Politicka svastara

Unošenje u politički život intriga, podvala iz ličnih, sebičnih interesa

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Vodovod D. Ilova, Stivor, Sibovska i Sereg Ilova, Povlic

Post by svjedok.saradnik32 »

АКО СЕ ИЗУЗМЕ ДА ЈЕ ПАО У 1 РАЗРЕДУ СРЕДЊЕ ШКОЛЕ - ТЕХХОЛОГИЈА И ОБРАДА МЕСА- СМЈЕР МЕСАР :smt006 :smt006
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
SIVI SOKO
Posts: 181
Joined: 28.03.2007. 23:53
Location: Prnjavor

Re: Vodovod D. Ilova, Stivor, Sibovska i Sereg Ilova, Povlic

Post by SIVI SOKO »

schwabo No1 wrote:Dodik jedini školovan za politiku
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik jedini je završio fakultet političkih nauka od zvaničnika u BiH kojima je politika profesionalno opredeljenje.

Press Online, 10.05.2012.
danas svako moze da napise sta hoce a i diplpme se kupuju na kilo pa tako i ovan kao on mozze da postane neko na testu iz maternjeg on bi znao samo da opsuje mater sve drugo bi za njega bila visa matematika
Budi sam svoj gospodar

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vodovod D. Ilova, Stivor, Sibovska i Sereg Ilova, Povlic

Post by regeman »

i ako izgubimo i treba da izgubimo,samo je problem što neće na vlast doći neki novi ,

sto je to problem, i vi ste se nakon 2002, opet 2006 vratili u vlast...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Vodovod D. Ilova, Stivor, Sibovska i Sereg Ilova, Povlic

Post by ZMIJA »

regeman wrote:sto je to problem, i vi ste se nakon 2002, opet 2006 vratili u vlast...
Pa ako nije problem najbolje da se vratimo,na sami početak u 90.pa da počnemo sve iz početlka,možda i to ne bi bio problem.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vodovod D. Ilova, Stivor, Sibovska i Sereg Ilova, Povlic

Post by regeman »

pa ne znam, ti si potegnuo pricu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Vodovod D. Ilova, Stivor, Sibovska i Sereg Ilova, Povlic

Post by ZMIJA »

Pa nemoraš, i nije obavezno da mi uvjek kontriraš,ja kad bi rekla da napolju pada kiša, neki bi rekli ne pada, samo zato što ja to kažem.
Potrudite se vi iz DP da dođete na vlast poslije SNSDa,vi ste nova priča nametnite se i pobjedite ,to se od vas očekuje, a ne samo da zvocate ma ko bio na vlasti.
Last edited by ZMIJA on 09.06.2014. 16:30, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Politicka svastara

Post by regeman »

Kad vec potezes pricu zar nisi i ti stara opcija..bio si u komunistima, socijalistima cini mi se, kod bake Bilje vjerovatno..onda snsd. ima li negdje da te nije bilo? Kad vec drzis propovijed o starim opcijama.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Vodovod D. Ilova, Stivor, Sibovska i Sereg Ilova, Povlic

Post by čiča »

SIVI SOKO wrote: danas svako moze da napise sta hoce a i diplpme se kupuju na kilo pa tako i ovan kao on mozze da postane neko na testu iz maternjeg on bi znao samo da opsuje mater sve drugo bi za njega bila visa matematika
Dodik je završio fakultet političkih nauka u Beogradu 80ih godina, tada nije bilo manipulisanja diplomama kao što je to danas slučaj, može se reći da je barem to pošteno završio.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Politicka svastara

Post by vrsta8472 »

Vijesti na sajtovima stare godinama

Vijesti na sajtovima stare godinama
Vijesti i fotografije stare po nekoliko mjeseci, pa čak i godina, neažurirani kontakti, miješanje lokalnog jezika s engleskim i loše poveznice prema drugim institucijama, samo su neki od nedostataka na internet prezentacijama više opština i gradova u Republici Srpskoj.

Analiza koju je za ovu godinu sprovela Agencija za informaciono društvo RS pokazala je da tek 10 od 63 veb stranice lokalnih uprava u RS zadovoljavaju sve kriterijume Agencije, dok sedam opština i dalje nema svoju prezentaciju.

"U mnogim slučajevima ove prezentacije predstavljaju pionirske korake, često zasnovane na volonterskom angažmanu, pri čemu u pojedinim slučajevima angažovani resursi i nisu bili dorasli samom zahtjevu zadatka", stoji u ocjeni analize.

Ono što je pokazala analiza mogli smo se uvjeriti i u virtuelnoj posjeti koju smo napravili na nekoliko internet stranica opština i gradova.

Na internet prezentaciji grada Istočno Sarajevo posljednje fotografije ažurirane u galeriji datiraju sa dodjele nagrada za sportistu godine u ovom gradu ali za 2011. godinu.


Oficijelna stranica opštine Prnjavor je jednim dijelom na engleskom jeziku, a sve vijesti na srpskom, kao i većina dostupnih dokumenata su na ćirilici, tako da će svi koji ne razumiju jezike u BiH teško dobiti korisne vijesti i informacije.


Na prezentacijama ove opštine, ali i Dervente i Kotor Varoša nema budžeta za 2014. godinu iako je davno usvojen u sve tri lokalne zajednice, pa je korisnih informacija za građane malo.

Na drugu stranu, prezentacije Banjaluke i Bijeljine ubjedljivo su najbolje po pitanju ažuriranja svojih sadržaja, gdje građani, ali i mediji, svakodnevno mogu dobiti pregršt informacija o dešavanjima u ovim gradovima.

Kako su poručili iz ovih gradova, moderna internet prezentacija jedne lokalne zajednice zahtijeva i mnogo ozbiljnog rada.

"Od 14. maja, kada su počele poplave u Bijeljini, radili smo i do 15 sati dnevno, a građanima je minimalno bilo dostupno šest do sedam vijesti i obavještenja o poplavljenim područjima na teritoriji grada. Takođe, mimo internet stranice, koristili smo i društvene mreže", kazao nam je Predrag Lopandić, portparol grada Bijeljina, koji ujedno radi i na ažuriranju sajta s najnovijim informacijama.

U Gradskoj upravi grada Banjaluke, čiji je veb sajt zbog svog sadržaja i izgleda nekoliko puta nagrađivan, kažu kako njihova prezentacija sadrži sve informacije koje su potrebne kako građanima, tako i onima koji planiraju da ga posjete.

"Svakodnevno se radi na ažuriranju sajta i nastojimo da informacije budu pravovremeno objavljene i da se na njemu nalazi sve ono što što interesuje građane. Bitno je da putem sajta ostvarujemo dvosmjernu komunikaciju s građanima, gdje mogu uvijek postaviti pitanje na koje nadležne službe daju odgovor u što kraćem periodu", kaže Milenko Šajić, portparol Gradske uprave Banjaluka, dodajući kako je samo u prošloj godini odgovoreno na više od 300 pitanja građana iz raznih oblasti koje su ih zanimale.

http://www.6yka.com/mobile/novost/57749 ... e-godinama



Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Politicka svastara

Post by aquarius »

UVODI SE POREZ NA SLAVE I KRŠTENJA !
19/2/2015 2 Comments

Picture
U cilju jačanja državnog budžeta, Srbija i Republika Srpska uvode novi set poreza koji će se početi naplaćivati već od 01.04.2015. godine. Kako saznajemo, reč je o paničnim merama kako bi se izbegao sveopšti bankrot. U nastavku pogledajte koji sve porezi će se početi naplaćivati za nešto više od mesec dana:

POREZ NA SLAVLJENJE SLAVE: Ovaj porez se odnosi na sve stanovnike koji slave svoju krsnu slavu. Porez se naplaćuje jednom godišnje, a poreska osnovica se određuje prema broju gostiju na slavama. U cilju sprečavanja lažne prijave broja gostiju država će oformiti specijalne mobilne timove koji će odlaziti domaćinima na slave i vršiti popis broja gostiju na licu mesta. Nije precizirano da li članovi mobilnih timova smeju zameziti i zarakijati sa domaćinom;

POREZ NA GLEDANJE ĐOKOVIĆA: Ovaj porez se naplaćuje svim punoletnim stanovnicima bez obzira da li su gledali konkretan Đokovićev meč. Ovo stoga jer i ako nisu gledali određeni meč sigurno je da će bar jednom dnevno čuti "Kako igro Nole?" i tako saznati rezultat. Poreska osnovica se određuje spram broja gemova koje naš teniser izgubi na godišnjem nivou. (NOLE BRATE IGRAJ KO NIKAD !)

POREZ NA KORIŠTENJE FACEBOOK-A: Nezvanično saznajemo da su Vlade Srbije i Republike Srpske htele da ovaj porez nametnu na planetarnom nivou, ali kada to nisu uspeli isti su preneli na teritorije svojih država. Nema detalja o tome kako se obračunava poreska osnovica, ali pretpostavka je da će svaki korisnik ove društvene mreže porez plaćati paušalno ako mesečno udeli do 500 lajkova, a svaki lajk preko 500-tog se naplaćuje sa 13 dinara po komadu, odnosno 0.2 konvertibilne marke ako je reč o Republici Srpskoj. Uz to, šerovi i postovi se plaćaju nezavisno od lajkova i smatraju se luksuznom uslugom te će se na taj način i oporezivati

POREZ NA NE PRIMANJE LIČNOG DOHOTKA: Svako nezaposleno lice dužno je da na mesečnom nivou plaća porez dok god ne nađe posao. Logika ovog poreza je da se i po pitanju poreza izjednače zaposlena i nezaposlena lica čisto da se zaposlena lica ne osećaju oštećenima. Naravno, neće sva nezaposlena lica plaćati isti porez - veći porez će plaćati lica sa stečenim visokim obrazovanjem od lica sa srednjom stručnom spremom, što je i prirodno jer ih u budućnosti čekaju poslovi sa višim primanjima

POREZ NA ODLAZAK U WC: Ovaj porez se plaća dnevno po učinku, odnosno po broju odlazaka u WC. Svaki dom će od države morati da kupi SHIT-COUNTER kako bi se dobilo realno stanje broja odlazaka u WC. I sami smo isprobali navedeni Američki izum SHIT-COUNTER i shvatili da on i "lažnjake" (ono kad misliš da će biti velika nužda, a izleti samo golub) tretira kao odlazak u WC. O poreskim olakšicama da i ne govorimo jer nisu predviđene. Šta reći nego TRPI NARODE kolko možeš !
http://www.izbori2016.com/iz-iskustva
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Politicka svastara

Post by nenad 10 »

Aqua druze obavezno uvesti porez za nezenje! Sto bi njima bilo bolje nego nama :lol: :lol: :lol:

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Obraz opstine

Post by aquarius »

Prije svega, ne vidim kakve veze ima put u Prosjeku sa
disputom koji smo ti i ja imali prije par dana ?!
Drugo, volio bih da Moderator vrati postove koje ja nisam
brisao (zašto sam ih onda i pisao) pa da vidimo
sadržaj mojih "prostota". Ako si već pročitala to što ti je
bilo upućeno smatraj da stojim iza svake izgovorene riječi !

Pošto će i ovo vjerovatno biti obrisano kao off-topic sve eventualne
prepiske i prepirke ću rješavati puutem privatnih poruka.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Kulturni dogadjaji

Post by Magyar »

просвјета wrote:Ево кад се већ, недослиједно, вратих да вам мало зборим
Da li si se vratio da mi i ovde ponovo blatis familiju???
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturni dogadjaji

Post by просвјета »

Велиш неке папричице блатим, истином. Е тога ће бит још. Мислим истине о рођацима.
JA SAM SPAMER!!!

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Kulturni dogadjaji

Post by Magyar »

Dobro ucitelju. Ako ti mislis da je tako ispravno, neka. Ima i druge istine.
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Politicka svastara

Post by просвјета »

Истина је једна, невјерниче... [emoji622]

JA SAM SPAMER!!!

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Politicka svastara

Post by Magyar »

Zivis u zabludi ucitelju. Moze li se reci da si zabludjen? Ili je to neispravno?
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Odobravas li ti ovakvo ponasanje bio to "subotar" protestant ili bilo koji drugi vid vjerskog opredeljenja, a da to nije sankcionisano od strane koja vlada tim podrucjem?
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by vrsta8472 »

Za vrijeme rata i kod nas su bili takvi vukovi u jagnjecoj koži. Kada je ratno stanje na snazi i kada je moral stanovništva ali i vojske jako bitan u tom slučaju sve zemlje se ponašaju tako. Ako znaš neki izuzetak za vrijeme ratnog stanja da je bilo drugačije zamolio bih te da napises.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Ko su bili "vukovi" u jagnjećoj koži ? Hrvati? Muslimani? ili Ukrajinci- budi malo konkretniji vrsta, ovako se samo došaptavamo!

Primjer kod nas je katolička crkva u Prnjavoru , ljudi su išli na mise i za vrijeme rata u crkvu, niko nije od crkve pravio sabirni centar za obuku nabildaih mišića! Pa ni ona u Štivoru nije kako ja znam služila drugoj svrsi osim za održavanje liturgije- a koliko ja znam nije niko ni branio da se ide u crkvu (a bilo je ratno stanje ). Pa niko ni Ukrajincima nije branio da služe liturgiju u manastiru ( poslije rušenja crkve :( ). Muslimani su bili redovni u džamijama dok se nisu srušile , a nisu oborene 91 već malo kasnije
Kako sam tebe shvatio ti "opravdavaš" kao "vjernik" da se u slučaju ratnog stanja kod nas zabrani rad vjerskih institucija koje ne spadaju pod patronat strane koja vlada na tom području!?


Primjere koje ja znam iz prošlosti su ndh koja je ugušivala pravoslavlje i judeizam, i hitler koji je takođe gušio, al samo judeizam, poslije rata se samo bivši SSSR bavio tom rabotom i priznavao je samo RPC do raspada 90-ih .

Ne znam više ni jednu državu u okolini koja je ostale druge konfesije zabranjivala bilo to u ratnom,poratnom ili mirnom stanju - ustvari zaboravio sam ovu novu ISIL oni su samo za Islam al naki drugačji od ovih naših muslimana!
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by vrsta8472 »

aleksandar76 wrote: Kako sam tebe shvatio ti "opravdavaš" kao "vjernik" da se u slučaju ratnog stanja kod nas zabrani rad vjerskih institucija koje ne spadaju pod patronat strane koja vlada na tom području!?

У том случају оправдавам. Мислим на вјерске организације које нису традиционалне на тим просторима: типа разно-разних протестантских вјерских организација које углавном вршљају тамо гдје је рат, а све под патронатом оне друге стране у сукобу. Класични примјер "тројанског коња".

И да, када већ спомињеш СССР и стаљина и РПЦ. Да ли би унијати опстали уопште у СССР-у да их РПЦ није узела под своју заштиту? И да напишеш зашто је баш унијате у Украјини Стаљин највише прогонио? А прогонио је све редом, не битно на вјеру нацију, политичко опредељење и сл.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Zao mi je sto cu te morati nazvati neinformisanim,jer znam da dosta toga poznajes al mi nije jasno kako po tebi "zastita" izgleda? Time sto je sve crkve koje nisu bile pod patronatom Rpc stavila pod svoj plast oduzimajuci im autonomiju nazivas "Zastitom" pa covjece sto se ljutis onda na katolicenje Srba po Hrvatskoj za vrijeme ndh?!? Zar i oni nisu tim cinom"stitili" Srbe?!
Znao sam da ti Ukrajinci grkokatolici stvaraju trn u oku, ipak smo mi tu nekih stotinjak godina al ne shvatam tvoju mrznju prema ostalima koji nisu pravoslavci, mislim da nisi dobro shvatio poruke ni jevandjelja,ni patrijarha ,ni pape a ove ostale beze mi je spominjati kad su svi ostali samo obicni jeretici.
Ne odgovori ti meni gdje je "vuk-ovcica"?

Ostah duzan za lijepog staljina-ako ti je on dika -aferim- inace Ugkc se satanizovala u bivsem sssr-u zbog podrske stvaranju nezavisne Ukrajine -a to nije odgovaralo komunjarama.
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by vrsta8472 »

И сама РПЦ је за вријеме Совјетских комуњара била под прогоном. Али УУЦ посебно им је била трн у оку због сарадње са нацистима у Другом свјетском рату.

Мени уопште нису грко-католици трн у оку. Само ако укључим здраву логику, неке ствари ми нису никако јасне. Нпр. Символ вјере је исти и код грко-католика и православних. Што значи да исповједамо исту вјеру.

Тако нам је исти и овај дио:

И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божијег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова, Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног не створеног, једносуштног Оцу, кроз Кога је све постало;

И то је дио због којег је дошло до раскола 1054 на православне и римо-катоилике. Тзв. филокве, да Св. дух исходи исходи и из Сина. А у Литургији се спомиње рисмки Папа, који контра од тога учи. Ето ја сам глуп и ограничен, па бих волио да ми објасниш ово. Мислим да није компликовано, сигурно си о томе учио и читао. Мени су то двије неспојиве цјелине, ако то посматраш са теолошке стране, а не ови ми се више свиђају а они мање. (Знам да ова расправа интересује само 0,1% оних који читају ову тему, али морам да га питам и ово)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

djurodj
Posts: 24
Joined: 25.06.2013. 17:08
Location: Štrpci, Bosna i Hercegovina

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by djurodj »

Draga Iris pošto ste Ti i Tvoji "sposobni i marljivi" tako dobri u etiketiranju "neprijatelja Vaše lokalne zajednice" ja bi vas rado zaposlio u kaki veliki supermarket da lijepite etikete, cijene i prekucavate datume isteka pojedinih proizvoda....mislim da bi tu Vaš talenat i sposobnost došli do punog izražaja....ovo se upravo pokazuje na primjeru dojučerašnjeg člana Vaše "ugledne zajednice" doktora Šikanića..

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

To se upravo i moglo očekivati od tebe Djurodj i od članova tvoje "ugledne" zajednice, da iskorištavate psihičko rastrojstvo jednog čovjeka, huškate ga a onda kad ostvarite cilj ili vidite da u tome ne uspijevate onda ga ismijavate, jadno do krajnjih granica.

Post Reply