulazu u Prnjavor neku azotaru ili cementaru,ili neku drugu fabriku kao što smo svojevremeno dobili M.G. MIND na periferiji Prnjavora i na ulazu u Štrpce,nije valja da će se istorija grbeži za pogodne lokacuije nastaviti, kao što je bilo slučaj u prehodne dvije industriske zone,istina ova treća ima prfiks turističko poslovna,ali samo neznam šta to znači u praksi.Živi bili pa vidjeli
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pade magla na sokake

Post by KAMIKAZA »

ZMIJA wrote: ova treća ima prfiks turističko poslovna,ali samo neznam šta to znači u praksi.
Vjerovatno planiraju neke bordele,turisti ce da navale na poslovne zene.Ove sve EU kurve su poskupile,pa im treba na periferiji EU neka takva poslovna zona. :P E to bi bilo dobro,ma sta dobro ,bilo bi superrrrrrr,sto puta bolje od ovih asvaltnih baza,bar bi manje zagadjivalo okolinu,a mozda bi nam se i natalitet poboljsao. :smt003
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by ZMIJA »

Neznam ja kakava nam je turistička u Prnjavoru perspektiva,s obzirom da smo Banju u Kulašima zatvorili ,konje na ergeli Vučijak rasprodajemo,turistilčku udrugu prnjavorsku zatvaramo,a što se tiče bordela mi smo već odavno u njemu, samo nam neije niko rekao da upalimo crvene fenjere :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pade magla na sokake

Post by KAMIKAZA »

ZMIJA wrote:a što se tiče bordela mi smo već odavno u njemu, samo nam neije niko rekao da upalimo crvene fenjere :smt005 :smt005
Vidim ja da mene j*be ko stigne :D ali niko ni marku da dadne. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by ZMIJA »

Kod nas je zvanična valuta km ,a kod vas ojri :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Ili ja ne kontam ili ti meni u ovim kopijama nisi nista pokazao,ja nisam 1990 godine u Jugoslaviji vidio rata,neka mi neko ko jeste kaze gdje je bio,demonstracije ne spadaju u borbena dejstva,protesti radnika,strajkovi i ostalo jos manje.Moja plata je bila redovna,u Sloveniju sam isao privatno i poslovno,i nigdje pucanj nisam cuo.4 maja 1991 sam isao za njemacku i nisam nigdje vidi vojsku,nesto vise od mjesec dana ranije sam isao u Makedoniju,nigdje nisam vidio ni JNA ,u Sarajevu sam bio u avgustu 1991,nigdje nista,o Beogradu da i ne pricam,i sta onda govorite o ratnoj 1990 godini.Demonstracija je u nas kao sto sam vec rekao bilo i u sedamdesetim,ali niko njih ne pominje kao ratne godine.Mjesate babe i zabe,po vama je danas Grcka u ratu,jer svaki dan imaju demonstracije ili Spanija...Turska ima sukobe sa kurdima ali nama gradjanski rat,Irska i ostali isto....mogu nabrajati godinu dana...Prve neprijateljske vojnike sam ja dozivio u avgustu mislim, 18.8.1991 u Hrvatskoj,i to u 4 sata noci,kad su mi naredili u Okucanima da izadjem iz autobusa,i moram reci da me nisu maltretirali,sasvim normalan sluzben odnos,nisu nam dozvolili da prijedjemo u BiH pa smo nakon kontrole u S.Brodu uspjeli,i tamo korektan odnos naoruzanih zengi,nemam obraz da lazem danas jer su znali i po imenu i po prezimenu ko sam,ali ne mogu se pozaliti.Da je bilo drugacije nebi par dana kasnije vozio kroz Hrvatsku neke Ilovcane na Beogradski aerodrom,i vracao se sam opet kroz Hrvatsku,i opet 1.9.1991 ,sam isao busom put zapada istom trasom.Zar se to moze tako setati u zemlji koja je zalivena krvlju.
Ne kazem da neko nije vec tada osjetio sta znaci mrznja,ali ja sam bio siguran uprkos mome imenu da meni niko nista nece i da mene niko ne mrzi jer ja nisam nikoga mrzio.Mozda sam imao samo srece,ali ipak nju nisam trebao 1990 godine,a ti meni gore nabroja da mi oci stanu. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
BigBang
Posts: 109
Joined: 19.10.2012. 21:13

