Mora li covjek da laze???

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Post Reply
User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Mora li covjek da laze???

Post by salcn »

Naravno da mora
Najcesce se laze ZENI I POLICIJI :lol:
Kome se njcesce laze i zasto???
Image

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

Pa u nekim slucajevima da!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Mora li covjek da laze???

Post by KAMIKAZA »

salcn wrote: Kome se njcesce laze i zasto???
NAJCESCE SE LAZE NARODU !!!! :smt005 A zasto ? :lol: PA DA BI SE POBJEDILO NA IZBORIMA !!!!!!!!! :twisted:
OPAMETIIIII SEEEEEEEE BOSANSKIIIIII NARODEEEEEEE !!!!!!!:smt075 :lol: :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Re: Mora li covjek da laze???

Post by salcn »

KAMIKAZA wrote:
salcn wrote: Kome se njcesce laze i zasto???
NAJCESCE SE LAZE NARODU !!!! :smt005 A zasto ? :lol: PA DA BI SE POBJEDILO NA IZBORIMA !!!!!!!!! :twisted:
OPAMETIIIII SEEEEEEEE BOSANSKIIIIII NARODEEEEEEE !!!!!!!:smt075 :lol: :wink:
Legendo :lol:
Image

milunka
Posts: 45
Joined: 05.10.2004. 20:44
Location: prnjavor

Post by milunka »

слаго бих да кажем да не мора
oygvfbyo86ti76

wunderkind
Posts: 82
Joined: 19.09.2005. 01:19

Post by wunderkind »

po mom misljenju najvise lazu neki ljudi na radnom mjestu, zavisi kakvim se poslom bavi..jedan pekar na pr. ne mora bas da laze :-)

Naravno da mora i da se laze al ipak umjereno, jer ako se pretjera bices uhvacen i niko ti vise vjerovati nece :-)

Uz ovo jos ona stara : Odkako uhvatih sam sebe u lazi ne vjerujem nikom vise...ma ja ne lazem, ja samo precutim istinu :-)
umri prije smrti dok jos nije prekasno za to

User avatar
Krang
Posts: 22
Joined: 18.02.2007. 15:42

Post by Krang »

Ja ne lazem :lol:

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

[quote="wunderkind"]po mom misljenju najvise lazu neki ljudi na radnom mjestu, zavisi kakvim se poslom bavi..jedan pekar na pr. ne mora bas da laze :-)

Da npr znas zucu pekara ne bi bi se drzao/la tog stava :wink: ali kontam sta si zelio/zelila reci :!:

Slazem se da ljudi na radnom mjestu dosta petljaju,mislim ajd reci sefu da mu muvas zenu ili slicno 8)

Znam dosta ljudi koji fino lazu pa ih je milina slusati,tako da i ono zasto znas da se nije desilo presutis.Imao sam slucaj da covjek prica o nekom dozivljaju (a zaboravio je da sam bio prisutan) pa ga toliko izokrene na drugu stranu da ti se smuci zivot. To je definisem kao nedostatk samopostovanja i stalne potrebe da se bude u centru paznje,neka vrsta bolesti :!:

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

Kundacarka mara wrote:
wunderkind wrote:po mom misljenju najvise lazu neki ljudi na radnom mjestu, zavisi kakvim se poslom bavi..jedan pekar na pr. ne mora bas da laze :-)

Da npr znas zucu pekara ne bi bi se drzao/la tog stava :wink: ali kontam sta si zelio/zelila reci :!:

Slazem se da ljudi na radnom mjestu dosta petljaju,mislim ajd reci sefu da mu muvas zenu ili slicno 8)

Znam dosta ljudi koji fino lazu pa ih je milina slusati,tako da i ono zasto znas da se nije desilo presutis.Imao sam slucaj da covjek prica o nekom dozivljaju (a zaboravio je da sam bio prisutan) pa ga toliko izokrene na drugu stranu da ti se smuci zivot. To je definisem kao nedostatk samopostovanja i stalne potrebe da se bude u centru paznje,neka vrsta bolesti :!:
bas fino receno kolega!!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Laž je svjesno izrečena neistina ili obmana. Svatko slaže barem jednom u životu, tako tvrde psiholozi. Ponekad ljudi lažu bez određene namjere, pokušavajući se zaštititi od emocionalne boli. Općenito pravilo glasi: gdje je laž, tu je i strah, i to od prijekora, kazne, strah da smo učinili nešto loše i neprimjereno, da ćemo nekome učiniti nešto loše ili da će se nešto okrenuti protiv nas… Laž je povezana i s iluzijom, prijevarom i nesposobnošću podnošenja onoga što nam se događa u životu.

Na pitanje može li se laž od saveznika u društvenom životu pretvoriti u bolest, odgovor je potvrdan. Dva su čimbenika koja, posebno jave li se istodobno, ukazuju na to da je igra lažima vrlo opasna. Prvi je učestalost kojom se njima koristi, rabeći laž kao stalnu tehniku u odnosima s drugima, nerijetko kao strategiju za postizanje ciljeva. Drugi čimbenik je potpuni izostanak osjećaja krivnje. Kad se premaši granica, stručnjaci govore o "perverznim osobnostima" – to su one koje neprestano prekoračuju granicu između dopuštenog i nedopuštenog, dobrog i lošeg.

Ovisno o razlozima i cilju razlikuje se više vrsta laži: narcisoidna, sklonost preuveličavanju vlastitih zasluga kako bi se pridobilo odobravanje drugih; histrionska, to je pretjerivanje koje služi da bi se zbog nekog emocionalnog manjka privuklo tuđu pažnju; bolesna, glumljenje bolesti ili čak samoranjavanje kako bi se potakla briga drugih… Opazi li se da se prelazi granica i da se nije moguće vratiti, najbolje je što prije se obratiti stručnoj osobi, psihologu ili psihijatru. Isto vrijedi i za djecu. Ako mnogo lažu u trećoj, četvrtoj ili petoj godini, to nije razlog za zabrinutost, no rade li to sa 10, 11 ili 12 godina i na donekle čudan način, to je već znatno opasnije.

Nije nužan poligraf da bi se otkrilo lažljivca. U mnogim slučajevima dovoljno je pažljivo promatrati osobu s kojom se razgovara te potražiti neke od sljedećih znakova:

Lice: crveni ili jako problijedi, smije se samo usnama, ali ne i očima, čelo se znoji…

Ponavlja pokrete: dodiruje nos, pokriva usta, često povlači i ovratnik bluze…

Nemirno pokreće noge ili ruke

Pogled i oči: ima raširene zjenice, suze mu oči, podiže obrve, ne zadržava pogled dugo vremena na očima sugovornika, češće trepće…

Kontradiktoran je, naljuti se kad ga se mnogo ispituje ili zamoli da nešto ponovi; može čak optužiti drugog da mu ne vjeruje

Ton glasa: govori višim ili oštrijim tonom nego inače, zbog nervoze, priča brže nego inače

Ne ponaša se prirodno; njegovi pokreti djeluju neiskreno, kontrolira ili pretjerano naglašava iz straha da će ga nervoza odati

Govor je prepun stanki: treba više vremena da smisli laž nego da se nečega prisjeti
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Krang wrote:Ja ne lazem :lol:
Ko ni ni ja :lol:
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Dali vas grize savjest kad lazete
Image

SERLOK
Posts: 124
Joined: 24.02.2007. 21:16

Post by SERLOK »

mora da se slaze ponekad... :? zivimo u takvom vremenu
Zaustavite ringispil,
ljudima je muka!

User avatar
PATRIOT BOYS
Posts: 99
Joined: 13.02.2007. 23:18
Location: BANJA LUKA--PRNJAVOR

Re: Mora li covjek da laze???

Post by PATRIOT BOYS »

KAMIKAZA wrote:
salcn wrote: Kome se njcesce laze i zasto???
NAJCESCE SE LAZE NARODU !!!! :smt005 A zasto ? :lol: PA DA BI SE POBJEDILO NA IZBORIMA !!!!!!!!! :twisted:
OPAMETIIIII SEEEEEEEE BOSANSKIIIIII NARODEEEEEEE !!!!!!!:smt075 :lol: :wink:
J**O TI BOSANSKI NAROD MATER.
IZJASNJAVAJ SE NARODU REPUBLIKE SRPSKE I PEDERACIJE< PARDON FEDERACIJE.

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Re: Mora li covjek da laze???

Post by salcn »

PATRIOT BOYS wrote:
KAMIKAZA wrote:
salcn wrote: Kome se njcesce laze i zasto???
NAJCESCE SE LAZE NARODU !!!! :smt005 A zasto ? :lol: PA DA BI SE POBJEDILO NA IZBORIMA !!!!!!!!! :twisted:
OPAMETIIIII SEEEEEEEE BOSANSKIIIIII NARODEEEEEEE !!!!!!!:smt075 :lol: :wink:
JEBO TI BOSANSKI NAROD MATER.
IZJASNJAVAJ SE NARODU REPUBLIKE SRPSKE I PEDERACIJE< PARDON FEDERACIJE.
Jaro nemoj da psujes nikom mater to nije lijepo.Da ti kazem kolega KAMIKAZA je u pravu sto je napisao BOSANSKI NARODE.DA ti cika SALCN kaze nesto:Ja bih isto volio da mi imamo drzavu REPUBLIKU SRPSKU ali od toga nema nista bar za sad.Kako god okrenemo nas u svijetu(SRBE)smatraju pod BIH.Gdje god da odes u inostranstvu niko nema pojma sta je RS.Ponavljam ja bih isto volio da imamo drzavu jer mi stvarno neznamo kome pripadamo.Pamet u glavu i cekajmo bolja VREMENA
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Mora li covjek da laze???

Post by KAMIKAZA »

PATRIOT BOYS wrote:
KAMIKAZA wrote:
salcn wrote: Kome se njcesce laze i zasto???
NAJCESCE SE LAZE NARODU !!!! :smt005 A zasto ? :lol: PA DA BI SE POBJEDILO NA IZBORIMA !!!!!!!!! :twisted:
OPAMETIIIII SEEEEEEEE BOSANSKIIIIII NARODEEEEEEE !!!!!!!:smt075 :lol: :wink:
JEBO TI BOSANSKI NAROD MATER.
IZJASNJAVAJ SE NARODU REPUBLIKE SRPSKE I PEDERACIJE< PARDON FEDERACIJE.
:smt003
STA JE SRBENDO KAD SI PATRIOT KOLIKO SI BIO U RATU U HRVATSKOJ; BOSNI I NA KOSOVU ? LAKO JE BUKATI KAO BIK ROGOVE IMAS ALI POKAZI MU*A !!!
DA OBJASNIM ZA NEPISMENE MI SRBI SMO IZMEDJU OSTALOG I NAROD IZ BOSNE I HERCEGOVINE A NE SAMO IZ REPUBLIKE SRPSKE ;AKO NISI ZNAO patriot boys SRBI ZIVE I TAMO IZA TOG BRDA I TE IZMISLJENE GRANICE ZA KOJU TI ZNAS I JA NE MISLIM DA IH OSTAVIM DA POSTANU MUSLIMANI ZATO STO TI I TEBI SLICNI NEZNATE ZA NJIH ;MENI JE DOVOLJNO STO JA ZNAM ; A I TI DA MALO CITAS SHVATIO BI DA BOSNA NIJE ZEMLJA MUSLIMANA VEC SVIH NAS A OSIM TOGA SU U BOSNI SRBI NAJMNOGOBROJNIJI ;ALI TO NAM NE DAJE ZA PRAVO DA PLJUJEMO DRUGE; ZBOG TAKVI SMO OVAJ PUT IZGUBILI RAT ZA KOJI TI NISI NI ZNAO A TU DRZAVU RS KOJU SPOMINJES SMO PROKOCKALI ZA STOLOM A NE NA RATISTU ; I ZAO MI JE STO NAS SRBE TRPAJU SVE U JEDNU VRECU ;JER IMA NAS PAMETNI I GLUPI KAO I SVAKIH DRUGIH ; TI NA ZALOST SPADAS U OVE DRUGE !!! :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

e kami nek si mu reko!!!ko da si mene pitao hehhe seljacic iz vijacana posao nesto da kenja a bio negdje u evropi hladio jaja dok se ovdje ratovalo i ginulo!!!takve najvise mrzim,a sada ide u crkvu svake nedelje i krsti po 50 puta :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Warlock wrote:e kami nek si mu reko!!!ko da si mene pitao hehhe seljacic iz vijacana posao nesto da kenja a bio negdje u evropi hladio jaja dok se ovdje ratovalo i ginulo!!!takve najvise mrzim,a sada ide u crkvu svake nedelje i krsti po 50 puta :lol: :lol: :lol: :lol:
:smt054 :smt055 :smt041
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Re: Mora li covjek da laze???

Post by salcn »

KAMIKAZA wrote:
PATRIOT BOYS wrote:
KAMIKAZA wrote:
salcn wrote: Kome se njcesce laze i zasto???
NAJCESCE SE LAZE NARODU !!!! :smt005 A zasto ? :lol: PA DA BI SE POBJEDILO NA IZBORIMA !!!!!!!!! :twisted:
OPAMETIIIII SEEEEEEEE BOSANSKIIIIII NARODEEEEEEE !!!!!!!:smt075 :lol: :wink:
JEBO TI BOSANSKI NAROD MATER.
IZJASNJAVAJ SE NARODU REPUBLIKE SRPSKE I PEDERACIJE< PARDON FEDERACIJE.
:smt003
STA JE SRBENDO KAD SI PATRIOT KOLIKO SI BIO U RATU U HRVATSKOJ; BOSNI I NA KOSOVU ? LAKO JE BUKATI KAO BIK ROGOVE IMAS ALI POKAZI MU*A !!!
DA OBJASNIM ZA NEPISMENE MI SRBI SMO IZMEDJU OSTALOG I NAROD IZ BOSNE I HERCEGOVINE A NE SAMO IZ REPUBLIKE SRPSKE ;AKO NISI ZNAO patriot boys SRBI ZIVE I TAMO IZA TOG BRDA I TE IZMISLJENE GRANICE ZA KOJU TI ZNAS I JA NE MISLIM DA IH OSTAVIM DA POSTANU MUSLIMANI ZATO STO TI I TEBI SLICNI NEZNATE ZA NJIH ;MENI JE DOVOLJNO STO JA ZNAM ; A I TI DA MALO CITAS SHVATIO BI DA BOSNA NIJE ZEMLJA MUSLIMANA VEC SVIH NAS A OSIM TOGA SU U BOSNI SRBI NAJMNOGOBROJNIJI ;ALI TO NAM NE DAJE ZA PRAVO DA PLJUJEMO DRUGE; ZBOG TAKVI SMO OVAJ PUT IZGUBILI RAT ZA KOJI TI NISI NI ZNAO A TU DRZAVU RS KOJU SPOMINJES SMO PROKOCKALI ZA STOLOM A NE NA RATISTU ; I ZAO MI JE STO NAS SRBE TRPAJU SVE U JEDNU VRECU ;JER IMA NAS PAMETNI I GLUPI KAO I SVAKIH DRUGIH ; TI NA ZALOST SPADAS U OVE DRUGE !!! :wink:
samo ostro. :lol:
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Jebo ovakve patriote.Nezna covjek gdje zivi.
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Kami daj neku pjesmicu za patriote.
Da ih zgovnamo
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

DODJE MI ZLO KAD VIDIM NEKOG OVAKVOG KOJI JE NAUCIO TRI SRPSKE PJESMICE I MISLI DA JE CETNIK; NIJE DOVOLJNO DA SE SAKUPI PET MARAKA I KUPI KOKARDA; ILI DA SVEZE CRNU MARAMU OKO GLAVE I DODJE U VIJACANE ;DA BI POSTAO CETNIK TREBA TO OKACITI I OTICI NA KOSOVO ;SAMO JA NISAM NESTO PUNO VIDIO TIH KOKARDI NA RATISTU VISE SAM IH SREO U FRANKFURTU I MINHENU NEGO TAMO ;ALI TAKVI SU TU DA PJEVAJU A DRUGI CE DA RATUJU !!!
JA NISAM TU DA ODLUCUJEM KO JE DOBAR SRBIN A KO NIJE NITI TO PRAVO IMA BILO KO ;COVJEK SE SA VJEROM RODI ; ZIVI I UMIRE !!! :wink:
ILI JESI ILI NISI !!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Jebes Vijacane

Ja sam cuo da su Vijacani turisticko mjesto-----Divlje SVINJE navracaju cesto.
Vijacnci jesteli na glasu stali bi u poderanu CASU :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Image

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

DODJE MI ZLO KAD VIDIM NEKOG OVAKVOG KOJI JE NAUCIO TRI SRPSKE PJESMICE I MISLI DA JE CETNIK; NIJE DOVOLJNO DA SE SAKUPI PET MARAKA I KUPI KOKARDA; ILI DA SVEZE CRNU MARAMU OKO GLAVE I DODJE U VIJACANE ;DA BI POSTAO CETNIK TREBA TO OKACITI I OTICI NA KOSOVO ;SAMO JA NISAM NESTO PUNO VIDIO TIH KOKARDI NA RATISTU VISE SAM IH SREO U FRANKFURTU I MINHENU NEGO TAMO ;ALI TAKVI SU TU DA PJEVAJU A DRUGI CE DA RATUJU !!!
JA NISAM TU DA ODLUCUJEM KO JE DOBAR SRBIN A KO NIJE NITI TO PRAVO IMA BILO KO ;COVJEK SE SA VJEROM RODI ; ZIVI I UMIRE !!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

sta se desilo sa postovima zadnjeg dana?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply