Roditeljski kutak

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Napredan taj tvoj sinčić nemam riječi,
a ti seno staris čim o buducoj svekrvi već sad razmišljaš. :lol:
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Narode juce kad nisam u zemlju propala kad sam dosla po malog u vrtic teta me docekala ljutita kaze da kraj koga je god djeteta prosao udario ga je iz cista mira neka mala ima masnicu i njen mama mi je brojala stvarno neznam sta se sa njim desava nikad se nije tukao :?: :?:
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
sneki
Posts: 400
Joined: 01.10.2007. 16:49
Location: Austrija

Post by sneki »

Ja imam djevojcicu od 5 godina koja takodje ide u vrtic.Hvala bogu tih problema nemamo.Tete je hvala a i kod kuce je jako dobra.Sa djetetom moras biti prijatelj i puno razgovarati.SRETNO. :smt023

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

sena internetusa wrote:Narode juce kad nisam u zemlju propala kad sam dosla po malog u vrtic teta me docekala ljutita kaze da kraj koga je god djeteta prosao udario ga je iz cista mira neka mala ima masnicu i njen mama mi je brojala stvarno neznam sta se sa njim desava nikad se nije tukao :?: :?:

Seno,seno taj tvoj mali mnogo nestasan. :lol: :wink:
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Mogu da odahnem faza ludovanja je prosla sad je dobar "slusa" koliko jedan mali djecak moze da slusa ima puno prijatelja svaki dan nekog drugog bitno je da se druzi i da da mu je ugodno u vrticu tete su zadovoljne snjim i meni je jako drago da je ta faza prosla :D
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Јесте да је везано за сусједну нам Србију, али је сродно нашим приликама:

Image

Novosti: U vrtiću kobajagi
Sreda, 24. oktobar 2007. 11:27

U centralnoj Srbiji svega 15 vrtića ima dozvolu za rad. U Vojvodini ih je nešto više - 20. Svi ostali rade na crno! U najkraćem, to znači da za bezbednost dece koja pohadjaju privatne igraonice, obdaništa, zabavišta, maštaonice, ne odgovara niko. A, koliko tačno mališana u Srbiji pohadja ove, uslovno rečeno, ustanove, niko ne zna. Zvaniče statistike nema i samo se pretpostavlja da više od 30 odsto najmladjih odrasta uz priučene vaspitačice i na mestima koja niko ne kontroliše.

Privatnici koji čuvaju decu tvrde da su kriterijumi Ministarstva prosvete, koje, inače, izdaje dozlove za rad, previsoki i da im se prijavljivanje "ne isplati". Država, s druge strane, normative ne spušta, ali zatvara oči pred ljudima koji zaradjuju na roditeljskoj muci, u neadekvatnim uslovima, sa sumnjivim osobljem koje niko ne proverava. Mnogi od njih prijavljeni su, čak, kao samostalne trgovinske radnje, a smešteni u garažama.

U Ministarstvu prosvete, nadležnom za izdavanje dozvola, tvrde da se kriterijumi ne mogu menjati, iako ne poriču da su veoma strogi. Od privatnika se, izmedju ostalog, očekuje da imaju tačno odredjen broj vaspitača, centralnu kuhinju, objekat u vlasništvu i pet hiljada dinara na računu. Tačno je odredjeno i koliko lopti, knjiga, posudja, stolica i ostale opreme moraju da nabave za potrebe odredjenog broja mališana o kojima se brinu.

Milka Andrić, pomoćnik ministra prosvete, kaže da svaki objekat koji traži oznaku vaspitno-obrazovne ustanove mora da prodje strogu kontrolu da bi postao deo sistema.

"One, koji ne ispune uslove, ne možemo da kontrolišemo, jer nismo nadležni za njih. Prijave se u opštinama i Trgovinskom sudu kao privatne firme koje se bave različitim delatnostima. Njihov vaspitno-obrazovni rad se ne pominje, pa naša inspekcija nema ingerenciju nad njima. Jedino što možemo jeste da upozorimo roditelje da dobro provere da li vrtići imaju dozvolu pre nego što im prepuste decu na čuvanje", objašnjava Andrićeva.

Mada su u Ministarstvu prosvete svesni da lažni vrtići rade čak i u izlozima radnji po Srbiji, tvrde da oni ne mogu da ih spreče. Prema tumačenju naše sagovornice, rizik snose roditelji!

A, roditelji, kao što je poznato, zaista nemaju veliki izbor. Državni vrtići su prebukirani, budžeti za bebisiterke obično tanki, pa garaža u komšiluku iz te perspektive ne izgleda dovoljno loše da se u njoj ne bi ostavilo dete.

O dozvolama i normativima, privatnici, uglavnom, ne žele da govore poimence. Gotovo svi imaju primedbe na komplikovanu proceduru za izdavanje dozvola u Ministarstvu prosvete, ali mnogima ova nerešena situacija i odgovara. Tako vlasnica zabavišta "Medina kuća" iz Beograda, recimo, kaže da zasada ne zaradjuju dovoljno da bi se registrovali: Prijavili smo se kao kuća zabavnih aktivnosti, a od Ministarstva smo dobili dozvolu za program rada. Ne smemo da pripremamo hranu, ali redovno nam stižu obroci od jedne privatne firme koju kontrolišu nutricionisti.

Upravo je to i nelogično: Ministarstvo aminuje program, a posle ne postoji inspekcija koja bi kontrolisala njegovu realizaciju. A, kada se reklamiraju, privatnici obavezno ističu da imaju programe koji su akreditovani u Ministarstvu prosvete. Tako dovode u zabludu roditelje, za koje i takva dozvola predstavlja garanciju da se radi o ozbiljnim "ustanovama" bezbednim za njihovu decu.

Situacija u državnim ustanovama je, ipak, mnogo bolja, mada i u ovim vrtićima, koje kontrolišu sanitarna, komunalna i razne prosvetne inspekcije, ima mnogo problema.

(MONDO)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Vidim da je splasnulo interesovanje za ovu temu, pa reko da ju osvježim jednim korisnim tekstom:
http://www.mtsmondo.com/lifestyle/vesti ... vest=79448

BTW, prema još nepotvrđenim informacijama, neko nas je "poslušao", glede radnog vremena vrtića. Naime, u Prnjdži se otvara novi Studio za edukaciju djece, koji će , prema mojim informacijama, raditi do 23 časa !!! Postojaće i mogućnost čuvanja djece na par sati u moderno opremljenoj igraonici. Više informacija će biti nakon što obavim razgovor sa vlasnikom pomenute ustanove.

Za početak, samo mogu reći " Svaka čast " !!!
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Sto bi se reklo ... prijeko potrebno !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

ja sam
Posts: 43
Joined: 06.02.2007. 13:06

Post by ja sam »

Moram priznati,jedna od boljih tema na forumu...

Mi trenutno imamo vodene ospice,i kupim ja neki dan kcerki saobracajni bukvar,i idemo redom i dodjemo do saobracajca,i ja je pitam sta je saobracajac,tek ce ona meni PEDER,ja da puknem od smjeha,ali kuliram naravno, i kazem joj odakle ti to,i ona mrtva hladna kaze neki dan kad smo se vracali iz Mladenovca,tata mi je rekao sedi dole ,eno su oni pederi gore...,koji su to sundjeriiiii...,obozavam ih...

A ta ideja o igraonici je fantasticna,,mene je ta igraonica spasavala,kad je nisam ima gdje ostaviti,s obzirom da nemam baka servis...,mada u sustini i za njih je ok.pogotovo ako dijete ne ide u vrtic radi same njegove socijalizacije.

User avatar
kraschotica
Posts: 1061
Joined: 10.11.2007. 21:25
Location: put za nigdje...pa pred kraj puta;)
Contact:

Post by kraschotica »

ah ta dječica...ja ih jedva čekam, al mislim da bi moj dragi da bude na porođaju(koji će vjerovatno biti u BL) pao u nesvijest...a još blizanci;)
ki je mačku rep odsikal=)

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

suti sreca da nisu trojke :lol: :lol:

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

seha wrote:Ja sam konto da je ova kras girl jos djevojka,kad vidi ona nosi dvojke,jadan ti kruh.
hehe to je pravo nema patnje dalje odmah duplo ;)

User avatar
kraschotica
Posts: 1061
Joined: 10.11.2007. 21:25
Location: put za nigdje...pa pred kraj puta;)
Contact:

Post by kraschotica »

Hirurg wrote:
seha wrote:Ja sam konto da je ova kras girl jos djevojka,kad vidi ona nosi dvojke,jadan ti kruh.
hehe to je pravo nema patnje dalje odmah duplo ;)
hahaha, pa nego šta, dvije muhe jednim udarcem:)
ki je mačku rep odsikal=)

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Sva djecica sad samo cekaju pokloncice od roditelja i govore kako su bila dobra.Ja sam svom Andjelu vec kupio nesto prelijepo,ali joj jos nisam dao.
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Мој се харамбаша данас накупио поклона ! Ко год је данас дошао на славу са собом је донио и пакетић. Слаткиша ко` у причи. :lol:
Ја само гледам и не дирам. :cry:

Мало ми се разболио ( упала грла ) па кубуримо са температуром и јаким кашљем, али већ ћемо то некако прегрмити. Сине , недај се ! :wink:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Mogu samo da zamislim Aqua kako je bio danas sretan sincic kad su padali pokloni svakih par minuta...Koja je to radost za djecu.Covjek ni ne zna dok nema vlastitu djecu.
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

А јел татама и мамама донио ишта СВЕТИ НИКОЛА? Image
Image

User avatar
gorica vrhovac
Posts: 340
Joined: 04.03.2007. 00:45

Post by gorica vrhovac »

Mr X wrote:Sva djecica sad samo cekaju pokloncice od roditelja i govore kako su bila dobra.Ja sam svom Andjelu vec kupio nesto prelijepo,ali joj jos nisam dao.
evo moja danas imala rođen dan pa dobila puno pokloncica! Kako volim gledat djecu kad se raduje! Pravi anđeo je bila danas moja malena kad je otvarala pokloncice!
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ништа љепше од раздраганог дјечијег осмјеха када му поклоните нешто.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Ja sam kupio na poklon za NG svojoj kcerkici mp3 i po noci ga stavim pod jelku i ujutro reko: jao vidi sta ti nocas donio djed mraz?! A,ona me ono ladno pogleda i kaze mi: papi,a od kad si ti djed mraz? Nema vise sanse da je prevarim... :lol:
Image

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

JA NEMAM DJECU....ALI JOŠ UVIJEK TVRDIM DA NEMA VEZE KAKAV POKLON DARUJEŠ DJETETU,..ON ČE BITI SRETAN....ZATO POKLANJAJ ONO ŠTO MU TREBA- TO JE SAMO RODITELJSKA I PRIJATELJSKA LJUBAV!!!!!
SVE DRUGO JE PROLAZNO!!!!!!
IZVINITE ŠTO UPADAM U RODITELJSKI KUTAK!!!!
POZDRAV!!!!
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

KP wrote:IZVINITE ŠTO UPADAM U RODITELJSKI KUTAK!!!!POZDRAV!!!!
Ne treba u opste da se nesto izvinjavas KP,jer ova tema jeste misljena za roditelje koji imaju djecu,ali nije ogranicena pa sad da mogu samo oni tj. mi pisati.Ja bih cak volio da malo vise nesto napisu ovi sto jos nemaju svoje Andjele da cujem kakvo je njihovo misljenje o tim malim ljudicima.
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Јесте да сам информацију која слиједи обећао прије пар мјесеци, али ево ни сада није касно.

Коначно сам обавио информативни разговор са власником новог студија за едукацију дјеце, који је отворен недавно у Прњавору под називом " Mickey`s Land " ( или ти " Микијева земља" по нашки ).

Радно вријеме студија је од 06,30 до 21,00 ( могуће и до 22,00 ), суботом од 06,30 до 16,00. Суботом је могуће и чување дјеце до 21,00 по цијенама играонице, која је у склопу студија.
Организују и рођенданске забаве, интерактивне радионице и курс енглеског језика за клинце.
Модерно опремљен, велик, чист и уредан. Раде двије тете, а пазе и малу дјецу ( јаслице ). Слике сте имали прилику видјети у Фотоглерији.
Цијене приступачне. За цјелодневни боравак дјеце ( спавање, игра, њега и три оброка ) 120 КМ, а за играоницу први сат 3 КМ, сваки наредни 2 КМ.
За старије клинце обезбјеђен превоз до школе.

Први утисци позитивни. Следећи мјесец свог анђела препуштам њима на бригу.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Nema nista ljepse nego kad se vratis sa malo duzeg putovanja i kad zagrlis i poljubis svog Andjelcica!
Image

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Ovaj djeciji studio mi se cini previse savrsen da bi bilo istinito???
Hvala bogu da neko nesto radi i za nase najmladje :D :D :D
Friedns are flowers in life´s garden

Post Reply