Re: Obraz opstine

Post by BigBang »

KAMIKAZA wrote:Ili ja ne kontam ili ti meni u ovim kopijama nisi nista pokazao,ja nisam 1990 godine u Jugoslaviji vidio rata,
devedeseta godina, je bila ne ratna! ona je bila uvertira za rat! i samo slijep nije mogao vidjeti!
KAMIKAZA wrote:Moja plata je bila redovna,u Sloveniju sam isao privatno i poslovno,i nigdje pucanj nisam cuo.4 maja 1991 sam isao za njemacku i nisam nigdje vidi vojsku,nesto vise od mjesec dana ranije sam isao u Makedoniju,nigdje nisam vidio ni JNA ,u Sarajevu sam bio u avgustu 1991,nigdje nista,o Beogradu da i ne pricam,i sta onda govorite o ratnoj 1990 godini.Demonstracija je u nas kao sto sam vec rekao bilo i u sedamdesetim,ali niko njih ne pominje kao ratne godine.Mjesate babe i zabe,po vama je danas Grcka u ratu,jer svaki dan imaju demonstracije ili Spanija...Turska ima sukobe sa kurdima ali nama gradjanski rat,Irska i ostali isto....mogu nabrajati godinu dana...Prve neprijateljske vojnike sam ja dozivio u avgustu mislim, 18.8.1991 u Hrvatskoj,i to u 4 sata noci,kad su mi naredili u Okucanima da izadjem iz autobusa,i moram reci da me nisu maltretirali,sasvim normalan sluzben odnos,nisu nam dozvolili da prijedjemo u BiH pa smo nakon kontrole u S.Brodu uspjeli,i tamo korektan odnos naoruzanih zengi,nemam obraz da lazem danas jer su znali i po imenu i po prezimenu ko sam,ali ne mogu se pozaliti.Da je bilo drugacije nebi par dana kasnije vozio kroz Hrvatsku neke Ilovcane na Beogradski aerodrom,i vracao se sam opet kroz Hrvatsku,i opet 1.9.1991 ,sam isao busom put zapada istom trasom.Zar se to moze tako setati u zemlji koja je zalivena krvlju.
ovo se može tumačiti na dva načina.
ili da si bio kontraobavještajac koji radi za HV
ili špijun neke zapadne obavještajne službe, koje su tih vremena harale uzduž i poprijeko po pokojnoj nam zajedničkoj (nikad više) državi.
jer:

1991. GODINA:

9. januar 1991 - Predsjedništvo SFRJ usvojilo Naredbu kojom naređuje rasformiranje svih nelegalnih paravojnih jedinica na teritoriji SFRJ.

2. mart 1991- U Pakracu došlo do sukoba hrvatske policije i Srba.
9. mart 1991- U Beogradu održane masovne demonstracije srbijanske opozicije koje su se tokom dana pretvorile u žestoki sukob sa milicijom gdje su ŽIVOT IZGUBILE dvije osobe.Na zahtev predsjednika Srbije, Slobodana Miloševića,Predsjedništvo SFRJ odobrilo izvođenje tenkova JNA na beogradske ulice.
12. 1991mart - Predsjedništvo SFRJ otpočelo sjednicu u funkciji Vrhovne komande oružanih snaga, na kojoj je generalski vrh JNA zahtijevao uvođenje vanrednog stanja u Jugoslaviji. Borisav Jović (predsjednik Predsjedništva iz Srbije), Jugoslav Kostić (Vojvodina), Nenad Bućin (Crna Gora) i Riza Sapundžiju (Kosovo) podržali predlog, a Stipe Mesić (Hrvatska), Vasil Tupurkovski (Makedonija) i Bogić Bogićević (Bosna i Hercegovina) glasali protiv. Predstavnik Slovenije, Janez Drnovšek, nije prisustvovao sjednici.
15. mart 1991- Predsjednik Predsjedništva SFRJ, Borisav Jović, poslije i trećeg odbacivanja generalskog prijedloga o uvođenju vanrednog stanja u Jugoslaviji, podnio ostavku na svoju dužnost.
16. mart 1991 - Srbijanski predsjednik, Slobodan Milošević, u televizijskom obraćanju javnosti poručio da Srbija više neće priznavati odluke saveznog Predsjedništva.
25. mart 1991- U Karađorđevu Slobodan Milošević i predsjednik Hrvatske, Franjo Tuđman,razgovarali o podjeli Bosne i Hercegovine.


1. maj 1991- U Borovu selu došlo do sukoba hrvatske policije i srbijanskih paravojnih jedinica. POGINULO 12 hrvatskih policajaca.

25. juni 1991- Slovenija i Hrvatska proglašavaju nezavisnost.
27. juni 1991- U Sloveniji došlo do sukoba između JNA i slovenačke Teritorijalne odbrane. Tokom desetodnevnog RATOVANJA, POGINULO oko 40 vojnika JNA.

1. oktobar 1991 - JNA započinje invaziju na Dubrovnik i okolna mjesta
3. oktobar 1991- Nakon isteka tromjesečnog moratorija na proglašenje nezavisnosti, sklopljenog uz posredovanje predstavnika Evropske zajednice na Brionima u julu 1991. godine, JNA proglašava djelomičnu mobilizaciju...

ljudi ginu, a ti se slobodno šetaš kroz Sloveniju i Hrvatsku. obje strane 1991. uveliko u ratu, a ti???

ajd, što si izdajnik i kukavica. pa mogao bi čovjek i da te razumije, ali što si špijun, koji radi protiv interesa svoje države i svoga naroda, e to je već za osudu! ko zna u šta si sve umiješan!
ali, ne beri brige. znaš onu narodnu: "zaklela se zemlja raju..."

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

:D Kako si poceo sa optuzbama ti ces mene i na vjesala da posaljes. :D Znam ja sve sta ti pises,medju prvim su stradali u Sloveniji moj dobar drug Branko Sedlar i moj Kapetan Slobodan Pantelić,za mene je tad tek poceo rat.A za ovo sto sam naveo sve stoji,lagao bi kad bi rekao da me neko negdje maltretirao ili da sam imao problema,a kod Kalcu nema laganje. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
BigBang
Posts: 109
Joined: 19.10.2012. 21:13

Re: Obraz opstine

Post by BigBang »

KAMIKAZA wrote::D Kako si poceo sa optuzbama ti ces mene i na vjesala da posaljes. :D Znam ja sve sta ti pises,medju prvim su stradali u Sloveniji moj dobar drug Branko Sedlar i moj Kapetan Slobodan Pantelić,za mene je tad tek poceo rat.
pa, ono, mene da se pita. bilo bi "FIK I GOTOVO"!
nemam ja tebe šta da optužujem. ti sam sebe svakim svojim napisanim postom, sve više i više razotkrivaš. kažeš za devedesete, kako su bile sjajne i bajne, pa za 1991. kako si se slobodno šetao i putovao, po svim republikama bivše SFRJ. ovamo, klanje, na sve strane, a ti se vozikaš :?:
pa, onda, kao da ti nije bilo dovoljno krvi devedesetih, prizivaš "mlađu", da idete na sahrane...
kakav je to mentalni sklop?

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by ZMIJA »

BigBang wrote:vidiš kako i zmija nam se draga sjeća devedesetih, samo kami izlapio. još malo pa će početi pisati, kako su srbi započeli rat, pobili se između sebe i sl.
Sjeća se zmija i nešto prije devedeseti i neznam po čemu bi to zmija bila draga, jer zmija nije šareni leptir ni golub gaćan,a metamorfoza takozvani komunista u velike nacionaliste, da li su to bili veliki Srbi,veliki Muslimani ili Hravati je bilo plodno tlo za one koji su primjenili metodu zavadi pa vladaj na prostorima bivše nam države postigli svoj cilj.
Naravno da se tebe pita, ali te se ne pita,ti bi po kratkom postupku sa ovima sa kojima se ne slažeš i to je nažalost najgori ateistički ekstemizam,gori od svakog vjerskog ,nacionalnog ili mafijaškog ekstemizma koji vuče gplotočke, ideološke premise.
Ja se sa Kamikazom u mnogo čemu ne slažem,i ne samo sa Kamikazom, ali mi ne pada na pamet da bi sa njim po kratkom postupku, ili bilo sa kim koji različito misli, jer da smo uspjeli savladati kolektivnu zatucanost jednoumlja da li ono bilo ideološko ,vjersko,nacionalno ili bilo koje drugo ne bi živjeli tako kako živimo,
BigBang wrote:devedeseta godina, je bila ne ratna! ona je bila uvertira za rat! i samo slijep nije mogao vidjeti!
Ona je bila uvertira u neposredu ratnu opasnost i rat nikad u stvari i nije proglašen, ako je to u ovom kontekstu uopšte bitno.
BigBang wrote:ili da si bio kontraobavještajac koji radi za HV
Daj molim te,svi su se 90 godina igrali obavještajaca i kontra obavještajaca, i kao svi su nešto dojavljivali, izvještavali za našu stvar, a pogotovo ako su ih imenovale nacionalne stranke,ja se sjećam svojih anđela čuvara koji su ispred SDS a u Pranjavoru motrili na mene običnu bjeloušku koja se nije slagala sa politikom SDS a i sa politikom niti jedne nacionalne stranke jer sam poput Kamikaze ne bila prorok, već normalan čovjek i nije mi bilo teško prokontati da svi skupa u velikoj većini idemo u P.m.a jedna mala nekolcina ratnih i poratnih laufera od gologuzana postaju visoko poštovane gazde.
Naravno mnogi su pobjegli iz ovog sranja koje se zvalo rat i meni je neobično žao i krivo što i sama nisam bila u mogućnosti otići sa ovih prokletih prostora daleko i za sva vremena.
Ovo šta imamo danas nakon raspada bivše Jugoslavije je tuga i jad od države i tuga i jad od društva iz koga svako normalan i zdrav treba da bježi dok ga noge nose,to je nažalost naša realnost sviđalo se to kome ili ne .
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
SIVI SOKO
Posts: 181
Joined: 28.03.2007. 23:53
Location: Prnjavor

Re: Obraz opstine

Post by SIVI SOKO »

BigBang wrote: pa, ono, mene da se pita. bilo bi "FIK I GOTOVO"!

i ja sam za fik :D BigSvraka je u pravu dosta je ove demokratije Zmiju fik dole :smt027 , Kamikazu gore :smt027 ,Vrstu i gore i dole :smt027 , i mir ce da zavlada
:D
Budi sam svoj gospodar

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by ZMIJA »

SIVI SOKO wrote: Zmiju fik dole
Zmija je već dolje, ništa fik,fik ove gore pernata silo, :smt068 :smt068
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
arrow
Posts: 76
Joined: 18.05.2013. 12:35

Re: Obraz opstine

Post by arrow »

Da li ova tema ide u pravom smijeru?

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Obraz opstine

Post by grlica »

pa zmijo , zar na svoju endemsku vrstu ispod Trebevića ti pucaš? :wink:
ps arov ova tema uvijek ide u pravom smjeru , dođe ti ko slobodna tema jer opština je skoro apstraktan pojam , ali opštinu čine ljudi tako da se obraz opštine zapravo odnosi na sve nas pomalo jer mi smo ljudi iz te opštine i u pitanju je obraz svih nas a ne samo Bijele zgrade :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Uffff evo jos jednog sa radnog mjesta. :D Ne pise nam se dobro. :)
SIVI SOKO wrote: BigSvraka je u pravu dosta je ove demokratije
Opomena zbog otkrivanja identiteta i ban ti ne ginu ako nastavis. :D
BigBang wrote: pa, ono, mene da se pita. bilo bi "FIK I GOTOVO"!
Njemacka rijec Fick je skracenica od Ficken :D i na pogresnom si mjestu za to,moras potraziti utjehu u Exkaliburu ili Kisu ako jos rade. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by ZMIJA »

grlica wrote:pa zmijo , zar na svoju endemsku vrstu ispod Trebevića ti pucaš?
Ma ne Grlice, ovo ja manevarskom rastjerujem ptičurine ,one iste koje i vas umiljate love u letu, i pojedu vas do gnijezda onako u zraku :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
BigBang
Posts: 109
Joined: 19.10.2012. 21:13

Re: Obraz opstine

Post by BigBang »

KAMIKAZA wrote:
BigBang wrote: pa, ono, mene da se pita. bilo bi "FIK I GOTOVO"!
Njemacka rijec Fick je skracenica od Ficken :D i na pogresnom si mjestu za to,moras potraziti utjehu u Exkaliburu ili Kisu ako jos rade. :smt005
meni, za razliku od tebe, još nisu potrebne ustanove tog tipa "exkalibur, kiss" i sl. ja još hvala Bogu, mogu kad hoću i s kim hoću. ti očigledno ne možeš, pa tražiš takva mjesta. ko bi tebi dao, osim možda "grlice" :smt005 :smt005 :smt005
čujem da se pali na "momke" iz dijaspore :smt005

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstine

Post by svraka »

KAMIKAZA wrote:Opomena zbog otkrivanja identiteta i ban ti ne ginu ako nastavis.
Prijatelju, patetičan si.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstine

Post by svraka »

KAMIKAZA wrote:Hajde milicijo pustajte nam Mladju napolje,da se omrsimo na par sahrana kao ljudi. :D
Dobar tek.

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Obraz opstine

Post by Vucijak »

Skrenuli ste sa teme ali moja podrska Kamikazi. Nisam dugo bio ovde ali vidim da su se pojavile nove "face" koji su nedavno
presli sa motike na internet. Svraka smiri malo tenzije, jos si zelen za ovaj forum za tebe je Kamikaza gospodin covjek!
Da predjem na temu vidim da je sad na vlasti u Prnjavoru SDS ljepo nema sta, nije cudo sto sve vise tonete u propast :roll:
Image

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Obraz opstine

Post by svjedok.saradnik32 »

Боље скренути са теме на форуму , него са здравог разума !!(мислим, ако конташ мачко )) :smt006 :smt006
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstine

Post by svraka »

Vucijak wrote:Skrenuli ste sa teme ali moja podrska Kamikazi. Nisam dugo bio ovde ali vidim da su se pojavile nove "face" koji su nedavno
presli sa motike na internet. Svraka smiri malo tenzije, jos si zelen za ovaj forum za tebe je Kamikaza gospodin covjek!
Da predjem na temu vidim da je sad na vlasti u Prnjavoru SDS ljepo nema sta, nije cudo sto sve vise tonete u propast :roll:
Tenzije mi smirene, zelen sam, sve poštujem. I ti si pozvan za sofru sa Kamikazom. Dobar tek obojici.

User avatar
BigBang
Posts: 109
Joined: 19.10.2012. 21:13

Re: Obraz opstine

Post by BigBang »

svjedok.saradnik32 wrote:Боље скренути са теме на форуму , него са здравог разума !!(мислим, ако конташ мачко )) :smt006 :smt006
slabo šta "cuke" "kontaju" mogao bi kami u njegovu čast sa svojim kolegom mlađom ručkat :smt006

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Obraz opstine

Post by Vucijak »

Kako vidim jedan dio forumasa nije vidio dalje od svog rodnog sela :)
Moram priznati da mi je drago da zivim u Australiji i da ne gledam pojedine cobane
sto su zagadili Prnjavor. Necu nikoga imenovati zna se dobro na koga se to ovde odnosi :smt006
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Al vam je taj rucak zagorcao zivot,stalno ga spominjete. :D Mogu ja svoga druga Mladju pocastiti ruckom i u nekom restoranu ,ne mora se bas samo po sahranama jesti. :P
Zanimljivo je kako se svjest jednog skolovanog covjeka da izmanipulisati,sto je naj zalosnije od samog sebe,Zato okrenite list,zalud tracite vrijeme okrivljujuci druge da su manipulatori dok se i sami bavite time.Evo ja predlazem da admini naprave jednu anketu,u kojoj ce se svi forumasi moci izjasniti ,naravno anonimno,ko je u ovom nasem nazovi sukobu u pravu,ako bude moj drug Svraka odnio pobjedu,ja cu se izvinuti za taj rucak,iako nikom nisam ni pomislio zlo i to crvenim velikim slovima,da i marsovci vide. :wink: Ali bez suda javnosti necu,jer nisam imao te zle namjere koje mi se namecu. :D
Sve ptice i male i velike imaju pravo glasa
Image
Znam da ce moja ptica glasati za mene. :D Jel tako Grlice ? :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply