Pade magla na sokake

Unošenje u politički život intriga, podvala iz ličnih, sebičnih interesa

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Pade magla na sokake

Post by VJESTICA »

Lijepo zamisljeno,tesko izvodivo!Bice leseva po kanalima :smt026
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Pade magla na sokake

Post by vrsta8472 »

KAMIKAZA wrote:Da nam nebi umrla ova tema o lopovima i kriminalcima,red je da je malo osvjezimo. :P
Taman kad pomenuh umiranje ,evo nove teme koja se bas toga tice.
Evo ovako,uf bit ce vruce,moram prvo da se malo raskomotim :D e sad ide.... :D
Cujem ,a sto narod prica ili je bilo ili ce biti,da ce se u nas sva groblja privatizovati,da,daaaaa.... privatizovati,pa i moralo je tako da bude,sve su do sada privatizovali i unisili pa zasto ne i groblja.Poslednja stvar koju nisu opljackali i unistili su groblja i sada su ona na redu,nije slucajno sto to u prnjavoru radi SDS,oni su bili pretece privatizacije i pljacke devedesetih,i sada je red da se primjenu sva ta stecena iskustva.
Kao prvo da upozorim one koji zele da prodju jevtinije,da sutra pod hitno ako nemaju vremena danas,iskopaju sve svoje mrtve babe i prambabe,kao i djedove i sakriju ih negdje u ambare,dok ne budu nesto betonirali,pa onda da ih ugrade u beton,da to bude nesto kao cele kula :) ,inace eto poreznika. :)
E sad da ne duljim,prnjavorski SDS je u saradnji sa nekim popovima i nekim lopovima osmislio nesto idealno,gledano od strane lopova,groblja ce da predju u ruke komunalnog,mada se ja pitam kako moze nesto sto nije u vlasnistvu nekoga da se da nekome,ali kao sto se vec hiljadu puta dokazalo u nas to moze,i posto taj neko ko dobije nesto od nekoga kome to nije ni pripadalo u ovom slucaju opstine i nacelnika,jer kako ce njemu da pripada zemlja koja je i danas recimo u mom selu 1/1 na meni (polovina parcele a druga polovina na nekom drugom) a tako je i u ostalim selima.Kako moze bilo ko da privatizuje nesto sto je vec privatno,moj uzov (kako mi to zovemo ) je grupa gradjana i samim tim je svojina zemljista koje su privatna lica u ovom slucaju ja,ili neko drugi,dali na koristenje komsijama tj. grupi gradjana,opet privatnim licima,njihova privatna svojina,ili moja svejedno je,ja placam porez na tu zemlju,i necu da je prodam nikome,ako je dajem onda je poklanjam tim ljudima kao sto su to radili i nasi predci vec stoljecima.Neznam za slucaj bar u mom selu da je neko naplatio zemljiste za groblje,ali niko nije ni naplacivao za koristenje grobljanskih mjesta,narod tj.ljudi iz uzova su placali odrzavanje i uredjivanje kao i danas sto to rade i to je sve.....da ne duljim to vi svi znate i imate u svojim selima,u gradu je nesto drugacije ali to se ne moze porediti sa selima.
Skratit cu da bi svi lakse razumjeli,kad komunalno postaje vlasnik,to nije privatizacija,a trazi se privatizacija grobalja,znaci oni su samo privremeni vlasnici,da bi se otelo narodu,i onda stostruko naplatilo od njih ,od tog istog naroda,za nesto sto je od uvjek bilo njihovo.A kako ce sada da se promjeni vlasnistvo,sa naroda kroz opstinsku intervenciju i kroz prenos nadleznosti ide lako na komunalno,ako se narod ne pobuni,a sa komunalnog na neko trece privatno lice je opet lako ako se zna da i komunalnim drma ista struktura,njima ce se dati imovina u zamjenu,znaci nece biti konkursa o prodaji niti tendera,bit ce jednostavno zamjena imovine,grad ce dobiti imovinu (reci cu ja i sta od koga kasnije) A TAJ NEKO CE DOBITI NADZOR NAD GROBLJIMA 40 godina,do tada ce ih tako popuniti da ce biti za njih bezvrijedna i vratit ce ih opstini na odrzavanje,a oni ce da smisle neku novu pljacku jer ni vratiti ih nece za dzaba. :wink:
E zemljo lopovska .......
Пост сам ти подјелио на Фб, ускоро ће ова опција бити доступна свим форумашима :smt002

