Politicka svastara

Unošenje u politički život intriga, podvala iz ličnih, sebičnih interesa

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Politicka svastara

Post by Nicky »

Eto, ovo je tema na kojoj ce pojedinci moci da se izivljavaju, oni koji nemaju nista pametno da kazu, nikakve argumente, pa nam skrecu pojedine teme, ali naravno i za one koji hoce brzo da skakucu sa teme na temu, bez da to mora biti povezano, ali da ima neku poentu. SRETNO!!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ovako sta mislite da ovdje citiram, sve ono sto smo pisali na one dvije teme i da na ovom mjestu ubuduce vodimo rasprave tog tipa?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

nece to ovde nesto posebno ici zato jer nije slatko ako se ne skrene sa teme koji post zar ne

User avatar
DJ_$rbo
Posts: 515
Joined: 11.11.2007. 22:28
Location: tamo negdje ispod neba a iznad zemlje ...
Contact:

Post by DJ_$rbo »

Dodik: "Republiku Srpsku ovi iz Sarajeva žele na silu zarobiti u nekoj unitarnoj Bosni"

Predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik odbacio je optužbe iz Sarajeva i Brisela da BiH "drži kao taoca", ističući da se RS samo bori za svoja prava i da ne pristaje da svoju sudbinu "ispusti iz svojih ruku".

"Pri tome, ne ugrožavamo ničija prava, niti želimo da bilo kome oduzmemo bilo šta. Prije će biti da sarajevski političari i jedan dio međunarodne zajednice pokušavaju da nas uzmu za taoca, da nas na silu zarobe u nekoj unitarnoj Bosni", istakao je Dodik u intervjuu za dnevni list "Press".

Dodik je naveo da Ustav BiH može da bude promijenjen samo konsenzusom sva tri konstitutivna naroda, ali da se do tada Dejtonski sporazum mora striktno poštovati.

"Naravno, možemo mi i dalje da razgovaramo, nismo protiv političkih dogovora, ali preduslov svega jeste da politička elita iz Sarajeva prihvati RS. Ne mogu više da nas ignorišu i potcjenjuju", istakao je Dodik.

Premijer RS je ponovio raniji stav da RS nije protiv BiH, ali da jeste "protiv Bosne u kojoj nema RS ili Bosne u kojoj se sve radi da srpski entitet nestane", te da RS samo traži da bude ravnopravan partner.

Govoreći o mogućnosti da Lajčak iskoristi svoja ovlašćenja i smijeni premijera RS sa funkcije, Dodik je rekao da je jasno dao do znanja svima koji je njegov politički stav.

"I nema te cijene zbog koje bih ga mijenjao! Neka me smijene, ako hoće! Samo neka prethodno izračunaju cijenu te smjene", poručio je Dodik.

Premijer RS je ocijenio da međunarodna zajednica mora sve da učini na smirivanju napetosti, umjesto da svojim potezima dovodi do još veće destabilizacije regiona.

"Pogledajte samo šta se već duže vrijeme dešava sa Kosovom, sada pokušavaju da uguše RS, a evo, "planulo" je i u Makedoniji. Iako nam je dosta ratova i tragedija, nažalost drama raspada SFRJ još nije završena", naglasio je on.

Govoreći o prijetnjama koje dobija, predsjednik Vlade RS je rekao da ne razmišlja o tome, ali "i da zna da ne treba da bude naivan".

Komentarišući izjavu predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Željka Komšića da premijer Srbije Vojislav Koštunica "drži dalje prste od BiH, jer će dobiti i po prstima i po nosu" , Dodik je ocijenio da su "sarajevski političari počeli na najprizemniji način da podilaze svom biračkom tijelu", što je, kako je rekao, jako opasno.

"Moram da vam kažem da kad god se Srbija oglasi, u Sarajevu nastane pravi delirijum! Međutim, nama je i te kako značajna podrška vlasti u Beogradu, prije svega zato što je Srbija potpisnik Dejtonskog sporazuma... Ali, posebnu snagu na očuvanju RS daje nam podrška običnih građana Srbije, na koju nailazim svaki put kada sam u Beogradu", zaključio je premijer RS Milorad Dodik.
Ponekad shutnja moze reci hiljadu rijechi...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

PREBACI PA DA VIDIMO !!! :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

ma nemoj to
nije ovo fino ko tamo jel tako kami a

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Sutra ujutro. Odoh sada da spavam, ima tu dosta posla.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

jesi ti spremio ono sve sa spiska???

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Idi ti bolje spavaj...I imas tamo jos dosta da brises. Ona citiranja na citiranja ne lice ni na sta, tacnije lice na chat, a predsjednike niko ne spominje.

Nego, niko mi nije odgovorio. Da li je ko gledao fenomenalnu emisiju 60 minuta na FTV veceras? Ikad?

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

nije niko gledao i nema brisanja nista.... :twisted:

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Pa to je ono sto ja stalno pricam. Gledate samo ravno, necete da gledate ono sto treba da se gleda. NESTO FANTASTICNO LJUDI RADE (SAMO NECE DUGO JER CE IH NEKO SMAKNUTI) I NAPADAJU SVE PO REDU, SVE MAFIJASE, LOPOVE...

A to za brisanje...jesi siguran? Samo kazi do koje poruke hoces da skratim?

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

nemoj sada ajd sutra,jeben si haker

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Hirurg wrote:nemoj sada ajd sutra,jeben si haker
Nijesam, samo kazem da se moze uraditi. :lol:

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

dobro nisam ja sumnjao u tvoje sposobnosti
:wink:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Nicky, ajd vec kad mozes izbrisi sta ne treba da bude ovdje, da ja imam manje posla kada ovo sve budem prebacivao, u temu predvidjenu za ovu raspravu.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Bilo je previse za citiranje, nemam toliko vremena pa sam sve one postove stavio u temu Pade magla na sokake, jer tesko da mozemo na ovoj temi da vodi diskusiju kao sto smo zapoceli na onoj. Nista nisam brisao, smo sam postove koji nemaju veze sa izborima prebacio tj. od njih napravio novu temu.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Nicky wrote: Nego, niko mi nije odgovorio. Da li je ko gledao fenomenalnu emisiju 60 minuta na FTV veceras? Ikad?
Ево ја нисам гледао. Можеш ли ми рећи шта је било?
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Nicky wrote:NESTO FANTASTICNO LJUDI RADE (SAMO NECE DUGO JER CE IH NEKO SMAKNUTI) I NAPADAJU SVE PO REDU, SVE MAFIJASE, LOPOVE...
Ta emisija postoji već dugo godina i vodi je Bakir ... ( zaboravio sam kako se preziva nekakav je ,,begović,, ... mislim )
Pratio sam je više puta ima zanimljive temelje , ali i oni su istog razmišljanja po pitanju RS-a kao i svi političari i narod u Federaciji !!! Drago mi je ako su se okrenuli sebi , jer uvjek treba prvo od sebe krenuti i od svoga praga ...
A neće ih sigurno zatvoriti , prije će neko da ,,nastrada u nekoj nesreći,, ako ti je to utjeha !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

zaboravio sam kako se preziva nekakav je ,,begović,, ... mislim
Бакир Хаџиомеровић.

Него, пратим ја ту емисију већ неко вријеме. Ово издање, о коме говори Ники, нажалост нисам гледао због обавеза , али мислим да је ријеч о криминалним радњама Додика и КО. око продаје Телекома и Рафинерије. Свака им част за " истраживачко новинарство " , јер не презају од било чега да дођу до информације, али притом не воде рачуна о етици и добром укусу. Прилично смјел и храбар пројекат.

Али... ( наравно да увијек постоји ово АЛИ ) све би било у најбољем реду да поменути " шеф раје " Бакир и сам није " зглајзо " у криминал и полтронство. Није јавна тајна да овај вајни уредник политичког магазина " 60 минута " прима уредничку плату у Радио Сарајеву, без да је икада провео и минут у цијењеној медијској кући у коју је , узгред речено, прекомандован због непосуха на ФТВ-у.

Многи су у њему видјели новог Сенада Хаџифејзовића, али ни један ни други ми нису увјерљиви у продавању "јутеловских " фазона Горана Милића.

Мало сам ОТ, али реко` да разјасним.

:lol:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Hm...tema je bila ubistvo ovog Vukelica, zataskavanje zlocina,i ove 'gradjevinske mafije' u BL, MUPu RS, pa su se onda preselili malo i na svoje. Kako je rekao na kraju prvog priloga, imamo i mi svoje DODIKE ZA TRKU. :lol: Strasno jednostavno...Eto, ja cu je probati nabaviti, pa cu dati ljudima da pogledaju. Onaj ko ono vidi svojim ocima, a da poslije realno ne kaze sta je vidio i cuo, nije normalan. Eto, jednostavno tako.
Last edited by Nicky on 05.12.2007. 13:01, edited 1 time in total.

uKrINA
Posts: 91
Joined: 19.08.2006. 12:45
Location: Prnjavor, Republika Srpska

Post by uKrINA »


User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Cim njega oni iz Federacije ne vole, za nas je dobar. A sta drugo da prica Terzic nego da kritikuje sadanjsu vlast jer je sada u opoziciji.

Ukrina, ajd kada si se ti potrudio da najdes ovu emisiju, potrudicu se i ja da nadjem nesto. Ne mogu obecati 100% da cu naci, ali ako nadjem bice interesantna rasprava.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Prodaja Telekoma je medjunarodna muljacina, tu se ne pita mnogo ni Dodik niti ovi iz Telekoma BH koji su onako usput mislili uzeti Telekom RS.
Uglavnom ne lupam i ne iznosim nesto sto nisam cuo iz jako dobrih izvora.Naime, novac za kupovinu Telekoma RS je placen dogovrenim reketom americkoj Citi banci, koja ce zauzvrat dobiti nesto u Srbiji, da li ekskluzivno pravo na Postansku Stedionicu ili ulazak na neki od sektora osiguranja ili bankarstva ne znam.
Srbija je dobila pare za dz, a sirenjem ce povecati vrijednost Telekoma Srbije koji ce uskoro na prodaju.
Mi smo dobili pare, trgovacki dobro prosli, ali neka pojeftinjena, ako grijesim ispravite me, nismo dobili cini mi se.Ovdje 064 vrvi od popusta.
Tu je Mile izvukao maksimum, sad opet vjecno pitanje sta se i kako sa parama uradilo, ali to je tako, uvijek bilo i bice.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Nije bila prica za Telekom, nego za ovo sto ubise covjeka koji je imao (ima) dokaze protiv njih (mafije). Mislim da nista vise od ove emisije nije potrebno za dodati, sve je receno...Kao sto rekoh gore, oni pljuju i svoje, tako da se u objektivnost ne treba pricati. Vidis da ljudi za sve iznose dokaze.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Nicky Nicky ... Šta kažeš pljuju i svoje pa im vjeruješ !?!?
Pljuju svoje , pljuju njihove samo neka ne pljuju tvoje ...

E vidiš Nikice oni pljuju naše i svoje ( čudi me da ti kao jedan ,,nepristrasan,, mlađić to ne možeš shvatiti ) !!!
Nikice pljuvali su oni i ranije naše ( ili ti ga tvoje , kako ti rezonojuš stvari ) dok su bili na vlasti samo više nisu zanimljivi ... ako ponovo dođu na vlast pljuvaće oni opet naše ( ili ti ga tvoje ) ne bitno ... bitno je da se urušava RS međusobom !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Post Reply