Pade magla na sokake

Unošenje u politički život intriga, podvala iz ličnih, sebičnih interesa

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by BETMEN »

Osnovat cemo Republiku Prnjavor ako treba.




Kamikaza jebes takvu drzavu ili republiku ako necemo imati stazu za formulu 1 kao u Monaku ono jest da je knezevina ali samo tako ili nikako drugo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
POSMATRAM VAS

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pade magla na sokake

Post by KAMIKAZA »

Dodik je rekao da je legitimno pravo naseg naroda da zivi gdje hoce i sa kime hoce,ili je to vazilo samo za njih iz Laktasa,e ako je vazilo za sve , evo mi cemo napraviti referendum za odcjepljenje Prnjavora od RS i uz put i za odcjepljenje od BiH;a ako Kalabicev zaseok nece sa nama imaju legitimno pravo da se poslije referenduma odcijepe od nas,i pripoje Devetini. :smt005. Jesi cuo Kalabicu,kiklope, imat ces svoju drzavu i mozes je zvati Vrljava Republika, a prostirat ce se od tvog poljskog WCa do sefticke jame. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by Franz »

Jbg, ocigledno da ne treba stati na ovom...
...oni su povukli potez, pomalo panican..."kaznili" su nekolicinu neposlusnih u nadi da ostali "revolucionari" odustanu od svog zacrtanog cilja...a to je, u ovom slucaju, micanje kiklopa sa lokalne politicke scene.
Dakle, sad su na potezu momci...neka ne zure samo, ne sumnjam da ce se nesto pametno iskombinovati...kamikaza je dao finih ideja koje ne bi lose bilo sprovesti, naravno, sve u duhu zakona (ako isti uopste postoje)...

...mada, cisto sumnjam da ovo nece proci bez telefonskih prijetnji i slicno, na koje se sigurno ne treba obazirati jer ne pamtim da je u moru tih silnih prijetnji, unazad ne znam koliko godina, bar jedna realizovana.

Kiklop ima podrsku, ali ne naroda...ima podrsku nekolicine kukavica koje osim ljubavi prema novcu nemaju nista drugog zajednickog...po meni, nedovoljno da ostanu na sceni.

A o Dodiku ne treba trositi rijeci ukoliko se ispostavi da istinski podrzava takvog magarca.

Kako god, mozemo to gledati i ovako...SNSD je stranka koja je iznikla u Lijevce Polje, stranka koja danas vlada ovim prostorima...pa shodno tome, ne vidim razloga zasto ne bi sutra nastala nova stranka na ovim prostorima, sastavljena upravo od ovih nasih ljudi zeljnih promjena...pronaci istomisljenike u drugim "parohijama", siriti klicu...zasto ne i tako djelovati kad trenutnoj garnituri sa vlasti ne trebaju skolovani i ambiciozni...ko ih ****, politicka scena je otvorena za sve, nije to nicije ekskluzivno pravo.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Pade magla na sokake

Post by murgo »

KAMIKAZA wrote:Kalabic imati istu ulogu samo ce mu k*rac biti cent kraci. :twisted:
...ako ga uopste imalo ima...!!!!?????????::
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by che »

KAMIKAZA wrote:Dodik je rekao da je legitimno pravo naseg naroda da zivi gdje hoce i sa kime hoce,ili je to vazilo samo za njih iz Laktasa,e ako je vazilo za sve , evo mi cemo napraviti referendum za odcjepljenje Prnjavora od RS i uz put i za odcjepljenje od BiH;a ako Kalabicev zaseok nece sa nama imaju legitimno pravo da se poslije referenduma odcijepe od nas,i pripoje Devetini. :smt005. Jesi cuo Kalabicu,kiklope, imat ces svoju drzavu i mozes je zvati Vrljava Republika, a prostirat ce se od tvog poljskog WCa do sefticke jame. :smt005
DEVETINA IMA I "MALOG DODIKA"!
TAKO ZOVU ONOG CIGANA,"PRVAKA EVROPE " U VOZNJI ŠLEPERA.... :smt005

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by stripi79 »

Franz wrote:Ohrabruje cinjenica da su momci odlucili da ne budu kiklopu uvijek korak iza njega, prestali su ogovarati iza ledja...sad su ispred lica njegova stali i surovu istinu iznjeli na vidjelo...znam da ima govana svuda ali veceg od njega tesko ce se naci!!!

Napomena...nisam clan nikakve partije niti sekte...jednostavno ocima ne mogu gledati one saksije skupstinske sto zauzimaju mjesto puno mladjim i ambicioznijim ljudima.
Zasto ja primjera radi ne bih bio poslanik...jako dobro umijem da ne radim nista...ne vidim po cemu su ti manipulatori vredniji i od mene samog...

...zato svaka cast svim "revolucionarima" koji iskreno zele dobro svima koji zive na ovim prostorima bez obzira na silne razlicitosti koje nas krase...

...sve se moze prevazici, pa i ovaj problem...treba diskutovati i kako mladi kazu, biti transparentan a ne zaokupljen samo svojim licnim interesima, koji u ovom slucaju, u slucaju doticnog kiklopa Klabica, prevazilaze sve okvire normalnog, da ne kazem humanog.

Imam i ja svoj razlog zasto ga proklinjem...naime, kao tinejdzera, u onim "ludim godinama", uhapsise nas panduri, nekoliko nas obiljezenih kao "nestasni momci"...jednog jutra osvanusmo samo na vrata tom kiklopu koji nas je obiljezio kao potencijalne krivce za dizanje gradske dzamije u vazduh....prvo sam pomislio da se radi o skrivenoj kameri, medjutim, zbog takvog majmuna mnogi od nas nisu imali miran san dugo vremena nakon.
Ljudi, samo znam da onakve demone treba drzati sto dalje od drugih ljudi...ono treba proucavati u laboratorijama...djeluju toliko zarazno da ako mu se predas, za jako kratko vrijeme postanes jos vece smece od samog "mentora"...to mu dodje kao za vrijeme turaka stara parola "ako je turcinu do lakta ruka krvava, poturici je do ramena".

Kako god...momci istrajte, pricajuci na ovu temu sa mnogim mladjim ljudima...imate podrsku samo takvu ali narod je tradiocionalno defanzivne prirode pa mnogi od tih nece kao da se zamjere takvim govnarima sluzeci se devizom "ni u dzep ni iz dzepa", sto je skroz pogubno.
,ati da se igra sa drugom djecom...nece, jer takvi ljudi kad koracaju ulicom, samo sire negativne vibracije...sta da ocekuje onaj nesretnik na ulici sto ima skolu a nema posao, da ocekuje da jedan Kalabic sto grabi na vise strana plate koje svako od nas moze samo sanjati...doduse, nije ni sreca puna para vreca...imao bih sto sta jos reci na racun takvih politickih parazita...takvi za mene ne zasluzuju javni zivot jer ni po kojoj osnovi ne mogu mladom covjeku biti uzor...

...uzor je Tomas...treba ga podrzati jer ako nista drugo nema repova iz proslosti...a uostalom, neko vladati mora, neka bude takav kao sto je on a ne "dusebriznici" kao sto je onaj kiklop od Kalabica.


Drug svaka cast na postu :roll: ali za dizanje dzamije zasto vas da hapse ,znas i sam ko je to uradio,a malom Tomasu,ako cita ovo,neka od.... sve ove okolo i neka sam uradi nesto pametno ,jer mali je stvarno mozak,ako Bog da bice buduci presednik RS :) :wink:
.....zivot je cudo.....

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Re: Pade magla na sokake

Post by drlonc »

Kada sam prije par dana rekao da se stanje sa vrha partije prenosi na lokalni nivo i da je SNSD privatna partija oligarha i pratećih klimoglavaca i liziguza, dobio sam kao odgovor sijaset činjenica.
Brojke iz statuta koje garantuju mnogo, osviješćeni omladinci i intelektualci, jedinstvena stranačka baza koja jedini problem prepoznaje u samovolji predsjednika OO, promjene koje samo što se nisu desile, pa će da grane lokalno stranačko proljeće...
Posebno bješe naglašen najveći argument - svemoćni Mile koji voli Prnjavor, mladost, pamet, Darka - i koji će na mig lokalnih revolucionara smaknuti sve (čitaj: njega) koji stoje na putu boljem sutra...

Žao mi je onih koji su u sve to vjerovali. Posebno mi je žao onih kojima je Mile potpisom koji je stavio na Dragin papir raspršio ideale koji su im godinama bili postulati.
Poznat mi je taj osjećaj. Tada u potpunosti shvatiš (spoznaš) ono o politici kao baruštini u kojoj (pre)veliku težinu imaju najljigaviji organizmi sa dna...

