Dobro djelo

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Post Reply
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Dobro djelo

Post by vrsta8472 »

За сада Прњавор убједљиво води. Општина која буде имала највише добрих дјела добија игралиште за дјецу, од МТЕЛ-а. Мислим да не би било лоше, да се са овим упознају и представници извршне власти и да ми добијемо то игралиште.


http://www.dobrodjelo.com/

Објавио сам вијест, и пријављујем за сада све што се дешавало у нашој општини а да има везе са хуманитарним акцијама.

http://prnjavor.info/prnjavor-za-sada-i ... ela-u-bih/
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

darijan88
Posts: 68
Joined: 04.02.2007. 01:11

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by darijan88 »

Bas sam htio danas da otvorim temu na forumu, vezano za ovaj m:tel-ov projekat. Od decembra prijavio sam oko 15-ak djela, vecinom sto je bilo objavljeno na prnjavor.info stranici. Bilo bi dobro da se ljudi malo aktiviraju, mene cudi zasto je malo dobrih djela do sada prijavljeno (57 cini mi se).

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Видио сам шта си урадио. Међу нама, може се додати датум и линк од вијести да буде вјеродостојна. Срећом на прњавор.инфу нема датума вијести тако да из МТЕЛ-а, не могу провјерити када је вијест објевљена осим што поставим сам као датум.

Мислим да за сада требамо одабрати само локацију за игралиште у граду то ће нам бити највећи проблем. Да 57 у читавој БиХ а сам Прњавор за сада има 20. Тако да пролазимо 100%
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

darijan88
Posts: 68
Joined: 04.02.2007. 01:11

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by darijan88 »

Polako, projekat traje 12 mjeseci, ko zna sta ce do tada biti. :) Vazno je da se sto vise ljudi ukljuci i prijavljuju svoja dobra djela.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Шаљем ја њима мејл сутра МТЕЛ-у, да видим од када се могу пријављивати добрадјела
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

darijan88
Posts: 68
Joined: 04.02.2007. 01:11

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by darijan88 »

Odobravaju samo dobra djela od decembra 2014. do decembra 2015. Ja sam prijavio vijest objavljenu u novembru ali nisu to uzeli u obzir.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Рекох неки дан да смо без конкуренције. Само требамо одабрати локацију за игралиште :smt002 И хвала свима онима који пријављују Прњавор


Општина Прњавор тренутно водећа по броју добрих дјела


Image


Велика друштвена акција компаније м:тел Добро дјело ушла је у свој трећи мјесец и након великог броја пријава из читаве Босне и Херцеговине дошло је вријеме за сабирање првих утисака. Крај протекле године и почетак нове, 2015. године био је у знаку добрих дјела и племенитих људи, а једна општина се посебно истакла по броју пријављених добрих дјела.

Ради се о општини Прњавор чији су грађани током децембра и јануара вриједно слали своје пријаве за добро дјело. Било је ту добрих дјела хуманитарног карактера, као и неких свакодневних активности којима су грађани увесељавали своје ближње.

Између осталих, своје добро дјело је пријавило добротворно друштво “КСС” које је 24. јануара организовало традиционалну 22. по реду Светосавску забаву која је била хуманитарног карактера. Да хуманости нема границе, показала је и Основна школа Бранко Ћопић, која је у оквиру међународног пројекта “Регионална подршка инклузивном образовању” подржаном од стране Савјета Европе организовала низ активности са циљем унапређења положаја дјеце која имају сметње у психофизичком развоју. Ова школа је припремила низ радио емисија како би упознала локалну заједницу са проблемима са којима се суочавају ова дјеца.

Синиша Гатарић, начелник општине Прњавор похвалио је акцију Добро дјело и сматра да би требало организовати више сличних пројеката.

“Упућујемо компанији м:тел похвале за реализацију овог пројекта. Сајт добродјело.цом је добро осмишљен и функционалан, а нарочито је позитивна идеја да грађани и одлучују и директно учествују у овој акцији”, казао је Гатарић.

Гатарић није ни најмање изненађен чињеницом да је Општина Прњавор тренутно водећа по броју пријављених добрих дјела, будући да је у протекло вријеме организован низ хуманитарних активности међу којима је посебно истакнуо дјело Драге Малиновића, који је граду Прњавору донирао нову школу, као и акцију проширивања вртића “Наша радост”. Он је похвалио и избор главне награде будући да дјечије игралиште истовремено промовише здраво одрастање, али и пружа индиректну подршку младим људима у њиховим настојањима да оснивају породицу.

Акција Добро дјело компаније м:тел покренута је у децембру прошле године и трајаће годину дана. Овај пројект омогућава сваком појединцу или организацији да пријави своје добро дјело, а општини која буде имала највећи број пријављених добрих дјела компанија м:тел ће поклонити дјечије игралиште. Више детаља о акцији #добродјело можете пронаћи на сајту www.добродјело.цом у склопу којег се налази интерактивна мапа пријављених добрих дјела из цијеле Босне и Херцеговине.


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Како је кренуло, изгледа да сигурно добијамо игралиште.

Па не би било лоше на вријеме почети размишљати, гдје га поставити.

Општина треба да да МТЕЛ-у локацију од неких 100м2, гдје би они направили игралиште од 40 000 КМ. Како је у току општа распродаја општинске имовине, мислим да је једина валидна локација парк код Центра за културу, који сада ничему не служи осим да се у њему мокри, ко не стигне да оде у тоалет од Пет лампи?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
raspaduci
Posts: 101
Joined: 12.03.2012. 23:25

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by raspaduci »

Meni se čini da taj park nije u Opštinskom vlasništvu, sve su prilike da ta parcela pripada pokojnom Branislavu Brani Marković-u. Znam da je bilo riječi da je tu Gero htjeo napraviti zgradu pa su bili na sudu. Ali vrijeme će pokazati

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Онда нема локације од 100 квадрата у граду, а да није приватно власништво.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Ima mogucnosti,recimo u Haskoj,iznad parkinga na raskrsnici gdje se skrece desno uz brdo prema nekadasnjem Ceru,zaboravio sam sad kako se zove ulica,taj cosak iznad parkinga gdje je stajao kiosk ili mozda stoji i sada,je dobro mjesto centralno je,blizu zgrada....ili ispod gimnazije u stvari ispod nekadasnjeg kosarkaskog igralista gdje su bile one topole, ima mjesta,neznam kad sam zadnji put bio gore,ali znam da ima prostora.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

darijan88
Posts: 68
Joined: 04.02.2007. 01:11

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by darijan88 »

KAMIKAZA wrote:Ima mogucnosti,recimo u Haskoj,iznad parkinga na raskrsnici gdje se skrece desno uz brdo prema nekadasnjem Ceru,zaboravio sam sad kako se zove ulica,taj cosak iznad parkinga gdje je stajao kiosk ili mozda stoji i sada,je dobro mjesto centralno je,blizu zgrada....ili ispod gimnazije u stvari ispod nekadasnjeg kosarkaskog igralista gdje su bile one topole, ima mjesta,neznam kad sam zadnji put bio gore,ali znam da ima prostora.

Tu je odbojkasko igraliste, mislim da to pripada osnovnoj skoli Branko Copic.
Inace, top 3 izgleda ovako:
1. Prnjavor - 18
2. Petrovo - 10
3. Banja Luka - 8

Ja sam prijavio u medjuvremenu jos dva dobra djela, valjda ce ih odobriti.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Moze igraliste na mjestu starog katastra. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by nenad 10 »

Na sadasnjoj stocnoj pijaci jer od vatrogasnog doma nema nista jos za 100 godina.

darijan88
Posts: 68
Joined: 04.02.2007. 01:11

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by darijan88 »

Gdje onda deponiju da smjeste, a tu je i vasar... :)

darijan88
Posts: 68
Joined: 04.02.2007. 01:11

Re: Dobro djelo

Post by darijan88 »

1. Prnjavor - 24
2. Banja Luka - 12
3. Petrovo - 10

Jos jednom pozivam sve da se ukljuce i prijavljuju svoja (i tudja) dobra djela. :D /

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Dobro djelo

Post by vrsta8472 »

Ajd prijavi i ovu plaketu od Večernjih novosti sto je dobio Drago Malinovic juče ne mogu preko mobilnog telefona ja to da odradim
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

darijan88
Posts: 68
Joined: 04.02.2007. 01:11

Re: Dobro djelo

Post by darijan88 »

Prijavljeno. :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Dobro djelo

Post by vrsta8472 »

ОК супер! Прати прњавор.инфо и само шамарај :smt003
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info


darijan88
Posts: 68
Joined: 04.02.2007. 01:11

Re: Dobro djelo

Post by darijan88 »

http://blog.mtel.ba/dobrodjelo-velika-a ... mljavanja/

Trenutno:
1. Prnjavor - 31
2. Banja Luka - 13
3. Petrovo - 10

Post Reply