N o s t a l g i j a . . .

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Pa,kažem ti!Jako dobro poznajem situaciju kakva je tu dole,a sam sam u privatnom biznisu,pa sve razumijem šta to znači.Dole ti je radnik nekako zadnja rupa na svirali u preduzeću,nema skoro nikakvih zagarantovanih prava,dok ovamo je sve drukčije.Postoje zakoni,pravila kojih se moraš pridržavati,htio ne htio,jer ako se ne pridržavaš aneksa iz kolektivne pogodbe na*ebo si ko žuti,a da ne pričam o razno raznim sindikatima koji su 100% na strani radnika.
Kažem ti sve ja to poznajem i znam da ljudi dolje i ko bi stvarno želeo raditi pošteno i marljivo,on može da radi,ali para nema u stvari ima koliko ima,a to je toliko mizerno da je katastrofa,ali šta da se radi,svako poslije ratno stanje je naj teži period,a još kad su loši ljudi na vlasti to je onda užas.
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: ...

Post by MAXIMUS »

Striker wrote:E to je vec druga prica :) a malo je zeznuto raditi za 300 km veruj mi zato sto istih tih 300 km uglavnom ostavis na poslu pa ispadne da radis za dzabe, ali svakako dobro dodje kao odskocna daska za bolji posao :D iskusio na svojoj kozi :)
A jos je zeznutije nekoga platiti 300 KM samo zato sto si mu to obecao a on to nije niti zaradio ... prijatelju mi smo navikli na stari sistem tj. dolaziti na posao a ne raditi !!! Sada je kapitalizam ja placam poreze a ti radis ... koliko zaradis toliko si placen , za pocetak 300 KM a ako zaradis vise bices vise i placen ( bar je kod mene tako ) ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

Kad se priča o komunizmu u YU da vam i ja nešto ostavim...
Nađoh na jednom forumu text:

7 čuda YU komunizma !!!

1.Svako je bio zaposlen
2.iako je svako bio zaposlen niko nije nista radio
3.iako niko nije ništa radio sve planove smo ispunili bar 100%
4.iako je plan ispunjen preko 100% radnje su bile prazne
5.iako su radnje bile prazne svi su sve imali
6.iako je svako imao sve svi su krali
7.iako su svi krali nikad ništa nije falilo

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Zato je komunizam i propao :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Re: ...

Post by Striker »

MAXIMUS wrote:
Striker wrote:E to je vec druga prica :) a malo je zeznuto raditi za 300 km veruj mi zato sto istih tih 300 km uglavnom ostavis na poslu pa ispadne da radis za dzabe, ali svakako dobro dodje kao odskocna daska za bolji posao :D iskusio na svojoj kozi :)
A jos je zeznutije nekoga platiti 300 KM samo zato sto si mu to obecao a on to nije niti zaradio ... prijatelju mi smo navikli na stari sistem tj. dolaziti na posao a ne raditi !!! Sada je kapitalizam ja placam poreze a ti radis ... koliko zaradis toliko si placen , za pocetak 300 KM a ako zaradis vise bices vise i placen ( bar je kod mene tako ) ...
Tesko je danas naci dobrog radnika istina, ali mozda sam ja previse govorio u svoje ime (vrednica hihihi) ali mozda nacin komunikacije gazda radnik nije odgovorajuci i jednostavno nacini motivacije radnika, mislim da od svakoga mozes napraviti dobrog radnika od onog koga ne mozes on ce sam napustiti posao kada bude video da jednostavno ne moze da se snadje u svemu tome. A mislim da bi danasnje gazde trebale malo otici na predavanja o tome kako motivisati radnika i izvuci neke pouke iz toga i sam pokusati napraviti radnika a ne samo traziti dobrog radnika trebali bi vise raditi na stvaranju radnika posto svi mi mladi ljudi nismo imali bog zna kakvu praksu u skolama i TD., Mislim da bi danasnji privatnici morali raditi malo vise na sebi, cast izuzecima, inace nikada nece biti zadovoljni i firma ce poceti polako umirati ili statirati (a uvek treba traziti vise). Moj Direktor je rekao jednom firma koja nema problema je firma koja umire i nema posla, kada imas problema mozes nasmijan ici kuci posto znas da nesto radis, a kada radnik ne mozes spavati navece od sikiracije vezane za posao znas da je dobar radnik i da misli na firmu :wink: :D

