Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by cicos »

Ja, Miroslav Janjić sin Milana i Bosiljke otvaram gore navedenu temu.
Priznajem da je ovo krajnje neuobičajen način otvaranja teme na ovom forumu, a to može značiti samo jedno. Dogorelo mi je do nokata.

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by cicos »

Poslednje u nizu što mi se desilo je anonimna (a kakva bi mogla biti drugačija) prijava Ministarstvu prosvjete a bogami i kulture da ja djecu nazivam imenima životinja.
Tom prilikom nije navedeno da li se radi o imenima domaćih ili divljih životinja. Papkara, kopitara, dugorepe,kratkorepe,sitnozube ili krupnozube.... Da li sam tom prilikome koristio izraze na jezicima naroda i narodnosti ili latinske izraze.
Posebno je zanimljiva činjenica da nikog drugog nisu naveli da to isto čini a koliko mi je poznato od kada JUC-a (od milja ustanova kojoj pružam svoje usluge nastavnika fizike) postoji na "Prahuljama"niko nije prozvan po tom osnovu ni u mjesnoj zajednici a kamoli u dragoj preDstoLnici.

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by cicos »

Red je, kada se dvorište čisti, da se krene od vlastitog. U to ime sam i otvorio ovu temu pa zamoljavam sve one koje sam nazivao pogrdnim imenima da se jave i javno iznesu kako sam ih to sve oslovljavao a na njih to ostavilo trajne posledice.
Ne sumnjam da će svi koji se jave isto ovako javno da se pretstave i da sve bidne u duhu demokratskih dogadjanja u našem mladom društvu.
Ono što će me posebno oduševiti je činjenica da su moji učenici bar nešto uspjeli da zapamte od onog što sam govorio a i onog što nisam.
Ima da me raduje činjenica da su uspjeli da zapamte pogrdne izraze jer su oni sada jako aktuJelni na kojekakvim mitinzima i antiprotinim mitinzima.
Zamislite neko vam platiJo prevoz do preDstoLnice a vi ne znate ni jednu pogrdnu da podviknete na račun onih iz antiprotivnog tabora.
Da sportske tribine ne spominjem. Tu moje učenje vas, pogrdnim izrazima, dolazi do punog izražaja.

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by cicos »

Kako tek ima da se obradujem kada vidim da ste nastavili stručno da se usavršavate na tom putu i da ste usvojili neke nove izraze koje ćete koristiti na račun ženske populaciju iz suprotnog tabora a vezanih za najstariji zanat.
Još ako je ženska osoba u najboljim godinama, pa još preCjednica ... eto veselja.

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by cicos »

Da malo skratim:
Nema tog nekog ko se šalio a da se bar jednom nije ugrizao za jezik a možda i za onaj dio tijela kojim se oslanja na stolicu sa misli "šta mi bi da kažem ..."
Nema tog neko ko je bio strog a da bar jednom u tome nije pretjerao.
Pokušati u isto vrijeme miksovati šalu i održati strogoću je poprilično teško.
Desilo mi se za ovih 30-ak godina da sam imao par odjeljenja sa kojim se to moglo uspješno miksovati. Manje više do pojave ove opanak demokratije.
Bile su to generacije kojima nije bilo potrebno posebno objašnjavati da se i najkomplikovaniji posao može odraditi uz šalu a da pri tome ostane, glavna, pozitivna radna atmosfera.

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by cicos »

Ako postoje elementi za krivično gonjenje, već će te se snaći gdje da to regulišete.
Poslije toga ću vjerovatno na Manjači obavljati društvenokoristan rad u sezoni od "Petovdana" do "Iline" - skupljati puževe. Da se odužim narodu.

Naravno tema je svima otvorena za pisanje a nadasve onima koji u ovu JUC-u nisu nikada ni kročili i bolje znaju od mene šta se na času dogadjalo.

Uzaludni su bili svi moji pokušaju da u učionicu postavimo kameru pa da konačno bude jasno šta se na času dešava. I sa jedne i sa druge strane. Ovako je lakše. Uvijek imaju dežurnog krivca.

U prvom dijelu pisanja o zbivanja u JUC-i započinjem:
javnim pozivom na odstrel i linč: mene i moje jezičine.
Razlog lova: korištenje uvredljivih izraza za malodobnu populaciju
Vrijeme trajanja lova: do isteka zaliha.
Želim vam oštro oko i mirnu ruku.

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by cicos »

I ZA KRAJ OVOG PRVOG DIJELA:
Ova škola (da se druge ne uvrijede) je postala opšti vašar, cirkus a bogami i pijaca (pazar, bazar).

(U nastavku pisanija: o ocjenjivanju, vukovcima, tigrovcima, lavovcima... valjda je tužakanja ministarstvu i bilo zbog ovih izraza...)
Ali o ovome poslije popravnih ispita.

Sada očekujem najezdu SAMO onih koji su preživjeli torture od mene uz preDstavljanje sebe punim imenom i prezimenom(naravno ne tudjim), a ne onih koji su čuli da sam nečijeg čukunđeda čukunđedovom čukunđedu rekao nesto uvredljivo a sve to mu pričala baba Spasenija negdje o Časnom postu dok je još cura bila.

SADA JE DO VAS.
Što 'no reče jedna prosvjetiteljka iz drage JUC-e svojoj svekrvi: "Rokaj Smiljka".

Bolje da me sameljete vi nego ameri, rusi ili kinezovci jer se nešto gadno iza brda valja.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by просвјета »

Поздрави колеги уз двије нумерице...


User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Цицос, добро нам дошао назад. А видим да си успио и активирати свог колегу са посла а мог брата просвјету.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by svraka »

Име и презиме: види се.
Мене си малтлетирао, мене лично, исмијавајући и омаловажавајући ме као човјека, и посао који радим, игноришући колико је тај посао одговоран и незахвалан, а неријетко и опасан.
Искрено, жао ми је вјеровао или не, што имаш непријатности на послу. Поготово што сам информисан да су те неки ученици (и то добри ученици) веома цијенили као просвјетног радника. На мене ниси оставио такав утисак, али ко сам ја па да се само моја пика? И мене неке особе поштују, као и оно што сам радио и радим, а ти си ме на овим страницама форума изложио јавном линчу.
Да скратим, да се наслутити да си на удару, и да је све отишло предалеко. Понављам, искрено ми је жао због непријатности које проживљаваш, и надам се да ћеш те проблеме убрзо ријешити.
А САД КОНКРЕТНО, МОЈЕ ВИЂЕЊЕ: РУКОВОДСТВО ШКОЛЕ, ДИРЕКТОР ПРИЈЕ СВЕГА, ТРЕБАО ЈЕ ПРЕДУЗЕТИ МЈЕРЕ НА ВРИЈЕМЕ, КАНАЛИСАТИ ТУ ТВОЈУ НАЗОВИ "ДУХОВИТОСТ" И "КРЕАТИВНОСТ" У ПОСЛУ. Боље да си добио по ушима од директора, него да је све отишло до Министарства. Али не, директор те чува (и прошли, и садашњи), и нормално је да некоме од родитеља пукне филм, и обрати се вишој инстанци.
Само један примјер: годинама је код тебе било добити пет, исто као и седмицу на лоту. А онда, одједном (знам да си био под притиском) цијели разред има петице из физике?!?!? Ево, ја те питам, ко си ти да се на овакав начин играш са дјецом? Како је могуће да се у једној генерацији деси да нико нема пет из физике, а у следећој генерацији имају сви петице. Играш се са дјецом? Да ли ти је пало на памет како су дјеца која су уложила труда и добила ниске оцјене, доживјела све оне петице које си подијелио, низашта? И мојој ћерки си дао пет на полугодишту, мада нема појма да је ту оцјену заслужила. На крају године је добила трицу, и то је сасвим реално. Али, ти се играш са дјецом! И онда цмиздриш овдје на форуму.
Буди јак, другар. И немој главом кроз зид.

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by Hunter »

Evo i mene nakon 100 godina nazad, morao sam da se ulogujem samo da podržim svog omiljenog nastavnika, za razliku od današnjih generacija mi nismo bili ko ****** da se vrijedjamo na razne nadimke, koji sigurno nisu bili zlonamjerno izjave, eto ja sam bio 4 godine vaskrsenja i nikad mi nije smetalo. Još pamtim onu trojku iz osmog koja je naručene i riječi bolje da sam ti dao dvojku, jer mi je ta trojka magareca usluga, ocenjuje se znanje, i svaki put je bilo da dobiješ sta zaslužis, a to sto smo mi bili telad za fiziku to je naš problem, a ne nastavnika koji nam je predavao maksimalno korektno i sa razumjevanjem za to što smo bili operisani od fizike. Drži se nastavniče, sve je to banda
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by svraka »

Напријед наставниче, истим темпом! Предлажем да у следећој школској години сви ученици имају двојке. У циљу развијања демократије. Равноправност, конташ? Реално, више нису ни заслужили, а мање...? ма нек прођу, ђаво да их носи. Свима двице!!! Прошле године родила шљива, свима петице, ове године родило још боље, ал немој да се прегони. Нагодину свима трице. За откуп млијека преко 500 литара дневно, петица као суза.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by grlica »

uFFF , SITUACIJA KO GO .oNO ... nije pravedno da gube generacije zbog sudbenika ... sve što ne cilja na nauku VAN.... !
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Жељно ишчекујем наставак приче, поготово цицосовог писања :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

I ja stalno zavirujem na temu,inace se on raspise u nocnim satima,a ne kao neki tek onda kad su na radnom mjestu. :)
Ja vjerujem u istinitost ovoga sto on pise,jer on i ja poticemo iz istog plemena,i imamo jednu jedinu manu,ne trpimo nepravdu bez obzira kome se nanosi.Nekome mozda djeluje sitno to za sta se on nekad zalaze,ali nepravda jednako boli ma kako sitna bila,sto kazu nepravda je kao kradja,bez obzira kolika je suma,marka ili milion,ona je kradja,jer da se svakom onome ko je ukrao marku ukazala sansa on bi svaki ukrao i milion,obrnuto nije sigurno jer onaj ko je spreman da rizikuje i ukrade milion,nije uvjek spreman da rizikuje puno da bi uzeo malo :),tako i kod nepravde,nanosis mi malu ali bi znaci bio 100% spreman i da mi naneses veliku kad bi ti se ukazala prilika,zato opravdavam i podrzavam njegov nagon za izgonjenje pravde i kod sitnih nepravdi.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

ivan78
Posts: 85
Joined: 12.06.2013. 07:21

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by ivan78 »

Ma da sta djeca znaju sta je nepravda.
a ne skonta sta je neko nastvniku uradio osim sto se roditelj pismeno zalio, imali pravo roditelj zastupati interes svog djeteta.
morali ministarstvo reagovati na pismo roditelja ili je nastavnik zasticen ko međed.
gdje su djeca u svoj prici, valjda su svi tu radi djece a ne djeca radi njih.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Ti kao da nisi nikad bio dijete,jesmo li mi svaki put bili korektni sa nastavnicima,jeli i nas ponekad nastavnik nazvao pogrdnim imenom,dali smo im mi pravili sitne smicalice.... jesmo,ali ovo danas je strasno,danas djeca nemaju Respekt ni od koga (cast malom broju izuzetaka) ponasaju se kao stoka,oblace nakaradno,za svaku sitnicu se zale mami i tati, koje jednako malo postuju kao i pedagoge.Sta je Pedagog ovdje, onaj koji pokusava da ih necemu nauci ili onaj ko trpi njihove bljuvotine.Ako ne vidis na ulici onda pogledaj ohola ponasanja ucenika na Youtube,samo ako je 1% tako to je zalosno.I ja volim svoju djecu ali stojim iza pedagoga i ne skacem mu za vrat na svaki mig moga djeteta,jer vjerujem da svaki ima svoj nacin i svoj pozitivan uticaj na moje dijete,pa i ako je za mene ili moje dijete to na izgled sada glupo ili lose,ja ipak vjerujem da i te gluposti uticu na pozitivan razvoj moga djeteta,jer ko sam ja da drugacije tvrdim,ili da sumnjam u kompetenciju nekoga ko je strucno obucen za svoj posao.
Rado se sjetim svakog moga pedagoga,ovog istog Miru je ucio neki Dimitrije koji je tukao lenijarom od metra i nije njegov Milan Isao da ga brani,ali je postao pedagog da bi radio drugacije,i meine je tukao Mladen Cvijetic,i on je bio pedagog,pa Ratko Desic,Muruveta... i ja im ne zamjerim,Rupa nas je 184 jedne godine oborila iz matematike a Imam je u malom prstu,danas Kazem da je bila u pravu jer nije samo matematika to sto me je ona trebala nauciti vec i Respekt prema pedagogu i opcenito prema starijem,da me je tada pustila ko zna kakav bi ja danas imao odnos prema drustvu u cjelini,sjetim se ja rado i Dumana i njegovih smjesni metoda,i on je dio mog odgoja,Nade Kainovic,Ivanke MikicJure Eterovica,Ljube Savkovica,ogromna je razlika od Rupe do Ljube,ali kad od svih kao ucenik uzmes po nesto,sto je svakako pozitivno,onda se stvori jedna individua,koja je óstra kao Rupa njezna kao Ivanka,muzikalna kao Jure,saljiva kao Duman,poeta kao Kainovicka,slikar kao Ljubo....... stvori se nesto posebno,a to je u stvari i cilj svega,nama ne treba klon od nekog pedagoga nama treba nesto savrsenije kombinovano.Roditelji ne treba da se mjesaju u odgoj djece u skoli,imaju oni dovoljno posla pre i posle nastave,i tu se zakazuje a ne u skolama.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by aquarius »

Tako je Kami, samo niti više onog vremena niti više onih pedagoga. 90% nabrojanih je imalo uticaja na "vajanje" moje ličnosti.
Siguran sam da su odradili dobar posao. Kada sad vidim kako i na koji način nove generacije pedagoga pedagoški utiču na razvoj ličnosti, zapitam se
kako ćemo kao narod opstati. Čast izuzetcima, naravno, ali većina ih ide da "otalja" svoju normu i potom radi nešto drugo.
Ne sjećam se da sam ikad Ifetu Čolaković ili Neđu Mikića vidio u kafani. A metode su im bile upitne ako pogledamo današnje pedagoške standarde.
Od mene je ta stara metodologija napravila čovjeka koji se zna snaći u svakoj situaciji, bez mame i tate. Ako pri tom još dodamo korektivni faktor
u vidu vojnog roka gdje "od čovjeka postane fukara, a od fukare čovjek" proces oblikovanja ličnosti do 19-te godine je prilično priveden završnoj fazi.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by cicos »

Sto 'no u vicu o zecu i liji, zec rece: "Ne bi' da nisam obecao djeci"
Ne bih ni ja ove reDTke kuckao sada (jerbom isto najavih poslije poprvnih ispita) da danas ne bi to sto bi.
Svecano ustolicenje nastvnog kadra u odjeljenjima po sistemu kako se dogovore (ako se dogovore ili ako visa sila ne kaze drukcije)
Iskazem ja svoje zelje ali ne lezi vraze. MoRe sve ali nemoRe VII-3...
Shto chudim se ja. Ali ne vrijedi da se cudim. Jedan fizicar ove skole se bas zainatio da on uzme to odjeljenje obrazlazuci to sa:" da ne sjebes jos neko dijete" !!??!!
Mogu zamisliti vas komentar jer ce te reci sta ovaj debil pise. Doslovce tako receno od pomenutog matematicar-fizicar-informaticara.
Jasno mi bi da nekog treba da zastite od ove nemani koja kucka ove redove.
Skoknem na noge lagane otvorim tabelicu VI-3, u ekselu naravno, sa sve njihovim ocjnama iz matematike a i onako kolektivnog uspjeha i...
ugledah Iriskic.. (tako se u tabeli otvorilo da bude na sred ekrana).
Nije valjda da je nekome dido Iriskic obecao da ce da ga provoza kao naseg gradoinacelnika DziuDzicu No1 u onoj zaprezi... iii cudjenje brzo prodjeee.Podigoh malo djozle uzbrdo i skontah da treba da se zastiti dijete naseg uvazenog DIF-ovca.
Vidim ja da od VII-3 nema nista i prepustam matematicarima da se dogovore sa mnom i kada me tamo sa njima nema.
Dolazi Rada Vasilic saopstava da je DIF-ovac "El Bicepsinjo" zatrazio od njegovog djeSeNeSDovackog preuzvishenstva - bravara popodnevnog Vojina Gluvica da me izopsti iz tog odjeljenja. A pomenutom inokosnom poslovodnom organu nije trebalo dva puta (na ni pola od toga) reci i prifatjkano je. Sve sto je protiv mene se prihvata.
O ovome sto prijin bravar radi na moj racun u sadjejstvu jos ponekima u JUCI, htio sam nabaciti poslije popravnih ispita ali sila Boga ne moli.
Zasto ovo pisem?
Ne da se jadam i da kukam. Ionako to niko ne .... zarezuje ni 3%, vec da se svima roditeljima izvinem sto se u prethodnom postu ne sjetih da predloga. Ucinite ono sto ucini DIF-ovac.
Ne ocajavajte - imate jos vremena. Skocite jos koliko sutra na noge lagan pa u skolu. Trazite isto sto i pomenuti... da me izopste iz odjeljenja gdje je vas podmladak - i stvar rijesena.
Nedajte se zbuniti ako vas zahtjev budu ignorisali. Slobodno im recite zasto bi ona zvije (mislec' na mene) mogla da zlostavlja nasu djecu a vasi radnici svoju mogu da zastite. 'ocemo da i nasu djecu uzme u zastitu Brus Willis prnjavorachki.
Toliko je karakondzula upokojio, moRe i ovu jednu - sa djozlama.
Nedajte se zbuniti, u pitanju su vasa djeca.
Sve ce njih da zastiti.
Willis.
sBrusom.
Jeste da malo ne kontrolise onu svoju poganu jezicinu ali u dusi je ... uvijek protiv mene.
E moj Willise bez Busa.

Kontam da ce vecina reci : Ma gonite se ..."
U sustini i jeste tako ali niko nikoga nije tjerao ni da pise ni da cita.
Do kuckanja.

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by droplja »

Одавно искренији пост нисам прочитала.
Ne diraj lava kada spava.....

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by Brankica »

Niti kolega niti njegov post nisu vrijedni komentara, o tome cu na sasvim drugom mjestu namijenjenom za ovu vrstu problematike. Radi mene licno, mojih ucenika i roditelja koji vjerujem nisu u zabludi zelim reci sljedece:
Nastavnik sam matematike, fizike, tehnickog obrazovanja i informatike. Moja norma u nastavi se moze sastojati od bilo kojih od navedenih cetiri predmeta. Zbog smanjenja broja ucenika odnosno odjeljenja prinudjena sam da drzim nastavu u tri nastavna predmeta, mm, fiz i inform.
U pravilu, kad nastavnik uzme jedno odjeljenje onda ga vodi do kraja devetog ukoliko ne iskrsne nesto nepredvidjeno. Ja licno sam prosle godine izvela deveti razred (fiziku) i logikom posla uzimam sedmi i vodim ih dalje do devetog.
Podjela odjeljenja nastavnicima je stvar naseg aktiva koji cine kolege predavaci matematike i fizike. U principu nikad nismo imali problem oko podjele odjeljenja.
Doticni kolega je bio izricit da odjeljenja kojima je ranije predavao za dalje izvodjenje nastave da nekom drugom od kolega a on uzme sve sedme razrede. Ja licno nisam htjela da prihvatim niti sam obavezna. (Sto bi neko birao 12 a ja ne mogu 1 odjeljenje)
Sto sam birala bas famozni VII3?
Tom razredu sam predavala mm i inform. Ove godine zbog promjene smjena jedan kolega je preuzeo odjeljenja druge smjene a nastavu mm ja izvodim u 1. smjeni. To odjeljenje mi dakle ostaje u drugoj smjeni i predajem im samo info. U tom odjeljenju imam 6-7 ucenika koji su proslu godinu isli na sekciju programiranja. Veci kontakt cu imati sa djecom ako smo osim jednog casa inrformatike jos dva puta i na fizici. Nikakav drugi moj motiv nije prema tom odjeljenju.
Za mojih 30 godina rada nikad niti jedan roditelj nije imao primjedbu na moj rad.
Ne zelim niti sebe stiti niti drugog kuditi,ucenici i roditelji su najbolji svjedoci svacijeg rada i ponasanja.
Ja kao covjek i nastavnik, stavila bih prst na celo i pitala se ko je u pravu ako mi ne valjaju ucenici, roditelji, kolege, pedagoska sluzba, uprava skole, RPZ, Ministarstvo...
Svako od nas je verifikovan za svoj posao, pored strukovnih znanja trebao bi biti pedagog, metodicar itd. naravno da nismo svi isti, svakome svacije!
Direktor skole je odgovorno lice, za to prima platu i nadam se da ce odraditi svoj dio posla radi svih nas, ucenika, roditelja , kolega i same nase skole koja ima izvanrednih ucenika i rezultata rada.
Roditeljima su vrata otvorena, treba da dodju u skolu i treba da imaju uvid u nas rad i ponasanje prema njihovoj djeci, mi smo tu radi djece a ne djeca radi nas!

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by просвјета »

Морам рећи!
Гдин цицос је Добар наставник физике и има просјечан однос са ученицима.
Али свој револт ка лошем школском систему погрешно усмјерава према наставницима при чему је упао у замку да ту фрустрацију рјешава преко леђа ученика!

И сам сам примао критику од гдина да поклањам оцјене ђацима али не примам то срцу јер математика треба да спреми ученике (поред србског) за остале предмете.
Само не треба заборавити да је пун назив установе у којој радимо: Школа за основно образовање и ВАСПИТАЊЕ!

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by cicos »

Pa da krenem po redu. Prvo da raščivijam sa juzerom "Svraka".

Svraka. Da te nije Tomo takvog iskonstruisao bio bi to mozda mali korak za covjecanstvo ali zasigurno veliki korak za tebe - i okolinu. Ovako, nek' nam je Bog na pomoci.
Od kada si banuo na ove stranice ne prestajes da budes takaka kakav jesi. Nista , ama bas nista nisi naucio iz svih onih prepirki sa svima pa i samom.
U temi koju sam "pokrenuo" nije rijec da li sam ja vrijedjao tebe na tvom poslu ili "poslu", vec da se jave ucenici koje sam ja vrijedjao.
Ti Svrale nisi dijete, jedino ako se ti takvim ne osjecas. Nije mi bas ni najmanje jasno sto si se uopste javo. Ubijedjen sam da je moje pisanje pogledao bar jedan ucenik prema kom sam mozda bio nekorektan. I niko se nije javio. Osim tebe.
Nikada nisi uspio skontati zasto sam pisao onako o tebi na samom pocetku. Ono sto sam mislio i tvrdio, mislim i sada. Svi vi qrcheviti u nasoj maloj napacenoj kasHabi imate samo mooda da se okomite na slabe jedinke koje nisu u stanju da se brane.
Primjer upravo za to je bio Mladen Stojanovic i njegov flasheraj u ulici Zike Preradovica. Bilo je jako mnogo nacina da to rijesite a da od toga ne pravite pretstavu. Mozda se sjecas pisanija novinara da je eksplodirao metak od pata da bi pola kasHabe ishlo sv. Petru na istinu.
Na taj cirkus sam vratio sa pisanjem kakvo je bilo a ti mozes da kukas koliko hoces...
Kasnije si se nakalemio sa onom nazovi satirom vezano za patjenje tvog dzuniora na casovima fizike. Ocito da je trebalo da tada postavim skenirane stranice sa ocjenama tvoga sina pa da bude ocigledno da LAZEEEES. Tu bi se vidjelo da je imao i 6 neopravdanih casova a to je tada bilo i smanjenje vladanja. Da li je trebalo da na NV pokrenem pitanje kako neko moze imati 6 neopravdanih i imati primjerno vladanje???
Nije mi to padalao napamet jer nisam tipican srbin a u ovom trenutku pa navijek nisam uopste srbi, tako da se kao vecina srba ne radujem "da komsiji crkne krava".
Mozda bih i ignorisao tvoje pisanije da nisi dosolio sa onim kratkometraznim pisanijem u drugom postu.Onom minijaturom.Onom burleskom.
Posto ocito nisi upoznat zasto sam podijelio po dvije ture petica iz usmenog odgovora svim ucenicima, moram pokusati da te prosvijetlim u nadi da ce sijalaica od par MW biti dovoljna.
Jos odranije, Svrale moj dobri, upozoravao sam prosvjetnu populaciju da dijeljenje nezasluzenih ocjena ne cini nista dobro djeci. A ni nama koji radimo sa njima.Samo ih vodi da jos manje rade. Tada je krenula haranga na mene i moje ocjene pa su gospoje Rada Vasilic, Gordana Miloseveic uz neizostavnu palicu pedagoginje Nade Radovanovic i nisam siguran da li je bila psihologinja koja je tada ordiniralao JUCI(posto nisam siguran da joj ime ne spominjem) pocele da izucavaju tajne fizike.
Elem snajke se skupile i utvrdile da dijete zna za 5 (i slovima PET).Cjelokupno gradivo.I sve to za 10 minuta koliko po zakonu smiju da ispituju usmeno mlade narastaje.
Sledece godine da ne kazem 2014/15 mi gospoja Brankica Jokic napravi dvosatnu verbalnu burlesku da ja moram toj istoj ucenici ope' da popravim ocjenu a i drugoj ucenici sa 4 (slovima cetiri) na ocjenu koju ona zajedno sa ostalim zeli.
Nisam htio pa je na OV (Odjeljenjsko Vijece) ustvrdila da moje nedavanje drugoj ucenici petice moze da se podvede da je to na nacionalnoj osnovi...
Sta mi je sve izgovorila za ta 2 sata i dodatnih sat na OV prevazilazi kapacitet servera da se smjesti.
Kada su vidjeli da ne pristajem da popravim ocjenu onda su u miru bozijem kada je sk. godina zavrsena, organizovali (navodno) ispit i djeci proknjizili petarde. 1/1 ("jedan kroz jedan").
ZASTO??? Da bi djeca bili vukovci!!!
Kada sam sve vidio i skontao o cemu se radi dogorjelo mi do nokata i .... poceo dijeliti svima petice.
NAAAAAAAAAAAAAAA NAJEDITE SE SVI PETICA.
NAAAAAAAAAAAAAAA GLADI GLADNA KOJA NISTA NE RADITE A OCETE DZABANEEEE.
Nikada u zivotu nisam imao pet iz fizike i dozivio skoro 6 banki a radost vasa moooooraaaa imati peeet. 'oce tajo da pored garniture Luja XVI ima i dijete vukovca.
Eeeee, moji vi. Vukovci,tigrovci, lavovci.
Zato je bilo to zlonamjerni Svrakune a ne zato sto smatram da su djeca znala za pet.
Nisi ti jedini koji to ne moze da shvati. Isto razmisljanje ima i Milorad Lalic. I on je tvrdio da su djeca i roditlji emotivno potreseni.
Da nisi bio kod psihijatra i na kauchu trticu nazuljao i orosio sa gorkim suzama. Lalic je bash izgledao potreseno... o njemu u narednim pricama.
Kao sto rekoh ne bih ovoliko odvoji na tebe rijeci da nisi domirio ono sa onom burleschicom u drugom postitju.
I upravo zbog nje te pitam sada a ti se nemoj udostojiti da odgovoris.
Dali ti je sin po upisu u gimnaziju u BL imao problema iz stanovitog predmete???
Ne pitam te to radi tebe ni radi tvog sina vec radi nekog drugog. I nemoj odgovoriti. Pretpostavljam da znas da znam. Pa cu napisati ja.
Mozda je najpostenije da odgovoris iz kog predmeta pa da nastavim sa svojim starim duznicima a povrh svega sa gospojom Brankicom.
Ako navedes iz kog predmeta je imao problem i sa kojom ocjenom je otisao iz ove skole, to ce biti kraj rasprave izmedji tebe i mene.
Ti biras 'ocemo li se secirati do zadnje chivije. Znas da su podaci o ucenu dostupni pa mogu znati hronologiju sve do detalja.
Prijetim?Ucjenjujem? Ne! Pokusavam ponovo da ne raspaljujemo. Nisi mi cilj ni ti ni tvoja djca ni bilo cija djeca. Cilj su mi ovi pedagozi-demagozi iz JUCE.
Nisam skontao kako mislis da mi "rukovodstvo" kanalise "NAZOVI DUHOVITOST". Smatras li da je najbolji nacin rada sa djecom da sa njima ne smijem na saljiv nacin da radim fiziku? Smatras li da su ostali prosvjetari "smrtno ozbiljni" i da niko ne slozi kakvu salu ili poshalicu?
Sta ce dalje da se desava ...
DO TEBE JE.

BTW. Chuvao i tebe tvoj direktor koliko mene cuva moj... bravar popodnevni.

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by cicos »

Od spoljnih komentatora javi se i Grlica. Na poprilicno cudnom jeziku. Protumacio sam to nesto poput onog staaarog posta kada si se zapitala "zar ima jos takvih u skoli"
BTW.Grlice ne skontah one tvoje rijeci uopste.
Sve imam osjecaj da si ovo pisala sa sajma poljoprivrede koji je odrzan u Kremni pod pokroviteljstvom CJB sa radnim nazivom “Plantaža 2016”,
Vjerovatno da je glavni sponzor bila Snjeza .
Iduce godine mozda sajam budu nazvali "Prvi otkos 2017" ili "Konopljijada 2017".

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Javna Cirkuska Ustanova O.Š."Nikola Tesla" Prnjavor

Post by droplja »

Кад узме човјек да Просвјета и Цицос предају у школи онда сконташ да је Тесла пропао по питању кадра. Обојица се празне на форуму, хаос. Цицос видим да си искрен и пишеш из душе, разумијем те јер радимо исти посао, али мислим да мораш да се прилагоди већини и биће ти лакше јер нема толико главобоље.

Бранкицу нећу коментарисати уопште. Њен пост је безвезе скроз, мислила сам да је доста паметнија, али не.
Ne diraj lava kada spava.....

Post Reply