Omiljena jela

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Post Reply
User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Omiljena jela

Post by salcn »

SARMA
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

cool tema
bravo slacn ;)

meni gra'
:D
kako god okrenes najboljSi :)
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

gra sa rebrima :D :D :D
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Meni dvije stvari grah sa svinjskim koljenicama...

I svinjska trbusnia ali svjeza...na rostilju...evo vec mi ide pljuvacka na usta od same pomisli na trbusinu :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

vrsta8472 wrote:Meni dvije stvari grah sa svinjskim koljenicama...

I svinjska trbusnia ali svjeza...na rostilju...evo vec mi ide pljuvacka na usta od same pomisli na trbusinu :D
hahahah :lol: :lol: :lol:

piletina sa krompirom i satarash :)

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

vrsta8472 wrote:Meni dvije stvari grah sa svinjskim koljenicama...

I svinjska trbusnia ali svjeza...na rostilju...evo vec mi ide pljuvacka na usta od same pomisli na trbusinu :D

GOVEĐI GULAŠ!!!!
NESTO NEPREVAZIDJENO DO SADA!A PRIJE TOGA MOZE I MALO POTRBUŠINE,UF VRSTA.....PROCE I POST....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

U aprilu prvom prilikom kupujem jedno 2kg trbusine i idemo negdje pored Ukrine da se zamastimo:)))))
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

vrsta8472 wrote:U aprilu prvom prilikom kupujem jedno 2kg trbusine i idemo negdje pored Ukrine da se zamastimo:)))))

hahaha nije valjda vrsta da pjenis :D :lol: :lol: :lol:

OzeUke
Posts: 15
Joined: 15.07.2006. 12:46

Post by OzeUke »

Sremske kobasice,chvarke i kisele krastavce a malo i bijelog luka u zimske dane.
U ljeto piletina ,voce i povrce.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Naj mi omiljena jela,jesu ona kad ogladnim do panja! :D
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

cccc

Post by salcn »

A uz dobro jelo pase i dobro vino i koja rakica :D :D :D

STA JE BOLJE---PRASETINA ILI JAGNJETINA.

Sta mislite o jelima ispod saca Uh :D :D :D :D

Sta je u ljeto bolje HLADNA PIVA ili SPRICER :P :P :smt020


Veliki POZDRAV za sve :smt030
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Gdje su najbolji cevapi u Prnjavoru :lol: :lol:
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

PITAM SVE?

TKO BOLJE KUHA:ZENA ,MAJKA BAKA ILI KOMSINICA :D :D :D :D

Iskreno MOLIM a nemojte ono tude je slade

Moramo biti fini kako rece VRSTA :D :D :D :D :D
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

PITAM SVE?

TKO BOLJE KUHA:ZENA ,MAJKA BAKA ILI KOMSINICA :D :D :D :D

Iskreno MOLIM a nemojte ono tude je slade

Moramo biti fini kako rece VRSTA :D :D :D :D :D
Image

Nola
Posts: 38
Joined: 04.06.2005. 08:41

Post by Nola »

Ljudi da ne povjerujete, veceras sam pravila Piroge, au sto tu ima posla, dva sata ja i drugarica u kuhinji i to intenzivnog rada! Nikad ih dosad nisam pravila, samo sam gledala kako se pravi i uspjelo je. :wink: Nego za te nase piroge niko nije cuo sem prnjavor i okolina? Zar nigdje vise nema Ukrajinaca sem kod nas?
I usput ja najbolje kuvam hihi

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

A GOVEDJI GUTAS :?: :D

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

Nola wrote:Ljudi da ne povjerujete, veceras sam pravila Piroge, au sto tu ima posla, dva sata ja i drugarica u kuhinji i to intenzivnog rada! Nikad ih dosad nisam pravila, samo sam gledala kako se pravi i uspjelo je. :wink: Nego za te nase piroge niko nije cuo sem prnjavor i okolina? Zar nigdje vise nema Ukrajinaca sem kod nas?
I usput ja najbolje kuvam hihi
Kad se mogu probaju piroge???Ma ima galcijana svugdje kako nema samo se kriju...a i piroge se ne zovu tako svugdje...a ti si kuharica pa skontaj kako.....pro googlaj malo

SERLOK
Posts: 124
Joined: 24.02.2007. 21:16

Post by SERLOK »

sta su piroge?

lignje - mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm I'm lovin' it 8)
Zaustavite ringispil,
ljudima je muka!

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

piroge su tjestenina ispunjena sa sirom ili krompirom ili pak mesom...sve zavisi ko i kako pravijako ukusno i tradicionalno ukrainsko jelo :)

pater
Posts: 253
Joined: 09.05.2006. 21:09
Location: pravo mjesto

Post by pater »

Piroge
Potrebno je za tijesto za cca 24 piroge:
1 paket svjeze germe 50 gr.
2 male kasikice soli;
2 mala kasikica secera;
2 male kasikice maslinova ulja;
50 gr. margarina;
5 dl mlakog mlijeka;
1 jaje
13 dl brasna cca 780 gr.

Priprema: Izmrviti germu u jednu veliku posudu i dodati so i secer. Istopiti margarin u jednoj serpici i dodati mlijeko i ugrijati do 37¤ C. Margarin i mlijeko sasuti u posudu s germom i izmjesati da se germa rastopi. Dodati jaje.Dodati brasno, al ostaviti 1 dl za razvijanje. Tijesto ne smije biti previse tvrdo. Ostaviti tijesto da nadodje duplo oko 40 min. Piroge razvaljati kao mini pizzu, i u sredinu stavljati nadjev (fil) po zelji, zatim preklopiti i viljuskom sastaviti krajeve. Peci na 200 C oko 15 min (dok ne porumeni). Kad su pecene piroge premazite uljem i vodom...
Fil (nadjev) za piroge: 300gr. sitaki gljiva ili sumskih sampinjona ili bilo koje jestive gljive po zelji...
1 prasa ne prevelika... 400 gr. jake kobasice ili sudzuk, 1 crvena paprika, 1 zelena paprika, 600 gr. mesa mljevenog ili po zelji moze i drugo samo nasjeci na sitnije komade, 1 mala kasikica maslinova ulja, 1 mala kasikica soli, 1 prstohvat mljevenog bibera, 6 dl ribanog trapist sira cca 200 gr.
Posebno izdinstati povrce, a posebno meso i sve na kraju sastaviti i dodati ribani sir... Recept je isproban i jako je ukusan... Ukoliko zelite mozete fil za piroge mijenjati po vasim zeljama i ukusima...



Image


Ovo je moderniji nacin pripreme piroga :wink:
Blažen je onaj koji nema šta da kaže a ipak ćuti!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

MUSAKA

Evo jedne od varijanti :

*Musaka od gljiva*

Vrijeme pripreme: 75 min.

Sastojci:
# 250 g gljiva
# 300 g mljevenog mesa
# 2 glavice crvenog luka
# malo mlijeka
# brašno
# jaja
# mljevena paprika
# so
# biber
# peršinov list
# pavlaka

Priprema:
Klobuke dobro oprati, osušiti i posoliti, uvaljati ih najpre u brašno, zatim u dobro umućena jaja i na kraju u mrvice (ili ponovo u brašno). Pržiti u vrelom ulju s obje strane, do zlatno smeđe boje. Možete ih soliti i naknadno.

Preliti ih tartar sosom i služiti.

Priprema:
Isjeći gljive po širini, posoliti i ostaviti malo da odstoje, zatim ih dinstati. U posebnom sudu pržiti mljeveno meso sa crvenim lukom, dodati malo mljevene paprike, soli, bibera i peršinovog lista po ukusu.

Redati red gljiva, red mesa sve dok se ne potroši sav materijal. Gotovu masu zapeći sa pavlakom u kojoj ste razmutili malo mlijeka.

Služiti sa zelenom salatom.:wink:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Piroge sa meso uf :D :D
Image

Nola
Posts: 38
Joined: 04.06.2005. 08:41

Post by Nola »

Warlock wrote:
Nola wrote:Ljudi da ne povjerujete, veceras sam pravila Piroge, au sto tu ima posla, dva sata ja i drugarica u kuhinji i to intenzivnog rada! Nikad ih dosad nisam pravila, samo sam gledala kako se pravi i uspjelo je. :wink: Nego za te nase piroge niko nije cuo sem prnjavor i okolina? Zar nigdje vise nema Ukrajinaca sem kod nas?
I usput ja najbolje kuvam hihi
Kad se mogu probaju piroge???Ma ima galcijana svugdje kako nema samo se kriju...a i piroge se ne zovu tako svugdje...a ti si kuharica pa skontaj kako.....pro googlaj malo
Kad naucim da ih bolje pravim jer ove moje su bile nesto suplje:)) ali ipak ukusne!

Nola
Posts: 38
Joined: 04.06.2005. 08:41

Post by Nola »

pater wrote:Piroge
Potrebno je za tijesto za cca 24 piroge:
1 paket svjeze germe 50 gr.
2 male kasikice soli;
2 mala kasikica secera;
2 male kasikice maslinova ulja;
50 gr. margarina;
5 dl mlakog mlijeka;
1 jaje
13 dl brasna cca 780 gr.

Priprema: Izmrviti germu u jednu veliku posudu i dodati so i secer. Istopiti margarin u jednoj serpici i dodati mlijeko i ugrijati do 37¤ C. Margarin i mlijeko sasuti u posudu s germom i izmjesati da se germa rastopi. Dodati jaje.Dodati brasno, al ostaviti 1 dl za razvijanje. Tijesto ne smije biti previse tvrdo. Ostaviti tijesto da nadodje duplo oko 40 min. Piroge razvaljati kao mini pizzu, i u sredinu stavljati nadjev (fil) po zelji, zatim preklopiti i viljuskom sastaviti krajeve. Peci na 200 C oko 15 min (dok ne porumeni). Kad su pecene piroge premazite uljem i vodom...
Fil (nadjev) za piroge: 300gr. sitaki gljiva ili sumskih sampinjona ili bilo koje jestive gljive po zelji...
1 prasa ne prevelika... 400 gr. jake kobasice ili sudzuk, 1 crvena paprika, 1 zelena paprika, 600 gr. mesa mljevenog ili po zelji moze i drugo samo nasjeci na sitnije komade, 1 mala kasikica maslinova ulja, 1 mala kasikica soli, 1 prstohvat mljevenog bibera, 6 dl ribanog trapist sira cca 200 gr.
Posebno izdinstati povrce, a posebno meso i sve na kraju sastaviti i dodati ribani sir... Recept je isproban i jako je ukusan... Ukoliko zelite mozete fil za piroge mijenjati po vasim zeljama i ukusima...



Image


Ovo je moderniji nacin pripreme piroga :wink:
Ovo nidje veze nema sa pirogama, kakvo povrce, kvasac itd!

nego neka nam se javi neka ukrainka da nam objasni

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Evo je :!: :D :D :D

:arrow: Ma ovo su neke 'novoizmisljene' piroge :lol: :lol: :lol: , koje imaju samo takav oblik....kakve to piroge!
Tjesto za piroge:
-brasno, malkice ulja, malkice soli i voda;(neki stavljaju i jaja)
Pune se sa:
-pire krompir, malo soli, sir i dinstani luk; ili
-sir, jaje i so; ili
-samo kuhani krompir, dinstani luk i so;ili
-kuhani/pire krompir, luk dinstani, kuhani/isjeckani kupus, biber, so; ili na milion drugih nacina....uvjek su jami, jami, jami :smt118
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

Post Reply