P.S. Radnik koji ne trazi povisicu nije nikakav radnik ;) za povsicu treba imat razloga doci i traziti

cirus
Posts: 122
Joined: 03.06.2007. 13:00
Location: preko bare

Post by cirus »

300 KM?Jeli vi to govorite o mjesecnoj ili sedmicnoj zaradi :shock:

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Hehehe... E tugo moja... Sta mislis?? Ma dnevna stari, dnevna! Daleko je RS otisla, a ti si preko " Bare" pa nisi u toku...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

"Samom sebi ne verujem
trideseta meni dodje
cini mi se tek sam rodjen
tako vreme brzo prodje

Prodje leto trideseto
godina mi zao nije
nije vazno sta je bilo
sad je vazno kako mi je

Ja sam crtu podvukao
ispod svojih trideset leta
kad saberem zivot celi
osta kratka mladost lepa

Ovaj zivot, dragi druze
kratak je ko miris ruze
tek sto zivot zamirise
a mladosti nema vise"
Image

cirus
Posts: 122
Joined: 03.06.2007. 13:00
Location: preko bare

Post by cirus »

Tacno Sheki da nisam u toku zato i pitam.Zbunila me Kamikazina konstatacija o mogucnosti zivljenja sa 700-800KM mjesecno,ali iz tvog odgovora lako je zakljuciti da treba biti virtuoz prezivjeti sa 300.

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Danas sam prebacivao neke stare video kasete na DVD i izmedju ostalih i jedna o Prnjavoru. Gledajuci tu kasetu, uhvati me nostalgija za Prnjavorom.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Sheki wrote:Hehehe... E tugo moja... Sta mislis?? Ma dnevna stari, dnevna! Daleko je RS otisla, a ti si preko " Bare" pa nisi u toku...
I TO FIZIKANER ;A AKO ZNAS NESTO DA RADIS MOZE I PUNO VISE !!! :smt005 SAMO 3010 GODINE :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Zaplakala BosnaHalid Muslimovic | 30.04.2005. u 14:11

Zaplakala Bosna, zaplakala
svakom je covjeku ruku dala
nije vazno koje vjere, kojeg obicaja
jer takva je Bosna ona ljude spaja
Refren
Jedno kolo, jedna raja
od Prijedora do Mostara
od Bihaca do Zvornika
Sarajevo svima dika
Bosancima Bosna vika
Zaplakala Bosna, zaplakala
Bosancima srce, dusu dala
ali doslo neko vrijeme
vrijeme ludovanja
ne placi Bosno, zemljo jarana
ali doslo neko vrijeme
vrijeme ludovanja
zapjevaj Bosno, majko sevdaha
Refren 4x
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Jebiga seno ja otvorih ovu temu pod imenom " N O S T A L G I J A " mišljeno na onu nostalgiju iz bivše nam države,a posebno na period do 90-ih godina,a koliko znam ova ojesma je nastala nekako pred sami vihor rata,skoro u ratu.
Da nebi pomislila da ja imam nešto protiv Halida Muslimovića i rećiću ti meni jedan od naj dražih pjevača ili da imam šta protiv pjesme ili texta,ne daj Bože,već samo kažem da je sve mišljeno za staru dobru Jugu!
Image

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Bosna je bila sastavni dio stare juge a pjesmu sam stavila da ova dvojica gore skontaju da smo mi svi isti i muslimani i srbi i hrvati ista nam je krv ista smo banda ma kako se danas nazivali
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Seno nismo isti i necemo biti isti.

Od slicnosti imamo samo isti mentalitet i nista vise.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Elmar
Posts: 639
Joined: 27.04.2007. 23:13
Location: Prnjavor

Post by Elmar »

sena internetusa wrote:Bosna je bila sastavni dio stare juge a pjesmu sam stavila da ova dvojica gore skontaju da smo mi svi isti i muslimani i srbi i hrvati ista nam je krv ista smo banda ma kako se danas nazivali
Potpisujem, svaka cast! :wink:

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

vrsta8472 wrote:Seno nismo isti i necemo biti isti.

Od slicnosti imamo samo isti mentalitet i nista vise.
kud ces vise????????????
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Alo ljudi ova priča je opet za neku drugu temu.Niti sam spominjao narodnosti,niti nacionalnost.Ja sam od toga operisan kad sam se rodio,želim samo da se ne pokvari tema koju sam postavio,kao što su učinili na temi "ALKOHOL"!
Pustimo to ja Srbin,ti Babo,onaj Hercegovac,to me ne zanima apsolutno ne!Samo u obzir dolazi ljudska duša,a sve ostalo ne *ebem ni 1 %!
Image

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

vrsta8472 wrote:Seno nismo isti i necemo biti isti.

Od slicnosti imamo samo isti mentalitet i nista vise.
Potpisujem i ja :lol:

Usput,ona pjesma je jedna malo krkanskija....

Elmar
Posts: 639
Joined: 27.04.2007. 23:13
Location: Prnjavor

Post by Elmar »

Cipiripi wrote:
vrsta8472 wrote:Seno nismo isti i necemo biti isti.

Od slicnosti imamo samo isti mentalitet i nista vise.
Potpisujem i ja :lol:

Usput,ona pjesma je jedna malo krkanskija....
Bravo majstore, stvarno si kulturan....nemas nikakvog postovanja!!!

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Ajmo, nazad na nostalgiju!
Jel' nako od vas nostalgican?

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Prije par dana su se srele dve drugarice tu u Prnjavoru,jedna od njih je moja školska sa kojom sam išao 8 godina u isti razred.Malo su popričale,sjetile se mene i tako me sve to povuklo da razmišljam o tim naj ljepšim vremenima mog života.
Period od smrti pokojnog Tita,dakle od 1980,pa sve do 1989 je period koji je za mene naj ljepši period u mom životu.
Ja razumijem ove mlađe generacije koje su faktički upamtile samo od 90-ih godina pa ovamo naprijed da su ogorčene,jer to su bila vremena puna patnje,mržnje i bijesa.Vjerujete da sam ponosan na to što sam proživio bar dio života u ona prekrasna vremena kad je sve bilo cool,kad se rađala naj bolja muzika,kad su se pravile žurke na naj ljepše načine bez trunke napetosti i ne sigurnosti.
Sve bi dao na svijetu da se vrate ta vremena bar za tren,ali realnost je ipak mnogo surovija od prošlosti.Ovo će samo razumjeti oni koji su to proživjeli o čemu pišem!
Image

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Mr X
IMA NAS

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

odlikas7450 wrote:Mr X
IMA NAS
Bravo majstore... :smt023
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

sena internetusa wrote:Zaplakala BosnaHalid Muslimovic | 30.04.2005. u 14:11

Zaplakala Bosna, zaplakala
svakom je covjeku ruku dala
nije vazno koje vjere, kojeg obicaja
jer takva je Bosna ona ljude spaja
Refren
Jedno kolo, jedna raja
od Prijedora do Mostara
od Bihaca do Zvornika
Sarajevo svima dika
Bosancima Bosna vika
Zaplakala Bosna, zaplakala
Bosancima srce, dusu dala
ali doslo neko vrijeme
vrijeme ludovanja
ne placi Bosno, zemljo jarana
ali doslo neko vrijeme
vrijeme ludovanja
zapjevaj Bosno, majko sevdaha
Refren 4x
:smt078 :smt078
Image

Post Reply