https://www.facebook.com/Prnjavor.info

Image

:smt004
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pade magla na sokake

Post by KAMIKAZA »

:D Jade nas je zadesio,a sta nam se tek sprema. :wink:
Zamislite ako ti i takvi budu dosli do grobljanskog zemljista,a doci ce jer nema ko da im se suprodstavi,ima da nam prodaju stojeca grobna mjesta za 2000 a lezeca za 5000 km,ako ne i skuplje,jer isti ti su nam prodavali metke na komad i naftu 50% obogacenu vodom po 5 km za vrijeme rata,pa zasto da nam sada daju popuste. :)
Sta reci nego u stilu onog Zelenovica ili kako se vec zvao ,uz malu izmjenu :"Srbi braco prodajte auto,moto kultivator,ili sta vec imate kad krave nemate i kupite pusku." :smt070


Image
Lakse se garazira. :D
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Pade magla na sokake

Post by VJESTICA »

A sta ce se desiti sa onima koji ne mogu da plate toliko novac za pokojnika???Ostavi se les pred komunalno pa nek vide sta ce sa njim...
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pade magla na sokake

Post by KAMIKAZA »

BIT CE PO PUTU LESEVA KAO DA SU LEZECI POLICAJCI :D
Vjerovatno ce da uvedu i cuceca mjesta,po 1000 km. :D
Ja imam jos par dunuma zemlje kraj groblja i dok god ima mjesta bit ce besplatnih ,"lezeci", grobni mjesta sa prelijepim pogledom na netaknutu prirodu,uz inat vlasti. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Pade magla na sokake

Post by VJESTICA »

Rezervisi mi jedno,ma jedno i po,za mene i gledaj da ne stavljas kriminalce kraj mene,da odmorim od njih kad umrem makar. :P
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pade magla na sokake

Post by KAMIKAZA »

U mom selu nema kriminalaca :D ni ja nebi da me sahrane u blizini nekih iz vladajuce struktur,nemam volju dok budem lezao u grobu da mi neko non stop rovi po dzepovima :D Ni tamo oni nece imati mira. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Pade magla na sokake

Post by VJESTICA »

Kad bolje razmislim,kriminalce je najbolje zapaliti,istresti ih u neku zeljeznu zdjelu i nju zavariti,pa je baciti u neku rupu i zabetonirati...Koliko su se nakrali mogli bi to finansirati za kraj.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pade magla na sokake

Post by KAMIKAZA »

Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Pade magla na sokake

Post by VJESTICA »

:smt005
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by vrsta8472 »

Некако имам осјећај, као да у Прњавору више нема политике. Нема више два табора, једни против других. Некада је било јако пуно политичких сплетки и активности. Ово вријеме што је дошло, некако бљутаво.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by vrsta8472 »

http://opstinaprnjavor.net/wp-content/u ... ela-3..pdf

Овај линк изнад је табела гдје је и коме дата једнократна новчана помоћ.

има ту свега и свачега, али сам издвојио неке по мени најитересантније!

За снимање музичког спота, естрадној умјетници новоконпоноване народне музике :smt005 1000 КМ

Image

Дјевојка по имену Николина, која је не знам из којих разлога добила од општине 3600КМ, мимо стипендија и осталих донација. Ето чисто ме интересује, зашто и остали студенти не добијау толике паре?!

Image

Звучник, који је искључиво намјењен за интонирање химне Републике Српске :shock:

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply