Pade magla na sokake

Unošenje u politički život intriga, podvala iz ličnih, sebičnih interesa

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Pade magla na sokake

Post by regeman »

За развој општине битно је "одстранити" елементе који су од кумунизма покупили оно најгоре што се покупити може.


Znaci pola opstine treba odstraniti :D

Nego, otkad traju ti problemi, prije izbora ili poslije izbora?

Mala bara a krokodil Drago velik.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Pade magla na sokake

Post by murgo »

KAMIKAZA wrote:Ko je za to da Klabic ode ? dodajte :wink: svoje ime za dobrobit grada.
43.
44.
45.
--od ovog broja-----------------nije obavezno da ste SNSDovci
46. KAMIKAZA
47. murgo
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by BETMEN »

murgo wrote:
KAMIKAZA wrote:Ko je za to da Klabic ode ? dodajte :wink: svoje ime za dobrobit grada.
43.
44.
45.
--od ovog broja-----------------nije obavezno da ste SNSDovci
46. KAMIKAZA
47. murgo
48. Betmen
POSMATRAM VAS

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by Sheki »

Image

Image

Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by vrsta8472 »

Вријеме је је да се и ја огласим :D

Као прво, да поздравим широки аудиторијум од опозиције до власти па до оних неопредељених и оних који тек стављају прст на чело и почињу да размишљају како ћемо сутра да живимо.

Ово што пишем, пишем у своје лично име као члан оног СНСД-а прије спајања са ДПС-ом. Од када сам ту увијек су неки ломови, смјењивања итд. до сада сам све то прживјео па се надам да ћу и ово.

Знам да господину Калабићу ко стане на његовом политичком путу тај може да се поздрави са политиком, али ја немам шта да изгубим а ни да добијем од свега овога.

Да почнем редом.
Grupa uglednih članova prnjavorskog SNSD-a, među kojima je i petoro odbornika lokalnog parlamenta, zatražila je od lidera te stranke Milorada Dodika da smeni Dragu Kalabića sa mesta šefa opštinskog odbora.

U oštro intoniranom pismu, koje je u posedu Pressa RS, 45 uglednih aktivista prnjavorskog SNSD-a moli Dodika da hitno razreši Kalabića i na njegovo mesto imenuje mladog načelnika opštine Prnjavor Darka Tomaša.


Кад би се то писмо објавило, народу би биле много јасније неке ствари.

- Svemu tome najviše su doprineli samovolja, arogancija i destruktivno delovanje Kalabića, koji šikanira, proganja i ucenjuje neistomišljenike! On već nekoliko meseci onemogućava rad načelnika opštine i odbornika. Kalabić ruši skupštinsku većinu, imenuje podobne članove u ionako nelegalni opštinski odbor, a stranački organi, praktično, i ne postoje. On čak i preti uglednim članovima stranke i ucenjuje ih, a odgovoran je i za ogroman dug prema lokalnim preduzetnicima za vreme predizborne kampanje - navodi se u pismu nezadovoljnih članova prnjavorskog SNSD-a upućenom Dodiku.
Што се тиче ОО ту је катастрофално стање. Коптирао је не знам тачно али мислим око 15 нових чланова. Иако по одлуци о унутрашњој организацији смије да коптира ОО само 6 чланова. О осталим његовим (не)дјелима не бих да трошим вријеме, али тога има на киле.
Potpisnici pisma traže da se Tomaš imenuje za vršioca dužnosti predsednika prnjavorskog SNSD-a. Osim toga, oni zahtevaju i da se imenuje stranački poverenik kako bi se do 1. jula sproveli unutarstranački izbori. Tomaš bi, tvrde autori pisma, svojim autoritetom među Prnjavorčanima mogao da podigne efikasnost rada opštine, što bi bilo presudno za pobedu na sledećim izborima.
Кратко и јасно. Нема смисла да све политичке одлуке доноси ОО који нема легимититет, а да начелник треба да их извршава. Једини начин за превазилажење ове кризе је Изборна конференција на којој би за предјседника ОО био изабран Дарко Томаш, јер је он једини човјек који својим аутритетом може да смири новостастале страсти а да наша општина нпредује у свом развоју, без неких смицалица и подметања ногу, као што је био случај као до сада.
S druge strane, Kalabić tvrdi da nijedna optužba na njegov račun nije osnovana. On ističe i da mu se čini da se autori pisma kriju u Opštinskom odboru opozicionog SDS-a. Kalabić tvrdi i da nije reč o aktivistima SNSD-a, već o „grupi koji je digla ruke od stranke i sada pokušava da zauzme pozicije".
Овако нешто може да изјави неко ко је толико утонуо у лажи, да више не зна шта је лаж а шта истина. Сигурно сам себе убједи да смо ми (читав СНСД) у СДС-у па онда то јавно каже и наравно слаже!
- Ne postoje nikakvi problemi u radu OO SNSD-a, niti u radu Skupštine opštine Prnjavor.
Наравно да не постоје, када ОО и не постији. Проблема у том случају не може ни да буде.
U lokalnom parlamentu imamo samo neke probleme sa PDP-om, koje rešavamo.
Кад

А Дарко неки дан изјавио ово.
Načelnik opštine Prnjavor Darko Tomaš potvrdio je da nema govora o raskidanju koalicije PDP - SNSD.

- Sastali smo se sa članovima PDP-a i govorili o kadrovskoj politici i rezultatima rada od kada smo preuzeli vršenje vlasti - rekao je Tomaš.

Ž.Do. - Glas Srpske
Ево и линк гдје то пише http://www.prnjavor.info/?go=news&subac ... 1241681500
Sve te optužbe koje su navedene u pismu su, u stvari, SDS-ove optužbe. To pismo je rađeno po matrici SDS-a, što jasno svedoči o tome da ta rasturena prnjavorska stranka pokušava da uđe u naše strukture.
Како једна расутрена странка, може да растури једну странку у којој све функционише и нема никаквих проблема?
Svih 46 mesnih odbora je uz mene, a o mojim rezultatima najbolje govori to što je vlast u Prnjavoru, posle duge vladavine SDS-a, osvojena pod mojom dirigentskom palicom - ističe Kalabić.
Лаж. Навешћу један примјер. Неки дан на састанку мјесног одобора града, којем сам и сам члан. Сви су једногласно усвојили закључке у којима се подржава Драко Томаш и тражи Изборна конференција која се по Статуту треба одржати 6 мјесеци након Локалних избора. Само је један члан Милан Давидовић изашао 5 мин прије галсања. Не подржава га највећи Мјесни одобор а на села су прича за себе, тамо још горе стоји. А Избори су добијани само захваљујући Дарки Томашу, којем овом приликом скидам капу. Па да нам је и Додик био кандидат за начелника поред Драге не би добио толико гласова :D
On nije želeo da se određuje o tome da li iza pisma Dodiku stoji i Tomaš, priznajući, ipak, da i njega zanima šta on o tome misli. Međutim, Kalabić je napomenuo da je Milorad Vrhovac, odbornik SNSD-a u lokalnoj skupštini i jedan od potpisnika pisma, tast načelnika opštine Darka Tomaša.
Још се Дарко оженио није. Да се којим случајем туже на Суду, глат би добио парницу због клевете :) Надам се да ће се у што скорије вријеме Дарко обрадити јавности, па да се неке ствари разријеше.
Kalabić: Ako smo dužni, obesiću se nasred grada!
Зна Драго да се самоубице не кају због својих поступака, па зато извали овакву глупост.
Kalabić oštro demantuje da je odgovoran za dugove prema privatnim preduzetnicima, koji su pomogli SNSD u predizbornoj kampanji.
С' разлогом


Мислим да сам неке ствари - разјаснио.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by Hirurg »

citam ove sto su se potpisali i ne mogu vjerujem, vecina onih koji su mu dizali i ljubili ruke i vrsta je jedan od njih sad se prave i hoce da ga smjene, eto kakav smo mi narod :) ja ga nisam nikad ni volio, al znam ovde dosta ljudi koji su mu dali i onu stvar da se probiju do funkcije :D i da otkud ovoliki skolovani se potpisali :) hahaah i vedro medju njima :) lafo i svi pametni....nek vam je laka crna zemlja

