Gazde / gazdurine / probisvijeti / lopovi...

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Post Reply
grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Gazde / gazdurine / probisvijeti / lopovi...

Post by grlica »

...odavno mi srce lupa : ima izaci , otvaraj , višak , puno nas je - a ja sve ne dam, pa ne dam !
I onda , u jedan sunčan proljetni dan , sine mi misao što je srce pištalo . Evooo teme :D Za stare, za mlade, nove i buduće generacije , evo nešto što je posebno aktuelno u ovom poslijeratnom periodu , kad se u svijet bogatih ulazi na mala vrata. :o
Ja , kao ex gazda , dijete jugović (jugo 55 coral ) gazdurina imam mnogo toga da ispričam takođe na ovu temu . ljetni je period , možda ta prica bude i nešto tipa : ljeto na forumu / kod gazdurina. :lol:
ko zna ... ne znam ni ko ima sve ovde , opet sam nova ... sad sam GUGUTKA :smt006
jEL VAM SE SVIĐA TEMA ?
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Gazde / gazdurine / probisvijeti / lopovi...

Post by KAMIKAZA »

Meni se svidja ,jos samo da postanem gazda,pa da znam o cemu se govori. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Gazde / gazdurine / probisvijeti / lopovi...

Post by grlica »

hvala druže načelniče :D ja ovu temu i načeh povodom Prvog maja ! Živio Tito na čelu sa kapitalnim idejama :!:
:o
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Gazde / gazdurine / probisvijeti / lopovi...

Post by svraka »

Тема ми је мало тенеденциозна... Зар је правило ако је неко успјешан у послу, да је аутоматски декларисани лопов? За моје поимање, газда је успјешан човјек у послу којим се бави. А успјешан може бити и ако није лопина. Јест да је риједак случај, али управо због тих изузетака, због поштених, успјешних, моралних... није ми тема легла...скроз... Мада, руку на срце, па обије на образе, већина данашњих газда су ... види се из наслова теме.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Gazde / gazdurine / probisvijeti / lopovi...

Post by grlica »

"obje žene, obE milosnice" ... SRPSKI JEZIK PRVO :smt006
Drago mi prvo što se iko javio još na ovu temu , Zmija valjda košuljicu mijenja pa je nema - presvlači se za nastup. Tema je postavljena , poslije onih ratova , cirka ne znam koliko godina , IZBORNA je, što je u ovom času i najbitnije.
Elem , nisi uvidio Svrako , da tema ima i trece ime koje se zaista odnosi na tvoj prvi dio posta.
DA se vratimo , pa da nastavimo o čemu se radi ; ne znam dal je istina kako čitaju, pišu , prenose al dođe avaz i do mog uha da je materinski sa STO km spao na svega 70 (toliko o majcinstvu otadžbine) , i samo ne znam kako do mene stignu takve vijesti u ovim odsudnim ili što je moderno --zadesnim -- trenucima ... no , TU SMO
Imamo , ovaj treći dio sto veli: -- PROBISVIJETI!
Molim da se svaki gazda o kom imate bilo šta reći kaže nekim izmišljenim imenom , i forumaši koji žele gaziti ovom temom nek paze šta izmišljaju i kako to vezuju sa stvarnost. Odsudan je čas , svako javno obavještenje može biti pogubno za bilo koga i bilo šta.
Dakle Svrako, ako ti se ne sviđaju ove moje gazde i lopovi ti opleti po probisvijetima!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gazde / gazdurine / probisvijeti / lopovi...

Post by vrsta8472 »

Нисам ушао на Форум, има мјесеци!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply