СУИЦИД-чин храбрости или кукавичлука?

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: СУИЦИД-чин храбрости или кукавичлука?

Post by Keyser Söze »

Kada bi te nesretnike mjerili normalnim kriterijima, naravno da bi im mogli, i vjerovatno sa pravom, prisiti razne etikete. Moje je misljenje da za te ocajnike vise ne vaze racionalne norme i vrednovanja, kada mogu posegnuti za svojim i tudjim zivotima. Ja niti ih branim, niti pravdam, ali pokusavam razumjeti i ne osudjivati. U sustini je svaki takav slucaj tragedija i racun da je i ta osoba, i drustvo izgubilo bitku da to preduprijedi. Svi smo mi rezultat nasih iskustava, i mozda je meni lako ovako pisati jer nisam licno pogodjen ovim stvarima. Da jesam, mozda bih drugacije razmisljao, ali se nadam da bi uspio da razdvojim licne osjecaje od racionalnog razmisljanja.
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: СУИЦИД-чин храбрости или кукавичлука?

Post by svraka »

Žao mi je ako ću nekoga razočarati svojim stavom, ali moje razmišljanje, oslobođeno emocija, je da se suicidne osobe trebaju liječiti u karantinu. I ja suosjećam sa takvim osobama, ali moj stav je proizvod brige za ostale. Isto kao kod variole vere.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: СУИЦИД-чин храбрости или кукавичлука?

Post by svraka »

Keyser Söze wrote:Moje je misljenje da za te ocajnike vise ne vaze racionalne norme i vrednovanja, kada mogu posegnuti za svojim i tudjim zivotima.
Evo, ja ću se složiti sa ovom konstatacijom. Ali konobar sa trga neće. On je mladiću, koji je pokušao da ubije sebe i još par osoba zabivši se u policijski auto, hladno naplatio piće koje je sutradan popio u bašti. Ove norme i vrednovanja važe univerzalno? Čovjek zna da mora platiti piće koje popije u kafiću, a ne zna da nema prava ugroziti tuđe živote jer ne razmišlja racionalno. Mislim da teorija ne drži vodu. Karantin!

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: СУИЦИД-чин храбрости или кукавичлука?

Post by grlica »

Svrako , baš te pogodila ta nesreća . Ja na ovoj stranici vidim samo jednog uplašenog roditelja kojeg je spržio strah... čovjek svašta pomisli; da ti budala uništi najvažniji smisao života , postaješ nesiguran , strahuješ od svega , bezazlene šetnje , odlaska u kupovinu...
Da li život treba da pustimo strahu ili da reagujemo --- moramo nekako reagovati , pa makar ovakvom temom :wink: :)
Karantin? Šta je to ? Kako ti zamišljaš izolaciju ljudskog bića sa stanjem suicida?
Šta ćemo s njim u karantinu , hoćemo li ga ikad pustiti napolje , možemo li pohvatati sve budale i smjestiti ih u karantin?!
Čovjek zapada u životu u razna psihička stanja. Poneko , kad ne umije ( kukavičluk je jer ne smije) da se sam primakne nagonu smrtnosti i okonča tzv. zaludnu tvorevinu (tako se osjeća svako suicidno biće ja vjerujem) onda slijedi IZAZIVANJE SUDBINE. Znam po sebi :roll: Stvorila sam si samokontrolu da je samoubijstvo grijeh i da tako povrijediš mnogo više nego što i sam vrijediš... ali đe onaj vrag se sakrio :twisted: kako napakostiti životu kad ti ne ide ili sam stvoriš zidove u glavi pa ne možeš i da hoćeš. Moraš malo IZAZIVATI SUDBINU.
Koliko puta se popije piva pa škodi , napušiš cigara pa crkavaš , stopiraš izazivaš , sjedneš ne motor čikaš sudbinu ... Sve takve radnje su zapravo suicid ---samokontrola je ključna riječ. Kako je postići , nagon smrti je u nama --moramo napakostiti životu ,ne ide , ne vole me , nisam srećan... ili komplex više vrijednosti -- ko je ko ja :x
Svi ponekad postajemo suicidni ; piješ kafu a ne smiješ , jedeš masno pa zuji u ušima

TIJELO JE HRAM A MOZAK JE BOG ako mozak skonta da nije bog ( možda se pojavi i neka mrena na mozgu ko će ga znati -ja to tako zamišljam) tj. ako se javi đavo , smrt , zlo , pukne sijalica ...svašta može biti i može se desiti svakome.Zbogom pameti ! interesantan je taj fenomen pucanja sijalice :| zašto mozak tj. bog želi da uništi svoj hram :?: JER HRAM to je život ... Ima li još neki odgovor sem karantina :wink:
i da , zašto su se dva velika Branka ubila?! Zašto je Branko Ćopić skočio sa mosta , kako je mogao onako divan , osjećajan , srdačan , topao čovjek da učini toliko zlo samome sebi ? KAKO? Ja znam da velika i mutna voda misli kovitla ali ZAŠTO ??? Šta je presudilo ? Niakd nećemo saznati dok nam ne daj bože ne pukne sijalica :P
Pozdrav Forum pivu , dobili smo pravog drugara :D :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

filip
Posts: 26
Joined: 10.01.2011. 23:37

Re: СУИЦИД-чин храбрости или кукавичлука?

Post by filip »

....neznam...ko nije gresan neka baci kamen..ja bogami nisam siguran...mladost je silna ,bezbrizna,naprosto mladost..momka o kome svraka pise ja ne poznajem, a i da poznajem nisam siguran da da bi to nesto promijenilo moje misljenje. danas kada gledam sa ove udaljenosti to sto je on ucinio velika je glupost i bezobzirnost prema sebi i onima oko sebe pa onda jos sire prema porodicama,kako svojoj onda i od ostalih...E sada kada bi ja imao te godine i auto nisam siguran da bi bio nesto bolji..sa 20 ti ne poznajes brigu za svoje potomstvo...danas kada imam iste takve sa 20,svaku noc strepim. Nije u pitanju suicid ili kako se vec kaze nego prosto sirova mladost koja ne poznaje granice .Primijetio sam da su komentatori uglavnom roditelji a i sam sam roditelj koji zivi sa takvi strahovima ali jos uvijeka se sjeti sebe iz tih godina i svojih drugova...i onda ostane samo....... pomozi boze neka su malo bolji od nas... Ko zna mozda su mu ovi oko njega govorili ;Jel* to nemoze brze....daj poćeraj..ko zna nikada nije onako kako se cini na prvu...ali je jedno sigurno djeca i roditelji ne vide isto,,,

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: СУИЦИД-чин храбрости или кукавичлука?

Post by grlica »

U pravu si Filip , sve je to neobuzdana mladost . Čovjek sa 20. i sa 30. --potpuno dva različita pogleda na život.
Moji roditelji nisu mi dali da polažem vozački sa 18. --" da ne bi negdje izgubila glavu " . Ja sam položila 10. godina poslije i danas ne smijem da vozim jer nemam iskustvo . Da sam imala vozačku sa 20. danas bi bila mnogo samostalnija u životu . Mladost se ne boji , mala djeca ne poznaju strah. Ja želim djeci da kupim rolere, da troše energiju , da za koju godinu ne bude im problem stati ni na skije ni na klizaljke --moj roditelji kažu da to ne radim: " da se polome djeca". Da li sam ja to još uvijek mlada i želim da moja djeca prožive sve ono što ja nisam -- ili je bolje da poslušam roditeljski savjet ?
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: СУИЦИД-чин храбрости или кукавичлука?

Post by svraka »

grlica wrote:Karantin? Šta je to ? Kako ti zamišljaš izolaciju ljudskog bića sa stanjem suicida?
Није ријеч о неком мом патенту. У судској пракси постоји термин "заштитна мјера-обавезно лијечење". Али, мислим да сам доста лупетао. Апсолутно сте у праву када тврдите да у свему треба имати мјеру, па и у осуди девијантности. Ја сам ту мјеру почео да губим. Хвала на указаној грешци.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: СУИЦИД-чин храбрости или кукавичлука?

Post by grlica »

najveća vlast u životu je vlast nad samim sobom Aleksandar Veliki :wink:
hehehe.... nastaviću poslije sad djeca igraju pepu pig :D
imam moćno pero - jezik srpski

Post Reply