Da li ste znali ???

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Post Reply
User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Da li ste znali ???

Post by KAMIKAZA »

NAVEDITE OVDJE PO NESTO ZA STA MISLITE DA DRUGI JOS NE ZNAJU ; I TO OBAVEZNO SA PREDZNAKOM "DA LI STE ZNALI "!!! :lol:
Pa da pocnemo !!! :wink:

DA LI STE ZNALI ;DA SU BOKS MECEVI PRE 1900 GODINE TRAJALII PO CIJELI DAN I IMALI I VISE OD STOTINU RUNDI ?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

DA LI STE ZNALI; DA DAN NA VENERI TRAJE 5.832 SATA ?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Da li ste znali? Da sam jednom forumasu bacio zivi krec u oci i da je bio slijep pola godina :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Zujo
Posts: 200
Joined: 22.02.2007. 09:54

Post by Zujo »

Dali ste znali da covjek koji je "izmislio" boks(boks kao boks je vec postojao, samo sto on mu je postavio pravila), taj isti je otac od djecaka koji je bio ljubavnik od pisca Oskara Wilda. Kad je saznao za omoseksualnost sina, tuzio je Oskara Wilda.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

DA LI STE ZNALI DA FRANCUSKI ZAKONI DOZVOLJAVAJU VJENCANJE SA POKOJNIKOM ?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Da li ste znali da je covijeku fizicki nemoguce da lizne svoj lakat!
A da li ste znali da 95 % ljudi nakon sto procitaju i pokusaju da liznu svoj lakat :lol:
Idemo dalje ...

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Da li ste znali da je Leonardo Da Vinci mogao da pise jednom rukom i crta drugom u isto vrijeme.

jugoslovenka
Posts: 63
Joined: 24.05.2007. 13:44
Location: Prnjavor

Post by jugoslovenka »

da li ste znali da slon nemoze da skace!!!!

uKrINA
Posts: 91
Joined: 19.08.2006. 12:45
Location: Prnjavor, Republika Srpska

Post by uKrINA »

Da li ste znali da prvi grad na svijetu koji je dostigao milion stanovnika bio je Rim, 133. godine prije nove ere (nazivamo ga "vječni grad", jer je od svog osnivanja uvijek bio glavni grad). London je milionitog stanovnika dobio tek 1810, a Njujork 1875. godine. Danas u svijetu ima oko 300 gradova sa više od milion stanovnika.

User avatar
nout
Posts: 180
Joined: 21.01.2005. 21:57

Post by nout »

Da li ste znali da covjek ne moze da kihne otvorenih ociju?

P. S. Ako nista, ova tema ce bar pomoci nekim ljudima da nauce da se DA LI pise odvojeno.
Pleased to meet you, hope you guess my name
But what's puzzling you is the nature of my game...

User avatar
HEKTAP
Posts: 817
Joined: 19.05.2005. 02:49
Location: Trg ratni profitera/Prnjavor

Post by HEKTAP »

DA LI STE ZNALI da je 12 grama safrana za covjeka smrtonosno?prijatno! :lol:
Nisam lijep al sam zato PAMETAN!!!

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Da li ste znali da prva drzava koja je zenama dala pravo glasa je Novi Zeland. Desilo se 1893. godine.
:lol:
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Dali ste znali da boja za veterinarski pecat, kojim se obelesava pregledano meso, jestiva je
pod uslovom da se pravi od ljuske grosda, kao sto se i radi u velikom broju zemalja.

Mozda o ovome zna vise nasa veterinarka :lol: :?:
Mislim na onu sto su joj tange spale na dole :smt005
Image

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

:smt043
Zalim, ne znam nista o tome...boje jos uvijek ne jedem! :lol:
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Da li ste znali da uprkos telefonu,internetu poste sirom sveta proslede svakog dana oko 1,2 milijarde pisama!
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

DA LI STE ZNALI DA DUGACKI USKI NOKTI ODAJU SLABOST LEDA
Image

jugoslovenka
Posts: 63
Joined: 24.05.2007. 13:44
Location: Prnjavor

Post by jugoslovenka »

Da li ste znali da u jednoj casi Coca-Cole ima 11 kocki secera..

freedom
Posts: 183
Joined: 27.04.2007. 18:21
Location: ovdje sam.....

Post by freedom »

da li ste znali DA SE JA DANAS UBI OD DOSADE , KAO NIKADA DO SADA :smt005 :smt005 :smt005


ajd sada ozbiljno:
da li ste znali da je nadeblji covjek na svjetu tezak 560 kg , i da je sada otpoceo mrsavljenje uz pomoc strucnjaka i to vrlo uspjesno, zapravo vec je skinuo 90 kg, i kaze da zeli jos najmanje 360!!!
...DEJMT...

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

15.GODIŠNjICA JEDNE OD NAJVEĆIH BITAKA VOJSKE SRPSKE

Post by VUK-RS »

"KORIDOR ŽIVOTA I SJEĆANjA"

Odgovornost je bila velika: ili probiti blokadu, ili će srpski narod doživjeti tragediju neslućenih razmjera

Na Vidovdan 1992. godine borci Vojske Republike Srpske izvojevali su jednu od najznačajnijih i najhumanijih pobjeda u Odbrambeno-otadžbinskom ratu.
Probijen je koridor kroz Posavinu. Ova pobjeda imala je ogroman vojni, politički i nacionalni značaj. Uspostavljena je veza sa maticom Srbijom, srpske teritorije u BiH su povezane i stvoreni uslovi za stvaranje Republike Srpske.
Prije ovog proboja muslimansko-hrvatske snage držale su više od četrdeset dana u potpunom okruženju više od milion Srba zapadno od Šamca i Doboja.
Ponestajalo je lijekova. Zbog nedostatka kiseonika u banjolučkom Kliničkom centru umire dvanaest beba. Hronični bubrežni bolesnici ostaju bez tečnosti za hemodijalizu...

Predsjednik Skupštine opštine Banja Luka Predrag Radić u očajanju piše generalnom sekretaru Ujedinjenih nacija Butros u Galiju. Moli ga da odobri bar humanitarne letove iz Beograda u Banju Luku kako bi se mogli dopremiti lijekovi. Gali ne odgovora...
Četrdeset dana ulice krajiških gradova su puste: nema goriva, nema električne energije, ponestaje hrane, deterdženata, cigareta, kafe... Nema čak ni paste za zube.

Operacija "Koridor-92" osmišljena u komandi Prvog krajiškog korpusa Vojske Srpske kojim je komandovao Momir Talić. Odgovornost je bila velika: ili probiti blokadu, ili će srpski narod doživjeti tragediju neslućenih razmjera.
Vremena za oklijevanje nije bilo. Regularna vojska Hrvatske(Prva ZNG iz Zagreba, Druga i 108. ZNG iz Nove Gradiške, treća ZNG iz Osijeka i 153. ZNG iz Velike Gorice), jedinice Hrvatskog vijeća odbrane(101. HVO iz Broda, 102. iz Odžaka, 103. iz Dervente, 104. iz Šamca - Domaljevaca, 105. iz Modriče, 107. iz Gradačca, 110. iz Usore, 111. iz Žepča) i muslimanske "zelene beretke"(207. iz Tešnja, 201. iz Maglaja i 109. iz Gračanice) već su bile napravile vojnički prsten oko Save u Posavini preko srednje Bosne i dalje do Jadrana. Njihove snage spojile su se kod Broda. I sam Doboj našao se u poluokruženju.

- Odgovornost je bila ogromna. Znali smo da ako ne uspijemo da će doći do sveopšte tragedije srpskog naroda. Nismo imali pravo na neuspjeh - govorio je general Talić.
Proboj je planiran za Vidovdan, 28. juna 1992. godine, a izvršen je dva dana ranije.

- Prvi dan je bio pravi pakao - govorio je poslije bitke načelnik štaba Prve oklopne brigade Prvog krajiškog korpusa Vojske Srpske general i komandant Prva taktičke grupe koja je predstavljala udarnu pesnicu proboja - general Novica Simić.
Nakon cjelodnevne borbe padaju Gornji Kladari. Žestoke borbe vode se na pravcu: Potpolje - Živkovo Polje - Čardak. Na Dobor kuli prsa u prsa. Komandant elitne jedinice "Vukova sa Vučijaka" Veljko Milaković je u jednom trenutku, našavši se u poluokruženju, poveo borce te komanduje : Juriš! Za mnom".
Na Vidovdan je bilo oslobođena Modriča i put za istok i maticu bio je otvoren.
"Koridor života" popločan je krvlju srpskih junaka. Tačno 293 srpska ratnika su u borbama za koridor dala život, a 1.129 pripadnika tadašnje Vojske Srpske Republike BiH i specijalca MUP-a Republike Srpske Krajine teže je ili lakše ranjeno.
http://www.youtube.com/watch?v=bBdvHxO1-l4
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

Zbog nedostatka kiseonika u banjolučkom Kliničkom centru umire dvanaest beba. Hronični bubrežni bolesnici ostaju bez tečnosti za hemodijalizu...

Predsjednik Skupštine opštine Banja Luka Predrag Radić u očajanju piše generalnom sekretaru Ujedinjenih nacija Butros u Galiju. Moli ga da odobri bar humanitarne letove iz Beograda u Banju Luku kako bi se mogli dopremiti lijekovi. Gali ne odgovora...
Ovo im nikad nemogu zaboraviti!!!!!!!!Neduzna djeca i bebe nisu nista krivi!!!!!

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

jugoslovenka wrote:Da li ste znali da u jednoj casi Coca-Cole ima 11 kocki secera..
Mogu zamisliti koliko ga onda ima u Pepsiju...pun je secera!


Da li ste znali da su studenti privatnih fakulteta polagali 20 ispita za 4 mjeseca! :shock:
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Weterinarka wrote:

Da li ste znali da su studenti privatnih fakulteta polagali 20 ispita za 4 mjeseca! :shock:
20 puta polagali ispit zrelosti...morace i 21. put! :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

DA LI STE ZNALI DA JE REDMOND LEE A RASLI IMAO NAJDUZE NOKTE NA SVJETU 7,51 Metar A NIJE IH SJEKAO PUNE 24 GODINE .

A JA SAM MISLIO DA NAS KEDZAN DRZI REKORD !!!!!!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Da li ste znali da krava pase travu zato sto nema ruke.Inace bi je "motala"
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Dali ste znali da su "KAMIKAZINI" stihovi već viđeni više od 15 000 puta... :lol: :lol: :wink:
Image

Post Reply