Roditeljski kutak

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

sena internetusa wrote:Ovaj djeciji studio mi se cini previse savrsen da bi bilo istinito???
Исто сам и ја помислио. Надам се да одударају од нашег просјека, одн. чим их неко похвали, а они се покондире. :roll:
Бобана занм јако дуго. Не дјелује ми као неко ко не стоји иза својих ријечи и дјела.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Jel to gdje nekada bio Slavujov market.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Samac wrote:Jel to gdje nekada bio Slavujov market.
Управо !!!
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
sneki
Posts: 400
Joined: 01.10.2007. 16:49
Location: Austrija

Post by sneki »

Kako da se jedan roditelj postavi kad mu dijete treba na operaciju?Ima nas roditelja ovdje pa sta vi mislite o tom?
Neki piju od tuge,neki od radosti a neki od jutra...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Naj iskrenije ne daj Boze da ikad saznam kakav je to osjecaj,ali desava se i to.Stvarno ne mogu da zamislim kako bi ja reagovao.Nemama pojma!
Image

User avatar
sneki
Posts: 400
Joined: 01.10.2007. 16:49
Location: Austrija

Post by sneki »

Ja cu da poludim!Pa opet sve to da prolazim pa dokle?
Neki piju od tuge,neki od radosti a neki od jutra...

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Sneki neznam,nedaj boze,znam da sam bila vec poludjela kada je primao infuziju zbog gripe nesto teze ne bih podnijela.
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

sneki wrote:Kako da se jedan roditelj postavi kad mu dijete treba na operaciju?Ima nas roditelja ovdje pa sta vi mislite o tom?
Nisam doživio da mi djete ide na operaciju ( nadam se i da neću ) ali najstarija kćerkica mi je ležala u BL 7 dana na infuziji ... Šok za porodicu i mene lično ...
U tvom slučaju jedino ti mogu reći da stisneš zube i razmišljaš glavom šta je najbolje učiniti u ovom trenutku !!! I normalno boriti se do pobjede !!!
Neznam šta je tačno slučaj ali raspitaj se ko je hirurg i kakve ima rezultate iza sebe !!! Ako možeš da ga biraš izaberi ga lično !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

sneki wrote:Kako da se jedan roditelj postavi kad mu dijete treba na operaciju?Ima nas roditelja ovdje pa sta vi mislite o tom?
Nezna covjek kako da se postavi u momentima operacije djeteta,zeznuto je to ljudi moji,neopisivo a i tesko za objasniti nekome ako si vec dozivio taj belaj.Mojoj kcerci su radili biopsiju jetre u Hamburgu i zena i ja smo bili s njom do prije same operacije,vidjeli smo kad su joj davali narkozu i kad se pocela gubiti tj,padati u san.E vidis to je tesko,puno tesko,to je ono sto nemoze ziv covjek objasniti,tada se ljudsko bice hvata boga i moli mu se kao malo dijete majci da ga ne istuce sto je pao u blato i uneredio odjecu.Kazu da covjek mora biti jak,pa znam da mora ali kad su djeca u pitanju i njihovo zdravlje i zivot,tada covjek postaje zvijer bez kontrole i bilo kakvih drugih osjecaja osim toga prema svome djetetu.U svakom slucaju covjek se pomiriti mora sa svim sto proizilazi iz operacije i vjerovati da sam taj cin operisanja ustvari znaci bolje za dijete te da ce osim doktora i bog pomoci.Sad ko me cita moze misliti,,vidi ovoga al se isprovaljiva s bogom,,ali vjerujte i dan danas kad mi kci bude lose bog mi je na pameti...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

SEHA koliko mi je poznato ti si zbog tog slučaja i otišao u Ameriku , radi uslova liječenja i stručnjaka !?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

MAXIMUS wrote:SEHA koliko mi je poznato ti si zbog tog slučaja i otišao u Ameriku , radi uslova liječenja i stručnjaka !?
Istina.Moja kci ima jednu jako rijetku bolest gdje poremecen imuni sistem a pracena je sa rapidnim padom secera u krvi.Bolest je svojstvena zidovima i oni je imaju u izrazenom obliku.Kako smo mi to fasovali,bozija volja,ko ce ga znat.Zbog dobrog lijecenja u Americi ona je relativno dobro a u poredjenju sa Njemackom ona je puno,puno bolje.Bolest je Glycogen Storage Disease TYP 1,jako rijetka i zajebana te puno bolje istrazena i tretirana ovdje.Kako u Atlanti ima jedna od boljih djecijih bolnica u Americi,preselio sam iz Rochestera i zivim nadomak Atlante.Tako ti je to moj druze Maxo...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Život je čudo !!!
U kompletnoj nesreći eto i malo sreće da si mogao otići tamo i imati takve uslove kakve imaš !?
Što reče jedan moj drugar kad smo bili na ratištu ,, daleko smo od svetaca ali nismo baš toliko bogu zgriješili,, :!: :wink:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Снеки, требаће ти пуно стрпљења и храбрости, о парама да не говорим. :roll:

Мој клинац је прошле године заглавио десетак дана у болници због погрешне дијагнозе. Сва срећа па је то била само једна тежа респираторна инфекција, ништа страшно.

Знам да сам тих неколико дана ходао као зомби. Нон-стоп висио на телефону, распитивао се како, шта и гдје. Хиљаду најцрњих мисли ми је пролазило кроз главу...

Послали су га у болницу са дијагнозом " сепса ", примили на одјел под дијагнозом " мононуклеоза, да би се на крају се испоставило да се радило о " крупу ".
Ех, ти доктори и надримудраци. :roll:

Сва срећа све се релативно брзо завршило.

Надам се да се не ради о тешком случају.
Било како било теби и твојима желим много среће и здравља !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

ja sam
Posts: 43
Joined: 06.02.2007. 13:06

...

Post by ja sam »

sneki wrote:Kako da se jedan roditelj postavi kad mu dijete treba na operaciju?Ima nas roditelja ovdje pa sta vi mislite o tom?
...

Sneki,nema tu neke posebne definicije za postavljanje, ,tu emocije nadvladaju razum,jasno je da moras biti jaka,da ukoliko dijete trazi od tebe objasnjenje cijele situacije,da mu na najblazi nacin ukazes sta ga ocekuje,i naravno da izbegavate pricu o bolesti u njegovom prisustvu.

Prosle godine bila sam uz drugaricu svih 6 sati koliko je trajala operacija njenog deteta,svo vrijeme ona je preplakala,istovremeno, u holu je bio jedan bracni par iz Zrenjanina,cije je dijete isto bilo u operacionoj sali, skoro sa identicnom dijagnozom djeteta moje drugarice,ti isiti roditelji u odnosu na moju drugaricu,reaguju s moje tacke gledista,totalno kontra,piju kafu,pisu poruke na mob.,jedu itd.,i jednog momenta prilazi nam otac tog djeteta, obraca se mojoj drugarici i kaze :Majka vidim da niste vjernik ,i da niste citali Bibliju,sa tako negativnim i crnim mislima potencijalno ih i prizivate!
Odnosno,htjela sam da ti ukazem kako ljudi razlicito reaguju u gotovo identicnim situacijama!

Budi jaka,zbog svog djeteta,njemu je ipak najbitnija tvoja jacina!

Zelim vam sve najbolje !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ма знам Снеки. То сам више рекао због наших прилика ( овдје у РС/БиХ), гдје је " Добар дан " љекару 100 КМ из мог џепа, без обзира на осигурање. :?

Снага и нада - двије ријечи које ће вам требати :!:

Од мене пријатељски : Сретно !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
gorica vrhovac
Posts: 340
Joined: 04.03.2007. 00:45

Post by gorica vrhovac »

A ljudi jest zanimljivo!
Kad djete od 4 godine uci svoju babu igrat igrice na kompjuter! :lol:
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

gorica vrhovac wrote:A ljudi jest zanimljivo!
Kad djete od 4 godine uci svoju babu igrat igrice na kompjuter! :lol:
:smt005 :smt005 :smt005 :smt024 :smt026

Garant CS ! :wink:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Dali mi mozete reci kakve posljedice moze izazvati scharlach citala sam da je beopasan i da je to kod djece cesto,al vise volim da cujem od nekog cije je dijete to imalo???
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Богу хвала нисмо имали тај проблем.
Ако ти шта може помоћи ево једног линк-а :
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A8%D0 ... 0%B0%D1%85

и свједочанства родитеља чија су дјеца имала ово обољење:
http://www.forum.hr/showthread.php?p=11532705

Твом синчићу желим брзо оздрављење !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

na svu srecu nije moj svrco u pitanju vec djecak iz njegove grupe sa kojim je bio u kontaktu pa se ja pripremam psihicki. hvala aqua
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Problem

Post by sena internetusa »

DRAGI RODITELJI..
Vec duze vrijeme me muce kojekak´ve gluposti i nikako nemogu da ih izbacim iz glave pokusavala sam da razgovaram sa doktorom on mi da antidepresive koji ne pomazu pa me zanima jel to mozda i normalno???
Previse brinem za svoje dijete ako je u vrticu ili kod baki i deki ja stalno razmisljam da ce mu se nesto desiti stalno zivkam,nocu ustajem provjeravam da li dise,ako imam los predosjecaj otkazujem putovanja,ako ga nesto zaboli pomisljam na najgore...itd u nedogled
stvarno neznam sta da radim???
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Nisi jedina, mislim da se svaki roditelj slično osjeća. Moraš to malo dovesti u granice normale. Antidepresivi nisu riješenje. Skuliraj se malo i biće sve u redu.

Moraš to uraditi upravo zbog svog Sergeja, jer, zamisli kakav će mu život biti kad napuni 18. Pratićeš ga u grad, špijunirati telefonske razgovore, zabranjivati raznorazne stvari... ?!

Djeca nisu biljke, nego živa stvorenja i ne treba im kavez već slobodan siguran prostor u kome mogu odrastati.

Jeste teško, ali MORAŠ !!!
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Izludiću !!! Svako jutro ista priča !!! ( ne ... nije žena u pitanju :lol: )
Najmlađa ćerka neće da ide u vrtić i svako jutro plač , natezanje hoće , neće ...
Jeli to normalno !? Da li i druga djeca tako reaguju prvih mjeseci na vrtić ili je ova previše razmažena ( ljubi je majka ... :lol: )
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Mislim da je ovo poslednje.
Mene strašno iznervira bezrazložni plač, ali jbg i to je dio roditeljstva.

Mislim da će ju proći Makso.
Samo treba vremena i mnogo, mnogo strpljenja.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

U vecini slucajeva je tako,samo brzo prodje,a istina je ako je malo vise razmazena i uvijek je bila uz mamu to onda obicno tako biva. Procice vjeruj mi!
Image

Post Reply