Mislim da se zaluđuju oni koji misle da je sad došao trenutak u kome će sve da se prelomi na pravu stranu.
Zapitajte se samo šta je Mili u ovom trenutku važnije.
Šta je Prnjavor u odnosu na državu?
Znači li mu više Darko, načelnik jedne opštine, ili Drago, šef kluba poslanika u Sarajevu, koji se svako malo pojavi na nekoj od televizija veličajući lik i djelo svog šefa?
Šta je nekoliko hiljada (da li i toliko?) glasova na narednim izborima (koje će lako namiriti u BL) u poređenju sa trenutnom većinom u Sarajevu?

Varijanta da Darko stane pred šefa postavljajući ultimatum, mislim da ne pije vode.
Na koju stranu bi se to, po mom mišljenju, prelomilo, već sam napisao, ali ima tu još jedna začkoljica.
Ne možeš tek tako izaći iz Milinog kola. Previše je para (i on) uložio jesenas. Nema tu hoću kakim - neću kakim...

Neko je spomenuo i mogućnost taktike "ima nas više - baš nas briga" i odnos 9:2 u odbornicima.
Da li je to baš tako? Kažu da je tek 6:5 protiv Drage.
U skladu s tim, priča o ogromnoj podršci širokih narodnih masa i glatkoj pobjedi na eventualnim izborima teško da je realna.

Na kraju, ali svakako među prvim stvarima koje treba imati na pameti, treba biti svjestan da je Drago imao uspješan i jedinstven recept za sve situacije kada nije bilo sve po njegovom - rasturio je to "nešto".
Da li ovdje (i što je još važnije - u Lijevču) ima snage i volje da se to raščisti?
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pade magla na sokake

Post by KAMIKAZA »

Sve je to tacno Drlonc ali ove koje Drago ima iza sebe ,Tomas nebi trebalo ni da vodi za sobom, evo ja prodnoziram super karijeru Darki ako se otrgne od govnara, njegov stepen inteligencije, i kako osjecam stabilna podloga u narodu, ne samo mladima ,vec i starijim ljudima koji su siti djubradi istog tipa,vec 60 godina,bi ga dovela za 5 godina na celo drzave,kazem 5 ,jer treba vrijeme da se stoka rastjera, krave i bikove kad potjeras sa jednog mjesta gdje su jeli i pili, kako god da razjuris, one za par minuta podju da se sakupljaju na istom mjestu, izvinjavam se sto sam morao da objasnim na ovako prost nacin, ali vazno mi je bilo da Kalabic i nas premijer mogu da svate, a cobanima mozes samo ovako da objasnis :D znaci treba vremena i kandzija, pa kad vide da je na tom mjestu samo kandzija,a hrane nema, stoka sigurno odustane :lol: Nije tacna tvrdnja da se nemoze bez onih gore osnovati dobra stranka, stranku mozes osnovati bez njih ,ali bez naroda nemozes, Darko bi imao narod, vise mu ne treba,a oni imaju placenike, narod je vjecan, placenici su privremeno tu ,samo dok im se placa,naravno oni su nekolicina, i bez njih se moze i to lako
Cinjenica da bi Darko dobro prosao u osnivanju stranke, kao npr. nekad Fikret A.koji tada nije smio stati na put sili, ali danas su druga vremena, niko se vise ne boji njihovog lajanja, Kalabic moze da prijeti ljudima koji su uprljali ruke i obraz, posteni ga se ne boje,a osim toga i njegov dosije je puniji od bilo cijeg,i on nema mu*a da stane na put nikome ko ima svoje ja,njegova karijera ,ako ju je uopste imao ce se uskoro okoncati ,na ovaj ili onaj nacin, a najprije sa tim sto ce nekoga isprovocirati i ovaj ce mu rastresti onu suplju tintaru u paramparcad, ili ce da plati nekoga da to uradi za njega.
Nije tacno da bi u Prnjavoru bilo izgubljeno samo to sto bi on u BL namirio, Prnjavorska politicka scena, nema vise niti jednu partiju na koju se moze osloniti, najjace stranke su pukle,bas sad je vrijeme za uspon neke nove stranke,ni SDS ni SNSD ovdje vise ne stoje dobro, i sila ljudi se obazire nebi li ugledali neko svjetlo u tunelu,u ovakvoj suituaciji se uspon i neke lose stranke nemoze zaustaviti, a kamo li dobre,vrijeme je za novi pocetak,neceg novog sto ce se siriti brze od svinjske gripe :D i ostale opstine i narod u njima isto cekaju na neko novo svjetlo,od lajanja ovih danasnjih se svima muci i na jednoj i na drugoj strani,i muslimanske stranke su pukle,drze ih jos samo strane pare,Cavic i njegova stranka su samo produzavanje tame, i zato su osudjeni na neuspjeh,ali nesto novo, nesto sto ce pokrenuti sve, bi imalo neogranicenu moc i uspjeh,vi sad imate mogucnost da iskoristite njihovu drskost i nemoc i pretvorite je u svoju moc,ne samo mladi iz SNSDa, vec i iz SDSa ,SDA i ostalih stranaka, danas ste svi u istim problemima i jednako losim strankama ,a svi vi zelite isto, da vam bude bolje,sa ovima do sada svi vidite kako vam je bilo ,a svaki dan vam je losije, zato zrtvujte par godina zivota u borbi za bolje sutra vas i vase djece. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by Sheki »

A ovi ovim situacijom pogodjeni decki cute? Da li su se to osvijestili u svojoj Fairytale-u o velikom vodji, Srbinu, Vozdu iz tog tamo polja, Miletu Lemiju Dodiku?
Gde si sad Veco? Reci nesto misa mu malog.

Dzaba mi pisali o oligarhu, njegovoj samovolji, i dusom i srcem ste ga branili. A sad je kao potpisao NA PREVARU neki papir od Kalabica? MA daaaaaaajte, lopovi posebno prate sta potpisuju, tako da je skoro ne moguce da je tek tako nesto potpisao.
Niste mi jasni u pravdanju glavonje iz Laktasa. Tu mi nikako niste jasni.

Ali vi ste pametni. Ovo je pravi test vaseg postenja, a i postenja Tomasevog. Kao sto neko rece, ne moze se tek tako iskociti iz Miletovog voza. Nemate sanse. :smt006

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by Hirurg »

sta bi mi da nema 600 pametnog ......nestalo bi BALKANA!

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Pade magla na sokake

Post by Cipiripi »

O,SNSD-ovci..........brzo ste bljunuli chopom,nisam se tome nadao. Ja mislio da ce vama mandati isteci pljujuci po porazenima ali vi se povataste za vratove.
Cisto sumnjam da Darko ima ikakvu sansu da ucijeni Dodika...pa mislim da je Darko vec ucjenjen davnih dana da prihvati kandidaturu za nacelnika,tako da.......od socijalizma i demokratije ostaje vam samo bic covjeka iza koga stoji ogroman procenat stanovnista rep Srpske. Pa srecno vam bilo a ja ,koji sam problema imao sa tim vasim kiklopom u ista ta vremena kao i Franz,sam poprilicno zadovoljan time sto ste napokon shvatili u koga ste se kleli.........
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pade magla na sokake

Post by KAMIKAZA »

Svi smo se pre par mjeseci usaglasili da je Dodik los ali da je najbolji medju ostalima koji nam se nude, naravno da mu je stalo da svakog sposobnog momka tipa Tomas sasjece u korjenu i pritisne svojom cizmom, ne vidim kako bi on mogao da ucjeni Tomasa, nije ukrao nista nije ubio nikoga, nije cak ni narucivao ubistva, kao neki oko nas, znaci cist, a skolu nije zavrsio preko veze, nije diplomu kupio kod nas ulicnih prodavaca :lol: jer da jeste ja bi mu bio u komisiji :smt005 pa bi znao za to, ali cist pred bogom i narodom, sta mu je SNSD, ako mu je nesto i znacio, to se izbrisalo sa dolaskom ovih prelivoda i ostankom vjecite jajare Kalabica, znaci ni iz ljubavi ga ne mogu zadrzati, on je neko ,bio sa njima ili bez njih,a oni su sa njim neko a bez njega nista u Prnjavoru.Prema tome, vidovita ZORKA IM PREDVIDJA CRNU SUDBINU; AKO NE SAD A ONO U PROLJECE;oni puse u nas i to debelo ,naravno ako ovi podpisnici i njihovi istomisljenici ne izmjenu misljenje. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Pade magla na sokake

Post by regeman »

Tuzne stvari se desavaju. Daleko od toga da mnogi i medju tim normalnijim clanovima i mladjim clanovima nisu pali u vatru predizborne borbe i sami sebe isrpljali ali sa obzirom da su i takvi neiskusni, mladi, nezreli za politiku pojedinci toliko ulozili u sve to oko izbora da bi na kraju shaban poput Drage sjebao sve to je bezveze, bez obzira na stranacke boje.
Kao sto neko rece, da Mile nije kao Drago ne bi ni prvi ni drugi bili tu. Ko se drukcijem nadao zajebao se zestoko, a da se ne lazemo nas 3, 4 nestranackih smo sve to fino opisivali samo je sve to ignorisano stranackim pamfletima. Odavno u ovoj zemlji mladost, znanje i ostalo
ne znaci nicemu. Shef iz Laktasa ima milijardu na racunu RS i jos dugo nikome nece podnositi izvjestaje za bilo sta. Stvari koje su dobro odradjene za vrijeme njegovog mandata su pale u sijenku svog onog lopovluka i nepotizma koji je rasirio oko sebe, a izgleda da cemo dio toga i mi kao snsd opstina osjetiti.
Fina je ovo cijena koju ljudi placaju da mrljavi sds ne bude na vlasti, nesto kao sto placaju DSu u Srbiji praveci se mutavi na silan kriminal, samo da SRS ne dodje na vlast.
Ko god izasao kao winner iz ove win win situacije kome to sta znaci kad se vrijeme i to dragocjeno gubi.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by vrsta8472 »

Ту сам ја Шеки, само сам задња два дана имао неких "приватних" обавеза :wink:, па нисам стигао да пишем.

Шта човјек више да пише?!

Предаје нема ни у ком случају, јер тада признајеш да си изгубио. Ако изгубиш битку, не значи да си изгубио и рат!!!

Знамо да имамо већину, само треба организовати Изборну конференцију па да видимо ко би прошао. :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by Sheki »

A Lemi i dalje kralj? :roll:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by vrsta8472 »

Леми је и даље мој предсједник.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: Pade magla na sokake

Post by sagittarius_rex »

I LOVE LEMY (KRAVITZ-a)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
>>>---------------------->>>

User avatar
night eagle
Posts: 112
Joined: 15.12.2008. 17:38
Location: Navaho desert, Arizona,USA

Re: Pade magla na sokake

Post by night eagle »

Obavještenje moderatorima: Prošle godine su bile Olimpijske igre u Pekingu. Nakon njih su održane paraolimpijske ige. Ni na jednoj od ovih olimpijada nije postojala disciplina "najbrže moguće brisanje postova". Šteta za Vas jer bi sigurno osvojili olimpijadu.
Toliko o slobodi medija.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pade magla na sokake

Post by KAMIKAZA »

U OVOM NASEM DEMOKRATSKOM DRUSTVU ;SVE SE BRISE :D OSIM DUGOVA :lol:
MORA DA SI OPET PSOVAO DRUGA TITA IZ LAKTASA PA SU MORALI DA POBRISU :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Dzukela
Posts: 91
Joined: 27.04.2009. 15:31
Location: Prnjavor

Re: Pade magla na sokake

Post by Dzukela »

KAMIKAZA wrote:U OVOM NASEM DEMOKRATSKOM DRUSTVU ;SVE SE BRISE :D OSIM DUGOVA :lol:
MORA DA SI OPET PSOVAO DRUGA TITA IZ LAKTASA PA SU MORALI DA POBRISU :D
Brisu se pametne teme a jedan dio poznatih retarda pise sta hoce. Predlazem bivseg nacelnika Klempu za admenistratora
ovog foruma osto covek bez posla pa bi bilo fino da on ovaj forum uredjuje. Sta mislite za ovu ideju da cujem ? :)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pade magla na sokake

Post by KAMIKAZA »

GRIJESIS DA JE KLEMPO BEZ POSLA; BORIS GA JE ZAPOSLIO U SVOJOJ FIRMI :D KONACNO I ON DA RADI NESTO KORISNO; IMA SRECE STO JE BORIS DOBAR SEF PA MU GLEDA MALO KROZ PRSTE ;INACE BI NAJEBAO :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by vrsta8472 »

Шта је обрисано?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: Pade magla na sokake

Post by EKOLOGIKUS »

BUDIMO REALNI TRAZIMO NEMOGUĆE! :smt006

Ono sto se pocelo kuvati jos tokom predizborne kampanje sada je konacno iskipilo iz lonca, i javnost je postala direktini posmatrac sukoba unutar SNSD-a-
Vjerujte mi ,to nije nista neobicno. Ne postoji ozbiljnija politicka stranka i u modernim i stabilnim politickim sistemima gdje nema ostre borbe unutar stranke, tzv. postojanje frakcija. Dakle to sto neko misli sramota je svadjati se , narod gleda, slusa, nije to najveci problem. Jednostavno desice se unutarstzranacki izbori. Idealno bi bilo, sa nase pozicije da stranku preuzme nacelnik Tomas. Kalabic je ovu situaciju shavtio kao zavjeru protiv njega i to je samo refleksija njegovog ponasanja u kome zapravo on funkcionise po sistemu zavjera i policijskih metoda .
Nemojte ocekivati od Dodika da stane na stranu jednog ili drugog. Prvo Drago mu treba u Sarajevu i to mu ne sporimo ni mi iz suprotnog tabora.Inace, Dodiku i centrali u Laktasima, jje puna pipa Prnjavora. Od kako se SNSD-e ovdje osnovao stalno nekakve podjele i svadje. Zasto bi se dizala uzbuna u centrali zbog nasih budalastina u Prnjavoru. Do nas je , i mi u Prnjavoru moramo rjesavati taj problem a ne trcati u Banja Luku po pomoc Predsjednika stranke i drugih likova. Poznavajuci premijera, on ce to prepustiti jednostavno Prnjavorskom SNSD-u da sam odluci na izborima koga hoce za Predsjednika stranke. Dakle ko je jaci taj kaci.Dodik cec dati podrsku obojici u za pozicije kandidata u unutar-stranackim izborima. Na nama je da se dobro organizujemo i pripremimo i ostvatimo pobjedu za Tomasa. Izbacivanje uglednih clanova iz stranke je podvala Dragina prema Glavnom odboru i samom premijeru. Sve ce se to vratiti na svoje mjesto-Vazno je da su potpisnici pisam slozni i istrajni. Dakle ukoliko se iskljuci jedan clan , odlaze svi potpisnici pisma iz stranke pa neka prnjavorski SNSD-e tvore Drago K, Drago T., end bratija prebjeglice iz SDS-a i ostali politicki potroseni likovi.

Ono sto je najbitnije jeste upravo kriticka svijest i hrabrost obicnog gradjanina, člana , siumpatizera SNSD-a i bilo koje stranke da prepozna problem koji ugrozava egzistenciju Prnjavora i otvoreno iznese svoje kriticko misljenje. Vjerujem da se i pisanje na ovom forumu prati od strane Kalabica i na njemu opipava puls, koliko ljudi stoji iza njega, a koliko iza Tomasa.

I opet sve ovo, Kalabicu nemoj dozivljavati kao noz u tvoja ledja, nego spametuj se i shvati da ima ljudi koji drugacije misle i smatraju da imamo pravo da mislimo da u stranci postoji sposobniji za funkciju Predsjednika OO SNSD-a. Niko tebe ne izbacuje iz strane. Veliko pitanje je : "KO JE NARUCIO I ODRADIO ONE TEKSTOVE I NASLOVE U PRESS RS? Ili Drago Kalabic ili neko iz Glavnog odbora SNSD-a-. Potpisnici pisma nisu.

IDEMO DALJE! NEMA POVLACENJA, NEMA PREDAJE! :smt006

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Pade magla na sokake

Post by murgo »

samo naprijed! na pravom ste putu!
pozdrav iz dijaspore
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pade magla na sokake

Post by KAMIKAZA »

Tako je brate ,samo naprijed. :wink:
Mada ce se ovo sve ,mozda ne sada ali najdalje u proljece obiti o glavu Kalabicu, jer onaj ko je ucijanio Dodika, nemoze da prodje na dugorocnom planu dobro,a Kalabic je to uradio ,danas njega Dodik treba ali u hodu ce se glavonja prestroiti i Drago ce mu postati suvisan, a tad je najebao, moralno,fizicki i psihicki :lol: Dodik ce ga rasturiti kao beba zvecku za ovo njegovo kurcenje.Ne treba odustati, najbolje je stisati tenzije i raditi pametnu, jer ,tiha voda mulj nosi a i go*na :lol: ne treba se zalijetati jer nije cilj samo Kalabica zbrisati ,vec i cjelu prebjeglicku kliku, koju je on doveo i koja mu danas daje podrsku.
Zato sa vjerom u boga i Darku svoga, samo naprijed. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply