Prnjavor univirzitetski grad

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Prnjavor univirzitetski grad

Post by ZMIJA »

Ovih dana u medijima se provalči vijest kako bi Prnjavor uskoro trebao postati univirzitetski grad.
Ova vijest je po mom mišljenju prošla prilično nezapaženo,kako u stručnoj tako i u opštoj javnosti, i bilo bi interesantno čuti neke komentare na ovu ev.mogućnost,kako od onih kompetentnih tako i onih običnih ljudi ,a pogotovo ovdje na forumu .
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Bato24
Posts: 43
Joined: 18.03.2012. 20:10

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by Bato24 »

Nisam cuo za ovu vijest,ali smatram da je jako interesantna.Svakako da bi bilo dobro imati jedan fakultet u gradu,samo je problem koji smjer otvoriti i gdje naci strucni kadar.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by Brankica »

Neka budu "NARODNI OBICAJI"
A kadar,kadar nije problem,predlazem ove iz udruge "orlo-gorlo" a deficitarne nek dopune iz Pekoteke.
Ja bih se kandidovala za blagajnika,imam srednju ekonomsku,tri godine iskustva glavnog knjigovodje i propali butik iza sebe.To bi mi bila sansa da rijesim neke preostale dugove prema drzavi.
Prnjavor info bi mogao biti medijski pokrovitelj,za menadzera predlazem Kamikazu,on nebi krao,covjek radi vani,ima ne treba mu.
Zmija bi mogla biti obezbjedjenje,ko se jos zmija ne boji!
Eeeeeeeeeeee,ostao nam je prostor.Predlazem,ako se ostali slazu ,da to bude Ravno brdo.Zasto?
Meni je to najljepse mjesto u Prnjavoru,a sve patnje sto bi imali buduci studenti bi bile da se popnu gore!I to da bi se dobilo na rejtingu,zahtjevati da studenti dolaze pjeske.Nek ne misle da je lako postati akademski gradjanin.

Sala na stranu,gdje ce nam biti kraj!
Svako selo hoce fakultet,bolje da neko ponudi par dobro opremljenih radiona gdje bi zaista omaladina,ma kojih profila , naucila nesto raditi kako bi prezivjeli.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by vrsta8472 »

Какав факултет, ако је оно што Дебељак хоће да отвори а било на К3 а ја нисам успио снимити неки дан, онда је боље да немамо факултет него да имамо такав!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by MAXIMUS »

Zvuči zanimljivo mada ima istine u Brankicinim riječima
bolje da neko ponudi par dobro opremljenih radiona gdje bi zaista omaladina,ma kojih profila , naucila nesto raditi kako bi prezivjeli.
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Bato24
Posts: 43
Joined: 18.03.2012. 20:10

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by Bato24 »

Realno ni fakulteti ni radionice ne mogu pomoci omladini da prezivi.Danas mozes biti najbolji majstor svog zanata a raditi i zavisiti od nekog ko ne zna napisati svoje ime i prezime.Radionice,fakulteti,sta god,su pozeljni u svakom malo vecem gradu ali u nekakvom normalnom svijetu.U ovakvom gdje mi zivimo,to je samo gubitak,nikako profit.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by regeman »

vidm juce reklamu...na domu kulture..vjer ce gore i biti nastava...realno ljudima koji zbog spleta okolnosti nisu uspjeli dobiti visoko obrazovanje a rade u finansijskoj, pravnoj, ekonomskoj struci 15ak godina ovakvi faksovi stimaju. Samo sto ce takvih najmanje biti a najvise ovi faksovi stimaju politickim partijama da preko noci odskoluju kadrove sa terena.....a sa druge strane specjalizovani fakulteti, kao npr moj koji je na spisku :D , sumnjam da mogu ponuditi kvalitet...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by grlica »

o
Last edited by grlica on 12.01.2015. 23:22, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by KAMIKAZA »

Sto sam ja bio ubjedjen da mi imamo fakultet u gradu :smt017 znaci svi ovi ispiti koje sam dao kod Nene i Vase su bili uzalud :shock:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by ZMIJA »

Neznam mi pokušavam da upišemo u mješovitoj školi, dva odelenja drvoprerađivača,jedno odelenje stolara, a jedno odelenje drvnih tehničara,koje bi mi školovali zapošljavali i stipendirali,ali očito ne ide .
Sobzirom da u Prnjavoru već sad ima popriličan broj doktora nauka, magistara,budući predavaća gor kod Pere, možda bi bilo dobro upisati dva odelenja inžinjera,da preskočimo to srednjo obrazovanje,kome to još treba :smt005
Doktor Novaković,doktor Vinčić,doktor Debeljak ,doktor Nikolić to su samo neki od eminentnih kadrova danas u Prnjavoru do duše opet stručnjaci iz oblasti društvenih nauka, nikako da natamtamo na ove stručnjake iz oblasti znanosti, potrebni privredi, izuzev profesora Nikolića on je stručnjak za komunikacije i veze,ali opet naglasak je na željeznički saobraćaj :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by KAMIKAZA »

ZMIJA wrote:izuzev profesora Nikolića on je stručnjak za komunikacije i veze,
:smt005 A to se u nas tako zove,bas sam glup,a u svjetu se to zove mito i korupcija. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by Brankica »

Ja bih s zadovoljstvom slusala predavanja tog lika iz "komunikologoje".
Ubile me formule i cifre ,ostala sam kratka u zivotu za ta znanja i dan danas ispastam.Sto rece Kamikaza,ja sam rodjena antiprotivna :-)
Nije me ni do dana danasnjeg ni zivot slifovao,nekako uvijek izaberem ili tezi ili totalno pogresan put :-).
Mozda bih kao predavac djetetu imala i popust :-)

Ljudi,kome treba diploma u Prnjavoru.Ova djeca treba da uce gdje je mjesto za ucenje,na ZNANSTVENIM USTANOVAMA(sto zmija rece)
Njima treba uz diplomu i znanje,oni koji imaju veze ili pare diploma im ne treba.
E sad mozda ima tu jedan dio "nizerazrednjih" ljubavnica koje imaju sve osim titule. :smt017

Zmija je u pravu za drvopreradjivace.Treba to forsirati u nasoj srednjoj skoli,ta struka ima sta raditi.Ljudi mogu biti samostalni u svojim malim radnjicama zaradjivati solidno za zivot.Znam samoukih a vrlo uspjesnih u tim poslovima kod nas.Zasto da ne?
Moje radne kolegice se okrecu rucnim radovima za dodatnu zaradu,ja stancam seminarske,prezentacije,maturske.....
Radimo sta ko zna i umije.
Vremena nam nisu naklonjena ,daj sta das!

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by grlica »

o
Last edited by grlica on 12.01.2015. 23:23, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by grlica »

v
Last edited by grlica on 12.01.2015. 23:26, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by Brankica »

Grlice ,ja niti dovodim niti smjenjujem sa vlasti.Ja sam ti tako sitna jedinka i moj jedan glas nije nesto bitan.
Tebe tesko razumijem,u mladosti nisam voljela citati Krlezu jer mi je bio "tezak"
Koliko se god trudila neke tvoje postove ne razumijem ili ih treba dekodirati.
Nisam ti u tom nekom knjizevnom svijetu,kod mene je 2 +2=4 i ja ne znam drugacije,tako i govorim i pisem, da me svi razumiju.
Ne volim nista izmedju redova(osim kolaca :-) )
Sto se srbstva tice,nisam ekstremista,volim moju vjeru ali druge postujem i uvazavam.Imam prijatelje al bas prijatelje ,svih nacionalnosti.I moje dijete je tako odgojeno.Znam da se nekima to ne svidja al sta ja tu mogu,ne zelim se mijenjati.
Nisam ni za kakve krajnosti.Sto bi mi bio drazio Svabo,Amerikanac il ne znam ko ,od mog komsije muslimana,katolika ili ne znam koga vec.....
Ja se ne stidim,naprotiv srecna sam,sto je onaj sistem na mene ostavio traga i nisam se bitno promijenila(osim kilograma) :-)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by regeman »

zmijo ti jesi za drvopreradjivace ali da se ukine masinska, jel tako nesto bilo :D
u svakom slucaju moze svaka firma da pravi ljetne skole da obucava kadrove ako zeli da ulaze u radnike. a ovi unverziteti to ce na nos da izbije prvo onom ko dundjera zaposli a onda i onom ko je platio da dodje do te diplome.
Ovaj unverzitet nema ni sajt, dobro mu dosla reklama ovde. :lol:
Last edited by regeman on 31.03.2012. 22:34, edited 1 time in total.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by grlica »

k
Last edited by grlica on 12.01.2015. 23:23, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by murgo »

ZMIJA wrote:Ovih dana u medijima se provalči vijest kako bi Prnjavor uskoro trebao postati univirzitetski grad.
Ova vijest je po mom mišljenju prošla prilično nezapaženo,kako u stručnoj tako i u opštoj javnosti, i bilo bi interesantno čuti neke komentare na ovu ev.mogućnost,kako od onih kompetentnih tako i onih običnih ljudi ,a pogotovo ovdje na forumu .
aprililili 1.april!
nema zabave bez zena i rakije

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by grlica »

И НА КРАЈУ ФОРУМАШКОГ ДАНА ОСТАЈЕМО ИПАК СВИ НА ОНОЈ ТРЕЋОЈ И ЈЕДИНОЈ ВАЛУТИ ------------ ђе ба запело?!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by ZMIJA »

regeman wrote:zmijo ti jesi za drvopreradjivace ali da se ukine masinska, jel tako nesto bilo :D
Ja to nisam rekla Regi, to si ti rekao, ja sam samo rekla da imamo potrebe za određenim profilom radničkih zanimanja i rekla kojih ,s obzirom da školski sisitem sav ukupno ne vodi računa kakve i kome školuje kadrove.
To sam navela u kontekstu priče da bi Prnjavor postao univirzitetski grad,što je još jedan dokaz ,da je naš školski sistem izgubio kompas, i batrga se u sopstvenom kako bi Franjo rekao istoriskom bespuću.
Ako je cilj cjelokupnog obrazovnog sistema, da školuje i obrazuje mlade ljude, koje sutra niko ne treba, i ako sutra ne mogu i ono malo što se realno može zaposliti, a da to nije javni sektor, onda smo mi svi u banani kao društvo.
Otvaranje punktova takozvanih univirzitetski,kakav je rekla sam i Prnjavor,gdje bi se sticale univirzitetske diplome na brzaka i bez odgovarajućeg znanja, i bez odgovarajaući predavača i profesora i ini uslova nije ništa drugo nego sumrak cjelokupnog obrazovno školskog sistema.
Oni koji su žuljali i učili, i koji ima još i dans koji pošteno žuljaju i uče, stičući adekvatno fakultetsko obrazovanje, vrlo dobro razumiju o čemu Zmija na ovoj temi govori ,a oni koji to ne razumiju i nikad to neće ni razumjeti, jer su i sami žrtve ove,hiperinflacije akademskog populizma ,ovdje kod nas na brdovitom Balkanu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by regeman »

pa to sam ja cuo da je ideja da se ukine masinska a uvede drvopreradjivacka.
na kraju potrebe za tim smjerom ima privatno preduzece..i sta ono ode sutra iz grada..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by ZMIJA »

regeman wrote:a to sam ja cuo da je ideja da se ukine masinska a uvede drvopreradjivacka.
na kraju potrebe za tim smjerom ima privatno preduzece..i sta ono ode sutra iz grada..
Regi stvarno me u pooslednje vrijeme izluđuješ nekim stvarima.
Izvini moram ti replicirati.
Isto to pitanje mi je postavio neki dan u ministarstvu prosvjete kad smo bili kod ministra Kasipovića, jedan ajde da mu ne spominjem ime, ako bude ovo pročitao prepoznat će se naravno,visoki službenik zadužen za srednje obrazovanje u ministarstvu prosvjete.
Ja sam mu tako žestoko odgovorila na tu glupost koju je provalio, da mi ga je kasnije jednostavno bilo žao kao čovjeka,jer me je i sam ministar Kasipović apsolutno podržao u mom izlaganju na tu njegovu najmanje rečeno glupu konstataciju.
Ko kome danas u obom ovakvom kapitalizmu može nešto garantovati, ajde reci Regi molim te, a pogotovo nekakav posao do vijeka ,pa nije ovo socijalizam i planska privreda gdje se nešto planiralo unaprijed 20 godina, ovo je surovi kapitalizam i svjetsko tržište koje poznaje samo najjače najbolje najeftinije, i to je svjetska liga, u kome se dnevno gasi na stotine i hiljade ovih ili onih fabrika, i proizvodnjih ovoga ili onoga i moja fabrika evo 10 godina se bori da opstane na tom svjetskom tržištu,što ne znači da se za 2 mjeseca ne može zatvoriti i ugasiti, naprosto to je tako u svjetskoj ligi, nismo mi Srpske Šume koje godinama stvaraju gubitke i opet opstaju ,mi na svjetskom tržištu opstajemo do onog momenta dok imamo posala, poslije toga nema čekanja i kupovanja socijalnog mira.
Dakle ovo što govorim nije razlog da neko tamo iz ministarstva pita za garanciju za ovo ili ono, oni su u ministarstvu dužni da dnevno bdiju i prete situaciju na tržištu radne snage, i da kolko toliko prate te procese kako bi i formalno školpvanje koliko toliko prilagođavali potrebama težišta, bez da od nekoga traže unaprijed garancije ,gospiod uključite se u procese i pokušajte upravlati procesima, a ne čekati da procesi upravljaju vama,zato nam i jest ovako, što ovi koji platu zarađuju često puta ne mješajući se u svoj posao, i žive bez ikakvog rizika i još traže daim neko nešto garantuje.
Jel ti Regi zaista misliš da naš školski sistem treba da školuje samo za javni sektor za državne činovnike ,ako fabrike su privatne pa šata ima školski sistem, i školovanje s tim ,paod čega država živi i puni budzet do od privatni fabrika i privatnih preduzeća,pa mi smo država, ili bar trebali biti država, tako nam nekad tepaju,mi iz takozvanog realnog sektora koji zarađujemo i stvaramo pare za sve.
Ti spominješ neke ljetne radionice i kurseve, tako se to zapravo i zove, to je u redu i privredna komora Republike Srpske nešti na tome već radi na tom neformalnom oliku špkolovanja potrebnih kadrova i ako mene pitaš to zapravo i nije loše ako ovaj formalni oblik školovanja ne može odgovoriti potrebama privrede to je bilo i za vrijeme onog titinog vremena kad se sa raznim kursevima od 3 ili 6 mjeseci dolazilo do potrebnih raznih profila radnika tadašnjoj privredi.
Ali ovo nije tema za za ovaj naslov teme Prnjavor univirzitetski grad,ovo je nešto sasvim drugo.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by Brankica »

Eh Zmiki :-)
ja da nisam kakva jesam,mogla bih se malo osvetnicki ponasati jer je zmijin glas protiv mene jedne prilike bio presudan.
Niti sam osvetoljubiva niti mislim da zmija nije imala pravo na svoj licni a ne na stranacki stav.Prijatelji su prijatelji,svi smo ponekad tu slabi.Uostalom ko ima prave prijatelje,sto je danas rijetkost,treba ih cuvati :-)
Zmija i ja nismo prijatelji!Cak se jedva i poznajemo!
Ali,
ja sam totalno u ovom slucaju na zmijinoj strani i opet cu ovaj prijedlog podrzati ako se nadje na dnevnom redu(Zmijo,za cijenu cemo se dogovoriti putem pp :-) )
To je i moje licno misljenje.Zasto u krajnjem slucaju i ne uvesti drvopreradjivace ili sumare umjesto masinaca.Gdje je ta perspektiva u masinskoj struci na nasoj opstini a i sire?Zar se nase trziste rada,ako ga ima,nije zasitilo metalskim zanimanjima?
Zasto ljudi misle da su bogom dani i da neciji radni angazman(1 ili 2 covjeka) vrijedi vise od profesionalnog usmjerenja stotine djece.
Zasto se celnici sjete ljudi u skolskim odborima samo kad su izbori direktora,gdje su da sugerisu kad je upisna politika u pitanju?
Ja jako zamjeram pedagoskoj sluzbi srednje skole,naravno i rukovodiocima,sto ne snime situaciju interesa djece i roditelja te se prema tim rezultatima odrede kad je upisna politika u pitanju.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by regeman »

ukidanje masinske a uvodjenje drvopreradjivacke je po meni kao da se ukida ekonomski fakultet a pravi fakultet za racunovodstvo..pa drvoprer.je dio masinstva..valjda e logicnije da se uvede kakav drvoprer.smjer u okviru masinske..
jos jedno pitanje..ko bi predavao u toj drvopreradjivackoj..koji kadrovi..iz standarda? pa onda dole napravite kurs tokom citave godine pa predavajte i ucite radnike...
ovako bi svi na budzet malo..
masinska ima prodju uvijek ako ne ovde onda vani i siri spektar ima..

a sto se tice stava za visoko skolstvo tu se zmile slazem sa tobom da se stanca samo javni kadar ali tu je kriva drzava ne studenti. :smt002
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

osvetnik
Posts: 49
Joined: 12.03.2012. 19:21

Re: Prnjavor univirzitetski grad

Post by osvetnik »

Meni se čini da je to sa kadrovima odgovor na sve polemike oko uvođenja tog smijera u školu :!: :!: :?: :wink:

Post Reply