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by BETMEN »

Uf, ovo je zestoko. Sto jest jest hirurg za dosta toga si u pravu,ovde ima i onih koji su preko toga istog Kalabica dosli na listu da bi ovi izbori propali,takode ima i onih koji su na listu dosli parama i ucjenama. Takode ima i onih koji stalno mjenjaju dresove, kako im se cefne i tako dalje. Onima koji su u ovoj stranci ili onoj radi nekih ideja , planova , zelje da ovu opstinu ucine boljom i izvuku iz govana zelim sve najbolje u njihovom radu, a sad kad se klupko pocelo odmotavati nece samo Kalabic da leti nego i nadam se mnogi drugi slicni njemu.
POSMATRAM VAS

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Pade magla na sokake

Post by regeman »

Ccc, i sad cete godinu dana da gubite energiju na gluposti oko unutrasnjih problema u stranci. Nazlost sad vam nema SDSa, vec samo dugovi istog na koje ce se pojedinci iz SNSDa pozivati sledecih 2 godine.
Ne moze Darko toliko vuci naprijed koliko, izgleda, dobar dio stranke moze povuci nazad svojim interesnim zeljama. ccc
Nadam se, kao sto Betmen rece, da ce sad sve da se izdvoji i otpliva sa Dragom.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
marianna
Posts: 465
Joined: 21.06.2007. 09:49
Location: On the face of the place

Re: Pade magla na sokake

Post by marianna »

De ja vu!
Last edited by marianna on 12.05.2009. 10:23, edited 1 time in total.

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by BETMEN »

regeman wrote:Ccc, i sad cete godinu dana da gubite energiju na gluposti oko unutrasnjih problema u stranci. Nazlost sad vam nema SDSa, vec samo dugovi istog na koje ce se pojedinci iz SNSDa pozivati sledecih 2 godine.
Ne moze Darko toliko vuci naprijed koliko, izgleda, dobar dio stranke moze povuci nazad svojim interesnim zeljama. ccc
Nadam se, kao sto Betmen rece, da ce sad sve da se izdvoji i otpliva sa Dragom.


Ima ona izreka tanka je granica izmedu sna i jave. Moje misljenje ja da nece biti pozivanja na dugove jel je cistka pocela i nece se samo zavrsiti na Kalabicu ima tu jos dobar broj stranih tjela i parazita. i niko netreba vuci bio to Darko ili neko drugi, vazno je da se radi posteno i sa nekim ciljem, ako nesto neko zeli nema toga ko ce istog zaustaviti.Doslo je vrjeme da se krene naprjed i tako ce i biti.
POSMATRAM VAS

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Pade magla na sokake

Post by regeman »

Ja bih samo iskoristio onu vrstinu da Kalabic ne bi bio tu gdje jeste da nije gazio preko drugih.
Sumnjam da nece pokusati sve ne bi li zagorcao zivot prije svega Darki i ostatku ekipe koja je uz njega, a koja je brojnija.
U svemu tome, treba imati energije za 50 ljudi da bi se problemi rjesavali, a ko ima uz Darku? Od onih poslanika 2 trecine suprava slika nepotizma.
Ova opstina ima dovoljno problema da bi svi zajedno bez prepirki mogli cutke da rade na rjesavanju istih, jer su prilicno svi tim problemima i doprinijeli, ako uzmemo u obzir broj preletaca.
Jedni te isti stvaraju probleme, bez obzira na stranku i ko je na vlasti.
Doslo je vrjeme da se krene naprjed i tako ce i biti.
Nadam se, nemoguce je da politika bude u svemu i oko svega 100 godina.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Pade magla na sokake

Post by Nicky »

KAMIKAZA wrote:Ko je za to da Klabic ode ? dodajte :wink: svoje ime za dobrobit grada.
43.
44.
45.
--od ovog broja-----------------nije obavezno da ste SNSDovci
46. KAMIKAZA
Ako prepravis pitanje na 'Ko je zato to da Kalabic ode IZ GRADA?' dodaj i mene :smt005

mali_decak
Posts: 218
Joined: 31.01.2008. 13:14
Location: PRESELIO

Re: Pade magla na sokake

Post by mali_decak »

Moje licno misljenje da je i za ovo kriv SDS! :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :oops:
Opa bato pocelo je pocelo drma se na sve strane!!!!!!!!!!!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Pade magla na sokake

Post by Nicky »

Ma ne drma se koalicija, jaka je koalicija, i stabilna :lol: :smt005

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by Hirurg »

Nicky wrote:
KAMIKAZA wrote:Ko je za to da Klabic ode ? dodajte :wink: svoje ime za dobrobit grada.
43.
44.
45.
--od ovog broja-----------------nije obavezno da ste SNSDovci
46. KAMIKAZA
Ako prepravis pitanje na 'Ko je zato to da Kalabic ode IZ GRADA?' dodaj i mene :smt005
mada bi mogao i Zivkovic sa njim da ode moze tako zuco?

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by che »

Hirurg wrote:
Nicky wrote:
KAMIKAZA wrote:Ko je za to da Klabic ode ? dodajte :wink: svoje ime za dobrobit grada.
43.
44.
45.
--od ovog broja-----------------nije obavezno da ste SNSDovci
46. KAMIKAZA
Ako prepravis pitanje na 'Ko je zato to da Kalabic ode IZ GRADA?' dodaj i mene :smt005
mada bi mogao i Zivkovic sa njim da ode moze tako zuco?
HIRURG,KO TI JE ŽUĆO,NEKI DODŽ? :mrgreen:

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by stripi79 »

Hirurg wrote:citam ove sto su se potpisali i ne mogu vjerujem, vecina onih koji su mu dizali i ljubili ruke i vrsta je jedan od njih sad se prave i hoce da ga smjene, eto kakav smo mi narod :) ja ga nisam nikad ni volio, al znam ovde dosta ljudi koji su mu dali i onu stvar da se probiju do funkcije :D i da otkud ovoliki skolovani se potpisali :) hahaah i vedro medju njima :) lafo i svi pametni....nek vam je laka crna zemlja

Drug svaka cast za ovaj post,imas od mene velikuuuuu pivuuuu,ma sta veliku pivu,veliku GAJBU----pozzzzzz svaka cast,a ti Vrsta si bio jedan od njih koji su ga slavili i dizali u nebo, sto rece Hirurg ,neka vam je laka .......................... :) :wink:
.....zivot je cudo.....

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by Hirurg »

stripi79 wrote:
Hirurg wrote:citam ove sto su se potpisali i ne mogu vjerujem, vecina onih koji su mu dizali i ljubili ruke i vrsta je jedan od njih sad se prave i hoce da ga smjene, eto kakav smo mi narod :) ja ga nisam nikad ni volio, al znam ovde dosta ljudi koji su mu dali i onu stvar da se probiju do funkcije :D i da otkud ovoliki skolovani se potpisali :) hahaah i vedro medju njima :) lafo i svi pametni....nek vam je laka crna zemlja

Drug svaka cast za ovaj post,imas od mene velikuuuuu pivuuuu,ma sta veliku pivu,veliku GAJBU----pozzzzzz svaka cast,a ti Vrsta si bio jedan od njih koji su ga slavili i dizali u nebo, sto rece Hirurg ,neka vam je laka .......................... :) :wink:

stripy moze pred crkvom ce se pije piva za petrovdan :)

ne volio bi da se ovde malo zakomplikuje jer licno znam sta i kako se desava :) da se ubace ljudi koji su se nasli u mom postu

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by stripi79 »

Hirurg wrote:
stripi79 wrote:
Hirurg wrote:citam ove sto su se potpisali i ne mogu vjerujem, vecina onih koji su mu dizali i ljubili ruke i vrsta je jedan od njih sad se prave i hoce da ga smjene, eto kakav smo mi narod :) ja ga nisam nikad ni volio, al znam ovde dosta ljudi koji su mu dali i onu stvar da se probiju do funkcije :D i da otkud ovoliki skolovani se potpisali :) hahaah i vedro medju njima :) lafo i svi pametni....nek vam je laka crna zemlja

Drug svaka cast za ovaj post,imas od mene velikuuuuu pivuuuu,ma sta veliku pivu,veliku GAJBU----pozzzzzz svaka cast,a ti Vrsta si bio jedan od njih koji su ga slavili i dizali u nebo, sto rece Hirurg ,neka vam je laka .......................... :) :wink:

stripy moze pred crkvom ce se pije piva za petrovdan :)

ne volio bi da se ovde malo zakomplikuje jer licno znam sta i kako se desava :) da se ubace ljudi koji su se nasli u mom postu


ok drug vidimo se ako Bog da-veliki pozdrav :) :wink:
.....zivot je cudo.....

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: Pade magla na sokake

Post by sagittarius_rex »

E moj hirurg kad bi stalno tako pisao...a može i od mene piva i to baš za Petrovdan na slavi SDS-a :lol:
Glupo bi bilo šta dodati na sve ove postove posebno od drugova članova (mislim na one sa crvenim knjižicama)
:lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol:
>>>---------------------->>>

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by Hirurg »

sagittarius_rex wrote:E moj hirurg kad bi stalno tako pisao...a može i od mene piva i to baš za Petrovdan na slavi SDS-a :lol:
Glupo bi bilo šta dodati na sve ove postove posebno od drugova članova (mislim na one sa crvenim knjižicama)
:lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol:
meni se cini da i ti imas crvenu ;)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Pade magla na sokake

Post by regeman »

Haha, evo ga Drago briljira na K3. Sanco pansa nase opstine, prica kako hoce da ga skinu jer zeli da se obracuna sa tajkunskim SDSom i da ih je on oborio na pleca i da nece odustati, i da ne zeli da u opstinskoj vlasti vidi kriminalizovane strukture :D .
Kakav serator, kakav tek cobanski naglasak ima.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: Pade magla na sokake

Post by sagittarius_rex »

Hirurg wrote:
sagittarius_rex wrote:E moj hirurg kad bi stalno tako pisao...a može i od mene piva i to baš za Petrovdan na slavi SDS-a :lol:
Glupo bi bilo šta dodati na sve ove postove posebno od drugova članova (mislim na one sa crvenim knjižicama)
:lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol:
meni se cini da i ti imas crvenu ;)
Nije moja ženina je :smt005 :smt005 :smt005
>>>---------------------->>>

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pade magla na sokake

Post by vrsta8472 »

regeman wrote:Haha, evo ga Drago briljira na K3. Sanco pansa nase opstine, prica kako hoce da ga skinu jer zeli da se obracuna sa tajkunskim SDSom i da ih je on oborio na pleca i da nece odustati, i da ne zeli da u opstinskoj vlasti vidi kriminalizovane strukture :D .
Kakav serator, kakav tek cobanski naglasak ima.
Кад је био?На вијестима у 19.00?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Pade magla na sokake

Post by seljak iz skakavaca »

Nekako i logican redosled dogadjaja...
Ne mislim to zbog Drage, kao Drage, vec zbog pobune unutar stranke...
Mnogi su tu dali veci trud u predizbornoj kampanji- nego ´tamo neki´, a ostali kratkih rukava, jer nisu bili Dragini ljubimci; pa su na neka njima zeljena mjesta dolazili ljudi koji su imali, dakle, "manje" zasluge!
Zato sada inicijativa "Hajmo ga rus´t"!!!

Ovako il´ onako, neka se dici ko zeli i osjeca potrebu, ali licno mislim da je SNSD-ov kandidat za gradonacelnika pobjedio samo zato sto je narod `na neki nacin` bio sit Zivkovica, a ne zato sto se narodu odjednom ´cefnulo`, pa ugledali svjetlo spasa u SNSD-u. Da je tako, potvrdjuju i glasovi za skupstinu!
Ukratko, zelim reci da tu ne nosi niko posebne zasluge, vec da je SDS sam sebe porazio!

Post Reply