ANštajnove teorije

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: ANštajnove teorije

Post by CHEJK »

Čovječe, ne baviš se ti nikakvim "javnim poslom"(Nisi ti Obama), obavljaš posliće na ovom portalu kao što rade i neki studenti honorarno.

Lično si mi mnogo zanimljiv lik ali iz drugih razloga. Previše si narcisoidan, bez trunke samokritičnosti, govoriš da radiš humana djela a onda se hvališ time,(to ljudi koji iskreno žele nekome pomoći ne rade), samoprozvana osoba koja se bavi "javnim poslom".....

Opet ću reči:"Potrebno je istaći da ukoliko neko želi biti human i iskreno pomoći ljudima u nevolji, nema tu potrebu da odnese gladnim ljudima makarone, hljeb i sapun te da se slika sa njima u nekoj oronuloj kući (u kojoj i žive ti jadni ljudi) a u svrhu dokazivanja humanosti.... Samo jedan od primjera humanosti na djelu. "

Mahanje i tebi od mene :smt006
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: ANštajnove teorije

Post by svraka »

Znam da se od mene ne moze ni ocekivati da podrzim Vrstu, ali ja zaista dijelim misljenje sa Snejkom. Sve sto si do sada radio, Vrsta, dio je tvoje licne promocije, a ja sam tako vaspitavan da to prezirem, a ne cijenim. No, to ne treba uzimati tragicno, ko mene uopste sta pita u ovoj sredini?

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: ANštajnove teorije

Post by просвјета »

Није добро пријатељу , ако смијем примјетити, па ни презирати...
Мислим за тебе а у крајњем и за објект презирања...
Тиме се не постиже катарза. У почетку праштања личе на демагогију али временом...
Критиковати увијек уз оно " Будимо људи..."
Ако је критика ту сама ради себе а не да помогне онда чему?
Ето, праштај на овој тиради... :(

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: ANštajnove teorije

Post by CHEJK »

svraka wrote:Znam da se od mene ne moze ni ocekivati da podrzim Vrstu, ali ja zaista dijelim misljenje sa Snejkom. Sve sto si do sada radio, Vrsta, dio je tvoje licne promocije, a ja sam tako vaspitavan da to prezirem, a ne cijenim. No, to ne treba uzimati tragicno, ko mene uopste sta pita u ovoj sredini?
Svraka, hvala na iskrenosti. Malo je onih koji se usuđuju reći na šta ovaj forum liči zahvaljujući vrsti.

Vrsta je jedna jako sujetna osoba, ogorčena, ima pretjeranu potrebu za dokazivanjem, ima potrebu da sudi o drugima pljuje po tuđim postupcima, životima, potrebu da sebe stavlja u imaginarnu ulogu nekog lidera, potrebu da se dokaže prvo samome sebi pa onda okolini a najvažnije da sva svoja "humana" djela ovjekovječi slikama.

Nisam htio kopirati čitav članak, ali link odakle sam podatke preuzeo sam postavio, pa koga zanimaju razlozi ponašanja pojedinih forumaša i potrebe za dokazivanjem, potrebe za pljuvanjem drugih ljudi, potrebe da se u svakom čovjeku pronađe loše, pretjerana narcisoidnost....mogu pročitati tekst na dole navedenom linku. E baš zbog takvih stvari ja vrstu ne napadam nego sažaljevam. U neku ruku se to može tretirati kao vrsta bolesti.

Ima zanimljivih stvari u kojima od svih ljudi koje poznajem mogu prepoznati jedno vrstu.

preuzeto sa http://www.dolazimpotebe.com/Sujeta.htm

" Sujeta je potreba za dokazivanjem sopstvene vise vrednosti.

Najgori nacini su oni gde sujeta zahteva kreiranje iluzija jako udaljenih od realnosti da bi se prikrio jaz izmedju stvarnosti gde se zbog necega oseca niza vrednost, i potrebe da se oseca visa vrednost po svaku cenu.

Paranoja je postizanje sopstvene važnosti kroz iluziju o postojanju zavere uperene protiv te osobe. Klinički paranoicna osoba je opasna po okolinu jer može da umisli da je napadnuta i da uzvrati prekomernom silom.

Sujeta se ispoljava i kao potreba da se u drugima vidi samo loše, a ignoriše ono što je dobro. Sujeta je i ogorčenje i razočaranost u ljude - tako se gradi svoja viša vrednost u odnosu na druge time što se njihova vrednost spušta. "
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: ANštajnove teorije

Post by CHEJK »

prosvjeta wrote:Није добро пријатељу , ако смијем примјетити, па ни презирати...
"Ako zatvorite vrata svim manama, i istina će ostati napolju. " Tagore
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

ivan78
Posts: 85
Joined: 12.06.2013. 07:21

Re: ANštajnove teorije

Post by ivan78 »

ma zna biti i samokritican
vrsta8472 » 25.05.2011. 20:05
Ево примјер ради ја падао из математике од 6 до четвртог средње, једва сам четворком пролазио па сам сада ту гдје јесам. Ништа човјеку не значи просјек оцјена осим за квалификациони испит тј. пријемни за факултет. Доста други ствари има које су важније, примјер ради Анштајн је имао из физике двицу па је добио Нобелову награду :D Данашње образовање и оцјене не значе ништа за послодавца који хоће да има одговорног радника. Највише самог посла се учи на самом послу, након школовања . . .али не желим ову расправу да одведем од суштине а то је тај дрвопрерађивачки смјер. Кажеш дошло из кабинета начелника, па запитај се само ко је тамо око начелника па ме не чуде такве идеје. Ја не покушавам никога да увјерим у било шта, само кажем оно што знам, и чекам од Змије одговор :smt003

User avatar
Koridor92
Posts: 378
Joined: 04.08.2012. 17:11

Re: ANštajnove teorije

Post by Koridor92 »

Ma masa je mama :smt005 :smt005 :smt005

a vrstimir je ANštajn!
Zabranjeno je svako neovlašteno kopiranje i umnožavanje, distribuiranje, iznajmljivanje, davanje na korištenje i javno izvođenje ovog materijala ili bilo kojeg njegovog dijela u komercijalne ili bilo koje druge svrhe, bez odobrenja vlasnika.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: ANštajnove teorije

Post by просвјета »

CHEJK wrote:"Ako zatvorite vrata svim manama, i istina će ostati napolju. " Tagore
Не свим, само онима које не могу проћи испод врата... :)
А истина није ван но у нама...

User avatar
Koridor92
Posts: 378
Joined: 04.08.2012. 17:11

Re: ANštajnove teorije

Post by Koridor92 »

Image
Zabranjeno je svako neovlašteno kopiranje i umnožavanje, distribuiranje, iznajmljivanje, davanje na korištenje i javno izvođenje ovog materijala ili bilo kojeg njegovog dijela u komercijalne ili bilo koje druge svrhe, bez odobrenja vlasnika.

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: ANštajnove teorije

Post by CHEJK »

prosvjeta wrote:Не свим, само онима које не могу проћи испод врата... :) А истина није ван но у нама...
Prosvjeta, nekada je bolje "vrata" zatvoriti da bar on ne lupaju od promaje!

Koridor92 slika je "ANštajnovski" predivna, nisam ni sumnjao da ćeš naći dobru sliku, jer ipak, slika govori više nego hiljadu riječi! :wink:
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: ANštajnove teorije

Post by просвјета »

Онда је боље без врата... :D
Само гард...

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: ANštajnove teorije

Post by svraka »

prosvjeta wrote:Није добро пријатељу , ако смијем примјетити, па ни презирати...
Мислим за тебе а у крајњем и за објект презирања...
Тиме се не постиже катарза. У почетку праштања личе на демагогију али временом...
Критиковати увијек уз оно " Будимо људи..."
Ако је критика ту сама ради себе а не да помогне онда чему?
Ето, праштај на овој тиради... :(
Mislim da se nismo razumjeli. Ne prezirem ja niti jednu osobu, nego ljudsku losu osobinu. Covjeku mogu prastati, i uvijek sam spreman. Pa kako bih mogao drugacije, kada se i sam nadam i ocekujem da mi se za vlastite greske oprosti. Ali prastati egoizmu, sebicnosti, samoljublju... kao <osobinama>, mislim da je greska. Mislim da onaj koji prasta ovim osobinama naginje da bude licemjer. Naravno da kad ovo kazem ne mislim na tebe. Daleko bilo. Lose osobine prezirem, tako sam vaspitan. Ne vjerujem da se tu sta moze promijeniti, bar sto se mene tice.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: ANštajnove teorije

Post by просвјета »

Наравно...
У праву си да праштање понекад наликује лицемјерју...
Али то је терет који мораш поднијети, ако је циљ поправити себе и ближњег... :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: ANštajnove teorije

Post by vrsta8472 »

Био сам уображен.

Сада сам се промијенио.

И сада сам САВРШЕН :mrgreen:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: ANštajnove teorije

Post by svraka »

ODUVIJEK SI BIO SAVRSEN VRSTO 8472, BELI ANDJELE, DOKTORE, ZURNALISTO, HUMANISTO, MAMA MASO, NOVINARU, PUBLICISTO, HRONICARU SVAKODNEVICE,,,

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: ANštajnove teorije

Post by svraka »

...UGOSTITELJU... zamalo da zaboravim.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: ANštajnove teorije

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:Био сам уображен.

Сада сам се промијенио.

И сада сам САВРШЕН :mrgreen:
Znaci sad si se usavrsio. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: ANštajnove teorije

Post by svraka »

prosvjeta wrote:Наравно...
У праву си да праштање понекад наликује лицемјерју...
Али то је терет који мораш поднијети, ако је циљ поправити себе и ближњег... :D
Prvi put sam mislio da se nismo razumjeli, ali sad mislim da me zajebavas.

Oprostiti mogu covjeku, jer covjek moze postati svestan svoje greske, i promijenuti se. Tada oprost ima svrhu. Greska sama po sebi, recimo egoizam, ne moze biti oprostena od mene, niti od bilo koga od nas. Bog je tu osobinu, EGOIZAM, oznacio kao gresku, otkuda meni, ili tebi, ili bilo kome, pravo da prastamo za takvu gresku?

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: ANštajnove teorije

Post by просвјета »

А откуда нам право да судимо... :?
Поправљање и промјена не иде без опроста...
Ипак, доста, не бих тим путем...
Не љути се на мене што не мислимо исто...

User avatar
Koridor92
Posts: 378
Joined: 04.08.2012. 17:11

Re: ANštajnove teorije

Post by Koridor92 »

Alo vas dvojica
svraka wrote:
prosvjeta wrote:
nije ovde riječ o vama nego o http://x.vukajlija.com/var/products/pos ... e-mama.jpg
Zabranjeno je svako neovlašteno kopiranje i umnožavanje, distribuiranje, iznajmljivanje, davanje na korištenje i javno izvođenje ovog materijala ili bilo kojeg njegovog dijela u komercijalne ili bilo koje druge svrhe, bez odobrenja vlasnika.

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: ANštajnove teorije

Post by CHEJK »

vrsta8472 wrote:Био сам уображен.

Сада сам се промијенио.

И сада сам САВРШЕН :mrgreen:
Nadam se da si ovo napisao samo zato što je to u sklopu tvoje terapije liječenja sujete i kompleksa manje vrijednosti. A inače najmanje se govori kad te se najviše tiče, tako i ne začuđuje tvoj odgovor.

Koridor92 :smt023 :smt023
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: ANštajnove teorije

Post by vrsta8472 »

Е то коридор, није ово тема гдје се ова двојица свађају о мекХо или тврдо куХаном јајету већ ја. Зато вас као модератор, молим да се држите задате теме. Иначе ћу бити приморан да искористим - модераторску гумицу и тему вратим у њен колосјек.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: ANštajnove teorije

Post by просвјета »

"NEQUE IN BONA MARGARITAS ANTE PORCOS" ... :(

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: ANštajnove teorije

Post by vrsta8472 »

Немојте сипати бисере пред свиње! :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: ANštajnove teorije

Post by CHEJK »

Svaki dan ANštajn pokazuje sve veće znanje... Zadivljeni smo tvojim savršenim mišljenjem o samome sebi. Mada, sa druge strane, to lako može preći granice ludila. Pazi se.... :mrgreen:
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

Post Reply