Pade magla na sokake

Unošenje u politički život intriga, podvala iz ličnih, sebičnih interesa

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Pade magla na sokake

Post by grlica »

vidiš svraka da smo dobili disciplinsku , mogli bi otvoriti temu " profili forumaša" :smt006 pa da tamo pišemo jedni o drugima. A vala smo i zaslužili kritiku :roll: :)
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Pade magla na sokake

Post by svjedok.saradnik32 »

Мени паше :mrgreen:
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by просвјета »

prosvjeta wrote:Да се овај Образ мање црвени, ево мало плаве...
Калиграфско-литерарни конкурс Ћирилица.
Додјела награда уз програм Просвјетиних секција и Градског хора.
Специјална гошћа предсједница Удружења књижевника Српске...
Image
Фотографије можете погледати на Просвјетином сајту. (повезница у потпису)
Упадошмо и ми у ову маглу...
Last edited by просвјета on 27.05.2013. 11:54, edited 2 times in total.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Pade magla na sokake

Post by bičbožiji52 »

svraka wrote:Stamparske ne, ali pravopisne da. Rastuzuje i to sto nemas postovanja prema starijima od sebe.
:smt005 :smt005
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by vrsta8472 »

Image
Тражили воду, нашли гас

У Пиплићима, засеоку прњаворског села Кремна, и званично је потврђено да је на имању Ристе (79) и Љубице (73) Гајић, пронађен природни гас, односно плин.



Пиштала је у уторак громко справа у рукама републичког инспектора геолошке управе за инспекцијске послове РС. У Пиплићима, засеоку прњаворског села Кремна, и званично је потврђено да је на имању Ристе (79) и Љубице (73) Гајић, пронађен природни гас, односно плин!

Таман што су се са прњаворског подручја повукли стручњаци руске компаније „Калињинград геофизика“, са тешком мехнизацијом и још необелодањеним резултатима о истраживању могућих налазишта нафте и гаса, како су „Новости“ објавиле, у прошлу суботу из бунара Гајића, уместо жељно ишчекиване воде потекао је - гас.

Тачније, све је откривено пуким стицајем околности, услед варења на пумпи, када је из утробе земље букнуо плин, заједно са ватреном бакљом, угашеном тек интервенцијом прњаворске ватрогасне јединице!

- Инструменти су без дилеме показали да из бушотине, дубоке 65 метара, извире природни гас, односно плин - рекао је за „Новости“ Лука Јовановић, републички геолошки инспектор, који се одазвао позиву општинских служби Прњавора да се тачно утврди о чему је реч. - Међутим, тек детаљна истраживања би могла дати одговор на питање о којим тачно количинама гаса је реч, као и о евентуалном постојању нафте.

Инспектор Јовановић и стручни консултатнт Владо Бијелић, сматрају да се овом открићу свакако треба посветити дужна пажња, о чему ће бити обавештено и ресорно министарство РС.

- Приоритетни задатак нам је, засад, да ово извориште заштитимо, како не би дошло до неконтролисаног паљења, а и даљег точења плина - казао је Јовановић.

Међутим, ни у присуству спремних ватрогасаца и других инспектора, у уторак нико у дворишту Гајића није био вољан да се ни контролисаним паљењем игра ватром. Док је до ушију из утробе земље, тачније из цеви дубоке 65 метара, допирало громко преплитање воде и плина, који је, уместо ње, извирао...


НАЈВАЖНИЈА ЈЕ БЕЗБЕДНОСТ


ВЕСТ да је из његовог бунара у изградњи, уместо воде потекао плин, Драгана Гајића, сина Ристе и Љубице, затекла је на пословном путу у иностранству, одакле се одмах вратио.

- Да неко са мном не збија шалу уверио сам се тек кад ме је отац прекорио што сам био упоран да копамо воду, јер су мајстори уместо ње ископали плин. На првом месту, ипак, ми је безбедност укућана и комшија - рекао нам је Драган Гајић.

Овај некада истакнути спортиста и спортски радник, каже да ће, уколико држава не испољи интересовање, лично ангажовати стручњаке који би тачно утврдили о каквом гасу и о којим количинама је реч.

Нинко Ђуриђ - Вечерње новости
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Pade magla na sokake

Post by bičbožiji52 »

Zašto je lijepo živjeti u Prnjavoru

-Grad u koji se ulazi i na čjem ulazu na putevima iste vežnosti ne važi pravilo desne strane.

-Grad za razliku od mnogih gradova kod nas a i šire, ne protječe nikakva rijeka i ne trebaju nam nikakvi mostovi.

.Grad kroz koji ne prolaze nikavi vozovi ,tramvaji ili trolejbusi ,sa autobuskom stanicom koja nije u funkciji za sve autobuse..

-Grad u kojem ne postoje olimpiski, ili bilo koji slični bazeni,te je izbjegnuto kolektivno gologuziranje ovdašnjeg naroda u ljetne vrućine.

-Grad u kome su za sva vremena nestali industriski ili bilo kakvi ozbiljniji prerađivački kapaciteti, sem meljave u Mlinpeku raznih vrsta brašana.

.Grad u kome ne postoji nikava sportska dvorana sem filsklturne sale osnovne škole.

-Grada u kojem opštinska administracija smještena u dvije različite zgrade,jedna je bivši austrougarski hotel,a ovaj izvršni dio vlasti je montažna skulptura bivšeg opštinskog komiteta SKJ e

-Grad u kome jedina dva hotela se nalaze na razdaljini 25 centimetara,a i jedan i drugi za parking koriste ovdašnju glavnu đadu, i njojzi pripadajući ravnotabanicu za pješake.

-Grad u kome centar za kulturu ,smješten u prilično nekulturnu nasleđenu zgradurinu, koja ni po kakvim standardima ne odgovara trenutnoj namjeni.

.Grad koji je u doba najvećeg đidipia imao kino dvoranu, u kojj se karata dobijala na guranje, ili preko veze pokojne teta Micike.

-Grad je na daleko poznat po nastojanju ovdašnjih političara i politikanata da riješe krupno istorisko vodeno pitanje u bezvodnom gradu, na koje se svi prnjavorčani sa ponosmo mogu predstaviti u svijetu a io šire kako se to kod nas radi .

.Grad za razliku od ostalih gradva nema riješeno centralno obiljećje za izginule borce u proteklom/neznam kakavom / ratu, valjda zato što su ti borci krivi jer u Prnjavoru nije bilo direktnih ratnih razaranja,tes toga se valda to i podrazumjeva.

-Grad u kome je nekad bio Vatrogasni dom koji je služio za vatrogasne vježbe i sušenje vatrogasnih crijeva, kao i za snimanje panoramskih razglednica grada u vrijeme roken- rola i ostalih globalnih gibanja 70 .godina prošlog stoljeća.

Grad koji je bio jednom i na CNNu u/kao kuriozitet/u čiju se zdravstvenu ulstanovu hitnu pomoć /Dom zdravlja/dovozilo samo jednosmjerno, jer se naplaćivao stacionarni saobraćaj, čija se tradicija zadržala i do samog pisanja ovog posta.

-Grad u kome koliko god banaka bilo, pred njima su redovi koji nas posjećaju na redove u neka vremena omraženog socijalizma, kad smo sve imali samo nismo imali demokratije i višestranačkih izbora.

.Grad iz koga po prvi put, jest snaha ali imamo presjednicu vlade ,i po prvi put imamo nekog nogometnog prnjavorskog loptaša koji je igrao u finalu Evrope Nebvena Subotića

-Grad čiji je načelnik opštine bivši prvak Evrope u borilačkim vještinama prsa u prsa, i to nam daje dodatnu ljepotu življenja u našem gradu.

-Kao stvari stoje ,u Prnjavoru bi moglo doći do narušavanja ove simbioze radosti življenja, uz nabrojane samo neke razloge, zašto je lijepo živjeti u Prnjavoru,a to je izgradnja auto ceste koja prolazi tik kraj našeg grada iz pravca Bnaja luke u pravcu Doboja te bi nam mnogi prnjavorćani mogli otići iz ovog prelijepog grada koji nažalost nema ni svoju planinu jer Ljubić je brdo.















-
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by vrsta8472 »

Супер си ово написао, поставио сам на фб прњавор.инфо као фб статус.

http://www.facebook.com/Prnjavor.info/p ... 0803156029
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Pade magla na sokake

Post by bičbožiji52 »

a da dopunim

-Gradi u kome se baštini evropski pokrret, i u kome se dodjeljuju evropska odlikovanja, ali grad koji među rijetkima nema dan oslobođenja od fašizma,a pored zvaničnog štamilja, osale stoji i evropski štambilj na svakom zvaničnom ćagetu.

-Grad koji takođe nema gradsku toplanu i u čijim zgradama toplotni radijatori su umjesto skulptura, i u pravu je Brankica kad kaže da zato imamo dva traktora u gradu koja cijepaju drva na trotoarima u jeseni rane.

-Grad u kome je lijepo živjeti jer smo kao evropski orjntisan grad u opštinskom parlamentu razvili na daleko poznatu školu demokratije, u kojoj ne važi snaga argumenta, već argument snage.

-Grad u kome je svetinja živjeti, jer je i ime dobio po crkvenom darodavnom zemljištu od strane SPC, koja je to velikodušno dodjelila svojim vjernicima po uzoru na Vakufe kod braće Muslimana.

-Grad u kome živi prema popisu iz 91 godine prošlog stoljeća. 18 različiti nacionalnosti, istina neznamo šta će reći ovaj najavljeni popis, jer nekih više nema, Havzija je davno otišao, a niko iza njega ostao nije da nam pravi baklave.

-Grad je u vihoru rata /opet neznam koga/ izgubio 10 Juli dan oslobođenja od fašizma, dan kada su se u Prnjavoru održavale nekad tako poznate moto trke,da bi danas za uzvrat dobili motorijadu u Boriku negdje s proljeća.

-Grad na daleko pznat po Ergeli Vučijak i BniJI Kulaši, u kojoj su nedavno sitin akcionari uzeli stvar u svoje ruke.

-Grad ima tako malo građana da bi svi mogli stati u jednu teglu od eurokrema ,a o broju malograđana odgovr na to pitanje ni najnoviji popis stanovništva neće odgovoriti.

Grad Prnjavor ima asvaltirane neke seoske destinacije, gdje ni lovci ne zalaze kad broje divljač, ali zato oko doma zdravlja u gradu ne može ni traktorom proći od rupčaga ,mi vodimo oračuna o našem selu i seljaku, da imamo gdje otići i od kuda doći u svoj voljeni Prnjavor.

-Grad kestenova kako mu mi pjsnici tepamo,ubrzo bi mogao ostati i bez tog istoriskog znamenja jer čas pa čas klepnemo po nekog starca od 400 godina i tu pravimo spavaonice prnjavorske.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by Striker »

Idi ubij se 1 2 3 Sad !
Image

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Pade magla na sokake

Post by bičbožiji52 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Pade magla na sokake

Post by grlica »

pusti bičice zle jezike i samo opleti , lijepo je čitati istinito i tačno , to bi trebali okačiti negdje na javnom mjestu da su turisti odmah informisani .
Evo ja ću pokušati da ti pariram pa da pokušam izvući neke pozitivne stvari ---potrudiću se

Grad sa mnogo zelenila i velikom šumom tzv. Carevom gorom

Grad sa Alejom i gužvom u toj aleji ( aleje su obično za šetanje KORZO ) u kojoj se nalaze najljepše a možda i najstariji prnjavorski sakralni objekti ---svi na jednom mjestu --- hrišćanska multietičnost

Grad u kom raste dobra i nadaleko poznata gljiva vargan

Grad koji ima više kafića nego klupa

Grad gdje nema solidnog parkinga a isti se naplaćuje ( upravo da se ne stvara gužva)

Grad dobrog Boni začina

Grad svježeg mesa --kupujte kod Brkovića

Grad solidne sportske obuće --Milijaš

Pola grada bez kanalizacije , najljepši dio grada nenacionalizovan (tako se nekad govorilo) tako da se nmože reći

kaop da neki mnogo čudni ljudi žive tu , ne traže sebi grad već kasabu , jednom riječju
Prnjavor je prekrasan zbog svojih brežuljaka i zelenila ali maksimalno ne iskorišteni svi potencijali ...
Grad bez urbane svijesti .... i tako ... dosta i od mene
Grad koji oživi na ljeto sa svojim sugrađanima iz daleke dijaspore

Grad u kom nema čestitog hljeba za kupiti ( i onaj mlinpek se pokvario stavlja previše aditiva i ne peče dobro hljeb)

Gradff bez ijednog Šiptara koji će dobrije peksimeta naspremat

grad bez duha , bunta , duše ---ko riba bez vode
eh, pozdrav ispod Trebevića grlica šalje
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Pade magla na sokake

Post by bičbožiji52 »

Hvala Grlice, malo provociram ovu prnjavorsku intelegenciju,naprednu omladinu, da pokušaju kritički sagledavati neke stvari a koje su činjenične, ja od svega i uvjek ću voljeti svoj grad Prnjavor,ali nije dovoljno samo voljeti cviječe, cvijeće treba i zaljevati.
Vidim neke nesuvisle komentare od nepismene i neosvjšćene raje koja ovo doživljava kao atak na Prnjavor, i kao oni brane nešto što se odbraniti ne može.
Srećom kad se nešto uztalasa, najlakši najprije isplivaju a da toga nisu ni svjesni.
Mnogo toga nažalost ne valja u ovom našem gradu i to nije od juče, to su decenijama unazad neka prokletstva koja nas prate.
Ja sam svaki dan u nekom drugom gradu i uvjek vraćajući u svoj Prnjavor pokušavam da poređenjem eliminišem ono što ne vala, a ono što valja uvjek ću podržati i boriti se za bolje.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Pade magla na sokake

Post by grlica »

i da dodamo još nešto, trenutno najbitnije -- GRAD SA NAJBOLJŠIM FORUMOM U KRAJINI :!:

pOZDRAV BIČICE , ISPRAĆEMO IM MOZAK , MI AVANTURISTI :wink: :D :)
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
BigBang
Posts: 109
Joined: 19.10.2012. 21:13

Re: Pade magla na sokake

Post by BigBang »

bičbožiji52 wrote:Zašto je lijepo živjeti u Prnjavoru
-zato što sam ovde rođen.

-zato što ovdje sunce najtoplije grije

-zato što su mi roditelji iz Prnjavora

-zato što su svi moji ovdje

-zato što tu imam sve i sve moje je ovdje

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by vrsta8472 »

Какве реакције и колико прегледа на овај текст. Нисам ни знао да ће људи, овако да реагују.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by Striker »

Druze, ako imas para otvori Kino, bazen rado cu kod tebe potrositi markicu za ulaznicu. Grad gdje su ljudi kulturni u saobracaju izuzev stranih tablica , sta ce stoka naucia tako u eu, fala bogu Grad je mali pa mogu ici pjeske ne treba mi tranvaj i td. Smisao je da si se ti nalupao, mnoge stvari koje si napisao su Gluposti a neki ".."od moderatora te podrzao kao nesto si pametno rekao i podelio to na FB
Image

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: Pade magla na sokake

Post by CHEJK »

Tekst je zanimljiv, zavisi kako ga je ko doživio, ja ne vidim ništa loše i neistinito u tome. Autor je vjerovatnno i imao namjeru istaći nedostatke, ne bi li malo mi o njima ćaskali. :) Ima Prnjavor i dobrih strana, nismo toliko loši. Najviše u tekstu bode oči izgubljen smisao za gramatiku i pravopis, to je ono što se smatra osnovnim obrazovanjem.
Sada će se naći opet pojedinci da me kritikuju da se pravopisom i gramatikom uvijek hvale oni koji nemaju šta reći i blablabla.....Žalosno je što se pravopisom i gramatikom NE hvale oni koji govore, nego oni koji ćute.
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Pade magla na sokake

Post by bičbožiji52 »

vrsta8472 wrote:Какве реакције и колико прегледа на овај текст. Нисам ни знао да ће људи, овако да реагују.
Znači efekt sam postigao,cilj opravdava sredstvo :smt006
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

marsovac
Posts: 14
Joined: 06.06.2013. 16:58

Re: Pade magla na sokake

Post by marsovac »

Mjesto koje je u svom nazivu izgubilo, ili se dogodilo iscezavanje jednog slova " v " Prnja(v)or i tako je nase " Vele Misto" postalo Prnjaor.

Samo onaj ko nije rodjen i odrastao u Kestengradu, moze da upucuje negativne kritike na ovaj " najvjerodostojniji geografsko-antropoloski kroki modernog Prnja(v)ora!

Naravno, i ne vrijedi plakati i gorke suze liti, vec se potruditi, da se ono odbjeglo slovo " V" ponovo vrati u naziv mjesta u punom smislu znacenja!

A vraca se, evolucijom, a ne revolucijom!

Mozda ce neki od vjernih sljedbenika " teske gramatike i pravopisa" iz raznih talasanja , uvrstiti u jednu od mnogobrojnih buducih stampanih publikacaija u prozi ili stihu,, ovu " zivahnu,pateticnu, realnu i sjetnu" postavku prnjaorske dijagnoze, Bica Bozijeg!

Ave Bic Boziji!

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Pade magla na sokake

Post by bičbožiji52 »

marsovac wrote:Mjesto koje je u svom nazivu izgubilo, ili se dogodilo iscezavanje jednog slova " v " Prnja(v)or i tako je nase " Vele Misto" postalo Prnjaor.
Ne može slovo isčeznuti ,nešto drugo je isčeznulo,ali dobro razumijem metaforu.
marsovac wrote:Samo onaj ko nije rodjen i odrastao u Kestengradu, moze da upucuje negativne kritike na ovaj " najvjerodostojniji geografsko-antropoloski kroki modernog Prnja(v)ora!
Kritika nikad ne može biti nedobronamjerna, ako je kritika,bez obzira ko se gdje rodio ili evoluirao, čak i majčinska pljuska nije nasilan već dobronamjeran čin.
marsovac wrote:Naravno, i ne vrijedi plakati i gorke suze liti, vec se potruditi, da se ono odbjeglo slovo " V" ponovo vrati u naziv mjesta u punom smislu znacenja!
Opet metafora i opet te razumijem, suze i plakanje niko i ne priziva, ali lažni snizibilitet je gori od lažne nade,a obadvoje zajedno ,daju nevjernu ljubav.
marsovac wrote:A vraca se, evolucijom, a ne revolucijom!
I evolucija i revolucija su dava antipoda, jedan carski a drugi nebski,kako za koga.
marsovac wrote:Mozda ce neki od vjernih sljedbenika " teske gramatike i pravopisa" iz raznih talasanja , uvrstiti u jednu od mnogobrojnih buducih stampanih publikacaija u prozi ili stihu,, ovu " zivahnu,pateticnu, realnu i sjetnu" postavku prnjaorske dijagnoze, Bica Bozijeg!
Ako 4 miliona Nijemaca nezna pisati i čitati džurni gramatičari i pravopisci su nam i te kako ,,potrebni''najgore je kad se kotao loncu ruga, a oba garva.
Možda je najbolje da se liječimo bez dijagonotze,patetike i sjete i da zaigramo oko logorske vatre prizivajući bogove da ne završimo kao Inke.
marsovac wrote:Ave Bic Boziji!
Ave, ave mali zeleni. :smt006
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Pade magla na sokake

Post by aquarius »

Ovakvo lice PrnjaVora je samo ogledalo vlasti i stanja duha naroda.
Ja sam odrastao i živio u nekom drugom PrnjaVoru i u nekom drugom sistemu, tako da odgovorno tvrdim da grad ne čine zgrade, ulice, drvoredi... nego njegovi stanovnici. Kakav nam je grad, takvi smo mi !
Ja se svim silama borim da moj PrnjaVor ponovo bude mjesto gdje će ljudi iz drugih sredina rado dolaziti i sjećati se gdje su bili, sve dok ne požele da budu dio
prnjaVorske priče. U svojoj borbi imam mnogo saboraca iz različitih političkih partija, nevladinih organizacija, udruženja građana, običnih ljudi. Oni misle isto ili slično kao ja. Situacija zahtjeva da, za sad, svako iz svog rova vodi bitku protiv svih negativnih pojava u našem bližem okruženju, bez obzira ko je izvor tih negativnosti.

P.S. Upotreba velikog slova V u pojedinim riječima je namjerna i ima simboličko značenje :wink:
Last edited by aquarius on 30.07.2013. 11:56, edited 1 time in total.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Re: Pade magla na sokake

Post by drlonc »

Aquarius, дубоки наклон за сваку ријеч коју си написао...
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Pade magla na sokake

Post by aquarius »

Znaš me, znam te :)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Pade magla na sokake

Post by pat »

Prošle godine sam nekako usputno primjetio, da se na mnogo mjesta u nasem gradicu, prilikom obilježavanja slavlja podigli satori, dovela muzika i raspali do zore. To je u redu i ima smisla kada imas potrebu da te cuje komsija na drugom brdu i izmedju ima jos pet kuca, ali kada izmedju dva brda ima pedeset kuca, trebalo bi malo da se povede racuna.

Aqua, zivio nam PrnjaVor!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by vrsta8472 »

Вијест из 2011-те

Три дана урнебеса на Вијаци
Традиција вашара заживјела је поводом православног празника Преображења Господњег још крајем 19. вијека.
2012-те био је 100-ти Вашар

Prnjavorski vašar obilježava 100 godina postojanja

А 2013-те 150-ти :shock:



Ови нови директори ТО Прњавор и Комуналног, мисле да смо ми сисали весла :smt006
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply